Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12480
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je obhajoba pedbiehania v pravo na dialnici. To ze niekto ma v lavom pruhu brzdi svojou "pomalou" jazdou, mi nedava ziadne pravo ohrozovat obiehanim z prava ludi na zivotoch. Pises ze v pripade nehody nesie celu vinu ten co obehoval v pravo, ale ak pritom zomre rodina s detmi, tak je to slaby argument. A ani argument ze sa drzal v lavom pruhu nie je argument na taketo riesenie. Tiez mam chut, ked natrafim na brzdica v lavom pruhu, ho trochu tuknut do kufra, ale uspokojim sa s expresnym slovnikom, rucnymi gestami :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak tak, tu si mozno zo Stivom, pripadne chybajucim Hadom podate ruky ale plati stare dobre nerob druhym co nechces aby tebe.

On ta obmedzuje tak ho ty ohrozis, nevies aky je sofer, nevies ci vidi, ako zareaguje, atd... nestoji to za to absolutne, blikaj, trub, mas na to pravo aj dovody, obehni ho a ides dalej, auto nemusi ist non sotp konstantnou rychlostou v lavom, aj ked by (sme) si to mnohi priali :)

Pripomina mi to mojho mladsieho brata na prelome 20-tich rokov, v principe tvoj rovesnik:
"Sa na mna hnevaju v dedine ze jazdim rychlo, ale oni nechapu ze ja viem rychlo reagovat"... velmi podobne zneju tvoje reci o tom ze mas vela najazdene a podobne.

O to viac by si mal vediet kolko vela neovplyvnitelnych faktorov je na cestach a kolko zbytocnych nehod sa stava... a nepridavat rizikove faktory dobrovolne :)

Och ja milujem mudrovat na druhich! potom sadnem do auta a prve co tiez P**ujem ked niekto zavadzia heh.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

poporiadku:

1. nerob druhym co neches aby tebe - to sedi, tak sa spravam
2. To ze nevies aky je sofer je hlupost... a to ci ta vidi vidis tiez... to moze povedat autoskolak a nie ty...
clovek chystajuci sa ist doprava sa napr. nenalepi na lavu ciaru :) Ak to nevidis tak to mas dost blbe, mal by si mal jazdit naozaj opatrne... a hlavne nemudrovat

dialkove samozrejme boli odignorovane, a celkovo, hrotit to ked vidis ze vodic pred tebou je IQ 77 je hlupost, ta akurat tak vybrzdi a dolitals batmane

3. za tvojho brata ja nemozem
4. myslim si ze o neovplyvnitelnych faktoroch, predvidani a bezpecnej jazde by som mal vysvetlovat skor ja tebe, kedze ocividne v tom dost tapes
5. pise sa druhych
6. nepride mi uplne normalne ist v aute pi*ovat na ludi okolo seba... zrejme by si si tento problem mal vyriesit skor ako niekoho zabijes
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

1. nespravas podla prezentacie ktoru podavas
2. Asi mas dar, si konecne ten co vie dodrzat zakon o predvidani :)
3. zbytocne komentovat
4. vysvetli mi, napriklad to ako ma predvidat tak blby sofer co sa nevie uhnut z laveho ze sa mu vtrepes do praveho. ale tam pouzivas bod 2 takze som prikratky :D
5. presne tak.
6. ty vole tak si si to cele otocil ale ze uplne :D ok, tak ja si budem pi*ovat (aj na tom inak pracujem, je fajn si priznat vlastne chyby, skus), ty zatial obiehaj sprava, obaja si myslime ze robime tu bezpecnejsiu vec.

Clovek sa snazi byt privetivy, dat ti priestor na premyslanie a nepovedat rovno ze si mlady, premudrety a najskusenejsi, ale tak maj to po svojom, ja som skusil nadviazat debatu, ty len vysielas, vacsinou negativne :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2031
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Marek125 napísal: Št 05. Aug, 2021, 21:24Už sa mi tiež pár krát stalo že som sa radil do pravého pruhu a dáky chuj má obehol správa pomalý po krajnici no proste ruky nohy krk všetko by som dolámal.
A naco mas na aute pravy spatak?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6071
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Dobré ráno.

Ľudia bežne bývajú za volantom unavení, nesústredení, roztržití, zabúdajú, nevšímajú si, "vypínajú" a idú zo zotrvačnosti, hlavne na diaľnici. Úplne bežne nekontrolujú uhly z ktorých nič nepredpokladajú. Preto je aj zakázané obiehať zprava, lebo jednoducho sa bežne stáva že to bežne človek nekontroluje tak ako nekontroluje či mu nejaký chuj nevletí z vedľajšej cesty na každej križovatke.
BTW k tomuto akurát minulý týždeň mi kolega poslal video z kamery ako dodávka vrazila zboku do auta na svetelnej križovatke. Mal už 5s zelenú, pomaly plynulo vchádzal do križovatky a bum dodávka zboku. Nechápačka.
Rovnako ľudia nečumia do späťáku každú sekundu či za nimi niekto nie je a nechce ich obehnúť, a nie, určite nemá každý dokonalý prehľad periférnym videním o tom čo sa deje za ním či vedľa neho akokoľvek by ste chceli aby to tak bolo, aj preto bežne trvá aj 10s kým si vás niekto všimne že ste za ním, hlavne ak sa k nemu prirútite rozdielom 50km/h a viac - pred 15s keď sa kukol naposledy ste boli ešte ďaleko alebo vás ani nebolo vidno, a keď si vás všimol možno sa aj zľakol že odkiaľ sa tam zrazu to auto objavilo takto nalepené na kufri :)
Áno, má povinnosť sa uhnúť, ale nikde nie je napísané že to musí spraviť do 2s, práve naopak má povinnosť jazdiť plynulo a predvídavo a taktiež má právo plynulo dokončiť manéver. Nemáte právo prednostnej jazdy aby sa vám okamžite všetci pratali z cesty ako sanitke. Ono ten klaksón na sanitke má svoje opodstatnenie, aby upozornil ľudí nech sa kuknú do späťákov.

Drvivá väčšina ľudí chodí na cestu dostať sa bezpečne z bodu A do bodu B s čo najmenšou námahou a tak sa aj treba správať a neočakávať že každý bude jazdiť na doraz so 100% sústredenosťou, real time 360°prehľadom a 0,1s reflexmi ako na Slovakiaringu. Hádam to už takto polopate aspoň podaktorí pochopia, aj keď veľmi silno pochybujem. Jednoducho prestaňte očakávať že sa vám budú všetci pratať z cesty ako keby ste obiehali na F1 o kolo len preto, že ste rýchlejší a bude dobre.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12480
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

No a teraz prispevky aky si egres a nemas na ceste co robit, ked sa nepozeras kazdu sekundu do spetakov a nekontrolujes si mrtvy uhol :D

To co pises je normalna vec, a ak odem autom 6 hodin tak pokles obozretnosti tu je. Inac v Martine na jednej svetelnej krizovatke je toto standard skoro kazdy den, ze niekto prebehne aj na cervenu a skonci vdruhom aute
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

nechcem vam do toho skakat, ale rozpravame o 2 rozdielnych veciach


Je kusok rozdiel ked sa za niekym dorutis +50kmh a tak musis chvilku pockat kym ta zaregistruje

alebo konkretne tento pripad ked sa za nim vlecies kilometer a pol o dost pomalsie ako je MPR, pri obehovani ti zacne aktivne branit zrychlovanim a este je aj agresivny
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6071
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

SKiLEX napísal: Pi 06. Aug, 2021, 09:32 alebo konkretne tento pripad ked sa za nim vlecies kilometer a pol o dost pomalsie ako je MPR, pri obehovani ti zacne aktivne branit zrychlovanim a este je aj agresivny
V priloženom videu nič z tohto čo tu píšeš nevidno, celý ten manéver vo videu trval cca 10s, predbehnutie kamiónu už nerátam :)
Ak je tvoj zážitok z tých 10s čo je na videu manéver tak neviem čo na to povedať :facepalm:

Agresivita samozrejme na cesty nepatrí, lebo môže skončiť veľmi zle a často dopredu ani nevieš pre ktorú stranu a či nie pre obe...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

tak daj sem cele video kilometer a pol ako ides za nim pripadne cele od znacky KE (ak je to ten usek co myslim) ako si siel v lavom ty, takto si len zase pohonil ego a nic ine :D inak to co si dal je tak akurat na pokutu pre teba nie pre neho
tito dnesni kamerovi mudrosraci co vystrihuju len co sa im hodi, este stastie ze je to len random video na internetoch a nie tuto od miestneho krala v zamku
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

takze zhrnutie: on zavadza v lavom pruhu(co vsak absolutne nevadilo), on zacne pridavat ked ho obehujem(co tiez nevadilo), a on zacne vyblikavat bez toho aby som s nim nejak interagoval(to je jediny dovod preco toto video vzniklo)

zatial co jedina vec co som spravil co spravil autor je ze ho kludne a bezpecne obehol z prava(za situacie ked uz bolo jasne ze sa doprava nechysta ani nahodou) a siel si dalej svoj biznis akoby tam ani nebol...


neviem, nejak mi to vase uvazovanie pride celkom divne
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

kludne a bezpecne obehol z prava
mam dost :D
ja jeho jazdu neobhajujem ze ide v lavo, ale uz ked autor video ide na nieco poukazovat nech da celu situaciu, ked vraj to trvalo kilometer a pol
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

rozumiem, najblizsie stiahnem aj usek predtym
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6071
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Žiadne náhle zrýchlenie ani vyblikovanie vo videu som si nevšimol, možno bolo mimo záberu. Ak ti aj vyblikoval možno to bolo práve preto že si ho obehol zprava čo je dosť nebezpečný manéver ;)
Nevieme čo bolo predtým, ako dlho bol v ľavom, ako rýchlo si ho dobehol, ako dlho si šiel za ním, ako rýchlo ste šli, či tesne predtým neobehol iné vozidlo a len sa mu nechcelo každú chvíľu meniť pruhy. Z videa vidno len že o 15-20s by aj tak dobehol ten kamión takže to že bol v ľavom pruhu o 10s skôr než by bolo vhodné nie je až také strašné, na diaľnici sa sluší robiť veci v dostatočnom predstihu a plynulo a nie na poslednú chvíľu.

Ak chceš ukazovať na šoférov čo robia na cestách zlobu nájdi si lepší príklad, sú ich plné internety, áno aj brzdičov premávky či road rage na ktorých ti s kľudným svedomím poviem že hej sú to choboti, ale ja nemôžem za to že posledné 2 videá čo sa tu postli ohľadom "strašných chobotov čo brutálne zavadzajú" boli prakticky malichernosti a rozčuľovanie sa nad nimi je dôsledok interných stresov z iných, s týmto nesúvisiacich vecí.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2031
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

wingo napísal: Pi 06. Aug, 2021, 12:10či tesne predtým neobehol iné vozidlo a len sa mu nechcelo každú chvíľu meniť pruhy. Z videa vidno len že o 15-20s by aj tak dobehol ten kamión takže to že bol v ľavom pruhu o 10s skôr než by bolo vhodné nie je až také strašné, na diaľnici sa sluší robiť veci v dostatočnom predstihu a plynulo a nie na poslednú chvíľu.
na dialnici sa slusi neblokovat rychlejsie iduce auta
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"