COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

faugusztin - vysvetli mi ako sa dá "pustil von kopec falosne negativnych ludi, co s pocitom negativity rozniesli virus"
Milujem tieto reči, ktoré nemajú žiadnu logiku...

Keby ich netestoval, tak tí falošne negatívny by to rovnako nevedeli a tiež by to veselo roznášali.

Lockdown na Vianoce nebol preto, lebo to bol zrovna Sulík čo nehlasoval ZA, ale PROTI a aj stále je...
Takže ako chceš urobiť tvrdý lockdown, ked ti ho nepodporí koaličný partner, ktorý chce uvolnovať, zasa sa dohodol len určitý kompromis

PS: ano, uvolnovaním v štýle Sulíka by sme dnes mali určite menej nakazených že...
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 02. Mar, 2021, 19:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

No moj krasny takto.... a ze tych ludi poznam na kyble. "Mam negativny test mozem vsetko." Dovtedy polovica z tej grupy mala bobky ci su , ci nie su chori, ci nakazia babku dedka ci nie. S modrym papierikom a teraz SMS sa stavaju nesmrtelni. Ok nie nesmrtelni, ale dostali falosny pocit istoty a hlavne nieco cim mozu zamavat napriklad fizlovi pred nosom.

ten satan sulik ani teraz nezahlasoval za nakup sputnika. To ide a lockdown nejde spravit vo vlastnej rezii ?
edit dokonca remisova "vetovala" sputnika.... a stale to ide po vlastnej osi... cosi neuveritelne
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

A ja zasa poznám kýble ludí čo keby ich neotestovali tak nevedia že majú Covid a veselo by to roznášali dalej
Takže to testovanie na niečo dobré je, to že nezachytí každého je vždy lepšie ako keby nezachytilo nikoho, respektíve by sa sám prihlásil iba ten čo by mal nejaké príznaky a to sa prihlási aj teraz

Ano to je logika, nie som testovaný, nič mi nie je, tak nemôžem roznášať covid :facepalm:
Ano a kolegov syn čo si bol pre veci do školy čo mali ny byte, sa vrátil domov, za dva dni horúčky a nakazil doma všetkých...
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 02. Mar, 2021, 19:24, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ivko napísal: Ut 02. Mar, 2021, 19:13 faugusztin - vysvetli mi ako sa dá "pustil von kopec falosne negativnych ludi, co s pocitom negativity rozniesli virus"
Milujem tieto reči...
Keby ich netestoval, tak tí falošne negatívny by to rovnako nevedeli a tiež by to veselo roznášali.

Lockdown na Vianoce nebol preto, lebo to bol zrovna Sulík čo nehlasoval ZA, ale PROTI a aj stále je...
Takže ako chceš urobiť tvrdý lockdown, ked ti ho nepodporí koaličný partner, ktorý chce uvolnovať, zasa sa dohodol len určitý kompromis
Lockdown ma zmysel v tom, ze zavres doma vsetkych. Pozitivnych aj negativnych. Ak oznacis cloveka z virusom ako negativneho, tak ten pojde s kludnym svedomim navstivit rodinu, lebo vsak je negativny.

Lockdown na vianoce sa neschvalil na vlade. Znova, pravo veta je na koalicnej rade. Nie na vlade. Na vlade moze Igor a Boris prehlasovat Sulika a Remisovu kedy chcu. Ano, mali by potom problem v momente ustavnych zakonov, pripadne zivotnosti koalicie, avsak sam Igor minule povedal, ze lockdown na vianoce nebol, pretoze nechcel umoznit, aby si Sulik spravil tlacovku ze bol proti. Neslo mu teda o zivoty ludi, ako rad hovori, ale cisto o politicky boj s koalicnym partnerom. Ak by naozaj chcel mat lockdown, tak by isiel "cez mrtvoly", tak ako isiel teraz "cez mrtvoly" v pripade Sputniku V.

Tvrdy lockdown nie je teatralne gesto ako postavanie pred lietadlom plnym vakcin, navyse to moze vyuzit ako "promo akciu". Tvrdy lockdown pred vianocami napriek nesuhlasu koalicneho partnera nepretlacil preto, aby politikarcil, aby "zobral naboje Sulikovi". Aj za cenu zivotov, ktore by tvrdy lockdown zachranil.

Je zaujimave, ze ked mu to vyhovuje, tak sa na kompromis vyhovara (neexistujuci tvrdy lockdown pred vianocami) a ked mu to nevyhovuje, tak na nazor koalicnych partnerov kasle (Sputnik V, pretlacenie druheho plosneho testovania).
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

no pozor aspon ja vidim rozdiel v spravani

1)necitis sa na covid ale si pozitiv = furt nejdes babke hoc aj vramci toho isteho mesta/okresu lebo coby keby.
2)mas modry papierik ale si pozitiv = no a juchuuuu ze idem tej babke lebo sak som zdravyyyy kks jak dlho sme sa nevideli.

toto sa bezne stavalo a stava aj teraz.

kludne babku vymen za navstevu random kohokolvek. babka je pre ilustraciu, lebo sa mi to paci.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

A zabudol si na bod tri...
3) necitis sa na covid ale si pozitiv - a babke ideš aj tak, však mi nič nie je a ideálne nemáš ani rúško, však preboha ideš babke. Chrániš sa iba tam kde musíš, obchod, pošta

toto sa bezne stavalo a stava aj teraz.

faugusztin: lockdown si nechcel nikto zobrať na triko, lebo je to NEPOPULÁRNE ROZHODNUTIE, za to kvákať o otváraní ti dvíha kredit...
Čo im bránilo sa dohodnúť že spravme lockdown?

A niekto tu napíše že niekto nerozumie pojmu koalícia, kde má dôjsť k dohode. Teraz ked je prúser a treba ho nejako urgentne hasiť tak sa ozýva presne ten istý trulo a zvaluje vinu na nechopnosť ministra zdravotníctva
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 02. Mar, 2021, 19:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Uz fakt jednoduchsie to napisat neviem. Chces piktogramy ci ktoreho certa ? Ako to co si napisal suvisi s vyvolavanim falosnej bezpecnosti rozdavanim modrych papierikov?

edit dokonca aj ti mudrosraci vedci na ktorych sa odvolava (teda ked mu to vyhovuje, inak su mudrosraci) spochybnovali atomofku... ale nieeee to je ten najlepsi vynalez od cias ked clovek vynasiel predkrajany chleba.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

A ja ti mám ako napísať že testovaním sa zachytí zasa časť ludí čo o pozitivite nevie a keby neboli ani modré papieriky (SMS), tak by im nič nebránilo aby pendlovali
Nemáš test, nemáš príznaky, nič ti nezakazuje ísť medzi ludí!!!

Či už do práce, za rodinou, kde sa to hlavne roznáša, lebo tam rúško nikto nenosí!!!
Každý nosí len tam kde musí, práca, obchod, úrad...

Príde mi že sa tu bavím s ludmi čo sa pozerajú stále len na jednu stranu mince...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Do prace si vzdy potreboval modry papierik, okrem tyzdnov, kedy sa v danom okrese netestovalo. Taktiez potrebujes modry papierik na urad, na postu atd.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Akych ludi to zachyti? U nas je pravidelne na 1000 testov 2-4 pozitivni. To akoze tolki su realne pozitivni a toto je pandemia? Alebo je chyba niekde inde a tie testy ta zachytia az ked si realne a postrehnutelne chory.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zachytia male percento. Na druhej strane, vacsie percento sa tam zrejme nakazi. Testovanie ala atomovka je od zaciatku kritizovane, ci uz kvoli moznej falosnej pozitivite, falosnej nadeji ze mozem cokolvek ked mi vyjde nagativny test, alebo ze sa tam nazis atd. Niekolkokrat sa to tu rozoberalo. Ja som za testovanie, ale nie takto.

Inac pozerali ste niekto Matovicovu tlacovku, ze za vrazdu Jana a Martiny v podstate moze SAS, lebo padla Radicovej vlada pri hlasovani o Eurovale. Zabudol ze hlasoval vtedy tiez proti eurovale a ze aj jeho hlas pomohol k padu Radicovej vlady?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

Podľa uznesenia vlády 693 z 28.10.2020 sa obmedzenie slobody pohybu nevzťahuje na osobu, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako 3 mesiace.
Takze ti co maju papier o prekonani covid tak mozu cestovat/sportovat aj mimo okres?
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

stiv napísal: Ut 02. Mar, 2021, 19:58 Akych ludi to zachyti? U nas je pravidelne na 1000 testov 2-4 pozitivni. To akoze tolki su realne pozitivni a toto je pandemia? Alebo je chyba niekde inde a tie testy ta zachytia az ked si realne a postrehnutelne chory.
Ag testy zachytavaju relativne uzke okno infekcie. Takze ak na test nechodite kazdy den, tak ano, kludne moze kopec pozitivnych preklznut medzi oknami zachytavanymi Ag testom.
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Este stale sa najde dnes tupec ktory sa pyta ci to je pandemia ? 😂 Nee vozime sa v tich sanitkach aby sme kvoty na benzim splnili ✌
Ja som stale zastanca toho ze namiesto krimy novin by sa kazdy den mali pustat zabery z brutalnich nehod kde je hlava 5-10 metrov od tela s detailom na nu. (Oci rozmazat) Mozno by tich par kktov aspon zacalo jazdit ako ludia a covidom to iste. Live stream z ara a counter mrtvich. Ked sa moze na druhom stupni zakladnej skoly pitvat zaba,mys nevidim dovod preco by to nemalo byt vhodne pre dnesnich teenov co pojdu v 18tkekupit 15 rocneho bavoraka.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Tupec ta mozno rano obuva. Myslel som, ci je 0.2% pozitivnych na tisic ludi ta pandemia co vidime v nemo a na pcr testoch.

Tusim ze tu este stale niekto veri, ze ked prekrocis okres a ides do prirody bez ruska tak si vrah. Realne do minuleho tyzdna alebo kedy to zacalo hranice nikto nekontroloval (az kym ich nezatvarali pred nami), pociernejsi si chodili hore dole z UK (aj teraz si chodia medzi sebou hore dole po osadach), 8000 vynimiek atd. atd.

Tie opatrenia ze do 20:00 mozes byt vonku a 20:05 uz nie su krasne. Taktiez ze mesto moze ist do okresu a okres do mesta nie. :D
Sky napísal: Ut 02. Mar, 2021, 20:16
Podľa uznesenia vlády 693 z 28.10.2020 sa obmedzenie slobody pohybu nevzťahuje na osobu, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako 3 mesiace.
Takze ti co maju papier o prekonani covid tak mozu cestovat/sportovat aj mimo okres?
Nikdy som nic take necital ani o tom nepocul ani to nikto asi nevie.
.

Návrat na "Debata o všetkom"