Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Lebo ludia su dementný, jeden musí cvičiť iba vo fitku, další neprežije bez kostola, tretí musí stoj čo stoj na turistiku, ale vyhovuje mu to iba mimo okres, štvrdý má v p<>i a ide na dovolenku za hranice lebo mu to nič nezkazuje, piaty si potrebuje s kamošmi po práci vypiť, šiesty má strašnú potrebu ísť protestovať...
Na situácii v parlamente nesú všetci vinu rovnako, lebo každý si ide svoje
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ivko napísal: Ne 21. Mar, 2021, 23:56 Lebo ludia su dementný, jeden musí cvičiť iba vo fitku, další neprežije bez kostola, tretí musí stoj čo stoj na turistiku, ale vyhovuje mu to iba mimo okres, štvrdý má v p<>i a ide na dovolenku za hranicu, lebo mu to nič nezkazuje, piaty si potrebuje s kamošmi po práci vypiť, šiesty má strašnú potrebu ísť protestovať...
Pozeráš sa na to strašne jednostranne.

Čudujeme sa kaderníčke, že načierno pracuje, keď jej táto vláda kompenzuje tak do 1/3 životných nákladov? Čo má iné robiť? Dobrovolne skončiť na ulici?
Od začiatku tu je zle nastavený kompenzačný mechanizmus a nelogické opatrenia, ktoré likvidujú malých podnikateľov. Tak sme dospeli k štádiu, že tu bežne fungujú fitká, reštaurácie aj kaderníctva niekde v garáži.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa patro16 »

ArAsHiT v tomto mate pravdu obaja, ty aj ivko, no kazdy sa musi zariadit ako vie v ramci pravidiel a zdraveho rozumu /pokial viem kadernicka moze dochadzat za klientmi (tak nech im zvysi cenu napr.)/

tak bulharsko od dnes zatvara skoly, restauracie a obchodne domy, zatial na 10 dni.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Taliansko rovnako zatvára školy, v CZ blbci namaľovali 22000 krížov na námestí za obete covidu a obviňujú samozrejme vládu...
Presne ako u nás, kopec úmrtí pre nezodpovednosť ľudí, ale vinu treba hodiť na vládu
Protesty sú rovnako všade

A ja sa len smejem, lebo to isté je všade nie len na SK, len tu určitý ľudia dookola trepú že "to len u nás"
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 22. Mar, 2021, 16:19, upravené celkom 1 krát.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Ivko: lenze za velku cast z tych mrtvych je zodpovedna vlada v CZ. Od leta im odbornici vraveli, ze sa malo sprisnovat. Laxny pristup a neskora aplikacia nariadeni, ich krkolomnost a neprehladnost, tolerancia k dezinformaciam, ... si vyziadaju svoju dan, spochybnovanie ochorenia, opatreni, nedodrziavanie nariadeni, na konci ktoreho su mrtvy ludia.
FVE 12.45 kWp V/Z
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Pozri v CZ tiež tlačili aby sa otvorili reštaurácie - založili nejaké to združenie, lyžovačka, kde zasa špekulovali ako obísť nariadenia

U nás to je podobné a nezmení sa to. Budú yebať aj do nového premiéra, či ministra zdravotníctva a terajší premiér s ministrami sa budú naďalej hádať a obviňovať v parlamente ako poslanci
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

V cz su mantaci, este vacsi ako u nas. Tam pre istotu sa poriadne nic nenariadovalo, isla si situacia samospadom. U nas zase pravy opak, xy nariadeni, este viacej vynimiek vysledok takmer rovnaky

Vsade sa zatvaraju skoly, ale kde su zavrete takmer rok, okrem 1 stupna a skolok. Mam dceru v skole a syna v skolke, viem ako to chodi v reale. Lutujem akaurat ucitelov a rodicov co nemaju moznost fungovat na normalnej yechnike, aby asponto vyucovanie fungovalo ako ma. Starym ludom sa ru rozmysla dat tablety, preco nikoho nenapadlo, ze ked u itelia budu u it online, tak zaklad je mat schopnu techniku a kvalitne pripojenie. Detto deti
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

tu hovori Sulik o Pcolinskom: https://youtu.be/82NqkX-jRW8?t=1993
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Sulik podal demisiu ako slubil, som teraz zvedavy na tah Matovica

k Pcolinskemu, nakolko bol na tak vysokej funkcii, mohli to spravit menej okato a bez tej pompeznosti, pretoze naozaj teraz vyzerame, ze na vysoky post, si nominujeme uplatkarov a mafianov. O Pcolinskych sa uz hovori dlhsie a som nazoru, ze vobec nemaju co vo vlade robit a vlastne aj predseda Sme rodina a par ludi z jeho strany, ktorych minulost je pochybna.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Spoiler: ukázať
Nuze v zmysle tutok predikcie som dnes v nadsenych ocakavaniach siel do roboty na xc90. Ako som kukal tak som kukal zatial ani jedne pos*aty jednorozec nevyletel nieto este vila. Mozno ze je to benzinom zo Shell, dufam ze MOL-acky Slovnaft to cestou domov opravi, ked uz Hungarian powah vedela pomoct so Sputnikom snad pomoze aj mojim problemom. Ani duha nebola. Nemozem skryt moje obrovske sklamanie.
Priznam sa ze som sa este nedovazil na Vodcov facebook kunkut, predsa som len citliva povaha a nechem vidiet vysypane adeniny guaniny ci uraciny z dutiny brusnej. Zachranit situaciu mozu uz len 3V (Vorloni, Vulkani a Vogoni).
Aspon Nirvanu som si pustil cestou - Come as you are. Ale za to Sulikovi kredit nedam. To je len a len moja zasluha.
Ale teraz vazne. Taha sa to ako sopel. Nadstavuju si cas nad cas a nemam pocit, ze by sa to niekam pohlo okrem dalsich a dalsich odstupujucich ministrov.
Matovic si vymyslel odstupenie kazdeho vyraznejsieho kritika. Sulik bol jasny toho nelubime keke fuj Risko, Ciganikova rypala do Najsamlepsieho ministra zdravotnicva.. jasnotka, chapeme. Seliga ma troska prekvapil - tu mi nieco muselo ujst (kto vie, prosim zasvatte ma). Co ma celkom dostalo bola zmienka ku Kolikovej ako keby bola Ficovo lave varle (co mu mimochodm doteraz nevadilo). Tu len hadam, ale mozno Judr Robert nepouzil Phillips One Blade na cele telo a preto.
Nasledne aj by odisiel, ale asi Nad s Krajcim ho uprosili aby ostal a slubili mu nove Ministerstvo magie Ⓒ Richard Sulik 2021

Z pristupu Zaludov som celkom sklamany, Remisova to taha akoby na obidve strany, chvilku tam chvilku hentam. Rozumiem ze celia rozpadu klubu a su na hranici zvolitelnosti, ale tento vlazny "pravo-lavo-stredny" postoj je myslim na skodu. Aspon ja ich zacinam vnimat ako uplne neschopnych spravit akekolvek rozhodnute.
V takto vyostrenom konflikte alebo stat uplne stranou ako Sme Rodina pokial sa da, alebo sa jasne pridat na jednu stranu.
Nie najprv pozadovat Krajciho hlavu ... ohooo ono to ide, potom Matovicovu hlavu - uff to sme asi prestrelili ... okej Igor nes*r sa my sme to zle nemysleli... Tak aj Sulikovu. A nasledne priklonime sa k tomu, kto bude na konci vitaz, lebo sme sa snazili o zmier.
Ak sa vysledok (nech akykolvek) tohoto exkrementu da nazyvat vitazstvo. Obavam sa ale, ze tu budu len porazeni. Jedni viac, ini... Uhm chcel som napisat menej, ale to je blbost. Vsetci z koalicie rovnako.
Dnes uz aj Borisovi rupli nervy, tak je asi fakt zle.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Pekná zábava...
Chceli za každú cenu dať dole Matoviča a preto sa Kolíková so Šeligom vyjadrili že zvažujú odchod...
Chceli robiť BUBUBU
A Matovič sa toho len chytil a povedal že príjíma demisiu oboch - nič viac nič menej ...

No evidentne s takým scenárom od Matoviča nepočítali, kedže Za ludí sa obratom vyjadrili že si za Kolíkovou a Šeligom stoja.
Je škoda oboch, ale sami seba postavili na velmi tenký lad

Pritom Kolíková riadi ministerstvo, ktroré sa v podstate nemá ako dostať do konfliktu vdaka covid situácii a myslím že so Šeligom nemali nejaký konflikt

Keby vyletel Sulík dávno bol by pokoj, môžete kydať na Matoviča kolko chcete, Sulík je rovnako človek čo v tejto ťažkej situácii zlyhal. Od začiatku do všetkého drbal...
Pretože jeho otváranie by spôsobilo len viac nakazených a viac ludí v nemocniciach a o opaku ma nepresvedčí nikto, pretože vidím čo spôsobilo uvolnenie teraz v okolitých krajinách po vianočnom lockdowne (polsko, nemecko, rakusko a kopec dalších)
Bola zaujímavá diskusia Todová vs Budaj, kde sa Todová pýtala ako to bolo s nadávkami od Sulíka, v podstate to len potvrdil a tu si niekto tohto rozvracača ide obhajovať
Teraz nám to konečne začína pomaly klesať, tak treba ešte chvílu vydržať a za stálych opatrení postupne môžeme uvolnovať. Okamžité uvolnovanie by spôsobilo presne to čo sa stalo v okolitých krajinách

PS: ale aj tak predpokladám že tu mnohí aj tak nechápu, že na otváranie je ešte čas a dovolenkárom treba držať STOPku ešte pár mesiacov, nech sa aj na hlavu postavia, lebo pendlovanie je to čo nepotrebujeme. Ked to nepotrebujú rakušania, tak to nepotrebujeme ani my
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 23. Mar, 2021, 19:08, upravené celkom 2 krát.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Pietro sk »

pomstychtivy trnavsky blbecek
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1819
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Nie nie nie...
Aké dostaneš také vrát...
Snád si strany s najmeším počtom kresiel nebudú klásť podmienky akoby vyhrali volby, to kde sme?
A môže Sulík vykrikovať kolko chce o koaličnej dohode, pretože ak odstúpi Matovič tak je koaličná dohoda neplatná a musí sa uzatvoriť nová

SaS podla počtu kresiel mala nárok na dve ministerstvá, ako bonus dostali jedno navyše a teraz sa im nepáči že majú vrátiť to čo mu nepatrí...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa kllr007 »

ked raz im ho dali, nema pravo im ho teraz brat. Po volbach sa tak dohodli a Matovic ako urazene decko teraz skace.. ministerstvo tam dal urcite preto lebo vie ze sa ho nevzdaju a teda nemusi odstupit.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ivko a co ten Sulik otvoril? Ved sa len vyjadroval v ramci svojho rezortu, ze opatreniami pochovavame ekonomiku a ma pravdu. Ale co z jeho otvarania prevadzok nakoniec bolo? Nic

Zato nevesticky sa chvilu radovali
Seligu mozno dali dole, lebo Remisova to chce potiahnut s Matovicom a prave Kolikova a Seliga jej stoja v ceste.

Mrzi ma, ze pristupili na Matovicovu hru a byt prezidentkou tak mu povirm za zatvorenymi dvermi, ze bud odstupi alebo bude pad vlady. Dnes uz aj Kollar vypenil a to je uz co povedat.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"