COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

tie slovenske hesla a slogany, no pokial to ide od politikov, su to len hesla na zvysenie popularity.Vakcina je sloboda sa urcite neda prelozit, ze sa zaockujem a teraz ruka hore. Treba na ten slogan pozerat zo sirsich suvislosti. Sloboda je aj to, ze neostanem zavrety medzi 4 stenami a do obchodu pojdem iba na priepustku, ale pojdem do neho kedy sa mi zachce. To iste plati o niektorych zamestaniach atd

@Zoltan Balaton bodaj by si mal pravdu. Polovicka pracuje v sluzbach, denne stretne XY ludi, nedasa vyhnut kontaktu s infikovanym. Segra je zas ucitelka v MS, takze detto
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

kllr007 napísal: Št 30. Sep, 2021, 12:35 ja len nechapem jeho zmyslanie. Da tu link na clanok ktory jasne klame o tom ze 80-100% v nemocniciach su ockovany, dolozim mu to priamo volne dostupnym udajom na statnej stranke (tj vec ktoru si vie overit kazdy aspon trosku mentalne schopny jedinec) a on si ide dalej svoje.

Ja osobne v mojom okoli neriesim ci je niekto ockovany alebo nie, je mi to v podstate jedno, ale neznasam ked ide niekto a hlasa jasne klamstva len aby nahnal viac ludi na "jeho" stranu.
keby si ten článok prečítal a porozumel mu tak nenapíšeš ,že je to klamstvo :facepalm:
koronagovsk klamstvo
Podiel nezaočkovaných a zaočkovaných z hospitalizovaných pacientov
nie plne zaočkovaných - 84,79 %
plne zaočkovaných - 15,21 %
ideš si svoje!
ja nemám stranu!
Mne sa paci ako tito co obhajuju ivermektin sa rozculuju nad minimalnymi vedlajsimi ucinkami ockovania, ale vyrazne horsie vedlajsie z antivirotik su v poriadku
U "antivirotik" vieme vedľajšie účinky s praxe teda že už sa to používa viac rokov / u mRNA vakcín je toho za rok a pol viac než je normálne! ubehlo malo času ,možno si to časom výrobcovia opravia* vylepšia. (možno!)

To je tak keď dáš ľuďom nástroj nekonečných informácií a nenaučiš ich informácie filtrovať, hľadať a overovať.
mať vlastný názor!?
vždy sa vyhýbam článkom čo neuvádzajú zdroje a radšej idem ku zdroju informácie dalši priklad je par stran dozadu "theexpose"
takto vyzerá odkaz na zdroj napr.
Screenshot 2021-09-30 at 15-51-43 Neočkovaná vyhrala súd – Weis Partners.png


opakujem štat by mal dať ľudom na vyber medzi to patri aj návšteva všeobecného lekára (nie nutne nemocnice) bez testovania a buzerácie

"celosvetovo neexistuje... a to je fakt" tak ako to tvrdí Kovačič Hanzelová? ona to vie všetko lepšie!!! nieje sama čo šíri do sveta bludy však? (systém dogiem)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Naposledy upravil/-a DesRe v Št 30. Sep, 2021, 16:32, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

beardie napísal: Št 30. Sep, 2021, 14:36
mp3turbo napísal: Št 30. Sep, 2021, 14:13Ockovanie z nikoho nespravilo nesmrtelneho. Ani nemohlo, ani nic take nikdy neslubovalo. Kazdy ockovany sa MUSI spravat rovnako zodpovedne a opatrne akokeby nebol ockovany vobec.
tie vyjadrenia pani prezidentky, ze vakcina je sloboda, to uz neplati?
neviem, ale ked nas zavru a obmedzia pohyb tak to asi pojdem reklamovat.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ten chudak dochtor preco ma riskovat ze mu tam dojde denne dvadsat kychajucich kašlajúcich chrchlajúcich nezaočkovancov ktori boli v piatok na dydžyne ? Akoze on uz nema zivot ktory moze stratit ? Zenu, deti, rodicov ? Preco by mal kvoli nejakemu sudruhovi ciciakovi ?

Pozri, moja dochtorka bola koviďáčka aj so sestrickou, december 2020 cize pred moznostou čipovania. Nepovedali nic konkretne a ani som ich nechcel nasierat, ale musela to byt šleha lebo sa tak vyjadrovali. Ze uz nikdy viac nic take. Preto tam ma zakaz aby "nascípaní s kašlíkom" vstupovali co len do budovy, nieze do ordinacie - a riesi sa to inak. Ona ma tiez pravo na zivot.

Mnohi ludia mali len soplik, v poriadku, okrem ineho mame 13000 mrtvol oficialne, takze v skutocnosti urcite viac. Keby to u kazdeho bol soplik tak nam to bude asi jedno ze.

Ozaj, generalny direktor u mojho svokra je v kome. Znamy casopis u nas v republike. Este nemal 40 rokov, chod sa ho opytat ci sa mu paci. Zhodou okolnosti bol silno proti ockovaniu ale zato slobody si uzival viac nez dost lebo ved dukaty ma a nesmrtelnost sa da kupit hocikedy.

Kamos so slobodou nie je ziadna hra. Co je to vlastne sloboda, špicluje sa na teba na internete, v banke, v telefone, vsade... a to sa ti nejedna o zdravie. Demokracia nikdy neznamenala ze si individual moze robit co sa mu zachce. Ja som bol tento rok pri slanej vode s deckami, skoro som isiel dvakrat lebo nebol ziadny problem - nikto mi nasu slobodu zase az tak nedoku...pokazil ze by sa nedalo. V Achparku som sa stretol s kamosmi z Chernobyl-tour.ua, priamo s direktorom ktoremu to patri, takze aj oni nemali uplne po slobode ked sa dostali ku nam. atd, atd, atd.

Zase nerobme tu z tohoto Čínu ze musime sediet doma na riti a kto vystrci hlavu z okna alebo kto otvori vchodove dvere, tomu ju ustrelia. S nahubkom som vo vytahu nevidel nikoho asi od maja.


A este si uvedom jednu vec : 99.9% citatelov tohoto fora este nema 40 rokov, su to zdravi mladi krasni chlapci bez cukrovky, autoimunitnych ochoreni, astmy, rakoviny (mali sme tu jedneho muza ktory si to absolvoval), bez styroch operacii, bypassu srdca atd, atd, atd. Kovid sa "nas" netyka zdaleka v takej miere ako "tych inych", povedzme vekovo starsich... ale to neznamena ze hups ja mam 20, ja idem slobodne do vsetkeho rovnymi nohami ved ma maximalne bude bolet rameno jak hen veduceho Maroša. Alebo ze si dam bromhexin s Činzánom a vyriešené, o com sa vlastne cely svet bavi ved su to sracky. "asi" to nebude takto jednoduche.


Vies... ja to vnimam takto : nasi dedovia zazili vojnu a aj si slusne zastrielali. Teda... moji, som o generaciu starsi ako mnohi z vas. Nasa generacia a vy, playstation detičky, nevieme co je to flinta ale zato sa ideme posrat z toho ze nemozeme ist hulakat do restauracie.

No, vyber si.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

doktor nemusi riskovat, staci sa zaockovat

drviva vacsina ohrozenych ludi su: stari, chori, tlsti - ti by sa mali bezpodmienecne zaockovat
ak sa niekto boji, nech sa zaockuje, ma tu moznost

ale donekonecne zachranovat samovrahov? nie, dik
genofondu by to malo pomoct, ci?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> doktor nemusi riskovat, staci sa zaockovat

musis si uvedomit ze aj ked bude zaockovany trikrat, aj tak moze umret. Ten dochtor.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

nakazit ho moze aj plne ockovany alebo ho moze zrazit auto, nie sme nesmrtelni
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, a moze dostat rakovinu, infarkt, mozu mu zlyhat brzdy na dovolenke v Andach, moze padnut s lietadlom ked na tie Andy poleti atd, atd. To ale furt neznamena ze ma nechat na seba kaslat kazdeho v tejto dobe.

Terazki vysiel clanocek : zda sa, ze kovid vie spustit u cloveka cukrovku. Lebo nici bunky pankreasu. Uz len fakt samotny ze tisice ludi stratilo chut a cuch znamena ze im napadol mozog, kamošši este bude srandy vela s tymto hajzlikom :(

Nieze o desat rokov uvidime ci boli vakciny dlhodobo v poriadku, ale o desat rokov uvidime co ten vymrdany kovid vlastne je zač.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: jeden taký článok o vzťahu covidu a cukrovky bol už minulý rok, vtedy to bolo na bunkových kultúrach a v zásade sa jednalo primárne o upozornenie na tento smer.
Ad čuch a chuť, trosku pogoogli. Covid dokázal zničiť nervové spojenie v nose, tam to skončilo. Zväčša sa to po určitom čase napraví.
Keby sa to dostávalo do mozgu, tak by sme videli veľa prípadov vírusovej meningitídy / encefalitídy.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa shiro »

Mam kamosa co prekonal covid a ani pol roka po tom nema spravne zreparovanu chut/cuch. Stale sa mu to meni aj s odstupom mesiacov po prekonani infekcie. Akoby sa telo nevedelo rozhodut ako bude dalej existovat a bolo v chaose.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

maniak napísal: Št 30. Sep, 2021, 19:34 Covid dokázal zničiť nervové spojenie v nose, tam to skončilo.
tie neurony v nose znicil vlastny imunitny system, rovnako ako pluca tych co sli OFF
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

Polovica obvoďákov v SR má nad 50. Vôbec sa nečudujem že si dávajú pozor. Moja obvodná chytila COVID od manžela tiež obvoďáka ktorého nakazil pacient čo sral na opatrenia. Manžel zomrel, ona to potom zabalila a odišla na dôchodok. Smutný príbeh.

Nezabudnime na toho obvoďáka z Oravy, prvá obeť z radov zdravotníkov - zdravý chlap čo nikdy nebýval chorý, nemal ani 50. COVID nie je chrípka ani pre zdravých ľudí pod 50.

Tiež mám zopár príbehov z okolia, áno väčšina bez problémov, ale bolo tiež pár prípadov kde zomrelo niekoľko členov rodiny a to sa nebavíme o dôchodcoch.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Moja obvodna chodi bez ruska a tiez bude v tom veku. Je to rozne.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa HellAngel »

neni obvodak ako obvodak. Ja obvodakov po vacsine beriem ako pisalkov receptov, maloktory sa este snazi o nejaky progres vo svojom povolani. Vysetruje velmi malo obvodakov a ked uz vysetruju, tak vacsinou len popocuvaju, vyhodnotia moc, pripadne sa u nich spravi odber krvi.
Vsetko naviac sa riesi u konkretneho odbornika. Jaj a zabudol som, vypisuje listok na odborne vysetrenie. Ked si nahodou zlomim prst, tak najprv musim ist k obvodnej si pre listok na chirurgiu :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

k obvodakovi sa chodi po ospravedlnenky a PNky... ak si chory tak musis ist za doktorom :D

Návrat na "Debata o všetkom"