COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Pritom by stacilo keby ludia pouzivali tu vec co maju na krku...

Covid je len spicka... toto sa taha desatrocia.. s pomocou internetu samozrejme to nabralo uplne iny rozmer... a popravde neexistuje na to "postup" alebo "liek" ako tomu zabranit, neostava nam nic ine len... bojovat s veternymi mlynmi. Faktom ale ostava aspon to, ze niekedy to ma zmysel. A stoji to teda za to...

Jedine co by este pomohlo je prevencia... ti ludia to maju v sebe vacsinou zakorenene ze nedoveruju autoritam, vlade atd. a ze su nachylnejsi k Hoaxom... v prrvom rade asi vychova dietata a vzdelanie aj ked asi to druhe uz skoro nic neznamena... tazko hladat pricinu... Vas nieco napada ?
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Vcera mi pristal do mailboxu taky zaujimavy flyer v slovencine ako sa v UK uvolnuju opatrenia... nikde sa ale nespomina, ze to je hlavne preto, ze 86% dospelych uz ma 1. davku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

to tiez vnimam v poslednej dobe. Ako v UK napriek sireniu noveho virusu uvolnuju opatrenia, to ze je to vdaka zaockovaniu, uz sa nedocitas. Akurat tak to, ze vacsina co zomrela na novy variant boli zaockovany, ale ze je to mizive percento co zomrelo nezaockovanych uz nie je podsatne.

Wingo a je to tak ako pises. Antivawery su dost agresivny, hlavne ked im zacnes davat rozumne argumenty a ze ich upozornis na to ze tie ich teorie su velmi kratkozrake a ze nemaju ziadnu oporu. Su to len domnienky. Nedavno som sa zapojil do jednej diskusie a nemal som to robit. Hned sa na mna vyhrli, ze som ovca a a podobne. Ze zaockovany agresivne vystupuju proti nezaockovanym. Ukoncil som to tak, ze jedine kto hned agresivne reaguje, su prave tie nezaockovane ovce, ktore svoje tvrdenia a presvedcenie zakladaju na cudcich sireniach nepravdy a hoaxov Uz som sa do tej diskusie viacej nepozrel. nemal som na to nervy
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Zaockovany urcite nebude sledovat dianie na scene vakcin tak intenzivne ako antivax.... Pustat sa do takejto debaty je vopred prehraty boj, tam ked ta nezinic sila argumentov a teorii, tak ta znici mnozstvo... Imho menej vycerpavajuce su vedlajsie ucinky vakcin ako hladanie relevantnych studii a statistik, preco si ju nedat.

Ja sice zatial zaockovany nie som, mam na to svoje dovody ale musim uznat, ze 90% antivaxu je dezinformacna scena s velmi povrchnymi informaciami vytrhnutymi z kontextu. O to viac ma mrzi, ked ludia ktori maju skoncenu medicinu a ktorych pocuvaju masy pustaju do eteru CHYBNE vypocty a domnienky.
By som povedal, ze Harabin je ukazkovy priklad takeho cloveka spolu s Krajnikovou. A to sa stale bavim v rovine mimo konspiracnych teorii, lebo akonahle do toho pride amerika, gates, chipy a 1% populacie, tak z toho mi uz ani smiesno nie je...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Pietro sk napísal: Ut 06. Júl, 2021, 17:43
Blackhawk napísal: Ne 04. Júl, 2021, 09:22
Chlape tebe co sa stalo? Za vsetkym vidis sprisahanie a nejake tajne plany. :?
vzdy sa oplati spozorniet, ak niekto nasilu ti rve dole krkom nieco, o co nemas zaujem..a este ti povie ze "je to pre tvoje dobro"...
yeah riiiight...

https://www.hlavnespravy.sk/spanielski- ... 19/2596530
Rovnako má tak človek právo vedieť, čo obsahuje vakcína proti korone. Výskumníci umiestnili produkt pod transmisný elektrónový mikroskop (TEM). Zistilo sa, že vakcíny väčšinou pozostávajú z oxidu grafénu.

Tieto nanočastice z grafénu sú toxické, môžu spôsobiť magnetizáciu ľudí a spôsobiť krvné zrazeniny a smrť. Okrem toho môže oxid grafénu spôsobiť kolaps imunitného systému a v dôsledku toho cytokínovú búrku.

Odborníci, ktorí vykonali túto analýzu, zverejnili v pondelok predbežnú správu o svojich výsledkoch, ktorú si môžete pozrieť TU. Správu vypracoval profesor Pablo Campra Madrid z univerzity v Almerii v Španielsku.
https://particleandfibretoxicology.biom ... 016-0168-y
Spoiler: ukázať
Obrázok
a ked vladni blbeckovia trolia ludi ci mas covid pass (inak bububu), preco nepytaju aj tetanus-pass, zaskrt-pass, atd...
sa idu posrat s tym, akoby ine choroby prestali existovat.. :facepalm:
Lel, dezolat detected. Vies ty o tom, ze ked staty vedu public health kampane, nemusi to nutne znamenat nejake tajne sprisahanie s postrannymi umyslami? Keby si nahodou zabudol, tak staty sa napriklad snazia prostrednictvom roznych kampani a spotrebnych dani nudgovat svojich obcanov, aby co najmenej fajcili/pili alkohol, lebo to ma priame implikacie na verejne zdravie a teda aj stav zdravotnictva v dlhodobom horizonte.

Ked v krajine vycina agresivny patogen, ktory napriek bezprecedentnym proti-epidemickym opatreniam bol schopny v priebehu par mesiacov sposobit prakticky kolaps vacsiny nasich nemocnic, ochromit ekonomiku a vytvorit historicky najvyssi spike v nadmernej umrtnosti, tak asi je logicke ze sa stat bude snazit agresivne pretlacat nieco, co moze tento stav efektivne poriesit.

Preco nepytaju tetanus-pass, zaskrt-pass? Pretoze zaskrt ma napriklad prakticky takmer nulovu prevalenciu v spolocnosti, proti tetanu sa ockuje a nie je ani zdaleka taky agresivny ako koronavirus. A nie, ine choroby neprestali existovat, len keby si ty genius trosku pouzil tu svoju hlavu, mozno by ti doslo ze vacsina inych chorob s ktorymi tu bojujeme nie je respiracna infekcia, ktora sa aerosolom siri x-krat agresivnejsie ako chripka.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

scream napísal: St 07. Júl, 2021, 16:55 By som povedal, ze Harabin je ukazkovy priklad takeho cloveka spolu s Krajnikovou.
Vidíš, a mňa by zaujímalo čo tým asi sledujú?
Tá druhá je asi jasná, zakladá politickú stranu...
Ale Pišta, tam mi to nie je celkom jasné, čo tým sleduje a chce dosiahnuť. Teraz pozor, ja ho neodsudzujem, ani netvrdím, že by bol nekompetentný vo svojom obore. Ale nejde mi to do hlavy. Strop popularity dosiahol asi ako "víťaz" prezidentských volieb. Posledná jeho kandidatúra ako volebného lídra skončila prúserom, nakoľko si nasekal kvôli kampani dlhov, a následne keďže nemal 3%, tak z toho bol totálny flop, lebo ich nemal z čoho splatiť, a tuším už tá strana bankrotuje. Osobne si nemyslím, že by to išiel skúšať druhý krát.

Nejde mi preto do hlavy, na čo sa snaží takto získať popularitu, čo potom?
Pietro sk napísal: Ut 06. Júl, 2021, 17:43 a ked vladni blbeckovia trolia ludi ci mas covid pass (inak bububu), preco nepytaju aj tetanus-pass, zaskrt-pass, atd...
sa idu posrat s tym, akoby ine choroby prestali existovat.. :facepalm:
Ja nie som lekár, ale dovolím si tvrdiť, že ten tetanus má podstatne väčšiu smrtnosť ako Covid.
Musíš ale na druhej strane zvážiť, koľko prípadov tetanusu alebo záškrtu tu je VS prípadov Covidu.
Za nízky výskyt týchto chorôb u nás môže u nás hlavne očkovanie, väčšinou dnes už je to kombinovaná vakcína DT proti tetanusu a diftérií.
Druhá vec, je však to bububu. Ak sa nedáš zaočkovať proti týmto chorobám, tak môžeš dostať maximálnu súhrnu pokutu 331€. (Osobne by som to ja neriskoval nie kvôli tej pokute, ale práve kvôli tomu tetanusu, je tam dosť zlá prognóza)
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Čo tým Harabin sledoval?
No možno má z čias minulých tiež niečo za ušami, ale hlavne ten pád vo volbách mu nevyhovoval.
On síce nie je nič dlžný, dlžná je strana, ale v prípade že by sa im vtedy podarilo položiť vládu tak v predčasných volbách by tie 3% potrebné na to aby získal peniaze možno prekročil, pretože u antirúškarov by získal nejakú podporu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa scream »

Harabin je chory na hlavu. Tam by som sa uz nezamyslal, co tym sleduje, nasiel si svoju vzorku posluchacov a to mu podla mna k stastiu staci. Alebo si robi cesticku k poslaneckej imunite. Alebo len vie koho svojou retorikou poskodi a to ho tesi alebo za to dostane baksis.

On je v jednej vete schopny povedat 3 nepopieratelne fakty a ked k tomu prida jedno klamstvo posobi to uveritelne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa werwest »

Vsak tetanus ockujes kazdych 10 rokov co je toto za prirovanie bohaca
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Mani napísal: St 07. Júl, 2021, 17:21
Lel, dezolat detected.
:rofl:
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

uvedomujes si ze simpsonovci su satiricka parodia zatial co ty to myslis vazne? :D
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Mani »

Asi by som od neho necakal nejaky rozumny refut na poznamky vyssie.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa AmOK »

scream napísal: St 07. Júl, 2021, 12:15 Vcera mi pristal do mailboxu taky zaujimavy flyer v slovencine ako sa v UK uvolnuju opatrenia... nikde sa ale nespomina, ze to je hlavne preto, ze 86% dospelych uz ma 1. davku.
No vidis. A mne zase stacilo tvoje hausnumero o 86% ockovanych prvou davkou v U.K. Taku preockovanost nemaju ani U.A.E., ktore su na prvom mieste vo svete! :laugh:
U.K. su v rebricku no. 10, len tak mimochodom. 68% prvou, 51% plnou davkou mizernej AstraZeneky...
Rusia vsetky opatrenia hlavne preto, lebo Delta nezabija tak, ako Alfa! https://assets.publishing.service.gov.u ... ing_15.pdf
9.png
Tabulku snad komentovat nemusim..
Alebo radsej. Moj nazor: V jednej aj v druhej skupine urcite umierali oslabeni, stari, chronicky chori so zlou imunitou. Vakcinovani, nevakcinovani 50:50 (pocet osob). Nakazilo sa a ochorelo 35 500 neockovanych a 17 600 ockovanych. Medzi ockovanymi je skutocne percentualna umrtnost vyssia! To je fakt vyhra...
HellAngel napísal: St 07. Júl, 2021, 12:46 to tiez vnimam v poslednej dobe. Ako v UK napriek sireniu noveho virusu uvolnuju opatrenia, to ze je to vdaka zaockovaniu, uz sa nedocitas. Akurat tak to, ze vacsina co zomrela na novy variant boli zaockovany, ale ze je to mizive percento co zomrelo nezaockovanych uz nie je podsatne.
Ak hovoris o novom variante, teda o Delte. Tak si potom mudrejsi a mas vacsi prehlad, ako tych par "medikov", co sledovali 5 mesiacov cca 60 000 anglickych pacientov. Gratulujem! :good:
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Vyhra je sa zaockovat a nelamentovat... vacsina ludi, co to odmietaju ani nevedia sami vysvetlit preco... co je smutne. Zrazu sa zacnu ohanat co to vsetko obsahuje, co nam vyrobcovia taja atd. Uz ale nikto z tych ludi sa nezamysli na tym, ake sracky do seba dava na dennej baze cely zivot skoro a je stale tu. Nevravim este o fajceni, chlastani atd..

Ale vakcina je zla. Lebo ked mam mensiu sancu umriet na neexistujuci covid tak je to urcite zleeee a treba sa tomu vyhnut ako cert krizu.

Mne su tito ludia ukradnuty a uvidite, este tu budu urcite kauzy ked nezaockovani obvini zaockovaneho ze ho nakazil, popripade rodina pozostaleho... lebo sa to tu v spolocnosti uz zvrtava na to, ze ti, co sme zaockovani su vlastne ti zli roznasaci atd. chora doba fakt... prefackat malo
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

AmOK napísal: St 07. Júl, 2021, 23:49 Tabulku snad komentovat nemusim..
Alebo radsej. Moj nazor: V jednej aj v druhej skupine urcite umierali oslabeni, stari, chronicky chori so zlou imunitou. Vakcinovani, nevakcinovani 50:50 (pocet osob). Nakazilo sa a ochorelo 35 500 neockovanych a 17 600 ockovanych. Medzi ockovanymi je skutocne percentualna umrtnost vyssia! To je fakt vyhra...
Radsej si tu tabulku komentovat nemal. Hlavne tvoj posledny zaver, ze medzi ockovanymi je vyssia umrtnost, je strasne skresleny pohlad. Totiz, vacsina zaockovanych s vysokou pravdepodobnostou nema symptomaticky priebeh ochorenia (ochrana pred symptomatickym priebehom: Pfizer ca. 88%, AZ okolo 65% po 2t od druhej davky, po 4 tyzdnoch je to podobne s Pfizerom). T.j. len malo ludi realne ochorie a z nich sa niektori dostanu do nemocnice a zomru. Je teda jasne, ze smrtnost virusu v zaockovanej populacii je vyrazne skreslena tym, ze nemame hodnoverne data.

Pre vyhodnotenie rizikovosti Delta variantu bude lepsie porovnavat krajiny s vysokou a nizkou mierou ockovania. Napr.
Obrázok

Delta je nadcha / chripka v podmienkach UK, ale v Rusku a podobne ne-preockovanych krajinach je to zubata s kosou.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"