Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Blackhawk napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:49 a preco tam nedame hned 130, sak aj v 130 sa da bezpecne zaradit, nie? Pripada mi to ako keby si bol prvy krat v premavke. Aj na dialnici mas 130 a idu tam auta v rychlosti od 90 do 150. Cize tvoj teoria o zaradovani sa v 90 je ozaj iba teoria pretoze realne by tam isli auta od 50 do 110.
tvle, co zase splietas... jasne som hovoril o zaradzovani sa v rovnakej rychlosti ako ide prud vozidiel po hlavnej... ked sa zaradzujem medzi kamiony v pravom pruhu tak sa zaradim v +- 90tke alebo kolko idu... ked 50 tak v 50tke... ked tam tam pojde prud vozidiel 150, tak sa kludne zaradim v 150, hoc za cenu ze to na dialnici kludne potiahnem par metrov aj cez odstavny pruh

a zrovna tam jazdia auta/kamiony okolo tych ~90(okrem par vynimiek)


neviem o tom aby existoval bezpecnejsi sposob ako sa pripojit, ale ak o nejakom vies tak sem s nim, rad ho zacnem pouzivat

Blackhawk napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:49 A k tomuto dodat len to co pisal Jednoduska. Na ceste nie si sam, narok maju jazdit aj ostatni, ktori jazdia pomalsie. Svet sa netoci okolo teba.
Ako som pisal, jazdim vcelku defenzivne, a pokial ma vyslovene niekto nevybrzduje/snazi sa inak naschval "vychovavat" tak ma nerozhodi asi nic

tymto som len chcel poukazat na to ze nazor danej osoby je vcelku irelevantny... ked raz dana osoba ani nevie pochopit ktorym smerom ma tocit volant ked chce cuvat dolava, tak je vcelku sebavedome krizitovat ludi okolo nej :D


To je jak moj ujo, co vkuse rozprava ako okolo neho jazdia len idioti, kazdy ho chce zabit, ale z vranova do KE jazdi cez presov, aby nemusel ist cez dargov, a v KE sa drzi len na dohlad od vypadovky lebo dalej sa boji :D


scream napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:56
SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 10:13 1. to ze je tam zuzenie nevidim ako problem... prejst z pruhu do pruhu sa da aj rychlejsie ako v 50tke, okrem toho na moste je 90tka
proste drviva vacsina tam chodi o dost rychlejsie, a ak uz som tam videl koliznu situaciu, tak bola o 300m dalej na 90tke

2. sam musis uznat ze bezpecnejsie je ked sa auto iduce 90 zaradzuje medzi auta iduce 90, ako ked to robi v 50tke, jeden sa chce kvoli tomu uhnut do laveho kde nevidi rychlejsie auto, dalsi sa chce zaradit do mesta tak flekuje zo 100 na 40, a potom tam piskaju pneu a same kolizne situacie
1. zuzenie az taky problem nie, problem je ze ak davas prednost autam, ktore idu z vypadovky na VSS, tak brzdis niekedy na 0.

Ja by som 90 nedal ani o most dalej, kde sa vss napaja na vypadovku a zaroven sa z vypadovky boci na terasu/rastislavovu. Este je to k tomu neprehladne kvoli klesaniu z mosta. Tam mala byt davno 70. Zasadne tam jazdim v lavom pruhu.

2. to iste, ak davas prednost autam iducim z PO na mier, brzdis na 0.

Tam by si nikto sudny nedovolil dat ani 70. V spicke sa tam nejazdi ani tych 5.
No neviem, potom som asi divny ja, alebo nerozumiem


z jazera cez VSS jazdim niekolko krat denne, a nikdy som tam este nezastavoval na 0, ani to robit nebudem...
mozno raz ak budem potrebovat vymenit zadny naraznik/kufor z cudzej poistky, tak tam takto naschval vyvolam nehodu, inak mi to zmysel nedava

a ten zjazd na rastislavovu/terasu tiez nevidim ako nejaky problem, staci kusok predvidat, nejazdit jak robot, vidis ze sa auto posuva, ide rozbehnut tak pribrzdis

za tie roky som tam este nikdy nemal krizovu situaciu, ani si nepamatam kedy som tam videl nejaku nehodu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Skillex si mlady, dobre reflexy, vladzes, prosto prime time. Ved aj my, ehm, ostatni tiez.

Ale ci vek dochodcovi (svokor je mega aktivny a sikovny, ale za volantom uz je predsa zbrklejsi, reflexy su pomalsie)

Ci skill (ako pises su ludia co si mylia prava lava, niekto potrebuje 1 rok a niekto 10 v premavke na tu istu uroven)

Su to ucastnici cestnej premavky, musime zdielat.

Ja tiez inak madavam popod fuzy a tlacim sa, podvedome, nie som na to hrdy, ved aj v praci je najhorsie pozerat na niekoho ako nevie, na ceste vidis vela ludi co nevedia mo mebud nasraty :D uz len dychat zhlboka a lobovat za skolu smyku ako povinny prvok autoskoly.

Osobne som za kludne aj vyssiu cenu autoskoly ale s vacsim dorazom na skill.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4557
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 11:57 No neviem, potom som asi divny ja, alebo nerozumiem

z jazera cez VSS jazdim niekolko krat denne, a nikdy som tam este nezastavoval na 0, ani to robit nebudem...
mozno raz ak budem potrebovat vymenit zadny naraznik/kufor z cudzej poistky, tak tam takto naschval vyvolam nehodu, inak mi to zmysel nedava

a ten zjazd na rastislavovu/terasu tiez nevidim ako nejaky problem, staci kusok predvidat, nejazdit jak robot, vidis ze sa auto posuva, ide rozbehnut tak pribrzdis

za tie roky som tam este nikdy nemal krizovu situaciu, ani si nepamatam kedy som tam videl nejaku nehodu
Opat, to ze ty si daco nezazil neznamena, ze taka situacia tam nenastane. Ja tiez nepotrebujem brzdit na 0 ale kopu inych ludi, ktori dojdu na koniec plnej ciary a uvidia v spataku 5 aut za sebou s vyhodenou smerovkou do prava proste zabrzdi a pusti ich. Pri zjazde z tahanoviec som musel x krat zastat na 0 aj ja.

Okrem ineho, neviem ako je to teraz ale pokial nedali v smere od PO za znackou kosice 90tku, tak tam aktualne plati 50km/h. Isty cas tam urcite znacka nebola, takze ziadne zaradenie do prudu vozidiel iducich 90km/h...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

už viem kto sedí za volantom, keď ide okolo mňa neohľaduplný ko*** ehm šofér.
shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:21 Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
poprosím odovzdať vodičák.

policajtom ďakovať za pokutu na mieste kde ohrozuješ maximálne sám seba je neviem ako to správne nazvať.
za to na miestach, kde by tú rýchlosť a plynulosť bolo kontrolovať ich tak často nevidíš.
klop klop zatiaľ mám s nimi dobrú skúsenosť. Ale je pravda, že skúšajú vytiahnuť z teba peniaze za každú blbosť. Až som mal pocit, že samým im je to častokrát trápne a po krátkej pauze či to myslia naozaj vážne ťa nechajú odísť s napomenutím.

//chcel by som vidieť človeka čo za pár g sedí 10 rokov. Osobne poznám chalana čo ho našli so štvrť kilom a sedí doma na riti.
/// čo je zlé na tom, porušovať zákon ak je nezmyselný a si ochotný znášať následky?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

scream napísal: Po 24. Máj, 2021, 13:37 Okrem ineho, neviem ako je to teraz ale pokial nedali v smere od PO za znackou kosice 90tku, tak tam aktualne plati 50km/h. Isty cas tam urcite znacka nebola, takze ziadne zaradenie do prudu vozidiel iducich 90km/h...

uz to neber
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

bepetko napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:01 ...........
//chcel by som vidieť človeka čo za pár g sedí 10 rokov. Osobne poznám chalana čo ho našli so štvrť kilom a sedí doma na riti.
......
http://slobodapreroba.sk/


Edit: sry za OT, o tomto ak dalej tak v politickej :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

bepetko napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:01 už viem kto sedí za volantom, keď ide okolo mňa neohľaduplný ko*** ehm šofér.
shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:21 Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
poprosím odovzdať vodičák.
ozval sa autobusar? :-)
Co myslis, preco pre MHD vymyslaju dedikovane pruhy, ak je na ne miesto, atd.? Lebo zdrzuje.
Nemam problem bus pustit. Samozrejme sa s nim nasilu nepretlacam, len aby som ho predbehol. Ale ak je moznost, tak naco ist za nim a byt zdrziavany?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

nie, dedikovane pruhy v meste su preto, aby MHD nebola zdrzovana autami pocas zapchy v spicke.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Andre »

pojdem do bmw kupit gumy na audi :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5501
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jednoduska napísal: Po 24. Máj, 2021, 12:45 Su to ucastnici cestnej premavky, musime zdielat.
mozno to niekomu pride proti logike, ale ako som pisal, jazdim sice rychlejsie ale defenzivne, a su len 2 veci ktore ma vedia nasrat

1. Ked ta niekto NASCHVAL vychovava vybrzdovanim, blokovanim... raritna vec, ale stane sa ked ides rychlejsie
2. Ked niekto ide bezdovodne pomaly, v lavom pruhu, ma kde uhnut, ty za nim blikas, on o tebe vie, ale NASCHVAL neuhne, lebo podla neho ides prirychlo

Inak mozu padat traktory... zabrzdis/vyhnes sa/pustis ho/obehnes/whatever, normalka, ides dalej

pri tom pocte aut to ani inak nejde, beriem to ako sucast premavky...


Podla mojich skusenosti ked niekto ide spravit hlupost, tak o tom v 9/10 pripadov vies skor jak on sam :D casom sa naucis vidiet podla jazdy ci ta ten druhy sofer vidi vo spataku, vie o tom ze si vedla neho, ci ti planuje vojst do cesty, ci sa planuje zaradit pred alebo za teba, ci vidi ze si pred nim zabrzdil, aj to ze z pripajacieho planuje prejst rovno do laveho a zatial o tebe nevie takze ti vojde do cesty :D

no a z tych 10% proste vznikne krizova situacia/nehoda... co narobis

-----

co sa tyka autobusov, vacsinou pustam, jedine ak napr. vidim ze 2 auta za mnou je kilometrova medzera do ktorej sa moze zaradit tak nebudem brzdit...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Miso122 napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:47 nie, dedikovane pruhy v meste su preto, aby MHD nebola zdrzovana autami pocas zapchy v spicke.
tiez pravda. Niekde maju aj semafory co ju uprednostnuju.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Andre napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:48 pojdem do bmw kupit gumy na audi :D
Naco do bmw, objednas si pneu s hviezdickou. Najdes ich na hocakej stranke.
bepetko napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:01 už viem kto sedí za volantom, keď ide okolo mňa neohľaduplný ko*** ehm šofér.
Tesi ma. :)
.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Práve si sa tituloval.
... Aj mňa
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:21
Pietro sk napísal: Ne 23. Máj, 2021, 17:06 podobne je to aj s busmi.. bus sedi na lavom blikri, a nikto ho nechce pustit.. tak sa musia protivne vpichnut.
preto ked vidim bus s lavym blinkrom, brzdim, a bliknem aby siel. bezna vec brat ohlad na druhych, nebyt sebecke prasa.
Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
sofer ma predvidat, aj napr ze bude zapcha, tak si das trochu skor budik aby si prisiel nacas. problem vyrieseny. :)
lenze taky luxus ludia na zastavke nemaju, musia sa zariadit podla harmonogramu..
niekto moze zmeskat dialkovy spoj kvoli tomu ze mestsky sa zdrzal lebo ho auta "nepustili"..
SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:34 Ako hovorim, nemam problem s tym ze meraju, a s tym KDE meraju
malo by sa merat rovnomerne, nielen vyhladavat lahke chytaky. inak sa to straca ucinku.
kaliho vychova bola presne o tom - rychle prachy... novy pol.prezident nieco slubil, uvidime.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6869
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja neviem pochopit ked v meste zapcha a na krizovatke kazdy vidi aka je zadrbana ale nadrbu sa ludia do nej a upchaju aj tie pruhy a smer co moze ako tak ist. a sedi a pozera.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"