Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

shajek napísal: Ut 18. Máj, 2021, 14:48 takto si kazdych par jednotlivcov, do ktoreho ta nic vyberaju - DPF, vyberaju katy, vyberaju EGR, simuluju NOx sondy, simuluju mocovinu - presne vdaka tymto par jednotlivcom dychas sracky ktore nemusis. Uz si si precital co robi vlastne katalyzator ?
neviem jak ty, ale ja hovorim cely cas o decate... nejake dymovnice ako z gifu vyssie do toho netahaj
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Miso122 napísal: Ut 18. Máj, 2021, 14:55 sportovy cat je rovnako illegal ako decat, cize u nas w/e
si si isty?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

wingo napísal: Ut 18. Máj, 2021, 07:50 Však kľudne nech si dekatujú, ale tam kde to patrí - na okruh. Na ceste to nemá čo robiť.
vytesat do kamena.
su viacere studie na temu emisie, kde je korelacia voci % kriminality a poctu emisne spinavych aut.
casy olovnateho benzinu su sice prec, ale to neznamena ze natural neobsahuje ziadne aditiva.
dyzle su drahe pre spolocnost v tom, ze vplyv na zdravie je nasobne horsi ako benzin. (studia nezahrnuje "kladivo tuning dpf " dyzle..)
scream napísal: Po 17. Máj, 2021, 23:35 Pietro a co by si robil s tymi, co si v zime prikuria na 30 stupnov? Alebo nevypinaju radiatore, ked idu na par dni prec? Alebo nenajazdia 50k rocne jak ti, co nemaju v aute kayalyzatore ? :D
BTW tvoja utkvela predstava, ze decat jazdia stare vraky a dedinske tuningy je trosku zaostala. Rovanko vyfuky sa robia plneprichodne z rovnakeho dovodu ako sa robi pri tuningu decat.
system je navrhnuty a pocita s tym, ze nic nebude chybat. napr egr-off disciplina, ktora neskor majitela dobehne na inych technickych problemoch.
mne prijde vtipne ze rychlokvasny garaznik vie "lepsie" odladit auto ako celosvetove miliardove firmy s technickym know-how v radove desiatkach rokov.. iba zeby nie.. :D garaznikovi sa vyskakuje, neni zodpovedny za emisie, to je na pleciach zakaznika..
na zapade sa s ilegalnym tuningom neseru, automaticky je auto povazovane za nesposobile (co je pravda). zakaz pokracovania v jazde - odtahovka a vysoka pokuta. v dnesnej dobe sa vsetko optimalizuje, a je navrhnute na krv. to ti fesak s cinskym cipom nepovie aby neprisiel o zakaznikov..
preto overclock beznych aut je mimo, z hladiska zivotnosti. motor, prevodovka-draha ruleta.

firmy stoji majlant homologizacia na nove euro normy. to ze odpilis kat si z neho urobil euro 0. bud to je <1992, alebo mas velky problem :D (no este aj skodovkam ladili emisie na karbci, tvoj pripad skor asi euro -1 :D ) (ak to zere olej, nech ta preradia do kategorie 2takt, tam sa meria iba dymivost :D )
Alebo povesame vsetkych, co jazdia na spalovaku len do 5km po meste, lebo tam je ucinnost katalyzatora 0 nic, kedze sa ani nezohreje.
v pohode pre euro 6. co vsak im hrozi je vysoke opotrebenie z dovodu riedenia oleja palivom. to je bus/cyklo vzdialenost; asi ludia su moc hnili.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco ti dekat na okruhu nevadi, a v premavke hej? Len tak z principu?

Ked sa uz tak ohaname tym zahranicim, tak netreba zabudnut spomenut aj to ze si tam tuning zlegalizujes ovela ovela jednoduchsie ako tu :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Samozrejme. Budem chodit vzdialenosti do 5km peso po meste. Ked mam za den 2-6 zastavok tak diky pekne. Navrhol by som toho co to vymyslel nech ma nosi na pleciach a ked pojde pomaly tak ranu bicom.
Naposledy upravil/-a stiv v Ut 18. Máj, 2021, 19:35, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pietro je ten typ cloveka co nemam prave velmi rad... Vsade bol, vzdy vie vsetko najlepsie, kazdemu by daval exemplarny trest, pokuty

napr. pozrie na teba, a hned o tebe vie ze si hnili, lebo si siel 5km autom :D



ja osobne by som si auto chipovat nedaval, ani by som neodstranoval kat, ani na auto nedaval velke kolesa, ani si nevesal ruzenec na spatak...
Ale ked to niekto chce? co ma po nom? Jeho zivot, jeho boj. Obmedzuje ma to? ohrozuje ma to? nie... tak potom nevidim dovod sa tym zapodievat
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Co ak ta to ohrozuje, neprejavy sa to okamzite, ale za 10 rokov. Dostanes rakovinu pluc, alebo starecku demenciu v 50-ke :?: Nik presne nevie ako sa taketo male castice spravaju. Nove studie potvrdili, ze sa vedia dostat aj do krvi. Nik nevie predpovedat ako to bude dlhodobo posobit, preto uz v nemecku bojuju prosi diezlom, prave kvoli dementom, ktory vsetko vykuchaju.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

a to si myslis, ze ked uz ti ma nieco ublizit, tak to bude niekoho odstraneny katalyzator? denne stretnes tisic veci, ktore ti mozu ublizit viac ako tato vec.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Blackhawk napísal: Ut 18. Máj, 2021, 17:57
Miso122 napísal: Ut 18. Máj, 2021, 14:55 sportovy cat je rovnako illegal ako decat, cize u nas w/e
si si isty?
scream to dohladaval, zrejme bude vediet povedat viac
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To je ale opat princip mensieho problemu. takto sa staviat ku veciam nemozme.

Skodi to dokazatelne okoliu, ze malo ok, ale ja to nechcem dychat a basta. ak chcem, mozem ist na pretekarsku trat kde neplatia emisne normy...

Osobne v tomto pripade beriem drogy za nizsi priestupok ako toto a hla, chlapci sedia 13 rokov za marisku a kkt jazdia nie bez KATu, ale celeho vyfuku (poznam osobne) :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Miso122 napísal: Ut 18. Máj, 2021, 19:25
Blackhawk napísal: Ut 18. Máj, 2021, 17:57
Miso122 napísal: Ut 18. Máj, 2021, 14:55 sportovy cat je rovnako illegal ako decat, cize u nas w/e
si si isty?
scream to dohladaval, zrejme bude vediet povedat viac
zda sa mi ze kopec ludi preslo STK aj emisnou s Milltekom
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co ak, co ak... Co ak dostanem rakovinu kvoli tomu kecupu z tesca, a kvoli fajciarovi co som stretol minuly tyzden...

Mam kvoli tomu prestat jest kecup? Argumentovat "co ak" mi pride odveci

To ze sa proti dizlom bojuje kvoli kuchaniu DPF je mi veru novinka :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Jednoduska napísal: Ut 18. Máj, 2021, 19:26 To je ale opat princip mensieho problemu. takto sa staviat ku veciam nemozme.

Skodi to dokazatelne okoliu, ze malo ok, ale ja to nechcem dychat a basta. ak chcem, mozem ist na pretekarsku trat kde neplatia emisne normy...

Osobne v tomto pripade beriem drogy za nizsi priestupok ako toto a hla, chlapci sedia 13 rokov za marisku a kkt jazdia nie bez KATu, ale celeho vyfuku (poznam osobne) :D
tu ide o to, ze si ako Don Quijote, bojujes proti jednej veci a pritom veci, ktore ti viac skodia ti nevadia/neriesis (dizle, kamiony, ...)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

Tomasjerry napísal: Ut 18. Máj, 2021, 18:54 Co ak ta to ohrozuje, neprejavy sa to okamzite, ale za 10 rokov. Dostanes rakovinu pluc, alebo starecku demenciu v 50-ke :?: Nik presne nevie ako sa taketo male castice spravaju. Nove studie potvrdili, ze sa vedia dostat aj do krvi. Nik nevie predpovedat ako to bude dlhodobo posobit, preto uz v nemecku bojuju prosi diezlom, prave kvoli dementom, ktory vsetko vykuchaju.
mozu bojovat kolko chcu, bez neho by nemali co predavat tj. pre koho vyrabat

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"