COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Bud ta odbrali alebo uz plati. Je v tom ale taky chaos ze sa to neda nikde docitat a tiez viem ze az od pondelka.

S pokutou by som nesuhlasil a nezaplatil mu ju.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci utorok.a.stredu musim do kosic..dva rozne okresy
prerabam.tam.1byt a mudim robosom urcite veci vysvetlit
co povedat fizlom ked ma stopnu?,dikicko
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Vysvetlíš im dôvod cesty a ideálne mať pri sebe lisť vlastníctva, alebo aspon kúpnu zmluvu kde je adresa toho bytu
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Na nespravnom mieste sa podla mna pytas ... V Cesku maju na to aspon dotaznik, ktory musis vyplnit, u nas mas akurat chaos. Veru, nechcel by som byt teraz policajtom a zastavovat ludi, co idu o desiatej v noci z prirody :D A zaroven otocit cloveka, co nieco surne potrebuje :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Dnes som stretaval hliadky ale nikto nemal zaujem ma zastavit. :D

Ale dobra logika sa rano rozlozit na “rychlostnej”, zrusit jeden pruh, vytvorit kolonu na 15 minut a buzerovat tych, co idu do roboty alebo k lekarom a kontrolovat zdrapy.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Ked to môžu kontrolovať v CZ, ked to mohli kontrolovať v Tirolsku v AT, prečo by to nemohli kontrolovať na SK?
Čo je na tom divného?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Naozaj nas chces staviat k AT? Tam aspon nieco funguje. V CZ si pises cestne prehlasenie.

Naviac tie kontroly su uplne o hovne. Vyberie jedneho a prejde 30 dalsich aut. Ukazes certifikat a dovod cesty. Riesi to nejak situaciu? Keby tam aspon stali cely den ale po tom, co si spravili PR o tom, ako chytaju zlocincov a vrahov za 2 hod kym ludia sli do roboty tak ich uz nebolo.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Zákaz vychádzania bol v každej krajine, tak isto mali povolenie len na cestu do práce, k lekárovi, alebo do obchodu, prípadne na vychádzku do prírody...

Porovnávanie s AT? A čo ako? Akože aký rozdiel má byť v tom či ti zakazujú vychádzať na SK, alebo v AT?
A prehlásenie v CZ - tam je v čom rozdiel? Akože doma si vypíšeš papier a potom už ťa nikto nekontroluje?
Zasa ťa len môžu zastaviť, skontrolovať a kludne otočiť domov aj s pokutou...
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... .seznam.cz
To len u nás máme že?
Toto by v pomocnej škole vedeli pochopiť že to nie je nikde ružové.
Vy môže kvákať že Matovičovi hrabe, ano hrabe, ale z exotov na SK
Naposledy upravil/-a Ivko v Št 04. Mar, 2021, 23:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kontroly su v pohode a tym ze su nahodne, nevytvaraju sa zapchy ako na velku noc minuly rok.

Stefan, byt tebou este by som si to overil u policajtov pre istotu. Nejde o to, ze prinajhorsom vratia domov, ale aby si nesiel aj s pokutou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

|lucas| napísal: Št 04. Mar, 2021, 12:40 Zdravim, clovek uz je z toho vsetkeho jelen kks. Ako to je momentalne? Riadime sa stale podla covid regionalneho automatu? Ide mi o to, ze mam 14dnovy test, ako okres podla automatu sme do 7.3 v zone kde taky test staci, dnes ma stopli nasi zeleni, ze mam stary test, argumentoval som tym, ze ved novy automat plati az od 8.3, ale vraj nie, teraz co stale citam,https://korona.gov.sk/koronavirus-na-sl ... v-cislach/ tak som stale v presvedceni, ze fakt novy automat plati az od pondelka. Nieco mi uniklo? Diky
prehliadol som alebo nepises, co si im uviedol ako dovod cesty? Resp. ktoru vynimku si uplatnujes zo zakazu vychadzania?
kazdopadne uznesenie vlady c.123 z 28.2.2021 je nadradene tym “automatom”
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

HellAngel napísal: Št 04. Mar, 2021, 23:24 kontroly su v pohode a tym ze su nahodne, nevytvaraju sa zapchy ako na velku noc minuly rok.
To je zase ako kde. Ked na 130tke a vjazde do mesta zrusis jeden pruh, das tam 60tku, zips a este do toho budes kontrolovat auta tak kolony budu. A kvoli takym veciam clovek musi chodit o pol hodiny skor. Proste, buzeracia.
Ivko napísal: Št 04. Mar, 2021, 23:20 Toto by v pomocnej škole vedeli pochopiť že to nie je nikde ružové.
Vy môže kvákať že Matovičovi hrabe, ano hrabe, ale z exotov na SK
Tak urcite. Vsetci sme exoti len on je psychopat lietadlo. Nevadi, takto rozostvat vsetkych po roku sa nepodarilo este nikomu. :good:
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5882
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Všetci sú exoti. Bodka :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Od 8.3 maju byt kosice cierne. Zas mi bude dakto zakazovat bez stupitneho testu chodit na prechadzky do lesa pod hrozbou pokuty a policajtov v utajeni.
Na vlastny pozemok v ramci KE okolie bez testu nemozem tiez. Na vlastnu chatu mimo KE uz ani nehovorim. Asi si kupim stvorkolku a budem chodit polnymi cestami...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Mne to tu pride jak v kocurkove, dve strany dozadu sa vsetci stazujete, ze nikto nedodrziava nariadenia a nikto to nekontroluje a o dve strany dalej sa stazujete, ze su kontroly.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

stefan222 napísal: Št 04. Mar, 2021, 20:22 co povedat fizlom ked ma stopnu?,dikicko
Najlepšia rada do života, je sa s policajtami nerozprávať... resp. v tomto prípade nedať sa zastaviť.

Tým ťa samozrejme nenavádzam na to aby si im "nezastavil na znamenie", na to sú háklivý :rofl: Ale pokiaľ vidíš checkpoint, tak je niekedy lepšie počkať aby si nebol jediné auto čo cez neho práve prechádza...

Pokiaľ máš firmu, alebo si SZČO, tak si o tom zober so sebou náležitý doklad a jednoducho si na ceste za výkonom podnikateľskej činnosti.

Pokiaľ nie tak možností je stále dosť, napríklad budeš na ceste na účel vycestovania do zahraničia - ideš UA , alebo si "nájdi" v KE príbuzného o ktorého sa staráš...

Alebo ideš normálne na preventívny PCR test, pretože u Vás bol ten dátum / čas obsadený, je úplne normálne že ľudia chodia do TT lebo v NR sa už cez víkend netestuje, prípadne aj do BA na drive... Na to ti nikto nemôže nič povedať.

Možností je skutočne mnoho, treba si pozrieť uznesenie vlády a jednu vybrať, a v prípade kontroly ju presvedčivo obhájiť.

Toto samozrejme nie je myslené ako návod, pre niekoho kto by chcel porušovať opatrenia, je to len "hypotetický príklad" ;)

Je na tebe ktorú verziu "klamstva" si vyberieš.

Každopádne absolútne neodporúčam, pokiaľ nepodnikáš a nejdeš na ten byt čo prerábaš za účelom "vykonávania podnikateľskej činnosti", im to vysvetľovať nejako logicky alebo ľudsky.
Ivko napísal: Št 04. Mar, 2021, 20:34 Vysvetlíš im dôvod cesty a ideálne mať pri sebe lisť vlastníctva, alebo aspon kúpnu zmluvu kde je adresa toho bytu
Toto by som naozaj neskúšal, nemá to dôvod fungovať. Je to vo výnimkách? Nie je, teda pokiaľ to nie je tak ako som už napísal vyššie.

Spoliehať sa na nejakú empatiu od PZ, good luck... A aj v správnom konaní to budú vidieť rovnako.
Polícia tu prioritne nie je pre to aby hájila záujmy občanov, ale štátne a v druhom rade svoje. Argumentovať s nimi logicky, že veď ideš na svoje nemá význam. Oni majú príkaz, a k nemu sú výnimky - v službe to proste vidia "čierno-bielo" a preto je nejaký pokus o slušné a logické jednanie zbytočný a môže ti v konečnom dôsledku len priťažiť ako dôkaz voči tebe samému.
HellAngel napísal: Št 04. Mar, 2021, 23:24 Stefan, byt tebou este by som si to overil u policajtov pre istotu. Nejde o to, ze prinajhorsom vratia domov, ale aby si nesiel aj s pokutou
Sám seba udať :? :D
|lucas| napísal: Št 04. Mar, 2021, 18:12 Tak potom kde je pravda? Mali mi mat pravo dat pokutu za to ze som nemal 7dnovy test, ale len 14? Vsetci s kym som sa bavil su v tom, ze proste v nasom okrese (Stara Lubovna) sa meni automat od pondelka. Co aj podla stranky korona.gov to tak aj vyzera, lenze ja dnes o 100e chudobnejsi, cista buzeracia tieto pravdila, z dna na den sa to meni, kedy to ma clovek stihat presne studovat kks :furious2:
Pravda nepravda, priestupok vyriešený v blokovom konaní znamená, že sa nemáš šancu už voči tomu brániť, nech je pravda kdekoľvek.
V zmysle toho, že si ako priestupca bol ochotný priestupok zaplatiť na mieste, sa považuje za "spoľahlivo zistený", a tam už potom nie je o čom...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Debata o všetkom"