Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Kam sa asi tak sanitka s majákom môže ponáhľať? Hmm... žeby do nemocnice. Dcéru mi v októbri viezla sanitka do St. Anna Ksp. vo Viedni, normálne to trvá okolo 50-55min v bežnej premávke, oni to dali za 35. Tých 20 min vie rozhodnúť o živote.
Inak je to jednoducho risk & benefit, ponáhľa sa kvôli záchrane života, riziko ohrozenia iného života pokladal vodič sanitky za nízke. Bohužiaľ, niekedy to vie skončiť aj tragicky.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Este som v zivote nemal problem so sanitkou... Priam by som povedal ze minimalne tu jazdia dost pomaly a opatrne

Na dialnici/okreske sa asi viac krat stalo ze som sanitku dobehol(za riedkej premavky aj obehol) ja, ako ona mna

A v meste mi prislo ze jazdia plynulo a predvídatelne, a pocitaju s tym ze im niekto vojde do cesty


Ale tak iny kraj iny mrav
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Asi sme sa nepochopili, to kam sa ponahlal bolo myslene na MHD. Ten manever bol super ak by mu prdli 2 kolesa sa sebou tak zosrotuje aj seba aj mna. Mam dost zle skusenosti s krajnicami a takymito nepouzicanymi castami cesty v BA, vzdy je tam bordel a castokrat sklo klince a vselico, co neprospieva pneu.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

"Ja si budem jazdit tak alo ja chcem!, ked ma pomalsie auto nech nezavadzia, atd..."

Manchild behaviour.. rozmaznavali vas doma co? :)

A hej, aj ja si niekde idem 70 po meste, ale:
1. Nebudem to prezentovat ako vyhru v sampionate mudrosti
2. Som pripraveny (a par x uz sa stalo) s usmevom zaplatit pokutu a este podakovat policajtom
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Pietro sk napísal: Ne 23. Máj, 2021, 17:06 podobne je to aj s busmi.. bus sedi na lavom blikri, a nikto ho nechce pustit.. tak sa musia protivne vpichnut.
preto ked vidim bus s lavym blinkrom, brzdim, a bliknem aby siel. bezna vec brat ohlad na druhych, nebyt sebecke prasa.
Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale tu sme opat pri tom ze svet sa netoci okolo jednotlivca ktoremu sa nechce toto alebo hento, to je prosot manchild :)

Kto sa v detstve naucil ze svet je vacsi ako jeho nos tak nema problem so zivotom v spolocnosti, coho sucastou je aj cesta. Aj ked samozrejme najdes enspocet chlap(c)ov ktorim to nedochadza.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ako hovorim, nemam problem s tym ze meraju, a s tym KDE meraju

Tu byva radar na 50... Ako vidite, vysoko rizikovy usek, chodi tam kopa chodcov, skolka, mamicky s kociarmy, prechody, neprehladne zakruty... alebo aj nie...
Obrázok

------

tu je moj oblubeny usek, clovek sa potrebuje kusok rozbehnut, lebo tam je kratky pripajaci pruh, husta premavka, a po hlavnej sa ide 90-100... proste v 60kmh tam akurat tak sposobis nehodu... LEEENZE, az po koniec pripajaceho pruhu tam je oficialne 50tka :) Ides sa pripojit a nejaky skaredy zeleny buzerant ti to z mosta laserom napali do chrbta... o tyzden mozes ocakavat tak 350€ fakturu

Obrázok

------

dalsi... tu s radostou stoja zamaskovany za murikom(za tym hned napravo, meraju od chrbta) a meraju 50tku ktora zacina "krizovatkou"... potom uz len na facebooku policie vidis "piratov" co tam prekrocili rychlost o 30-40kmh
Obrázok

------

to iste, cesta kde by nudzovo pristalo mensie dopravne lietdlo, 50tka, platis
Obrázok

------

Vcera asi 3km usek kde sa cez precovny tyzden frezuje cesta, avsak cez vikend tam niet ani nohy, ziadne stavenisko nic, dokonalne rovna cesta, jediny rozdiel je ze miesto ciary v strede su kuzele... avsak aj tak tam je 30kmh znacka, lebo je ultra tazke ju polozit bokom ked tam nikto nepracuje

Potraty samozrejme stali za zastavkou zakempene, keby mi dobra dusa na golfe oproti neblikla, tak to bude tak za 600€
Obrázok


za toto ja veru s usmevom platit nebudem, obycajny o*eb je to, akurat statom pozehnany
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Skillex, ja nehovorim ze toto neni buzeracia :) ale sleduju dodrziavanie zakona a bohuzial. moze s snimi bojovat oficialnymi cestami (nedavaj toto na forum pretaktovanie ale rob verejnu osvetu, repsektive vyzyvaj PZSR na zmenu). Ak sa touto cestou vydas mas moju plnu podporu, aj patreon ti zaplatim :D

Ale nemozes toto pouzit ako vyhovorku na nedodrziavanie predpisov, tie, na papiery, musime dodrziavat vzdy a ked tak nerobime, brat nasledky.

Aj chlapci co sedia 10 rokov za marihuanu nikomu neublizili, ale hadaj co? musia sediet, lebo zakon je taky. jedine co im pomoze je zmena systemova, na ktorej sa chvalabohu konecne pracuje...

EDIT: inak tie 30km/h na akoze stavenisku v nedelu tiez nedavam, idem prosto kolko uznam. ked ma zastavia? no hold zasmejeme sa a moja penazenka zaplace, co mi ostava? :-D zijeme v banane, mozme to zmenit, mozme pindat, je to na nas. Menit veci je tazke, komu sa chce?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Foto 1: zuzenie pruhov, napajanie bez pripajacieho pruhuna vypadovku, kde davas prednost autam ktore brzdia na 50 schadzaju na krizovatku VSS - 50 opravnene, meranie nezmyselene.

Foto 2: Opat zuzenie, bez pripajaku, krizovanie aprednost autam co idu z PO do mesta. 50 opravnene, merat som to este nevidel.

Foto 3: Klasicky meraci nezmysel, tam minimalne pre lavy pruh moze byt aj 90

Foto 4: Tam je 50 ozaj nezmysel, este su tam aj dlhe pripajacie pruhy z prava.

1 a 2 su vysledkom tragickeho riesenia obchvatu ktory nesplna normy rychlostnej cesty v meste, ci ako sa to teraz vola. Tam mali byt vsade pripajacie pruhy ako na dialnicu a nie tieto 5 metrove parodie, kde sa este navyse krizuju auta.

BTW sanitku som raz pred krizovatkou nepocul a vsimol som si ju na poslednu chvilu ( hrala hudba) ale osobne nemam problem sa uhnut. Mam ale problem s RETARDOVANYMI vozidlami za mnou, ktore ma nechcu pustit naspat do pruhu po tom, co som sa stiahol do prava.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1. to ze je tam zuzenie nevidim ako problem... prejst z pruhu do pruhu sa da aj rychlejsie ako v 50tke, okrem toho na moste je 90tka
proste drviva vacsina tam chodi o dost rychlejsie, a ak uz som tam videl koliznu situaciu, tak bola o 300m dalej na 90tke

2. sam musis uznat ze bezpecnejsie je ked sa auto iduce 90 zaradzuje medzi auta iduce 90, ako ked to robi v 50tke, jeden sa chce kvoli tomu uhnut do laveho kde nevidi rychlejsie auto, dalsi sa chce zaradit do mesta tak flekuje zo 100 na 40, a potom tam piskaju pneu a same kolizne situacie



mozes sa snazit o zmenu, ale za situacie ked jedna 1/3 si ziada viacej radarov, lebo vsetci jazdia ako blazni(typicky nejaka mamicka s autom omlatenym od toho ako nevie parkovat, jazdiaca 70 na okreske)

a druha 1/3 policajtovi s radostou otvori kufor, zaplati pokutu za svetla a dobre ze nepodakuje

tak to nevidim velmi realne


vsetko co som tym chcel povedat je ze moralne nevidim ziaden problem snazit sa s nimi vydrbat rovnako ako oni so mnou
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

@SKiLEX a preco tam nedame hned 130, sak aj v 130 sa da bezpecne zaradit, nie? Pripada mi to ako keby si bol prvy krat v premavke. Aj na dialnici mas 130 a idu tam auta v rychlosti od 90 do 150. Cize tvoj teoria o zaradovani sa v 90 je ozaj iba teoria pretoze realne by tam isli auta od 50 do 110.

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:13 ...
mozes sa snazit o zmenu, ale za situacie ked jedna 1/3 si ziada viacej radarov, lebo vsetci jazdia ako blazni(typicky nejaka mamicka s autom omlatenym od toho ako nevie parkovat, jazdiaca 70 na okreske)
...
A k tomuto dodat len to co pisal Jednoduska. Na ceste nie si sam, narok maju jazdit aj ostatni, ktori jazdia pomalsie. Svet sa netoci okolo teba.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:13 1. to ze je tam zuzenie nevidim ako problem... prejst z pruhu do pruhu sa da aj rychlejsie ako v 50tke, okrem toho na moste je 90tka
proste drviva vacsina tam chodi o dost rychlejsie, a ak uz som tam videl koliznu situaciu, tak bola o 300m dalej na 90tke

2. sam musis uznat ze bezpecnejsie je ked sa auto iduce 90 zaradzuje medzi auta iduce 90, ako ked to robi v 50tke, jeden sa chce kvoli tomu uhnut do laveho kde nevidi rychlejsie auto, dalsi sa chce zaradit do mesta tak flekuje zo 100 na 40, a potom tam piskaju pneu a same kolizne situacie
1. zuzenie az taky problem nie, problem je ze ak davas prednost autam, ktore idu z vypadovky na VSS, tak brzdis niekedy na 0.

Ja by som 90 nedal ani o most dalej, kde sa vss napaja na vypadovku a zaroven sa z vypadovky boci na terasu/rastislavovu. Este je to k tomu neprehladne kvoli klesaniu z mosta. Tam mala byt davno 70. Zasadne tam jazdim v lavom pruhu.

2. to iste, ak davas prednost autam iducim z PO na mier, brzdis na 0.

Tam by si nikto sudny nedovolil dat ani 70. V spicke sa tam nejazdi ani tych 5.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Neodstranenie cestarskych zbytocne spomalovacich znaciek, ked sa na useku nepracuje (napr. vikend) a nieje nejak velmi rozvrtany, je o drzku. Zbytocne spomaluju premavku, Nic sa tam nedeje a len nahravaju policajtom na podobne curakoviny, aby tam merali.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja chodim pravidelne KE-SB, tam je 30 uz 2 roky pomaly kde stavaju obchvat, v zivote tam v nedelu nikto nerobil (ked idete cez dediny do presovanie z dialnice).

Ale je to aj moja zodpovednost, ani raz som na to neupozornil zhotovitela stavby, leb si pridem popindat na forum :D takze chill
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 11:02 Neodstranenie cestarskych zbytocne spomalovacich znaciek, ked sa na useku nepracuje (napr. vikend) a nieje nejak velmi rozvrtany, je o drzku. Zbytocne spomaluju premavku, Nic sa tam nedeje a len nahravaju policajtom na podobne curakoviny, aby tam merali.
A potom tam dojdu opiciaci a budu meriat 40tku na zuzeni na dialnici. A este si zaplat dialnicnu a jedna dialnica zavreta, dalsia zuzena,...
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"