COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Ivko napísal: So 27. Feb, 2021, 23:43 Čo sa týka tých hoaxov - ako prvé zrušiť celý FB, ako druhú vec zrušiť všetky alternatívne media, kde nie sú seriozne kontakty a za tretie by som trošku skomplikoval fungovanie Youtube
totalitny system a zasah do slobody, to by nepreslo.
je to o ludoch samotnych, kriticke myslenie a overovanie informacii malo byt sucastou skolskeho vzdelavania....niektori ludia skocia na kazdu blbost.
napr musel byt spraveny zakon voci nebankovkam/pyramidam. lebo blbci hrr-brr, a potom plakali do kamery ze maju holu rit. :D
je nemozne aby vlada chrlila ochranne zakony na kazdu ludsku hlupost.
vidim podobnost situacie s coinami, keby verejnost to kedysi odignorovala, tak by to nadalej ostalo ako bezcenna hracka pre par blaznov celosvetovo.
no a dnes kvoli vysokemu zaujmu a cene, organizovane skupiny minerov beru aj notasy :facepalm: a verejnost z toho ma zase hovno...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Riadiť sa odborníkmi... A sme zasa tam kde sme - lebo opozícia mala svojich odborníkov, ktorý mali na vec opačný názor, napríklad aj LSNS kvákali o tom že vláda sa neriadi odborníkmi a pritom ich vlastný poslanec - zároven odborník na zdravotníctvo Miroslav Urban (primár z Ružomberku) hovoril že jeho vlastný kolegovia situáciu s covidom zlahčujú a preto aj opoustil stranu...
No a potom nastupujú hoaxy - kde sa samozrejme šíria články odborníkov s opačným názorom
kllr007 napísal:Tak ale to potom malo byt stylom ideme kazdy sam za seba - mohli sme mat spuitnika nakupeneho necakat na EU, alebo teda ideme EU a kupuje sa a prerozdeluje.,
Nemohli...
Dnes opozícia kritizuje vládu že ho nenakúpila, ale keby ho nakúpila, tak opozicia bude naopak vládu kritizovať za to že nakúpila neschválenú vakcínu a že riskuje životy státisícov občanov.

Netreba sa čudovať že tu je chaos a ten z 50% vytvára zámerne opozícia, lebo potrebuje za každú cenu položiť vládu a dostať sa k moci a hlavne zastaviť vyšetrovanie korupcie.
A to isté sa deje v CZ, tam sa vdaka kritike vlády tlačí nahor strana Pirátov
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Opozicia sa ani moc snazit nemusela. Momentalna koalicia sa rozklada sama. Do vsetkeho vrtat, poukazovat atd, to je praca opozicie. Co sa nemalo diat, nemali sa vypustat od nich hoaxy a ine klamstva. A ked sa to uz dialo, koalicia mala nasadit odbornikov, uznavanych, a ti to mali vysvetlit. Nie Matovic na tlacovke, co pourazal takmer vsetkych dookola a tlacovku zakoncil so slzami v ociach.

Cechy velmi podobne ako u nas.
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja sa mu ani nečudujem, lebo ked ti podpokopávajú nohy vlastný (Sulík + Kollar) + sa do toho zapojili Smer, Hlas, LSNS, PS Spolu, niečo vykrikovali aj SNS, SMK, SHO či iný dezoláti ako Krajníková, Michelko s Harabinom...
Tak isto sa ozývali starostovia, župani (väčšinou zasa Smerácky nominanti), či lekari (zasa nominati Smeru), potom aj bývylý Smeráci ako J. Draxler čo šíril zaručenú informáciu o kríze v koalícii, kde po novom roku príde na beton výmena Matoviča za Nada...
K tomu pochybné media, hoaxy, FB...
A netreba zabudnúť na stádo tupých občanov čo šli protestovať a napríklad aj prevziať moc za pomoci Sihelského...

Tak si myslím že mu absolútne nie je čo závidieť a na jeho mieste by som teda nechcel byť. On čo sa mal venovať čisto riadeniu štátu, musí odrážať súčasne 5 útokov z rôznych strán, lebo neustále útočí Smer, Hlas, LSNS, Harabin...
Za dalšie - riešiť tie hoaxy, či dezolátov ani nie je starosť premiera, na to majú byť iné kapacity čo sa postarajú o zablokovanie spomenutého obsahu
Stačí si pozrieť napríklad videá občianskeho tribunálu, ako často oni dokážu zamestnávať políciu a nevedia si s nimi rady. Zoberú ich, spisujú s nimi zápisnice pol dna a za týžden ich riešia znovu a nikto im v tom nevie zabrániť...

PS: a to som si na všetko určite ani nespomenul
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No problem je ale, ze vacsina tych utokov je opravnena. Myslim, ze sprisnene opatrenia na vstup do zdravotnickych zariadeni, prisne kontroly na hraniciach + tracking a karantena a nejake 2-3 etapy uplneho lockdownu na 2t tyzdne pri vyhroteni situacie by nikto matovicovi a "vedcom" spatne nevycital. Mozno by tolko nemusel ani plackat.
Sme ale 2 mesiace komplet zavreti, miliony utopene v nezmyselnych testoch s opatreniami, co z velkej casti nedavaju logiku a z mensej casti su za hranicou zdraveho rozumu. Testovanie bezi, vysledky ziadne...
Ja si myslim, ze tie utoky si tato vlada plne zasluzi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Navrhni riešenie...
Čo to je komplet zavretý dva mesiace? Ja neviem, ja som si behal kade sa mi chcelo, dokonca ma 2 týždne dozadu zastavili policajti v ZA, kde som nafasoval 20€ za chýbajúcu bielu kartu k PZP a ani sa nepýtali čo robím v ZA 100km od domu a ani neriešili či mám test.
Ja napríklad sám neviem čo už by mali vymyslieť aby čísla rapídne padali dolu - hlavne aby sa uvolnili nemocnice, pretože o tých pozitívnych čo to prekonajú doma s horučkou a únavou nejde.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Na vstupe do nemocnic antigen pre akutnych pacientov a PCR pre objednane osetrenie. Ak vieme zadotovat plosne testovanie, vieme aj toto.
Hranice klasika len s platnym testom, pri pendleroch kazdy tyzden. Hlavne kontrolovat, kto tu chodi s akym ucelom.
Dovolit ludom zit. Uzavriet ludi v BA a KE bolo velmi nestastne riesenie, vsetci sa zgrupili na poslednych kusoch zelene.
Ponechat moznost testovat sa dobrovolne a pozitivitu preverovat PCR.
Mozno povinne testovat interierove pracoviska, na tyzdennej baze kloktackami ...
Skoly a skolky zavrete, pre ludi v prvej linii zabezpecit starostlivost o deti aby mohli fungovat. Pre ostatnych kompenzacie k PN ( trosku ludi motivovat neist do pracovneho kolektivu).
Otvoril by som aj ubytovacie zariadenia, za dodrzania preventivnych opatreni. Vseobecne som nazoru, ze menej je niekedy viac, ludia by mali viac moznosti sa izolovat a vyzit v prirode, dat si niekde pivko/caj/teple jedlo na stojaka na vzduchu a nezasivali by sa po bytovych party a garazach a nemuseli stat kazdy vikend rady na test.
V krajnom pripade zakaz vychadzania ale nie do prirody ale do PRACE!

Hlavne nam ale treba nasypat peniaze do zdravotnictva a informacnych systemov aby sa dali prinasat moderne a flexibilne krizove riesenia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa hulo92 »

do prace? a co budu robit velke podniky? :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

nasledovat malych podnikatelov a zivnostnikov
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

CageJ napísal: So 27. Feb, 2021, 13:45 Lockdown fabrik okrem kritickej infrastruktury je nevyhnutny.
prestan trepat sprostosti :rolleyes:
nicomu by to nepomohlo, bolo by to skodlive

kazda vacsia firma sa uz teraz testuje a vzdy sa tam najde zanedbatelny pocet pozitivny, naposledy >>7<< ludi z 1852 v Stellantise

zatvorenim fabrik nezlepsis epidemiologicku situaciu a naviac znicis ekonomiku, ako keby nestacilo, ze nezamestnanost atakuje 8 % (pred covidom bola pod 5), zrusenim JIT dodavok do velkych tovarni na uzemi SR ovplyvnis nielen dodavatelov na Slovensku ale i tych za hranicami a naopak slovenski dodavatelia mozu v konecnom dosledku prist o buduce zakazky a ver, ze ich ma kto nahradit

v state, ktory je jedna velka vyrobna hala je zatvorenie fabrik najhorsim moznym riesenim, nasledok by bol len este vacsi upadok hospodarstva

hlavne ked sa ponuka viacero inych s vyrazne lepsou moznostou ochrany ohrozenych skupin

bol by som rad, ak by ste sa pred bohorovnymi vyhlaseniami nad nimi aspon na chvilku zamysleli a premysleli si mozne nasledky
Ivko napísal: Ne 28. Feb, 2021, 10:39župani (väčšinou zasa Smerácky nominanti)
mohol by si sa presunut do roku 2017? lebo odvtedy ma Smer zupanov dvoch - TN a NR
2 sekundy v gugli
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja osobne si myslim, ze zatvorenie fabrik ale nie len fabrik, vsetkeho na 1-2tyzdne vratane stavbarov, taxikarov atd. pri velmi kritickej situacii ( ktora este nenastala a sme daleko od nej je jedina spasa. Naopak si myslim, ze zakaz vychadzania "von" prakticky nic neriesi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lockdown ma zmysel, pri kritickom stave. Ak sa bavime ako zastavit sirenie Covid, po ekonomickej stranke je to katastrofa. V tejto chvilu, ked uz teraz xz ponikatelov, ponikov zatvara a coraz menej podnikov dokaze prezit, uplne zatvorenie by bola pre velke percento asi posledny klinec do rakvy.

Potom, na lockdown treba krajinu pripravit. Nie je to len tak, ze od dnes sa vsetci zatvorite a nevychadzate von. Napada ma v rychlosti ohladne ludi, co platenie uctov? Energie, pozicky, jedlo.... Ak nebude 100% kompenzacia platov, alebo ak sa nezredukuju vydavky ludom, tak sa mnoho ludi dostane zrejme do velkych problemov. A to nehovorim len o tej kompenzacii pocas dlzky lockdownu, ale nejaku dobu (mozno aj par mesiacov) po nom

ak by sa pristupilo k lockdownu, ocakavam ze vlada poda demisiu. Minimalne ale Matovic s Krajcim. Za Covid samozrejme nemozu, ale za momentalnu situaciu nesu zodpovednost.

Inac ma zarazilo ta povinost FFP2, akoze nemam problem s respiratorom, sam ich pouzivam takmer od zaciatku. Ale ak ich nebudu rozdavat zadarmo, tak si viem predstavit, ze sa behom chvile vykupi vsetko co sa da a nakoniec sa to bude ks predavat aj po 10€ :D
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal:mohol by si sa presunut do roku 2017? lebo odvtedy ma Smer zupanov dvoch - TN a NR
2 sekundy v gugli
Prišli o mnohých ale stále ešte niekde sú a väčšinou sa práve oni ozývajú, citujem : vyjadril sa primátor Ján Ferenčák (Hlas)
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ci-nie-su/

A keď to nie je župan tak to je riaditeľ nemocnice, atď atď
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hlas nie je smer ;)
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal: ak by sa pristupilo k lockdownu, ocakavam ze vlada poda demisiu. Minimalne ale Matovic s Krajcim. Za Covid samozrejme nemozu, ale za momentalnu situaciu nesu zodpovednost.
Patrilo by sa ísť pekne po poriadku, ako prvý by mal vyletieť Sulík, lebo ten je stále proti všetkým opatreniam a ako zaznelo po tom ako oznámil že by bol ochotný nahradiť Krajčiho, tak bol to práve Sulík čo nehlasoval za lockdown
Ako si on vôbec dovoľuje kritizovať keď sám bráni tomu aby sa situácia zlepšila?

Návrat na "Debata o všetkom"