Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Už je to len na Matovicovi, keďže Saska je vonku a zvyšné 3 strany majú teoreticky stále 80 hlasov

Zaludia by mohli začať vydierať a požadovať viac ministerstiev, zdá sa ale, že vôbec nerozumejú situácii, oni sú jazyckom na vahach pred rozpadom celého parlamentu a predcasnymi voľbami

Je smutné, že si to neuvedomujú

Je v najlepšom záujme Matovica, resp OLaNO, mat SaS vo vláde (pokojne i bez Sulika), lebo inak si bude Saska robiť opozičnú politiku a to parádne a zbytok koalície (hlavne OLaNO a SmerOdina) budú plakať za premarnenou príležitosťou

Po konci núdzového ci výnimočného stavu, alebo co to teraz vlastne je, budú povolené demonštrácie a neprekvapilo by ma, ak by boli podobne ako v roku 2018. Nasratost obyvateľstva je enormna, po konci mája stupne skokovo papierovo nezamestnanosť, keďže momentálne ešte môžu zamestnávatelia poberať príspevky. A ten rast nezamestnanosti je reálny, z 4,9 % to bude okolo osmičky, to sú reálne desiatky tisíc ľudí bez práce a dôvod je len jeden, neschopná vlada

Sulikovi stačí opakovať, že mu Úrad vlády nechcel posunúť kompenzácie pre podnikateľov a firmy a bude mať 15+ percent bez akejkoľvek roboty
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

@HellAngel Oprav ma ak mam medzery. Sulikovci pozadovali odchod z pozicie premiera. Okej beriem ze asi fakt nikoho nenapdalo ze si necha Matovic spravit ministerstvo magie.
Formalne ich poziadavka bola/bude splnena. Lenze v kazdom ako-tak normalnom zdiadeni (dokonca aj Fico to spravil) sa odstupujuci minister nehrabe do vlady naspat v akomkolvek poste.
Lenze vznikla nova pozicia, tym padom novy pocet clenov vlady (v rozpore s poziadavkami SaS o rekonstrukcii na podoryse sucasnej vlady) dovolila vzniest "nove" poziadavky. To napriklad u Fica nebolo. Ani SNS ani HiD ani SMER nepozadovali zmenu poctu clenov vlady. Tu to robi OLANO ako pre mna primarny spustac krizy vo vlade.

@beardie

to je samozrejme jasne vsetkym, okrem trollov, lenze furt je bars aj 15 malo. Neviem si zatial uplne predstavit novu vladu, ktora by konkurovala Pelemu.
ak mas nejaku predstavu, kludne hod. Mozeme sa alebo chytit, alebo niekde na pol ceste zist.


edit: vzhladom na to, ze doteraz primarna a verejne komunikovana poziadavka SaS na najprv odstupenie Matovica a nasledne sa potom mozeme bavit o rekonstukcii vlady nebola formalne splnena, je velmi matuce rokovanie ci uz len navsteva Hegera v HQ SaS
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Je zbytočné predikovat nejaké ďalšie percenta, pri posledných voľbách sme videli, že behom mesiaca sa môže situácia rapídne zmeniť, Fico poloval na Kisku, podarilo sa mu stiahnuť ho na 6 %, vďaka tomu OLaNO vyrástlo

Je možné, že sa zaludi rozpadnu, časť pôjde do PS, časť k Sulikovi, časť ku KDH, OLaNO zostane pod 10 percentami a zbytok si rozdelí nejaká nova strana na stredovej/pravej strane spektra

Som si ale istý, že OLaNO utrpi
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

HaDeS napísal: So 27. Mar, 2021, 08:58 No tu pozor. Jedini kto blokuju dohodu su Sulik a Matovic.
Skus mi dat nejaku krajinu (a prosim nie tretoradu dzamariu) kde odstupujuci premier chce silou-mocou zostat vo vlade a nechat si vytvorit vlastne "ministerstvo"

Rozumiem, ze cely konflikt je o tom, ze Ak ide Sulik z vlady prec, ide aj Matovic prec = obaja smer parlamentna lavica. Lenze (ako aj Kolikova poznamenala) Matovic si vymyslel kreativne riesenie s ktorym sa musia teraz popasovat. A ked sa Matovic nechce vzdat stolicky (len presadne na inu), rovnako to chce aj Sulik. A to je cely kamen urazu.

Takze by som volil opatrne slova a ukazoval prstom len na jednu stranu ze tento sa nechce vzdat stolicky.
Podmienka SaS bola že musí odísť z pozície premiera, dokonca to ešte aj 2x takto povedali zástupcovia SaS v TV diskusiach.
Matovič si nepotrebuje vymýšlať žiadne ministerstvo, pretože na základe podmienok mohol ostať ministrom nejakého rezortu. Také podmienky mali aj "Za ludí", skrátka iba odchod z pozície premiera

V tom ale Sulík otočil, že on zrazu požaduje aby ani ministrom nebol, skrátka len poslanec...
Alebo ked má byť Matovič nejakým ministrom tak ním chce byť aj Sulík...
Takže kto to blokuje? Ten kto si vymyslel tú dalšiu požiadavku...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ano, olano chce urobit nieco, co sa tu este neudialo. Naposledy odisiel ficko, nahradil ho pele a takmer zbytok ministrov ostal nezmeneny. Na par postoch asi doslo k vymene. Ale nedoslo k vytvoreniu k nejakemu zrazu vytvorenemu postu, aby nan mohol zasadnit Fico. Aj Smer pochopil, ze Fico musel ist z oci ludi prec. To iste malo spravit Olano, stahnut Matovica a nahradit ho niekym, kto je pre ludi akceptovatelny. Nic viac, nic menej. A mohlo sa veselo pokracovat dalej.
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: So 27. Mar, 2021, 19:43 Už je to len na Matovicovi, keďže Saska je vonku a zvyšné 3 strany majú teoreticky stále 80 hlasov

Zaludia by mohli začať vydierať a požadovať viac ministerstiev, zdá sa ale, že vôbec nerozumejú situácii, oni sú jazyckom na vahach pred rozpadom celého parlamentu a predcasnymi voľbami

Je smutné, že si to neuvedomujú
Práve že si uvedomujú velmi dobre do čoho ich Sulík zatiahol...
On ich len chcel použiť na zhodenie vlády pretože 53+17 je iba 70 a boli by predčasné volby.
A to si "Za ludí" nemôžu dovoliť lebo by to znamenalo ich koniec...
Cielom Sulíka bolo nedohodnúť sa, preto si nastavil také podmienky aby to vyzeralo že vláda padla pretože ich Matovič nesplnil

Aký problém mali s Matovičom "Za ludí"? Keby nebolo Sputnika tak v podstate žiaden taký, ktorý by vyvolával konfilkty, že by sa z tohzo robila kauza
Obe zvyšné strany sa vyjadrujú že ideálne riešenie je 4 koalícia, to len Sulík trepe ako ho Remiška podrazila.
Keby stála na strane SaS tak je z toho pád vlády a ich koniec...
A do takého riešenia by Za ludí" určite nešli
Naposledy upravil/-a Ivko v So 27. Mar, 2021, 20:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

@Ivko
ale ved o tom pisem, ze SaS pozadovala odchod z premierskeho kresla. Matovic neprisiel s tym, ze bude vymyslim si ministrom vnutra, ci akehokolvek ineho ministerstva ktore ma OLANO. Prisiel s tym, ze bude vymsleny novy post, ktory meni pocty vo vlade. Tu mi pride legitimna poziadavka Sulika. Lebo sa meni tym padom pocet clenov vlady. Ak nesuhlasis, mozeme civilizovane diskutovat.

edit debug preklepy
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

To s tým novým postom prišlo až po tom ako Sulík začal trucovať, pretože Matovič si mohol kludne nechať ministerstvo finacií, vymenil by sa iba z Hegerom
A za druhé neviem prečo by to niekoho malo trápiť že by si vytvoril ministerstvo, ktoré by sa venovalo korupcii. Za prvé nám tu také chýba, kedže v tých štruktúrach ktoré vyšetrujú sú stále "naši" ludia a za druhé by nijak nezasahovalo do riešenia situácie ohladne covidu

Ale ako som povedal Sulík je ten čo sa nechce vzdať ministerského postu, nikto iný zo zvyšných koaličných partnerov s tým nemá problém ak Matovič ministrom bude.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 20:24
Podmienka SaS bola že musí odísť z pozície premiera, dokonca to ešte aj 2x takto povedali zástupcovia SaS v TV diskusiach.
...
A odisiel Sasovic z premierskeho postu? No neodisiel, cize nesplnil ani len tu prvu poziadavku, tak o com sa tu bavime?
Ivko napísal: So 27. Mar, 2021, 20:39 Ale ako som povedal Sulík je ten čo sa nechce vzdať ministerského postu, nikto iný zo zvyšných koaličných partnerov s tým nemá problém ak Matovič ministrom bude.
:? sledoval som ine noviny alebo sa Sulik naozaj vzdal ministerstva. Nechapem.

Ivko, teraz neviem ci si len troll ako Ivanator, alebo mas mierne narusenu sedu mozgovu koru. Takto obhajovat trnavskeho dilina nie je normalne.

EDIT: a s tym novym ministerstvom dufam srandujes, ako keby sme tu nemali uz dost statnych uradnikov
Naposledy upravil/-a Blackhawk v So 27. Mar, 2021, 20:47, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HaDeS »

Tu si dovolim nesuhlasit. Uz som davnejsie pisal, ze.odsrtupujuci premier dokona aj Fico odchadza "len" do parlamentu. Ako hlboko musime klesnut ked uz davam za priklad Fica? A znova - oprav ma ak sa mylim, ale vo vyspelych demokraciach, nie je precedens kde je to inak. Alebo sa hrame na zapad, apebo nie. V pripade ze nie, nemusime tu hejtovat jedneho ci druheho, je to uber sprosty boj o moc.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale vsak nech si Igor uzije svoju trojkoaliciu. Som zvedavy ako dlho mu to vydrzi, myslim tym hlavne poslancov Za ludi. Ak to vydrzi viac nez do konca roka, tak budem uprimne prekvapeny.
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Ja netusim preco svedkovia Sulikovi maju potrebu oznacovat tych ostatnych ako trollov a pod a ist do osobnej roviny ked druhy tabor nadava na KONRETNE blaznovica a Sulika oznacuje ako tunnelara vlad :rofl: Cela tato tema je ako diskusia o viere vzdy to skonci tak ze jedna strana zacne urazat tu druhu v tomto pripade svedkovia Sulikovi, AMD sa pustaju do svedkov blaznovicovych , remisovych 😂
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

faugusztin napísal: So 27. Mar, 2021, 20:57 Ale vsak nech si Igor uzije svoju trojkoaliciu. Som zvedavy ako dlho mu to vydrzi, myslim tym hlavne poslancov Za ludi. Ak to vydrzi viac nez do konca roka, tak budem uprimne prekvapeny.
imho krátko, lebo polka zaludov odíde a druhej polke sa nebude páčiť hlasovanie s nezávislými poslancami, bývalými nackami a smerakmi
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako sam troll navrhol vyuzil som institut zoznamu ignorovanich, nemam rad cenzuru ale nechcem nech ma zlobor zlenchape a este suhlasne (scestne) cituje....

Som ozaj smutny, ze to takto pada, uz len preto ze sa nestihol vycistit stat.

Je jasne, ze moc sa prehadzuje vpravo vlado, na tom mame zalozeny volebny system ale nie 12 rokov fuj, 1 rok co ja viem a potom zasa X rokov fuj? Trochu som dufal v systematicku ocistu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Troll je osoba, ktora neustale pise to iste dookola, neberie do uvahy argumenty a fakty...

Uz sa zacina hovorit o trojkoalicii. Za ludi zrejme otocilo. Som zvedavy na vyvoj v ich strane. Ak je sa relne rokuje o trojkoalicii, Matovic neodchadza

Este k tomu Matovicovmu ministerstvu kuzel. Caputova by ho musela vymenovat, co by bol asi problem.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"