COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stiv napísal: So 01. Máj, 2021, 20:33 Z okolia vsetci ani n. Astru davali vsade mozne.
no doteraz boli rozdelene vakciny podla strediska, t.j. ak si bol nahradnik do polikliniky tak kedze tam mali len modernu... (viem o takych pripadoch)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

najblizsi mesiac sa bude ockovat hlavne pfizerom, lebo tych pride cez milion, ostatnych stovky tisic kusov, spolu 1,4 mega
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

stiv napísal: So 01. Máj, 2021, 19:50 Povedal by som ze nahradnici na pfizer/modernu doteraz neexistovali, takze zbytocne sa vobec niekde hlasit.
Tiež potvrdzujem existovali, u nás v Trenčíne vo Fakultnej nemocnici mali zoznam náhradníkov na Pfizer.
beardie napísal: So 01. Máj, 2021, 20:56 najblizsi mesiac sa bude ockovat hlavne pfizerom, lebo tych pride cez milion, ostatnych stovky tisic kusov, spolu 1,4 mega
No keď ich príde tak veľa, tak znížia aj vekovú hranicu alebo ako? Lebo koho chcú očkovať keď bude furt hranica 60+? Či zase dajú termíny 16-17 ročným a my čo sme vo vekovej kategórii 18-59 čo čakáme na Astru tak čo s nami? Lebo úprimne ak chcú očkovať takýmto spôsobom, že danou vakcínou očkujú tú a tú vekovú kategóriu tak má byť dostatok vakcín pre všetkých, Pfizeru príde cez milión a Astry len 200 000. Ako hej, tých 200 000 teoreticky bude dostatok keďže záujem o Astru nie je taký, ale osobne by som rád videl koľko reálne čaká v čakárni na Astru. Osobne aj ja som v Čakárni na Astru a stále čakám žiadny termín hneď ako pri Pfizeri, čiže akosi zrazu Astru čo nikto nechce ju nemáme, alebo je záujem prekvapivo vysoký. A ešte ak by sprístupnili pre nižšie ročníky Pfizer keď ho bude tak veľa pochybujem, že pre 18-59 rokov lebo aj Astru ako ina musia minúť čo príde. Tu už fakt teoreticky na zváženie výber vakcíny v takomto množstve vakcíny, len zase otázne či to reálne príde a neomešká sa to ako to býva zvykom.

Inak škoda, že zrušili na stránke na prihlasovanie sa na očkovanie tú stránku kde človek videl v akom kraji a vakcinačnom centre majú koľko vakcín, oni zjavne vedeli prečo to dať preč, lebo by im ľudia hneď vyvolávali prečo čakjú keď termíny sú. Aj to možno len jediná výhoda, že to je preč, že keby to ostalo mohlo by to byť zmanipulované, že fakt nie sú vakcíny a reálne by boli.

Zároveň ešte k Astre je mi do smiechu keď vidím, že u nás v Trenčíne vo veľkokapacitnom očkovacom centre zaočkovali dnes 2 200 ľudí Astrou (mali v pláne netuším či naozaj zaočkovali presne toľko) a ja osobne som v čakárni a síce sú tu dve možnosti, že čakateľia predomnou majú vyšší vek alebo už tie termíny na tento dátum boli vyčerpané. Ale tu zároveň je sranda najväčšia, ako nikto nechce Astru a ja tu každý víkend keď chodím okolo toho očkovacieho centra tak vždy je tu milión ľudí a už dosť víkendov očkovali a vždy plno, tak fakt nech mi nikto netvrdí, že nechce Astru!
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

predpokladam, ze zacnu aj pospolity lud ockovat Pfizerom
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Nemyslim si, ze tym zacnu ockovat tak skoro ludi pod 40 rokov. Je tu stale spusta ludi, co sa neregistrovala kvoli nezaujmu o Astru a coskoro tak urobia, ked Pfizer pride vo vacsom mnozstve. A spusta starsich ludi, co sa doteraz nedostala k Pfizeru napriek veku. Tu vakcinu tipujem netreba spotrebovat do mesiaca, musi to mat nejaku trvanlivost. 1 milion vakcin su aj tak davky pre 500 000 ludi. Otazne je, kolko z nich pojde ako druha davka pre uz zaockovanych. Otazne je, kolko pojde na zazracne sms a telefonaty (uz aj s ockovacim preukazom som sa dopocul, za uplatok a podobne). A otazne je, kolko z nich dostanu ludia, co cakaju uz tyzdne. A kolko pojde chronickym a "chronickym" pacientom. Akosi ale nerozumiem nasmu vekovemu limitu. Zasa si ideme krasne svoje a proti prudu. Vsade davaju Astru prave starsim, pretoze u mladsich boli zrazeniny a u nas to je presne naopak. Podla mna to momentalne otvorili pre vsetky vekove kategorie jedine aby sa mohli zbavit Astry, ktora je zjavne vo vypredaji. S pfizerom tento problem nebude.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

rozdelovanie medzi chronicky chorych funguje, poistovne maju bordel to sa vyriesi

mame malo astry na druhe davky a dodavky chodia dost pofiderne a prave preto sa najpravdepodobnejsie zacne ockovat pfizerom zaradom od najstarsich dole.

ze sa niekto 60+ nedostal k pfizeru je zas najskor logisticky problem... viz v BA sa minuli vsetci registrovany (!) 60+ tak dostali terminy 16-17 rocni, tie im vecer zrusili a dostali ich novo zaregistrovani 60+/chronicky.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Pod "chronicky" som myslel tych, co sa nimi zazracne stanu zo dna na den pod vplyvom znamosti :D Aj ked neviem, ci to zamestnanci poistovni budu riskovat. Zas ked s tym nemaju problem v ockovacich centrach za uplatky ...

Inac som zvedavy, ci maju k dispozicii aj druhe davky Astry pre tych, co sa teraz dali zaockovat ...Celkovo zas raz chaos u nas, ziadne info a potom nech sa ludia rozhoduju ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Netreba ti uplatok, staci absencia svedomia, nikto nekontroluje ci su tebou vyplnene udaje realne.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Úplatok na to aby človek dostal vakcínu? Sranda. Ľudia ako sa nechcú očkovať a idú dávať úplatky :D problém si počkať.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Hovorim o konkretnej skusenosti z mojho okolia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

for me behind me... on asi vie preco ju potrebuje tak surne, a mna to mizive % co sa zaockuje o par dni skor akoby realne malo nijako neobmedzuje, tak nech si idu
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

A ty mas 60 rokov ? Ked pises, ze ta to neobmedzuje.

Inac dost strasia tym postcovidom, podla mna to prehanaju. Mate s tym niekto skusenosti z tych, co ste to prekonali ?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ved 60+ je uz davno vyrieseny problem, minimalne vo vychodnych okresoch, kto chcel davku mat ten uz ma, ak teraz regnes 60+r cloveka, tak do 2dni dostane vakcinu

zbytok nech si nasere

v piatok sa regli rodicia 40+ na tej kosickej stranke, v sobotu rano mali pfizer za sebou... dufam ze mne tiez tento tyzden pride pozvanka na pfizer
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Ne 02. Máj, 2021, 13:14, upravené celkom 3 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

problem pri 60+ je nezaujem nie pocet vakcin a predbiehanie
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Dendroid: pred par dnami bola sprava, ze rok po Ischgli robili prieskum medzi ludmi, ktori sa tam nakazili, zhruba 5% vykazuje aj po roku rozlicne dlhodobe prejavy, ktore im lekari priraduju k prekonanemu covidu: https://www.ots.at/presseaussendung/OTS ... long-covid
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"