Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Ivko napísal: Št 05. Aug, 2021, 21:25
Ja som teraz platil UPS (u nás SPS) 36€ za colné služby
Treba vyskúšať Fedex (pokial to predajca ponúka - budeš spokojný) :-)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja si teraz nejdem zastávať slovenskú poštu, ale uvedomte si kolko pošta musí rozniesť zásielok a má z toho čo? Akurát tak velké H.
Bratova frajerka je poštárka na dedine a kludne príde 20ks číny denne a to tam majú cca 420 domov.
V mestách sú to 100vky balíčkov denne.
A teraz si predstav že väčšinu balíčkov bolo treba doručiť na podpis = ráno nahrať do systému a snažiť sa doručiť, kto nebol doma, tak žltý lístok...
Poštárky to v podstate "obchádzali" a zásielky doručovali bez podpisu, lebo sa to jednoducho nedá robiť že ráno budeš hodinu zapisovať doručenky

JacobSteven: ja som z číny rovnako objednával vela, ale aj to čo som objednával na poslednú chvílu, tak kupodivu všetko prišlo do zavedenia poplatkov.
Odvtedy som neobjednal nič, čo som potreboval mám a ak niečo budem potrebovať tak ma tie 3€ nezabijú, lebo to bude niečo čo mi za tie 3€ bude stáť tak či tak.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja to chápem, ale nech si pýta potom peniaze od toho kto to odosielal. Ja som si objednal na Ali z Free Shippingom a hotovo. Zaujímavé to je napr. v Číne netuším ako to tam je či je doprava dotovaná, ale zjavne je keď posielajú zásielky za pár centov úplne zadarmo. A zároveň je to predsa bežné, že ak niečo si objednávam platím dopravu a ostatné vybaví predajca. Tiež na SK shope ak niečo kúpim a pošlú do poštou ja poštovné zaplatím predajcovi tak predsa on zaplatí za mňa tú dopravu, neplatím ju ešte navyše pošte.
Ako chápeš ako to myslím? Ja si proste objednám z Ali zadarmo a mňa nemusí zaujímať či pošta niečo dostane alebo nie, to ma netrápi predsa, mne je povedané doručenie zdarma a HOTOVO. Ak má poštovné niečo stáť tak nech to je rovno zaplatené na Aliexpresse a nie dodatočne bez toho aby som vedel, že niečo budem doplácať.

Ja tiež ako nemám problém občas 2€ zaplatiť navyše, ale ak budem mať objednaných dajme tomu 10 balíkov, a náhodou všetky by podliehali ich poplatkom to je 20€ len na poplatky a to mi za to nestojí, za tých 20€ môžem mať ďalších XY vecí.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som objednal predvcerom z Ali za 45 € + 30 € postovne a k tomu si automaticky prihodili 15 € dan. Tak som zvedavy ci to pride priamo domov, alebo s tym budu robit nejake obstrukcie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

@Ivko to stou postou sa mylis. Uz sa posta vyjadrila, ze zo zasielok z ciny ma slusny profit
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Myslíš teraz, alebo predtým?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Predtym. Teraz chapem ze sa im zhorsila logistika, tak ako som pisal. Mali ponehat zaplatenie DPH pri zakupeni tovaru a dalej mal balik ist ako predtym
NB: Asus ROG Strix G16
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

JacobSteven napísal: Št 05. Aug, 2021, 22:13 Zaujímavé to je napr. v Číne netuším ako to tam je či je doprava dotovaná,
doprava je dotovaná samotnou čínou , preto tá pošta má smiešne sumy, lebo sa im to asi oplatí - viac sa predáva - čiže sú to dumpingové ceny.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Problém číny je inde, ludia by kludne zaplatili DPH, ale ked čínan na zásielku v hodnote 100€ písal 5¸USD čo plateniu DPH nepodliehalo...
A takých objednávok čo prekročili 22€ a nič som nezaplatil ani nepočítam a to hovorím len sám za seba...
A nejeden krát som si hovoril, že toto už asi neprejde.
A prešlo
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ale ved kludne mohli ten system automatickeho DPH uz zaviest predtym. O to tu nejde. Ale tymto nezmyslom zahltili colnicu ktora to kapacitne nestiha, zasielky musia byt preto skladovane a to tiez stoji nejake tie eurace. Lacne veci mozno striatia zmysel kupovat, nie kvoli navyseniu ceny o DPH ale kvoli zvysenej byrokracii ktora stoji dalsie peniaze
NB: Asus ROG Strix G16
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ivko napísal: Št 05. Aug, 2021, 23:05 Problém číny je inde, ludia by kludne zaplatili DPH, ale ked čínan na zásielku v hodnote 100€ písal 5¸USD čo plateniu DPH nepodliehalo...
A takých objednávok čo prekročili 22€ a nič som nezaplatil ani nepočítam a to hovorím len sám za seba...
A nejeden krát som si hovoril, že toto už asi neprejde.
A prešlo
To sa trošku zmenilo, čo som teraz mal jeden balík po novom, cez BE forward, obrázok som tu posielal, cena bola v EUR, ale zase bola to čisto cena bez dopravy a DPH, ale bola to pravá cena tej veci a výnimočne aj obsah bol pravdivo napísaný.
HellAngel napísal: Št 05. Aug, 2021, 23:29 Ale ved kludne mohli ten system automatickeho DPH uz zaviest predtym. O to tu nejde. Ale tymto nezmyslom zahltili colnicu ktora to kapacitne nestiha, zasielky musia byt preto skladovane a to tiez stoji nejake tie eurace. Lacne veci mozno striatia zmysel kupovat, nie kvoli navyseniu ceny o DPH ale kvoli zvysenej byrokracii ktora stoji dalsie peniaze
Tak, tak, samotná platba DPH navyše je to najmenej, radšej navýšenie síce o 20%, ale lepšie ako platiť DPH + výpalné. A implementovať to zvládli bez problémov, aj keď osobne by som možno prijal keby to vedelo rovno pripočítať pred objednávkou ako až pri objednávaní (taký Banggood rovno udáva ceny z DPH a v košíku nie je nič navyše, ale zase Banggood je o niečom inom z menším sortimentom a inak funguje), ale aj tak je to skvelo vyriešené napriek tejto veci čo trošičku len mne vadí asi.
Kapacitne to nedávali už predtým, ich problém, že to je horšie, majú navýšiť kapacity za to výpalné. Lebo ja osobne ak chcú po mne peniaze tak nech to je rýchly proces, ako chcú po mne peniaze a dajme tomu nešlo by to cez automatizované colné konanie, ale normálne kde po výpočte mi pošlú číslo účtu a takto, a to je ďalší čas navyše dokým oni spracujú platbu, pochybujem, že majú to riešené cez platobnú bránu, internetbakingy či iné online platby, to by som od nich moc čakal asi.
Tiež na všetko mali extrémne dlhú dobu na prípravu a o rok to odložili čo bol ďalší čas navyše, a toto čo predviedli je ako keby to týždeň predtým robili a hlavne v ich prospech aby čo najviac zarobili na poplatkoch čo pýtajú.
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

proces v minulosti:
1. zasielky do 22 EUR bez DPH - zasielka prechadza colnicou (bez poplatku)
2. od 22 do 150 EUR len DPH - zasielka prechadza colnicou - tu si posta uctuje poplatok (tusim 2 alebo 4 EUR, nepamatam si, ze kolko som platil)
3. nad 150 EUR DPH + CLO (len tam, kde sa vztahuje) - zasielka prechadza colnicou (predpokladam, ze aj tu si uctuju poplatok)

proces dnes:
1. zasielky do 150 EUR s DPH - zasielka prechadza colnicou (s poplatkom 2, 4 alebo 9 EUR)
2. tato kategoria sa spojila s prvou
3. nad 150 EUR DPH + CLO (len tam, kde sa vztahuje) - zasielka prechadza colnicou (predpokladam, ze aj tu si uctuju poplatok)

V kazdom jednom pripade je posta dotovana cinskou postou/vladou za dorucovanie. Bolo to v rozhovore s riaditelom slov. posty, link bol tusim aj tu, par stran dozadu.
SilverSurfer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ut 14. Apr, 2009, 21:08
Bydlisko: Humenne

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SilverSurfer »

Ahoj, mam jednu otazku. Chcem si objednat roborock vysavac z aliexpresu. Predajca, od ktoreho som uz jeden vysavac kupoval, ma sklad aj v polsku. Napriek tomu, ze vyberem polsky sklad, v polozke TAX mam zauctovanych dalsich 150$. Je to normalne? Myslel som si, ze sa to bude uctovat len pri zasielkach, ktore nejdu z EU. Dakujem.
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

No toto je ďalší problém, bežne účtujú aj Polska (tiež mi naúčtovali). Tu je vysvetlenie prečo sa DPH počíta aj z Európskych skladov: Keďže je platforma AliExpress registrovaná v Hongkongu a jedná sa o krajinu mimo Európskej únie, sú povinní zberať DPH za tovar dodávaný zákazníkom v EÚ, vrátane prípadov doručenia zo skladov mimo EÚ do hodnoty 150 € alebo v prípade, že je tovar doručovaný zo skladov v rámci EÚ.
Zberanie DPH aj pri EÚ skladoch je zapríčinené krajinou, v ktorej je AliExpress ako platforma registrovaná. Pôsobia v Hongkongu, teda mimo EÚ a sú nutení vyberať DPH na úplne všetok tovar.
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Inak sranda je taká, že keď to ide z Polska tak to ani neprechádza colnicou ....

Návrat na "Debata o všetkom"