Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> webasto v citrone nebude, na ten model nie je vyvinuty a neda sa ani dorobit (potvrdene technikom webasta).

he he he he he, poznam cloveka co ma naftove webasto zabudovane v Nissane Leaf. Tam to urcite bolo vyvinute :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Poslal mi nejaku tabulku chlapik z webasta, problem s OSA xy, koniec developmentu pre tebto model januar 2020.

Ze namontovat to vedia ale nepustia do ventilatorov.

Tiez by som ai myslel ze to pojde ale pokial mi to neurobi autorizak alebo ofico distributor tak to pre mna neexistuje v pripade auta v zaruke :(
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

neako to rozkusksni a skus kodiaq jazdu aspon matko. auto rodinne sa ti nemusi pacit. ale aby si dostal najviac za svoje dukatiky
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

prosim si MPV s 3 sedadlami vzadu, nie 2,5 ako ma Kodiaq/Tig allspace/Tarraco.

su to modernejsie auta, viac stylu maju a mozno aj engineeringu (kedze posledych 10 rokov sa vyvoj venuje iba SUV mam pocit) ale bohuzial mam jasne priority :)

v Australii uz predavaju hyundai Staria, u nas asi vobec nebude.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

a tie toyoty co skillex spominal?pezot rifter ?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Alebo kupit 2 auta. Normalne a dodavku. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tie dodavky su samozrejme fajn, len neponukaju taky komfort uzivatelsky ako mpv. Su hlucnejsie a pod.

Ak by horelo pod zadkom samozrejme aj to by sluzilo.

Ja hladam normalne auto, normalne rodinne auto :) velke.

dodavku si urobim z turana, vyberiem sedadla dam dosku na spodok a este sa narobi chudacik.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: Po 15. Nov, 2021, 15:10 a tie toyoty co skillex spominal?pezot rifter ?
to su auta na vozenie materialu a robošov v monterkach... jazdne vlastnosti nic, pohodlie nic, ked su prazdne tak sa s nimi takmer neda jazdit lebo podvozok na to nebol stavany

jedine co do dokaze je to ze su lacne, velke a celkom robustne spravene
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

minule chvala ukaoval ako s celou rodinou jazdi na jeho riftery a chvalil si, niekde na yt je video . rifter mi nepride ako dodavka a ani to proace. na robosov je lodgy napr a aj to napr mojmu bratovi s 4 detmi staci, ale on zas najazdni 10tis km na rok max.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> jedine co do dokaze je to ze su lacne, velke a celkom robustne spravene

to prve ano, to druhe semi-ano, to tretie rozhodne nie - srackove 1.5d motorceky zadusene emisiami vyhnane do nebies turbiatkami co chovas do ruky, ale zato tocia na 30.000km olejoch 360.000rpm... cost cuttovane ako sa len da na kost... hovienko a nie robustne spravene, to nemoze vydrzat.

Rifter je dodavka dodavkovata, so Sharanom Vianom Touranom Voyagerom to neznesie porovnanie, lacne, hrkotave, je to cele okapotovana dodavka so sedadlami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kuknite rusa, mozno vypraval o tych motorcekoch 1.2turbo a 1.5d co pouzivaju v rifteroch : https://www.youtube.com/c/%D0%90%D0%B2% ... %9C/videos
(doriti to je linka... " AutoStrong-M" kanal bez uvodzoviek)

Skilex ma pravdu. S osobnym autom alebo jazdnymi vlastnostami ma rifter/qudo/life/atd pramalo spolocne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

na tom channeli som o tomto konkretnom motore nenasiel nic, tak ci tak mal by to byt len vynoveny 1.6HDI ktoremu ubrali par cm3, akurat pod hranicu ze po zaokruhleni uz nie je 1.6 ale len 1.5

anyway, kedy si naposledy videl motor ktory sa znicil proste preto ze ma maly objem/velky vykon(rozmlatene piesty atd.) ? Ja by som problemy modernych malych motorov rozdelil na 3. kategorie

1. Konstrukcna vada - napr. ea111 a ich slavne rozvody
2. Problemovy uzivatel - Kratke trasy, pomale tempo, olej 30k km
3. Karbon - to je spojene hlavne s bodom c.2



Ale o vyslovene utahanom/opotrebovanom motore bez kompresie atd. som uz dlho nepocul... Paradoxne mi pride ze vdaka absencii karbonu sa lepsie dari motorom ktore funguju v sluzebakoch a jazdi sa s nimi "naplno" ako tym co v ktorych jazdi mamicka s detmi a v zitove nevideli plyn na podlahe ani redline
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak pani turbo mal zas raz pravdu, da sa webasto :)

Respektive ked som predajcovi zahutal ze bez webasta citron c4 grandspacetourer (omg meno) neberiem tak zohnal typka co montuje do vsetkeho aj so zarukou. Tak si predstavujem robotu dilera, zhanat, vybavit, predat.

Smax vo vybave bol 40k, touran 37, citron bez webasta 31, vsetko v principe fullky. Takze sa velmi, velmi tesim :)

A uz ani nie je pravda ze tie dodavky su lacne. Berlingo vo fullke 26, c4gst 31, a su to diametralne odlisne kategorie auta aj motorizacie. Dodavkove do 20 ok, ale tam uz to aj citis v interiery poriadne.

O pol roka poslem fotku :D
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4781
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hulo92 »

vsak webasta sa v psa groupe kedysi montovali priamo ked zislo auto z linky, tak preco by sa nedalo.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

3 body v podstate ok.
napr1, "vady" sposobene aj downsizingom. male motory= velke torzne kmity, mala zotrvacna hmota, radca "podtacania".. atd. to tiez rychlo umrtvilo tie retaze z bicykla.
casy ked retaz bola dozivotna su davno prec. mohutne liatinove bloky, motor s nizkou ucinnostou a mala tepelna zataz. to by nepreslo ani euro4.
destrukcia sa stane ked turbomotor sa dusi v nizkych otackach. zas lebo radca radenia a ekoteror.. urcite olejove aditiva ktore su kvoli ekoteroru na ustupe by dokazali potlacit "lspi". lspi dokaze lamat piesty. :D preto vznikli nove normy ako ilsac gf6 api sn+/sp; bohuzial cistiaci vykon tohto mixu je horsi. https://dsportmag.com/the-tech/educatio ... -ignition/
nove viskozity na obzore 0w8,0w16.. radsej nebudem sa rozculovat.

vlastne vsetky 3 body su sposobene eko terorizmom. chudak motor musi plnit prisne limity, odsere si to zivotnost. vyrobca hlada doslova kazde % v uspore.
globalny tlak na emisie sa odzrkadlil vo viacerych oblastiach a vznikli nove necakane problemy, ktore by sa motoru starej konstrukcie ani nesnivali.
mam dojem ze v sucasnosti vyber motora je iba o mensom zle, konstrukcne prusery su vsade.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"