Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No pokial sa nebavime o meste, tak sorry ale ked niekto niekoho obieha z prava alebo musi kluckovat medzi autami, tak najskor sa ti z laveho pruhu uz mali davno upratat do praveho. Ja ked jazdim rychlejsie tak som ohladuplny dost, pretoze ratam s tym, ze nie kazdy pozera do spatku na rychlejsie auta a mam sa rad.
Bohuzial tu vacsina ludi spinka za volantom a ma problem sa cez zakruty udrzat v pruhu, v meste uz ani nehovorim.
Topka bola pre dvoma tyzdnami, ked mi v prvej zakrute za mostom z cermela na bankov vybehla biela yariska JEDNYM KOLESOM v apexe zakruty do mojho pruhu... pomaly som nesiel, trafil by som ho rovno na vodicove dvere. Pritom tam vidno 500m dopredu krizom cez stromy...nepochopim.

Podobne scenare aj na jahodnej...zaspati debilkovia chodia stredom a potom su prevapeni, ked sa oproti zo zakruty vyruti auto a nestihnu sa prebrat z letargie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

osobne blikam/trubim/obehujem z prava len ak su splnene vsetky 3 podmienky: 1. pred danym autom nic nejde 2. ma sa kam uhnut, 3. ide pomalsie ako chcem ist ja a aj tak ide vlavo

napr. tieto pripady neznameho sofera ktore som nasiel na internete tomu odpovedaju

110 a nestara sa


alebo tento, ani netusil ze robi nieco zle


a tento by siel v lavom pruhu este doteraz, keby sa mu nekoncil




co ma ale zaraza, je ze v 90% ked takeho sofera obehnes, tak miesto toho aby sa ti ospravedlnil za to ze zavadzal, tak po tebe este nadava, vyblikuje, pripadne ta chce vytlacit
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shajek »

SKiLEX napísal: St 28. Apr, 2021, 13:55
napr. tieto pripady neznameho sofera ktore som nasiel na internete tomu odpovedaju

110 a nestara sa


seriozne sa chvalis, ze si ho obehol z prava, ked uz dal smerovku do prava a zacal uhybat ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ja som sice nesoferoval :-) ale myslim si ze sanci na to aby uhol mal o dost viac ako si zasluzil

na take hovada netreba brat ohlad
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

K tomu poslednemu videu len tolko, ze obchvat je klasicka mestska cesta, kde mozes na jazdu zvolit akykolvek pruh. Okrem ineho z pravej strany sa pripaja dost vela aut, takze uplne chapem, ze to tam ludia pichnu do laveho a nestaraju sa. Ak sa nepaci, mozes beztrestne obehnut z prava aj ked teda lavopruhar by mal volnit pruh rychlejsie iducemu vozidlu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Chalani teraz tu rozoberate taketo videa. Otazka je, ked to tak strasne vadi vsetkym, preco ste nezavolali policajtov? Stale tu len debatujeme ako pri pive, ale nik nevola zelenych. Ja by som povedal, ze toto mozeme uzatvorit, lebo len kecame a stazujeme sa jeden na druhych ale nik to nechce riesit.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

A čo akože policajti pri takomto niečom spravia? :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Co spravia? Jedoduche, budu sa drzat vyhlasky. Pokial viem nieco o obmedzovani ostatnych ucastnikov cestrej premavky tam je. Dalej bezdovodna jazda v lavom pruhu aj to tam je.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tomasjerry napísal: St 28. Apr, 2021, 15:28 Chalani teraz tu rozoberate taketo videa. Otazka je, ked to tak strasne vadi vsetkym, preco ste nezavolali policajtov? Stale tu len debatujeme ako pri pive, ale nik nevola zelenych. Ja by som povedal, ze toto mozeme uzatvorit, lebo len kecame a stazujeme sa jeden na druhych ale nik to nechce riesit.
policia s tym nic nezmoze, ta vie len merat

maximum co mozes spravit je vytocit 158 a nahlasit auto ze sofer je pod vplyvom drog... vsetko ostatne je neefektivne, zahrnuje to vypoved na stanici, a celkovo sa to neoplati
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ano slovenska policia s tym nic nevie urobit, ale podla zakonov a vyhlasky vie, ale nechce. Bol som v cechach a tam vedela policia nieco spravit s vodicom co sa nevedel zmestit do koze - je to aj na youtube. Asi tak.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ale to mi zase nepride take tragicke, aspon tam nebonzuje kazda pepega ze niekto presiel kolesom cez plnu ciaru
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Mne to uz tragicke pride. Priklad vidis hore vo videu. Mozem sa pravat ako opica, lebo aj ked ma niekto nahlasi tak mu povedia - dojdite podat oznamenie a nasledne sa tym budeme zaoberat ak mate dokaz = mozem jazdit este horsie, lebo viem, ze na to seru. Sanca ze stretnem radar je 1 % mozno 0.5%. Zatial co v cechach sa tym zacali seriozne zaoberat a beru podnety vazne, ludia uz zaregistrovali zmenu a je to lepsie. Napriklad som uz min 1 rok nezazil elefanten rennen na ceskej strane dialnice, zatial co na SVK bezny jav.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

d3Xter napísal: St 28. Apr, 2021, 10:03 vsetci co maju trosku viac penazi ako ja su idioti, mafiani a negramotne opice lebo si mozu dovolit kupit drahsie auto alebo dve do rodiny(pre teba neakceptovateľne) a maju chut/odvahu sa svizne zviest a vyuzivat assistentov, bez ktorych dnes auta byt ani nemozu,
O tom som nepisal. Nech si kupia aj 10 aut, ked na to maju a chce sa im o to starat. Ich volba.
Ale ked sa zbohatlici kvoli peniazom a drahym veciam (autam) chovaju povysenecky a arogantne, tak sa nemaju co cudovat, ze o nich maju ludia taky nazor.

Moja pointa s asistentami bola o tom, ze neuznavam ich prebytok, pripadne asistenta na kazdu blbost a na zakladne veci, na ktore ma davat pozor predovsetkym vodic. Aby si vodic nemyslel, ze nemusi riadne davat pozor, lebo auto a asistenty sa postaraju.
Druha vec je, ze automobilky vymyslaju asistentov na kadejake kraviny, len aby bolo daco nove = zbytocne hluposti.
Tretia vec je, ze napr. NCAP asistentom davaju podla mna az privela vahy v hodnoteni aut.

K sviznej jazde nic nemam, pokial vodic nejazdi jak hovado a dodrzuje predpisy.

K negramotnym opiciam - skus si v dnesnej dobe vypnut parkovacie senzory a parknut pozdlzne. Uz to neni tak lahke, co? :-)

Vo firme mame auto s asistentom jazdnych pruhov. Nieje nic lepsie, ked ides predbiehat, das sa blizsie k stredovej ciare a v poslednom momente ti ta vec zacne tahat volant nazad, vobec to necakas. Hned po start-stop je to dalsia kravina, co pred jazdou vypinam.
scream napísal: St 28. Apr, 2021, 09:41 Shiro tebe odporucam uz konecne vyliezt zo svojej ulity. Urcite si niekto s V8 camarom bude strazit otacky a tachometer, mozno v nejakom tvojom paralenom vesmire zvanom utopia. Na 400PS+ auto ti dnes staci 10K ty Mafianko :D
Potom ale nech nereve, ze plati pokuty a ze "zla zla legislativa" so svojou 130 MPR s nim, chudacikom, nepocita. Ved on si kupil rychle auto a je diskriminovany. :laugh: Ze ma rychle auto ho neopravnuje porusovat predpisy. Chce sa s tym vyblaznit? Nech bezi na okruh. Nebude musiet riesit MPR, pokuty, premavku, ohrozi maximalne tak seba, alebo mozno tak max. 10 dalsich, co tam s nim budu kruzit na podobnych autach = ovela lepsi zazitok z takeho auta. Ked ma na take auto a jeho udrzbu, isto nema problem si raz zacas zaplatit okruh.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa CageJ »

Tak pánové, takže nejaké omyly:

Diaľnice sú dimenzované na max rýchlosť + 15-20% = t.j. 150 - 160Km/h. Mám známeho, čo navrhuje diaľnice ako statik a dimenzujú ich za každých okolností na 130+.

Gumy majú rýchlostný INDEX na trvalú rýchlosť, t.j. ak máš 210km/h, môžeš tuším na dobu 30 sekúnd prekročiť túto rýchlosť o 30 km/h a nič sa gume nestane. Letné mám V, tuším 240+, zimné do 210 (H).

Na R1 je rovný úsek kde sa dá ísť aj 200-250km/h. Inak je pravda, že je to tak 130-150km/h okrem tých zákrut, kde vidím ako absolútny zdravý limit tých 135-140km/h. Na časti úseku bez problémov 160km/h. Za hustého dažďa a snehu idem po R1 kľudne 100-115km/h bez problémov.

Autá dnes nemajú problém jazdiť bezpečne pri 160km/h ale je fakt, že energia ide nahor exponenciálne a brzdná dráha tiež rastie dosť. 2× som brzdil núdzovo. Raz zo 195-200km/h až na 110km/h keď mi vošlo auto a je fakt, že bez ESP atd. je obrovský problém auto udržať v pruhu, ono z takej rýchlosti to už celkom lieta aj na volante. Druhýkrát som zrýchlil na D1 z 80 až 160 a kkt mi vošiel asi pri 110km/h pred nos takže to bol tiež porod a už pekne cítiť preťaženie zo spomalenia.

Rýchlostný limit zaviedli kvôli ropnej kríze, dnes to skrývajú za emisie. Je však pravdou, že áut brutálne pribudlo.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

ked dostanes mikrospanok shiro potom budes rad ze EU nariadila (nie tak celkom je to len vymysel automobiliek) bezpecnostne asistenty ako drzanie v pruhu alebo kopanec/zastavenie auta, acc a podobe
na line assist musis dat smerovku aby ti to tak nekecalo, takze gratulujem ze ju nepouzivas 😂
parkovat bez senzorov mozem kedykovlek kludne aj s vozikom, totiz na nato aby si netrafil obrubnik ti senzory nepomozu a ja mam svoje kola rad, ale chapem ze ti uz dochadzaju argumenty

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"