COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pietro sk napísal: Ut 23. Feb, 2021, 20:08
HellAngel napísal: Po 22. Feb, 2021, 19:32 Ano,toto co schvalili v podstate zrusil interupciu zadarmo pre zeny nad 40. Uvidime, ale ako budu pokracovat dalej. Povodne za Zaborska celkom dost chcela zasiahnut do prava zeny, ktora sa rozhodla interupciu podstupit. Myslim si osobne, ze budu chciet v proti interupcnej politike chciet pokracovat
bude to za chvilu jak v polsku, zena nema ziadne pravo rozhodovat o svojej malej tam dole
snazivy idiot s krizikom v ruke je pruser pre okolie.
tak toto nie, Zena ma maximalne pravo sa rozhodnut. Ak su dvaja, tak samozrejme to prebrat ako par, ale stale je to na zene. To co spravili v polsku vnimam ako velmi zly signal voci zenam a vraciame sa do praveku a bude sa tam akurat sirit potrat na cierno

btw: od pondelka sme cierny okres. Som zvedavy ci opatovne zavru po tyzdni skoly a skolky a co sa bude diat u nas v robote.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Jedna vec ma zacina vytacat, ja stary ***** sa snazim vsetky obmedzenia dodrziavat, nikam nechodim mimo obchodu a neustale vidim po meste chodit skupinky mladych ludi/ deciek zvacsa bez rusok a nikoho to netrapi. Pokial sa bude toto stale diat tak budeme stale v takej riti akej sme.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Tak tak. Jednoducho treba nasadiť viaceré kontroly. Často vídame policajtov sa voziť minule tiež prešli kolo parku kde kráčala skupinka asi 8x 15-18 ročných a nič. Prečo nezastavia a neskontroluju kam idú a prečo idú spolu keď niesol z jednej domácnosti ? Jednoducho na Slováka fakt jediné strachom a bohužiaľ každý ti povie že nejaký zákaz vychádzania nikto nekontroluje. Áno ja viem že je tam kopec výnimiek a pod ale proste máš viditeľné prípady kedy je jasné že o výnimku nejde a jednoducho toto mali kontrolovať.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Blackhawk napísal: St 24. Feb, 2021, 09:51 Jedna vec ma zacina vytacat
podme sa na to pozriet z epidemiologickeho hladiska
su mladi, bez chorob, ak neziju v jednej domacnosti s prarodicmi ani ich pravidelne nenavstevuju bez testov, nic nehrozi im ani ich okoliu
prave je pozitivom, ze budu premoreni, takze im to nic nespravi a este to aj nebudu sirit dalej

a teraz do mna!
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5882
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Hej málo sa kontroluje (ale občasné asi sú lebo na nete sú videjká rozčúlených ľudí čo pokutu dostali), bohužiaľ mám pocit že nie je na to vôľa - buď z dôvodu nedostatočnej podpory v koalícii, alebo verejnosti a médií, alebo oboje. Naposledy keď chceli poctivo hromadne kontrolovať tak ich médiá za to zožrali zaživa. Proste Slovakistan.


Beardie čo máš furt s tým premorením, však to už ľudia začínajú dostávať bežne druhýkrát, a s horším priebehom ako prvýkrát.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Sugyi »

beardie Tvoje tvrdenie z mojho pohladu pokulhava na viacerych veciach:
1. Nakazia rodicov lebo pravdepodobne neziju sami. Rodicia chodia sa starat o svojich rodicov alebo proste za nimi chodia. Nakazia ich. Uz len to, ze rodicia maju asi cez 40 a su ovela rizikovejsi.
2. Asi si nepocul o dlhom covide a stretavaju sa s nim aj 30nici. Kamos ma 34 a uz 6-7 tyzdnov nema stale cuch. Ini dlhodobo nevladzu. Podcenujes chorobu.
3. Je to stale nedodrziavanie zakona. A presne ako Blackhawk pisal je problem s nedodrziavanim. Toto bol len jeden priklad ale su ich tisicky. Vcera si idem kupit jedlo a predo mnou typci 2ja pred okienkom nemali ruska. Predavacka sa podla mna bala ich upozornit a kym som dosiel blizsie uz odchadzali tak som nevidel vyznam sa s nimi hadat. Pravidla treba dodrziavat inak vznika anarchia. Ine je tlacit na tvoritelov pravidiel aby ich zmenili. Ale nerodrziavanim to byt nema lebo tak demokracia nefunguje.
4. Ukazalo sa, ze premorenie az tak nefunguje na viacerych miestach vo svete alebo stratis prilis vela ludi. Dalej ked imunita prirodzena trva 3-4 mesiace tazko to premoris.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

wingo napísal: St 24. Feb, 2021, 10:47 Naposledy keď chceli poctivo hromadne kontrolovať tak ich médiá za to zožrali zaživa. Proste Slovakistan.
Myslis cez velku noc nahodne aka vsetkych co sa zmenilo na nekonecne rady a buzeraciu pracujucich? Naozaj slovakistan so sasom na cele.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Sugyi:
1. rodicia pod 50 su rizikovejsi miesto 0,01 na 0,1; ked idu za starymi rodicmi, maju mat respiratory a testy, MOMiek je po krajine plna prdel
2. longcovid je sice realny, ale ma ho mozno 10 % ludi a aj to je v drvivej vacsine len docasne, to hovoria vyskumne studie, subjektivne skusenosti v tom nehraju rolu
3. je to zakon? alebo len nariadenie? alebo len nejaka z prsta vycucana protiustavna vyhlaska? :)
4. premorenie funguje uplne krasne, vo Svedsku alebo Palestine mala covid preukazatelne polovica populacie, ale pritom to na statistikach umrti vobec nevidno

neustale sa vsetci pozeraju na nejake umrtia, ktore su v globalnom meradle pod urovnou statistickej chyby (lebo medialna hysteria) a ignoruje sa:
1. vzdelanie celej jednej generacie mladych
2. psychicky stav velkej casti populacie
3. ekonomicke nasledky
4. zvysena nezamestnanost
5. zdravotne problemy kvoli zanedbanej starostlivosti a prehliadkam
6. posliapavanie obcianskych prav
7. hajzlak z ustavy

je potrebne si uvedomit, ze ked na Slovensku za rok (marec '20 az februar '21) zomrelo nejakych 6800 ludi, tak je to nic v porovnani s tym, ze rocne zomiera na odvratitelne umrtia minimalne 5000 ludi, ktori su vsetkym ukradnuti, lebo spolocnost nie je denne medialne masirovana
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

wingo napísal: St 24. Feb, 2021, 10:47Naposledy keď chceli poctivo hromadne kontrolovať tak ich médiá za to zožrali zaživa. Proste Slovakistan.
To je tym, ze u nas existuju iba extremy. Bud sa kontroluje kazdy (minula jar) alebo prakticky nikto (aktualny lockdown). Existuje aj nejaka stredna cesta.

Mame 22 tisic policajtov a 2927 obci. Rezervy teda mame na to, aby sa hustejsie kontrolovalo. Len je zima, policajnych aut malo, a policajt predsa peso nebude chodit po okoli a kontrolovat.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

beardie napísal: St 24. Feb, 2021, 11:04 ...
6. posliapavanie obcianskych prav
...
tymto si sa zaradil k tym tupelam co bojuju so zelenymi hovnami :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

pozri, v Rakusku a Cesku sudy niektore nariadenia zrusili
ked si uvedomime, ze tie pravne nariadenia na Slovensku su podobne ako v okolitych krajinach, je velmi pravdepodobne, ze ak by to niekto na slovensky sud podal, skonci to podobne

nie som si sice isty, kto maju byt zelene hovna (kotlebovci?), ale ak Marian povie, ze 2+2=4, nebudem hovorit, ze to nie je pravda len kvoli jeho osobe

obsah > forma, farieb je cele spektrum, nie len dve, je potrebne byt kriticky aj voci svojim "oblubenym politikom" (co je nieco ako "oblubena choroba"), politikom sa neveri, politici sa kontroluju, bez ohladu na ich prislusnost k tebou preferovanej strane
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

neviem ci sa oplati reagovat na tvoje tvrdenia. vsade vidis len cisla a statistiky, neviem ci nemas rodicov, alebo osobu o ktoru by si sa mal bat. V blizkom okoli mi teraz umrelo na COVID asi 6 ludi, vsetci okolo 50-60 rokov, ktori mali este kopec rokov pred sebou.

Zaujimalo by ma ako a ake obcianske prava niekto posliapava.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

napriklad:
- povinnost mat modry papier stary 20 dni, ak potrebujes ist do prace
- zakaz vychadzania
- uzavretia obchodov
- znemoznenie poskytovania sluzieb

atd atd
Blackhawk napísal: St 24. Feb, 2021, 11:53 neviem ci sa oplati reagovat na tvoje tvrdenia. vsade vidis len cisla a statistiky, neviem ci nemas rodicov, alebo osobu o ktoru by si sa mal bat. V blizkom okoli mi teraz umrelo na COVID asi 6 ludi, vsetci okolo 50-60 rokov, ktori mali este kopec rokov pred sebou
to mi je luto, ale osobna skusenost ma vplyv na cele spolocenstvo vies aky - zanedbatelny

inak, k tej statistike - ak v tvojom okoli umrelo 6 ludi vo veku 50-60 rokov, tak by som ti doporucil tvoje okolie zmenit, resp opustit, pretoze tych 6 ludi je priblizne 1 percento vsetkych zomrelych vo veku 50-60; to uz bude dost vyznamna statisticka anomalia
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Zasa ďalší čo má len prava a žiadne povinnosti ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

konkretizuj

Návrat na "Debata o všetkom"