Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tomasjerry napísal: St 28. Apr, 2021, 16:08 Mne to uz tragicke pride. Priklad vidis hore vo videu. Mozem sa pravat ako opica, lebo aj ked ma niekto nahlasi tak mu povedia - dojdite podat oznamenie a nasledne sa tym budeme zaoberat ak mate dokaz = mozem jazdit este horsie, lebo viem, ze na to seru. Sanca ze stretnem radar je 1 % mozno 0.5%. Zatial co v cechach sa tym zacali seriozne zaoberat a beru podnety vazne, ludia uz zaregistrovali zmenu a je to lepsie. Napriklad som uz min 1 rok nezazil elefanten rennen na ceskej strane dialnice, zatial co na SVK bezny jav.


asi iny kraj iny mrav, tu v KE je bezne ze za 20km jazdu mestom stretnes 2-3x radar, aj na dialnici z benzinky, odpocivadla, mosta, pripadne zalahnuty na kopceku vedla dialnice, furt niekde stoja

to s tymi kamionmi mi tiez pride ako turbohovadina, ved za posledne 3roky som videl kamion na dialnici/rychlostke predbiehat 2x, z toho raz ho hned zobrala policia


sposob akym funguje CR policia je vyrazne nechutnejsi ako na SVK
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Nechutnejsi, podla uhlu pohladu, ked neporusujes pravidla nieje dovod ta zastavit, zatial co ked som pred mesiacom isiel sluzobakom z prevadzky z Krasna nad Kysucou tak ma zastavili az 4 x, ze ako dik.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

d3Xter napísal: St 28. Apr, 2021, 16:20 ked dostanes mikrospanok shiro potom budes rad ze EU nariadila (nie tak celkom je to len vymysel automobiliek) bezpecnostne asistenty ako drzanie v pruhu alebo kopanec/zastavenie auta, acc a podobe
na line assist musis dat smerovku aby ti to tak nekecalo, takze gratulujem ze ju nepouzivas 😂
parkovat bez senzorov mozem kedykovlek kludne aj s vozikom, totiz na nato aby si netrafil obrubnik ti senzory nepomozu a ja mam svoje kola rad, ale chapem ze ti uz dochadzaju argumenty
V prvom rade nemas co jazdit, ked si ospaly. Alebo si dat pauzu, vystupit, prejst sa. Pripadne sa odpovedajuco zariadit, aby taky stav nenastal - napr. si kupit cocacolu, ktoru budes pit za jazdy, dat si kavu, zuvacku, whatever. Ked uz dojde na aktivaciu asistenta, tak duplom vies ze situacia je zla. Na druhej strane, na ospalost asistenta nepotrebujes - to citis sam ze ti klipkaju oci. Pokracovat v takejto jazde, ci asistent, ci nie, je hazard.
Soferoval som niekolko krat aj celu noc dlhe trasy a pred nebezpecim zaspatia za volantom mam respekt.

Popisovana situacia s line assist je este pred vyhodenim smerovky a zacatim predbiehania. Staci sa len priblizit k stredovej ciare pred zacatim predbiehania, nech lepsie vidis pred kamion, kym zacnes za par sekund predbiehat a ono to uz panikari. Pri predbiehani smerovku vzdy davam a aj do spataku sa pozrem :-)

O obrubnik a kolesa mi vobec neslo, netusim, ako si k tomuto dosiel. Na to, aby si ho netrafil, staci sklopit vonkajsi spatak dole. Skor, aby si netrafil toho za tebou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Senzory by mali byt povinna vybava. Potom ludia co ich nemaju mi oyebavaju auto a o 4 roky vyzera tak, ze su osuchane 4 rohy a 12 dier v dverach. Uz len cakam kedy mi niekto trafi dverami auto ked budem v aute a spatak mu odkopnem tak, ze ho ani nenajde. Preto s novsim autom parkujem dalej, na ceste, mimo ciar, hocikde len nie pri prascoch.

Na R1 sa da ist aj 320, rovnako aj na ochvate ba (co som pocul). :D

Asistenti su v pohode, ale vacsinou to zacne samo brzdit neskor ako ja a lane assist ma casto obtazuje ale aspon sa ma nesnazi zabit ako niekde.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

kde je vlastne felipe?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Parkoval som A6 roky bez senzorov pozdlzne a netukol som ani raz. Neprekvapilo by ma keby shiro s takym dlhym autom nezaparkoval, sedan samozrejme
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

scream napísal: St 28. Apr, 2021, 09:41 Shiro tebe odporucam uz konecne vyliezt zo svojej ulity. Urcite si niekto s V8 camarom bude strazit otacky a tachometer, mozno v nejakom tvojom paralenom vesmire zvanom utopia. Na 400PS+ auto ti dnes staci 10K ty Mafianko :D
silne auto = predpisy prestavaju platit? :facepalm:
rad by som si precital ten § kde je to napisane.
kazdy je gangster, dokedy niekoho nezrazi. oh wait... neboli to prave rozbesnenci z pl na muscle cars co niekoho zrazili?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Koho zrazili? Ze niekoho alebo seba zabijes je urcite tragedia, ale ovela castejsie sa ludia zabijaju prave na ludovych autach.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

takze poliaci burali pretoze nesli 90? :) Nebolo to nahodou preto ze sli ako dementi, lepili sa na seba a zmatkovali? ze vodic ferrari zazmetkoval ako nejaka blondina a 2t porsche s 5m rozostupom to uz nemalo sancu uhrat

zaujimalo by ma ktore z tych aut(ferrari a porsche cayenne) povazujes za muscle car btw :D


okrem toho, cely cas sa tu bavime o dialniciach, a ty si tu zase z paty vytiahnes nejaku hovadinu... to je snad horsie ako shiro


mozes jazdit ako hovado bez toho aby si porusil jeden jediny zakon(vid polske dashcam :) ), a na druhej strane ist v 800€ pokutovom pasme defenzivne, kludne, plynule

su to 2 absolutne nezavisle veci
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes mi karoq na dialnici pred presovom trhol, epc a orange vykricnik. asi nudzovy rezim a pisalo max 4tis rpm. tak dogulal som sa do servisu. po trhnuti bolo pocut sycanie a asi mesiac dozadu pri vymene oleja mi vraveli ze neaka hadicka k turbu bola uvolnena, ta ci ju dotiahli. :( 76tis km a uz vas auto necha. gena ani nahradne zadara nechceli dat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Ten polsky pripad na orave bol presne ukazkou toho, co sa nema stat a stalo sa. Mali ist na okruh, ked sa chceli vyblaznit, ne ohrozovat ludi v normalnej premavke. Tresty smrti by som naparil tym curakom, nie XY rokov vazenia (ak ho nakoniec vobec dostali, uz neviem), kde budu len vyciciavat system, lebo ich treba zivit a ubytovat. Aby sa potom vratili do spolocnosti a o mesiac to mozno zopakuju....

Co sa obav na obitie aut tyka, akonahle clovek byva na sidlisku, ma s tym pocitat a zmierit sa s tym. Inac by musel v aute aj spavat, pretoze isti obcania su pribrzdeni a primitivni. Nebojte nic, aj moj Duster je uz otukany. A co s tym kto spravi? Nic. Na druhej strane, nikoho to neopravnuje parkovat ako pako, cez dve miesta, aby ho primitivi neodreli. Suhlas, je to blba situacia, ale....

Werwest -> parkoval som dlhy cas bez senzorov a radsej si dam tu namahu a vyjdem sa pozriet, ked som si nie isty, ako to dakomu tuknut a spravit skodu sebe aj druhemu. Podobne aj s otvaranim dveri. Radsej dam ruku na plochu, kde sa mozu dvere stretnut. Jednak ich drzim, aby sa neplanovane nepootvorili a neposkodili druhe auto a zaroven tak zabranim pripadnemu odretiu mojho, ci cudzieho auta.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uf, neprijemne stefan. a je to teda tou hadickou ci ako? Snad nie DSG (aj ekd ved si v plnej zaruke...)

Kolko pytali za nahradne repsektive ako si to vyrapoval?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta dosla kamoska po mna bo cvakat im nebudem a cenu som nezistoval. ale ta vravim dobre, chcem skusobnu jazdu s novou oktaviou co vam stoji vonku a pozeral do zeme. ta neriesil som dalej.zajtra maju na to kuk ale v Cz na fore citam ze dako u hriadel menili dakomu daco v motore ta hadam nebudem cakat bo dost beham teraz. ale tak stane sa, bol som pojazdny len zamrzi to.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

to moze byt vela veci, kludne aj nieco s tlakom oleja, cievky, turbo,...dnes je to bez diag len hadanie
nahradne auto si mal riesit cez poistku, ale to tak byva ze zaujem o teba konci dnom vyplatenia auta :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

no cakal by som ze autorizak a poistovna sa vedia porozpravat o tom. ja som dostal nahradne pri PZPcku bez slova zadarmo pri novom aute neverim ze neda sa. skor nechce sa.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"