Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

ano, mas pravdu, preberala to manzelka a platila 2.15, takze 2 vypalne poste a 0.15 dph (neviem ako to tak vyslo, asi nezaratali postovne)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13004
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Akou dopravou to šlo + ak máš, aké tam bolo trackovacie číslo? Bolo to klasické ako aj my poznáme a končilo na BE/LT alebo to bolo niečo, čo končilo na CN, trebárs RB0000000000CN?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

tracking number som mal S00000xxxxxxxx a podla zlteho listka z posty sa to tvarilo ze prislo z uzbekistanu (bolo to tam napisane)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13004
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vyzerá to, že nám to pridáva k teórii, že BE/NL forward takto ide bez toho. Uvidíme ešte ten GE forward, čo príde Jacobovi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Vyzerá to tak, mne majú doraziť nejaké nejaké ...CN a aj ...NL, potom sa ohlásim že či som doplácal alebo nie :-)
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

loleqboleq napísal: Ne 15. Aug, 2021, 17:31 Vyzerá to, že nám to pridáva k teórii, že BE/NL forward takto ide bez toho. Uvidíme ešte ten GE forward, čo príde Jacobovi.
Akurát mi dnes prišiel cez GE forward, presnejšie táto doprava sa používa pri doprave Cainiao Super Economy Global, ktorá je väčšinou free, dodanie 30 dni (predajca trepal, že je rýchlejšia ako Cainiao Super Economy čo je BE forward, ale nie je pravda cez BE mi prišlo za 24 dní naposledy), ale stále 30 dní je dosť málo, chodí aj za viacej. Možno nevýhoda, že tracking fungoval len po infomáciu o odlete z Číny a potom už nič.

Teraz to najzaujímavejšie na čo čakáme všetci, objednané 15. júla, nové pravidlá, poplatky, atď. Neplatil som nič. Normálne dnes pozriem schránku a poštárka ani mi nezvonila nič, bolo to maličké hodila do schránky a pustili to bez poplatku.

Nižšie posielam screen ako vyzerala nálepka na balíčku, porovnával som to doma z balíčkom cez GE ešte čo mi prišlo pred 1.7. a zistil, som, že žiadna zmena, ťažko povedať, či vedia zistiť či to ide cez IOSS lebo na balíku žiadna zmienka, hlavne suma nesedí. Suma je v USD a čo som pozeral tak teoreticky reálna keďže stálo to 1,63€ ale s DPH 1,96€ a oni dali sumu síce 1,63 ale USD čo je menej eur. Ťažko povedať teda ako to riešia, či to fakt prepúšťajú keďže fakt na tejto nálepke len jediné spoločné s Čínou je meno Li Ming aj to čo som spozoroval tak vždy je tam toto meno, čiže zjavne sa to preclí v GE a na SK nemajú dôvod to preclievať ani automaticky.

Ako ak to pôjde takto ďalej podľa mňa nákupy z Číny neskončili, ešte čakám dve objednávky cez BE forward tak uvidíme ako to dopadne. Zároveň mám v pláne toho viacej objednávať, akosi nevidím význam sa nejako báť, keď ešte aj dobre spravili, že ceny sú rovno s DPH a neprirátavajú sa pri objednávke. Zároveň ak budú BE/NL/GE forwardy bezpečné tak je to výhra, keďže pri väčšine výrobkoch to ide cez túto dopravu a prípadne možno max. do doplatku 1€ za tieto dopravy sa dopláca, viacej určite nie, ale väčšinou sú free. Horšie je to aktuálne s China Post Registered... tam keďže to ide priamo a proste balík má nálepku viditeľne, že to ide z Číny tak to nejde obísť akosi, ale proste potom nefunguje teda IOSS ak to neprejde.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13004
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže dávať si pozor musíme v podstate len na China Ordinary Packet Plus a podobné CN post dopravy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Len aby to fungovalo ako na Ali... lebo predsa ak aj cez China Ordinary Packet Plus a takéto dopravy zaplatím DPH a proste Pošta si ide pýtať 2€ za preclenie za pár týždňov 4€ tak to kde sme? Ja viem síce, že nejde o DPH, ale o colné konanie. Lebo toto čo sa píše na ali je potm klamstvo:
For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.
Čiže colné konanie má prebehnúť mimo Sloveska tým pádom elektronicky a nič sa nemá navyše platiť na Slovensku a hotovo. Nie tieto špekulácie z automatickým prepustením zásielky, ktorá už dááávno má byť preclená mimo SR a má mi prijsť normálne do schránky alebo na poštu bez ďalších poplatkov navyše.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

JacobSteven napísal: Ut 17. Aug, 2021, 21:05 Len aby to fungovalo ako na Ali... lebo predsa ak aj cez China Ordinary Packet Plus a takéto dopravy zaplatím DPH a proste Pošta si ide pýtať 2€ za preclenie za pár týždňov 4€ tak to kde sme? Ja viem síce, že nejde o DPH, ale o colné konanie. Lebo toto čo sa píše na ali je potm klamstvo:
For all goods shipped from outside of EU and VAT-collected by AliExpress, our sellers and their logistics operators will need to include the Import One Stop Shop (IOSS) number of AliExpress in their import declaration into EU, this is to ensure that the goods can then be released for free circulation and delivered to you without being charged with VAT or any additional handling fees at the customs.
Čiže colné konanie má prebehnúť mimo Sloveska tým pádom elektronicky a nič sa nemá navyše platiť na Slovensku a hotovo. Nie tieto špekulácie z automatickým prepustením zásielky, ktorá už dááávno má byť preclená mimo SR a má mi prijsť normálne do schránky alebo na poštu bez ďalších poplatkov navyše.
myslim ze to zle chapes, u nas vsetky zasielky ktore idu z inych statov prechadzaju cez colnicu. Problem je len ten ze len u nas na slovensku nepochopili co IOSS znamena. Preto vsetky zasielky co idu cez NL, BE forward pridu bez doplatku lebo oni to z ciny poslu proste do belgicka, holandska, tam sa to normalne precli bez doplatku kedze dan uz je zaplatena a nasledne to preposlu na slovensko. A kedze uz to bolo preclene pride to bez dalsich doplatkov.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 571
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Práve som platil colný poplatok za UAXXXXXXXXSB. Objednané 6. Augusta. Výborne...
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Čo to bolo za dopravu? O tej koncovke v trackingu "SB" počujem prvýkrát a nenapadá ma ani, ktorá doprava by to bola. Len akosi nechápem aký má zmysel keď to ide cez akési Šalamúnove ostrovy pri Austrálii, čiže opačným smerom od Číny a potom to ide tým pádom dlhšie k nám... (aj keď v tvojom prípade docela rýchlo to prišlo).
Inak ak sa toto bude často diať, a Čínania zjavne niektorí asi nechcú spolupracovať aby to došlo bez poplatkov tak čoskoro im padnú kšefty. Lebo aj teraz je to také... niekomu cez NL, BE príde aj poplatok aj keď by nemal a mne napríklad pri dvoch prípadoch pri BE a GE nič neúčtovali, objednávam ďalej, no som zvedavý ako to dopadne, buď či to bola náhoda, alebo to bude trvalý stav.
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Joey35 »

Dnes mi došiel balík z Aliexpressu cez SPS bez doplatku. Prkotiny boli objednané 5.8.2021 a najviac zaujímavé je na tom, že tie veci sú od 6tich rôznych predajcov na Aliexpresse.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8678
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

Objenaval som oblecenie z Aliexpressu, nejakych 25e, slo to z Ciny. Balik doniesla postarka, chcela doplatok 2e. Na baliku zelena nalepka "automaticky prepustene, vybrat colny dlh a ostatne poplatky"
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak potom fakt to IOSS potom nefunguje, teda malo by fungovať, ale SK pošta ho proste akosi nechce akceptovať. Inak je otázne, či by sa dalo niečo s poštou riešiť, či by sa to oplatilo, lebo predsalen rýchlejšie je zaplatiť 2€ a hotovo, ale zachvíľu to budú 4€ a to už také príjemné nebude.

Návrat na "Debata o všetkom"