Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

znamy ma tak A4 avant 3.2FSI 265hp na 2 deti :D

idealne rodinne auto
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vcera sla okolo mna rs4, krasne rodinne auticko ale - malicke.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Treba M5. 😆
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

ghost, aspon sa lepsie nakladaju sedacky a deti
a4 je mega mala a za vela penazi
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

A hodne skareda. Jedina vyhoda je ten trojliter a 195, 210 a 251kw.

A k tomu patri typicky novodoby audi zazitok z jazdy cize reakcia na plynovy pedal totalne mrtva. Jedine S a RS modely to maju jakz takz lepsie. :D
.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

A4 avant je veľmi dobre rodinné vozenie, pokiaľ nepatris medzi vysokých ľudí(máš 180 a menej a nemáš brucho). Potom je to naozaj trápenie na zadných sedadlách. To ale platí aj pre bmw 3 alebo mercedes C(viac alebo menej).

Reakcia na plyn je horšia a horšia v každom novom aute. Koncernove diesle to ale dotiahli do extrému. Stále si to však vieš dat do športu alebo nacipovat. Pre tsi je reakcia na plyn podľa mňa fajn.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

vozenie, komport a odhlucnenie je ina liga, to je pravda, ale sadnes dnu a citis sa stlaceny, s malym predym oknom, kufrom atd, 3litre maju problem s vackami, neviem ci to uz vyriesili a dost hrkaju
hej tsi, tam je opf a millerov cyklus pri novych, strasne ochotne to ide
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no ta trojka BMW bola pre mojich 196cm tiez nic moc... :D

jazdit v tom dlhodobo by pre mna bolo no go... hlava zazazena v strope, koleno vo vyske radia
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Pietro sk napísal: Pi 21. Máj, 2021, 17:11
scream napísal: Št 20. Máj, 2021, 10:00 K tomu len tolko, ze na slovensku sa meraju nezmysly. Myslim, ze sa nikto nebude stazovat, ked mu v dedine nameraju 80 ale ked ked idu kasirovat mojho znameho za 6km/h
len ci hovoril vobec pravdu. :laugh:
jazdim v hranici napomenutia podla gps, merali a nikdy nezastavili. nebude stracat cas dohovorom, za to skasiruje nulu...
no a 80 v meste :facepalm: ...ani platinove brembo nezachrani, ak decko skoci pred auto.. sofer ma predvidat.
ako sofer si vzdy jednou nohou v base, tahas za kratsi koniec ak sa nieco stane. mnohi na to zabudaju.
SKiLEX napísal: Ut 18. Máj, 2021, 18:14 Preco ti dekat na okruhu nevadi, a v premavke hej? Len tak z principu?
Ked sa uz tak ohaname tym zahranicim, tak netreba zabudnut spomenut aj to ze si tam tuning zlegalizujes ovela ovela jednoduchsie ako tu :)
1 lebo na okruh nechodim.
2 na uzavretom okruhu sa nevyzaduje to co v beznej premavke. niektori si donesu na privese ladene auto (ktore nie je sposobile v beznej premavke). tam si moze vrieskat a dymiet, tam to nevadi a sa s tym pocita.

prosim ukaz mi priklad, ako na zapade zlegalizujes vase derave rury. chcem to vidiet.
na deutsche welle bol dokument na tuningy, spovedali znizeneho fesaka na golfe.
hned ho poriesila policia...lebo nevedel cez retarder prejst. :rofl:
Ano hovoril pravdu, pisal som, ze to bolo davnejsie, ked bolo mozne za +6km/h v meste udelit pokutu. Mne dali 40E za svetielko na SPZ, dokonca sa vyhrazali ze mi vezmu znacky, takze to, ze ty si to nezazil nevyvracia to, ze pisem fakty.

80 v meste je vela, to suhlasim, minuly tyzden ma trosku zmrazilo, lebo sa mi stala mestska prechodova klasika. Lavy pruh brzdi pred krizovatkou ( myslel som, ze kvoli odbocujucim v lavo, lebo som tam videl na 10 aut dopredu, semafory vypnute, pravy pruh ( rozbity) cely volny, tak som sa do neho preradil trosku z 50 pridal a z poza aut z lava, ktore mi blokovali cely cas vyhlad do krizovatky mi siel chodec... No pravdu poviem, trochu ma zamrazilo, hlavne ked som videl, ze kuka do zeme, lebo ubrzdit som sa to uz ani nepokusal, len som preletel pred nim. Na stastie posledne 2 kroky spomalil.

Ale toto bolo skor o nepozornosti a mylnom usudku, ako o rychlosti ( mohol som ist tak 60-70). V kazdom pripade 50, tam kde su krizovatky, prechody, chybaju dlhe pripajacie pruhy je uplne na mieste. Nasledky havarii su potom mensie a nemusi dosjt k nestastiu. Hlavne tie cesty inak vyzeraju v spicke a inak v nedelu o 22:00 a nebude tam nikto popoludni menit znacky.

110 smerom na furcu je cista chujovina, aj 80. Tam prakticky neexistuju pripajacie pruhy, este je to aj do kopca. Zdochnuta atmoska aj ked da bomby vyakceleruje na tych 80 mozno za 10 sekund... to bol velmi zly priklad.

90 na zhustenej vypadovke v spicke tiez nie je ziadna slava.

BT na R4ke sa bezne jazdi 300km/h +, aj za bieleho dna :D

300PS je tak akurat na sportove auto. S 500PS sa da dat lepsi odpich, da sa ist nezmysel na dialnici ale na okreskach pokial nejde clovek sutazne na cas alebo 200+ je to skoro to iste.
Naposledy upravil/-a scream v So 22. Máj, 2021, 12:36, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mne dali 40E za svetielko na SPZ, dokonca sa vyhrazali ze mi vezmu znacky, takze to, ze ty si to nezazil nevyvracia to, ze pisem fakty.
vole, ak si ju zaplatil tak si si ju hadam aj zasluzil :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Zaplatil... ale len skrz toho, ze sa zacali dalej obzerat po aute a bol tam jeden nedostatok, ktory si nevsimli a bol by ozaj za znacky :D + sme sa ponahlali na vlak a natahovanie casu nejak nefungovalo. A neslo mi ani jedno svtielko vzadu na spz.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Najlepsie ked ta zastavia a zacnu si vsimat veci okolo. Folie vpredu, disky co nie su v technickom… :D

Kazdopadne svetlo doma svietilo tak diky za info.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

keby som nieco take zaplatil tak by som do konca zivota nemohol spat :D

"ked som sadal do auta svietilo, dovi" ak hubuje tak ho poziadas aby to dal do spravneho...


Zakazat dalsiu jazdu ti moze jedine v pripade ak by si ohrozoval bezpecnost cestnej premavky, co prakticky moze nastat len v pripade ze je noc + nesvietia ti obrysove svetla + policajt je chuj
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Poznam tiez tu situaciu, ked sa ponahlas alebo si rad ze si nevsimol nejaku podstatnejsiu vec a radsej zaplatis a papa. Je to aj o policajtovi, ked ta zastavi policajt, co si nepotrebuje zdvihat ego, lebo ma uniformu, tak odides len s upozornenim, alebo malou pokutou. Chytis blba, tak ti bude ako mne kontrolovat este aj ci mas spravne veci v lekarnicke, ci sedi rozmer gum v technicaku atd. Uz som cakal, kedy si mi pod auto aj lahne. Nastastie toto som zazil len raz a vtedy mi fakt dosli slova. :D

Inac k tej a4 a bmw3. Tak ako sa ru pisalo, mas do 180cm a primeranu vahu, deti este tak 2 rocne, su to v poho auta. V pripade kombikov, dokonca aj kocik do nich das relativne pohodlne. Pri mojich 186cm, 110 na kg, 2 detoch (7 a 4 roky) + polovicka su to uz nevhodne auta. Nie ze by sa sa v tom neodviezol, ale velkostne su uz male a nie moc prakticke. V mojom avensise dam do kufra kosacku na chatu, bike pre maleho, elektro kolobezku + este nejake veci
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ked sa raz rozhodne policajt, ze ti berie znacky aj ked nepravom, tak ti berie znacky....

V mojom pripade by to bolo na vymenu celneho skla, najskor nejaku pokutu a opakovanie STK, nestihnuty vlak do BA...40e bolo vtedy neadekvatne ale ani po tom, co som povedal, ze si to vymenim na mieste a zacal vykladat cely kufor neodisli, potreboval som sa ich zabavit...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"