COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

kde v mojom príspevku píšem o zdravotníkoch tráviacich pacientov ,ja som nikoho neprosil aby sa dal alebo nedal alebo nešiel!
od začiatku roku kedy ľudí prosili aby sa ockovali.
5abaka a Lengvarski možno prosili :D
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5399
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

Poznáš osobné zdravotníkov ? Ja áno, v rodine máme tiež, ver tomu že prosili. Malo kto si užíva 12h služby 7 dní v týždni.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

poznám osobne a je to viac ako 12h denne a neprosia je im to jedno ,majú vlastných starosti nad hlavu kto sa im postará o deti atd.

btw:https://akw.sk/covid-19/neockovana-vyhrala-sud/
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1832
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

DesRe: maj GULE a vysvetli účinky toho Ivermektinu a z vlastnej hlavy!!!
To že si niekoho blokuješ nikoho nezaujíma
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

@DesRe Je nejaka krajina, ktora plosne nasadila ten zazracny ivermektin? Ci sa cely svet, vsetky krajiny dohodli na ignoracii tohoto lieku a radsej idu do ockovania? Rovnako tak mi nezapada do tej teorie to co tu bolo spomenute a tym je vyroba ivermektinu. Ten rovnako vyrabaju farmafirmy a mohli ho vyrabat na tony a nemuseli investovat do vyvoja vakciny a jej schvalenia. A nakoniec ju predavaju takmer za nakladovu cenu. Ocakavam, ze svoje tvrdenie teraz niecim podlozis.

Ja mam tiez par zdravotnikov rodine a robili aj v "prvej" linii. Dokonca sa aj nakazili. Akonahle prisla vakcina, ani nevahali s ockovanim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sup s nim do ignore listu a vybavene.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa werwest »

Mne sa paci ako tito co obhajuju ivermektin sa rozculuju nad minimalnymi vedlajsimi ucinkami ockovania, ale vyrazne horsie vedlajsie z antivirotik su v poriadku :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5399
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

ja len nechapem jeho zmyslanie. Da tu link na clanok ktory jasne klame o tom ze 80-100% v nemocniciach su ockovany, dolozim mu to priamo volne dostupnym udajom na statnej stranke (tj vec ktoru si vie overit kazdy aspon trosku mentalne schopny jedinec) a on si ide dalej svoje.

Ja osobne v mojom okoli neriesim ci je niekto ockovany alebo nie, je mi to v podstate jedno, ale neznasam ked ide niekto a hlasa jasne klamstva len aby nahnal viac ludi na "jeho" stranu.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ide si svoje, lebo dezol neveri vlade, mediam, ani lekarom..vsetci podla neho klamu.
Svet je pre neho zlozity, nerozumie mu a tak hlada lahsie, alternativne, ciernobiele pravdy.

Cim viac dezolov, tym menej dezolov!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne by to bolo tiez jedno, keby ta obrovska skupina dezodolatov nepredstavovala SIGNIFIKANTNE RIZIKO pre mna, moju zenu, moje deti, rodinu, kamaratov, pre vas rozumnych tu na fore.

Netvrdim ze čipovanie sa je najlepsia vec od vymyslu teplej vody, ale tvrdim ze nic ine v ruke nemame a preto som sa predbiehal "na Cibulkovu" este v marci. Uprimne, ked sa pozrem za poslednych 30 rokov ako vyzerali volby - 10 rokov Vladko Meciar s korzickou, potom chvilu oddych ale zase to tiez nebolo med lizat, potom 12 rokov ci kolko Robko Robko Peťko und Družina, co si asi tak mozes mysliet o mentalnej urovni naroda ? Teraz nejde o to koho som volil ja (vzdy to najmensie zlo, vzdy tych ktori mali sancu porazit tu bandu pri kormidle), ale fakt sa nechcem vratit naspat do casov kedy tu vybuchuju auta na ulici a lietaju do vzduchu chodniky.

Odbocil som. Aby sme to rychlejsie uzavreli : u nas v baraku na prvom poschodi suseda. Mali v januari rodinnu oslavu, ved nie si drbnuti aby sa bali nejakej chripocky. Samozrejme v tom case sme mali zaockovanych nula cela nic, zacinali sa zdravotnici a aj to strasidelne pomaly. Na tej rodinnej sešlosti bolo 20 ludi. Do marca SEDEM z nich umrelo a brali vsetko mozne aj nemozne, vratane imrvere konskeho zázraku.

Kto ma naladu, nech sa paci pozyvam na exkurziu k pani, porozprava. So slzami v ociach. Ona sa z toho vylizala, ale takym sposobom ze dvakrat usla hrobarovi z lopaty. Este raz : sedem z 20 zucastnenych je dole. Neviem kolko bolo infikovanych, priama skusenost ale hovori jasne : sedem mrtvol z total dvadsiatich ktori sa zucastnili. Pohodicka.

Okej, chapem, budu lacnejsie nehnutelnosti ked dalsich 30.000 ludi umre. Bohovske.

Nesralo by ma to ze si truhlici rozhodnu o svojom zivote - na to ma kazdy z nas pravo, ved demokracia je uplne najfasa vec - ale sere ma to, ze Covid nie je HIV. Ked si chytis HIV, gratulujem, tvoja volba, tvoj problem. NIE MOJ. Ked chytis Covid a ked ho statisticky budes viacej rozsievať okolo seba, to uz ABSOLUTNE ==NIE JE== LEN TVOJA VEC. To uz je spolocenska otazka a v takych momentoch konci AKYKOLVEK PRIESTOR NA INDIVIDUALIZMUS A KRCMOVE MUDROVANIE. Zrazu je kazdy najmudrejsi o tom co je pre jeho imunitu najlepsie, pritom za cely zivot neprecital jediny clanok z odborneho casopisu a samozrejme ani nevie ako sa akykolvek lekarsky odborny casopis nazyva, samozrejme v zivote ziadne pluca nemal na rontgene a nikdy nikomu zivot nezachranil.


Darmo je niekto ockovany - to z neho nerobi nesmrtelneho. Preco doriti som ja a ostatni zodpovedni ludia vystavení *mnozne cislo, makke i* extremne vyssiemu riziku len preto lebo 45% dezodolatov okolo mna, kazdy z nich individualne, je mudrejsich nez DESIATKY TISIC VEDCOV, LEKAROV, BIOLOGOV, VIROLOGOV s miliardami penazi a desiatkami milionov pocitacov v pozadi ?

Skor ci neskor si ma henta sracka najde, pretoze je strasidelne infekcna. Mozem robit co len chcem, ale najde si ma. Alebo mojho 10 rocneho krpateho v skole. Ze moja stara je astmatička a ze prakticky NEMA SANCU ked sa u nej nieco zomelie ? Pche, koho by to zaujimalo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

v com je to riziko signifikantne, ked ste ty, tvoja "stara" a cela rodina plne zaockovani?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ze napriklad ty ani nikto iny vratane vsetkych dochtorov nemoze vediet, ako moja stara, ASTMATIČKA, bude reagovat na potencialne zivotu nebezpecny obojstranny zapal pluc ? Ze daleko zdravejsi bezproblemovejsi ludia isli dole ? Ze mojmu bratovi zomrela 27 rocna najomnicka bytu ktoru tam mal ?

Ockovanie z nikoho nespravilo nesmrtelneho. Ani nemohlo, ani nic take nikdy neslubovalo. Kazdy ockovany sa MUSI spravat rovnako zodpovedne a opatrne akokeby nebol ockovany vobec. Nieco podobne ako ockovanie proti tetanu : dneskaj mam skakat na hrdzave klince lebo som ockovany ?

Tak moze byt ?

PS: cela rodina nie. Takmer 11rocny synator nie je lebo nemoze byt (a ani ho neplanujem strkat do prvej rady keby hned zajtra volakto povedal ze 11 rocne deti sa mozu pichat, to na ilustraciu ze nie som očkovačkofanatik) a 18 rocny brat tiez nie je. Inak vidis sranda, mam 18 rocneho brcha a 15 rocnu dceru :)

Kazdy si so svojim zivotom moze robit co chce. Moze sa prechadzat bosy na mokrej balkonovej rimse, moze jazdit 237km/h lebo este nikdy nikomu nepraskla pneumatika, moze skakat z 20 metroveho brala do vody ved vyzera byt dost hlboka, moze s neznamou krasavicou na letnom festivale zazit vela dobrodruzstva bez ochrany. To su individualne veci ktore nikomu inemu neposkodia. Ale potom existuje nejaka hranica odkial to uz nie je individualna vec.


edit : mne je jasne ze 100.000% ludi nebude zaockovanych. Stojim dvomi nohami na zemi a to relativne pevne. Nikdy nikde nebude 100.00% hocicokoho hocikoho. Ale zase ten vysledok ktory tu predvadzame ako spolocnost, ako krajina, to je pod moje ocakavanie. Nemyslel som si ze 92% ludi bude buchat na branu ze ockujte ma - zase az taky blby nie som - ale nemyslel som si ani to, ze TAK STRASNE VELA budeme mat samozvanych vedcov ktori budu o svojom zdravi vediet uplne vsetko. Od vecera do rana. "Immunity for dummies in 24 hours". "How to become a doctor & virology scientist in one week".


A UPLNE NAJLEPSIE NA TOM VSETKOM JE, ZE KED SA UZ DEZOLAT DOSTANE DO SRACIEK, POTOM ZASLZENYMI OCKAMI KUKA NA DOCHTOROV A ZLOMENYM HLÁSKOM ŠEPCE POMEDZI CHRCHLANIE "PROSIM POMOZTE MI". ALE KED MU CHCELI POMOCT PREDTYM - HEJ, TYM STRASNYM OCKOVANIM - TAK VTEDY BOL INY HRDINA. POTOM SA UZ NECHA UBYTOVAT V NEMOCNICI, NASTRKAT DO SEBA HIGH-PRESSURE HIGH-FLOW OXYGEN PRODUKTY VEDCOV, ALE DOVTEDY BOL NAJMUDREJSI NA SVETE.

Holt jo, takto si tu fungujeme. Dajte mi minusky za prispevok, to je v poriadku, mame demokraciu a mate na to pravo. Rovnako ako ja mam pravo na svoj postoj, nazory, na to aby som sa snazil svojim deckam zachovat mater. Este su moc male a takuto tragediu nemaju sancu ustáť bez psychologickej ujmy v zivote. Je to moc moc dobra mamka, som s nou 28 rokov a to teda nevydrzi zdaleka kazde manzelstvo... a este dalsich 28 by som rad potiahol. Fakt.

Ked si na sklonku zivota sadnete a toto budete moct povedat, az potom ste v zivote vyhrali. Ja neviem co bude o 28 rokov, ale dnes chcem aby som s nou bol dalsich 28 rokov. Aj toto je uz obrovska vyhra. Obrovska. A som za nu vdacny.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 30. Sep, 2021, 14:27, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5399
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

To je tak keď dáš ľuďom nástroj nekonečných informácií a nenaučiš ich informácie filtrovať, hľadať a overovať.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, to je asi kvoli tomu ze tych informacii je tak vela. Kto sa v tom ma vyznat. Ozaj vies o tom ze Zem je uplne rovna doska, ziadna gula ?

Dohroma ked uz mam vylev tak este buchnem :) najviac ma sere ze tento sprosty virus nie je nic svetoborne. Nie je to nic take strasne narocne. Nie je to nic porovnatelne s rakovinou napriklad.

Stacilo by trosicku, trosicku ludskeho chochmesu a vyzeralo by to absolutne inak. Na celom svete. Ludia otupjejavavajú a nielen v nasej krajine ale hlavne ze medialny priestor nie je vypredany.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Št 30. Sep, 2021, 14:38, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"