Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Stále ty. Tým, že nedáš prednosť autobusu ohrozuješ všetkých jeho cestujúcich. Môžeš byť rád za "príčetných" autobusárov. Dnes som si akurát spomenul na teba, keď som jeden púšťal. Tipni si o koľko sa mi cesta predĺžila?
To že v BB je postihnutá doprava a máte tam jednu hlavnú cestu nie je problém autobusárov. V BB tým, že nepustíš autobus ušetríš nula cela nič. A na miestach, kde by si mohol mať pocit, že ťa brzdí môžeš ísť vľavo.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Bus zo zastávky máš povinnosť púšťať zo zákona, keď už.

Shajek to ale nepísal kvôli tomu. Písal kvôli tvojim drístom s predvídaním a všetky tie perly okolo toho čo si vypustil.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No Chlapi dnes som dostal facku reality, nezavidim kazdemu (uz aj mne) co chodi na 8. do prace.

Evanjelizujem vas tu ako slusne mate soferovat no prvy x som bral malu do jasli na 8., teda spolu s celymi Kosicami. Smial som sa spominajuc na tuto diskusiu, na to aky som moralizator a nad tym, ake nervy som v tej premavke mal (robim 5 rokov z domu a jednoducho npoznam stresy rannej spicky).

Odteraz kazdy den ty kokso, asi skusim malu nosit este skor...A to som si zobral geograficky najblizsie jasle kde bolo volne miesto (cesta Podhradova - narodna banka) vsetko v ramci Kosice sever.

Pevne nervy vsetkym prajem, moje boli na minime po slabej noci (3-tyzdnova sa naplakala). Ale samozrejme s kludom sme to dali, som rad ze nebyvame vo vacsom meste (menovite BA na Slovensku).
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

tak ta trasa rano nie je velmi prazdna :D a to este vela ludi do roboty stale nechodi + studenti
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Najst v BA nesukromne jasle je umenie. Co sa toho tyka, tak sa necuduj stacia ti MA. Stata cesta pri zakladke. Fesak by si videl, co je to stres, ked nevies ci ti neaka mamicka na poslednu chvilu neskoci na brzdy, lebo tu je volno, pripadne tu chcem odpocit k skole. Samozrejme sa pripajaju z prava z vedlajsej a je tvojou povinnostou ich pustat tak ako som zazil v cera pri pripajani sa aut z Kostolista pri starom kostole. Babenka zastavila a zacala pustat pusti 2 auta, pusti 4 auta, pusti 8 aut, ale to, ze za nou kolona pomaly uz k garazam tak to je v pohodddeeee. Este ak ten mesky cumel ako puk, ze co robi. Nadtaste to za mnou niekto nevydrzal a po 5 min statia bola truba, pridal som sa a dalsich X so mnou.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

wingo napísal: Ut 25. Máj, 2021, 08:06 Čo ti poviem, neprekračuj MPR a nebude mať potrebu ťa vychovávať :D A nemôžeš sa na neho ani hnevať, áno porušuje predpisy, ale to robíš aj ty. Vidí že policajti ťa nechytajú tak berie spravodlivosť do vlastných rúk ako taký Batman :D
Ako nevravím že to nie je nebezpečné, ale furt sa musím smiať nad tým dvojakým metrom :D
Cize podla teba je branenie v prebiehanie, vybrzdovanie a branie spravodlivosti do vlastnych ruk uplne v pohode


touto logikou mozem kludne aj ja jazdit a vybrzdovat, vytrubovat a vytlacat z cesty kazdeho kto bezdovodne spomaluje premavku, pripadne mi neuhne z laveho pruhu

ved predsa policia ich vobec nechyta tak vezmem spravidlivost do vlastnych ruk



Dakujem, viac od teba vediet nepotrebujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

wingo napísal: Ut 25. Máj, 2021, 08:06 Čo ti poviem, neprekračuj MPR a nebude mať potrebu ťa vychovávať :D A nemôžeš sa na neho ani hnevať
Snad mi potom aj on odpusti ze ho bloknem a nebude sa uz ani on ponahlat. Co ma chodit rychlejsie ako chcem ja, hovado.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Pozerám že dve trafené husy zagágali a ani nepochopili čo som napísal čo pekne vidno z reakcií, šúľam sa :rofl:

Jednoduska:
Nepoznám to tam, google mapy ukazujú cca pol hodku pešo. Skús ísť pešo/zober bicykel s detskou sedačkou, neber to ako stratený čas lebo to máš zároveň ako výlet/vychádzku pre seba aj dieťa ktoré by si aj tak mal spraviť - takto si to "odbiješ" spolu so zanesením do škôlky. A ak sú tam fakt zlé zápchy na biku to možno dáš aj rýchlejšie ako na aute ;) Ideálne asi ráno na biku keďže predpokladám že sa ponáhľaš, poobede keď sa už nemusíš ponáhľať tak pešo a rovno odbiješ poobednú vychádzku. Aspoň za pekného počasia, za dažďa autom a aspoň si to takto pekne rozbiješ tú monotónnosť a nebudeš tak stresovať.

Viem, ľahšie sa hovorí ako vykoná, ale s odstupom času si uvedomujem ako som zlenivel a beriem auto aj na trasy ktoré by som kedysi dal pešo alebo na biku a má to spolu so sedavým zamestnaním zlý vplyv na moje zdravie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

co mate s tym, ze niekto ide rychlejsie ako vy pripadne porusi rychlost? Je to jeho vec. Ja nie som policajt ani nemam pravo mu akokolvek mu v takej jazde zabranit. On ide rychlejsie, porusuje MPR, teoreticky ohrozuje svojou jazdou niekoho, ale to iste ak nie horsie je, ked sa niekto chce hrat na Batmana a zacne ho blokovat. Ked niekto chce chodit 200, nech si ide. Pomyslym si ze je debil, ponadavam si aky je to ocot, ale nenapadlo by ma, ho teraz ist blokovat, lebo bola znacka 90km/h. Rovno si nakupte do aut pistole a pusky a strielajte po kazdom, koho jazda sa vam nebude pacit, alebo uznate ze by mal ist pomalsie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Po 24. Máj, 2021, 14:53 2. Ked niekto ide bezdovodne pomaly, v lavom pruhu, ma kde uhnut, ty za nim blikas, on o tebe vie, ale NASCHVAL neuhne, lebo podla neho ides prirychlo
Ja len doplnim, ze ak sa niekto ma kde uhnut tj. vies ho obehnut cez pravy pruh, tak nie je povinny v meste uhybat z laveho.

Shiro ty asi soferujes na dedine. V meste je snad uplne jedno ci pustis 3 autobusy pred seba alebo nie. Bud sa stretnete na semafore aj s tymi, co ho nepustili alebo ho do 500m obehnes cez druhy pruh. prerusovanu, plnu...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie vzdy ak ma miesto na uhnutie ho vies cez to miesto aj obehnut (napr dalsie auto 30m vpredu) :)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

ja som chodieval kazdy den rano do skoly v spicke v BB. shiro byva asi v inej bystrici
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

HellAngel napísal: Ut 25. Máj, 2021, 09:43 co mate s tym, ze niekto ide rychlejsie ako vy pripadne porusi rychlost? Je to jeho vec. Ja nie som policajt ani nemam pravo mu akokolvek mu v takej jazde zabranit. On ide rychlejsie, porusuje MPR, teoreticky ohrozuje svojou jazdou niekoho, ale to iste ak nie horsie je, ked sa niekto chce hrat na Batmana a zacne ho blokovat. Ked niekto chce chodit 200, nech si ide. Pomyslym si ze je debil, ponadavam si aky je to ocot, ale nenapadlo by ma, ho teraz ist blokovat, lebo bola znacka 90km/h. Rovno si nakupte do aut pistole a pusky a strielajte po kazdom, koho jazda sa vam nebude pacit, alebo uznate ze by mal ist pomalsie
Znova. Ja nikoho neblokujem, nemám potrebu ak jazdí bezpečne a ak jazdí nebezpečne tak som sebec a myslím v prvom rade na bezpečnosť mňa a mojej rodiny takže určite nebudem nič riskovať.

Len sa smejem na tej mentalite keď niekto, kto vedome porušuje predpisy nadáva na porušovanie predpisov iného šoféra. A najväčšia perla na tom celom je že ich porušuje ako reakciu na jeho porušovanie predpisov. To nevymyslíš, to je život, a komu uniká tá irónia buď nechápe irónii alebo je urazený lebo sa v nej našiel :D

Nie, nemyslím si že je to v pohode. Ani som to nikde tak nenapísal. To je zase len domýšľanie si. Porušujú obaja, môžu spolu zastaviť na krajnici, potľapkať sa po pleci a navzájom si zagratulovať akí sú geroji. Miesto toho sa pobijú lebo obaja si myslia že práve ten druhý je ten nebezpečný a vlastnú chybu si nepripustia :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja tiez uhybam autam, nech si ide, aspon zistim, ci je v predu radar, alebo nie :D
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

wingo napísal: Ut 25. Máj, 2021, 10:31 Len sa smejem na tej mentalite keď niekto, kto vedome porušuje predpisy nadáva na porušovanie predpisov iného šoféra.
V tomto si mimo, mne je absolutne jedno ze on porusuje predpisy, nech si jazdi na cervenu cez dvojitu plnu ciaru, na aute bez STK.


Vadi mi konkretne to ze ma ide vychovavat a robit mi naschvaly... a vadi mi to aj keby to bolo zakonne, a vadi mi to aj v beznom zivote mimo auta.



Proste naschvaly sa ludom nerobia, kto to robi ten je zmrd. Bodka.
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Ut 25. Máj, 2021, 12:37, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"