Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:53
1. Ked ta niekto NASCHVAL vychovava vybrzdovanim, blokovanim... raritna vec, ale stane sa ked ides rychlejsie
2. Ked niekto ide bezdovodne pomaly, v lavom pruhu, ma kde uhnut, ty za nim blikas, on o tebe vie, ale NASCHVAL neuhne, lebo podla neho ides prirychlo
Paranoja? Vies obcas ked ide niekto pomalsie v lavom pruhu, neznamena to, ze ta chce niekto vychovavat, ale moze to byt tym, ze je to proste clovek, ktory nechodi rychlo, a predstav si aj taky ma pravo ist v lavom pruhu. A to, ze ty budes za nim blikat jak chmulo situaciu len zhorsi.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie nemá právo ísť v ľavom pruhu, ak ťa blokuje
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nema pravo ist v lavom pruhu. Ak predbehuje ine auto alebo objekt a dokonci predbiehaci manever, je povinny sa zaradit do laveho pruhu. Jedine kde to neplati je jazda v meste v dvoch pruhoch
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

stefan222 napísal: Po 24. Máj, 2021, 18:37 ja neviem pochopit ked v meste zapcha a na krizovatke kazdy vidi aka je zadrbana ale nadrbu sa ludia do nej a upchaju aj tie pruhy a smer co moze ako tak ist. a sedi a pozera.
Bezne X krat za den sa to u nas stava v BB na hlavnej krizovatke pod viaduktmi v centre. Su tam vedla seba dva kruhace. Bezne sa ten mensi upcha, lebo jednak je maly a tiez ludia nevedia po nich jazdit. Zbytocne vela krat cakaju a potom tam vznikaju kolony. Ludia v krizovatke tam nevidia a kazdy si samozrejme mysli, ze sa to kadu chvilu pohne. Tak sa nasackuje do krizovatky = upchaju ju. Za tie roky, co to stoji, by snad uz kazdy mal vediet, ze je ovela viac pravdepodobne, ze sa to nepohne a nestrkat sa do krizovatky. Ale kdeze...
Pietro sk napísal: Po 24. Máj, 2021, 17:41
shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:21
Pietro sk napísal: Ne 23. Máj, 2021, 17:06 podobne je to aj s busmi.. bus sedi na lavom blikri, a nikto ho nechce pustit.. tak sa musia protivne vpichnut.
preto ked vidim bus s lavym blinkrom, brzdim, a bliknem aby siel. bezna vec brat ohlad na druhych, nebyt sebecke prasa.
Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
sofer ma predvidat, aj napr ze bude zapcha, tak si das trochu skor budik aby si prisiel nacas. problem vyrieseny. :)
lenze taky luxus ludia na zastavke nemaju, musia sa zariadit podla harmonogramu..
niekto moze zmeskat dialkovy spoj kvoli tomu ze mestsky sa zdrzal lebo ho auta "nepustili"..
Som maximalne alergicky na akekolvek "sofer ma predvidat". Nemam byt rovno Nostradamus? Predvidat stav vozovky, ze kolobezkar si zmysli vyboci, ze blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Samozrejme, ze kazdy druhy "argument" policajtov pripade problemov je, ze "vodic mal predvidat". Potrebuju obetneho baranka, ktory si to vyzerie a aby oni nemuseli rozmyslat a argumentovat. Pretoze narasta riziko, ze ich niekto posle dobre mierenym argumentom do prdele a prehraju.

Nech predvidaju chodci, cyklisti, kolobezkari, schopni zastavit na jednom metri. Nie vodic auta s brzdnou drahou 10m pri 55km/h. Nech si privstanu pasazieri MHD. Ako mozu zmeskat dialkovy bus spoj, takisto mozu zmeskat aj vlak, lietadlo, parnik...milion moznosti, skoda riesit. Stat sa moze hocico. Aj buracka a ked sa dostanu do kolony, tak maju meskanie kludne aj 30min+. A je fuk, cim cestuju.

Na to mam auto, aby som sa do ciela dostal rychlejsie a efektivnejsie, ako MHD, ktora X krat na trase stoji a pod. Vravim, ked je treba MHD pustit, nepretlacam sa s MHD za kazdu cenu, to je hlupost. Ale ked mam sancu, snazim sa bus/trolej predbehnut, aby ma nebrzdil.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja zase neviem pochopit, preco taxi moze pouzivat bus pruh. Ved nerobi verejnu sluzbu. On si tym zaraba do svojho vacku. To uz mozeme potom pustit aj dodavky ved tie tiez rozvazaju, len na miesto ludi tovar. V MA mame jedneho taxikara, ktory robi cest svojej profesii a naviac ma VW Golf. Ked sa stretnu 2 diagnozy tak je na ceste veselo.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

HellAngel napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:21 Nema pravo ist v lavom pruhu. Ak predbehuje ine auto alebo objekt a dokonci predbiehaci manever, je povinny sa zaradit do laveho pruhu. Jedine kde to neplati je jazda v meste v dvoch pruhoch
plati to aj v meste, ak su auta v oboch pruhoch a blokuje rychlejsie iduce vozidlo za nim.
Tomasjerry napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:48 Ja zase neviem pochopit, preco taxi moze pouzivat bus pruh. Ved nerobi verejnu sluzbu. On si tym zaraba do svojho vacku. To uz mozeme potom pustit aj dodavky ved tie tiez rozvazaju, len na miesto ludi tovar. V MA mame jedneho taxikara, ktory robi cest svojej profesii a naviac ma VW Golf. Ked sa stretnu 2 diagnozy tak je na ceste veselo.
v ba su "bus pruhy" riesene ako pruhy, v ktorych nemozu ist osobne vozdila. takze su to vlastne kamion-dodavko-traktor-bus pruhy
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

V BB nemame vyhradene BUS pruhy, takze preto som to nevidel. Ale ak takuto smejdovinu robia, tak krutim hlavou
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shajek »

shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:39
Pietro sk napísal: Po 24. Máj, 2021, 17:41
shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 09:21
Pietro sk napísal: Ne 23. Máj, 2021, 17:06 podobne je to aj s busmi.. bus sedi na lavom blikri, a nikto ho nechce pustit.. tak sa musia protivne vpichnut.
preto ked vidim bus s lavym blinkrom, brzdim, a bliknem aby siel. bezna vec brat ohlad na druhych, nebyt sebecke prasa.
Ohladne busov/MHD: pustit ho je pekne, ale potom si "odmeneny" smatlanim sa 30tkou a 3x dlhsim cakanim na krizovatkach, lebo kym sa ta vec pohne, kym to zrychli, atd. Jasne ze z principu MHD nemoze jazdit tak svizne ako auto, ale tiez sa nedivim, ze sa do toho tolkym ludom nechce.
sofer ma predvidat, aj napr ze bude zapcha, tak si das trochu skor budik aby si prisiel nacas. problem vyrieseny. :)
lenze taky luxus ludia na zastavke nemaju, musia sa zariadit podla harmonogramu..
niekto moze zmeskat dialkovy spoj kvoli tomu ze mestsky sa zdrzal lebo ho auta "nepustili"..
Som maximalne alergicky na akekolvek "sofer ma predvidat". Nemam byt rovno Nostradamus? Predvidat stav vozovky, ze kolobezkar si zmysli vyboci, ze blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Samozrejme, ze kazdy druhy "argument" policajtov pripade problemov je, ze "vodic mal predvidat". Potrebuju obetneho baranka, ktory si to vyzerie a aby oni nemuseli rozmyslat a argumentovat. Pretoze narasta riziko, ze ich niekto posle dobre mierenym argumentom do prdele a prehraju.

Nech predvidaju chodci, cyklisti, kolobezkari, schopni zastavit na jednom metri. Nie vodic auta s brzdnou drahou 10m pri 55km/h. Nech si privstanu pasazieri MHD. Ako mozu zmeskat dialkovy bus spoj, takisto mozu zmeskat aj vlak, lietadlo, parnik...milion moznosti, skoda riesit. Stat sa moze hocico. Aj buracka a ked sa dostanu do kolony, tak maju meskanie kludne aj 30min+. A je fuk, cim cestuju.

Na to mam auto, aby som sa do ciela dostal rychlejsie a efektivnejsie, ako MHD, ktora X krat na trase stoji a pod. Vravim, ked je treba MHD pustit, nepretlacam sa s MHD za kazdu cenu, to je hlupost. Ale ked mam sancu, snazim sa bus/trolej predbehnut, aby ma nebrzdil.
chod prosim vratit vodicsky preukaz, si nebezpecny .. a najlepsie aj psychotesty cestou. Dakujem
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:11
scream napísal: Po 24. Máj, 2021, 13:37 Okrem ineho, neviem ako je to teraz ale pokial nedali v smere od PO za znackou kosice 90tku, tak tam aktualne plati 50km/h. Isty cas tam urcite znacka nebola, takze ziadne zaradenie do prudu vozidiel iducich 90km/h...

uz to neber
Nebudem ak si dorobis autoskolu.

https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5 ... -spomalit/

Vsetci co nepustate busy, tak dufam, ze mate KASKO inde ako v kooperative :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Blackhawk napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:07
SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:53
1. Ked ta niekto NASCHVAL vychovava vybrzdovanim, blokovanim... raritna vec, ale stane sa ked ides rychlejsie
2. Ked niekto ide bezdovodne pomaly, v lavom pruhu, ma kde uhnut, ty za nim blikas, on o tebe vie, ale NASCHVAL neuhne, lebo podla neho ides prirychlo
Paranoja? Vies obcas ked ide niekto pomalsie v lavom pruhu, neznamena to, ze ta chce niekto vychovavat, ale moze to byt tym, ze je to proste clovek, ktory nechodi rychlo, a predstav si aj taky ma pravo ist v lavom pruhu. A to, ze ty budes za nim blikat jak chmulo situaciu len zhorsi.
1. Pravo je to posledne co na to ma

2. Hej, aj nasledny prostrednik je paranoja :D


Clovek akeho popisujes ty mi je relativne uprdele... predsalen ked doletim za nim vo vyssej tak treba brat ohlad na to ze ani ja sa nespravam uplne standardne... maximalne ked to trva pridlho tak smerovka dolava, to je take decentne, nenasierajuce, neagresivne


Hovorim vyslovene o cloveku ktory to robi naschval a cielene
Vybrzdi ta
Nalepi sa dolava a zrovna rychlost s kamionom v pravom pruhu
Ides ho konecne obehnut cez kilometer volny pravy pruh a on zadrbe plny plyn aby ta blokol

Vacsinou ho potom niekde pritlacis a on po tebe zacne blikat, snazi sa ta dobehnut, pomstit


Cim rychlejsie ides v premavke, tym skor narazis na podobneho dementa ktory sa prave rozhodol ze ides prirychlo a on ta ide vychovavat
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

shiro napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:56 V BB nemame vyhradene BUS pruhy, takze preto som to nevidel. Ale ak takuto smejdovinu robia, tak krutim hlavou
a veru ze mame... aj ked teraz je rozdrbany kvoli povodnovemu muru
https://goo.gl/maps/MPm43DwzP9iQX2YA6
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Miso122 napísal: Po 24. Máj, 2021, 19:12 Nie nemá právo ísť v ľavom pruhu, ak ťa blokuje
cize nema pravo predbiehat, hej? :good:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Predbiehať hej, ale nie blokovať jazdou rovnakou rýchlosťou ako vozidla v pravom pruhu ;) viď príklad čo dával skilex.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Čo ti poviem, neprekračuj MPR a nebude mať potrebu ťa vychovávať :D A nemôžeš sa na neho ani hnevať, áno porušuje predpisy, ale to robíš aj ty. Vidí že policajti ťa nechytajú tak berie spravodlivosť do vlastných rúk ako taký Batman :D
Ako nevravím že to nie je nebezpečné, ale furt sa musím smiať nad tým dvojakým metrom :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal: Po 24. Máj, 2021, 20:00 chod prosim vratit vodicsky preukaz, si nebezpecny .. a najlepsie aj psychotesty cestou. Dakujem
Uz ta vidim ako pustas kazdy bus, stojis na kazdom prechode, vzorny vodic....a potom sa divis ze ti cesta cez mesto trva hodinu, miesto 20min. A za tebou 20 nastvanych vodicov, ktorych tym zdrzujes, snaziacich sa ta predbehnut. Kto je tu nebezpecny?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"