Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

živšie asi od 2000 otáčok, lepšie hodnoty zrýchlenia z určitej rýchlosti, inak to plynule ťahalo do max otáčok aj vtedy, max. rýchlosť o niečo vyššia, spotreba približne rovnaká, ale ani som nedúfal že pri tak malom objeme bude menšia.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

https://youtu.be/y21GlfUbD-Q Vaculik pekne zhodnotil novu verziu toho motora 1.0 ecoboost mHEV .A keďže som bol doteraz s tým autom max. spokojný rozmýšľam že čoskoro prejdem na jeho novšieho brata s tým istým motorom.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Nebol to sice graf vykonu ale ani graf tlaku turba takto nrma vyzerar... Pre priklad:
Obrázok

1.3 bar skoro 200kW.

S vacsim turbom opat 1.3 bar 330ps
Obrázok

A tento ekobuustik fukota 1.6bar aby mal 150koni... No aj tak sa da ale ako som pisal, trvacne to nebude a pozrel by som si teplotu oleja po chipe ( o 6kW :D ) a aspon miernej nakladacke. Mozno staci aj hodinka 180km/h + na autobahn
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ked uz sme pri tom... vacsina VAGu ukazuje teplotu oleja

kolko je "vela"?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

150 je vela a urcite nie ideal, na druhej strane trochu pochybujem ze sa tam dostanes. Od 130 by som sa zacinal kludnit.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

zalezi pri akej jazde :D ale celkovo125-130 je taka rozumna horna teplota
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

cize mozem to brat tak ze kym to je pod 125-130 tak nemusim nic riesit?
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Žijem na Sk tak hodinová rýchlosť 180km/h s tým autom ma vôbec nezaujíma. Par minútová jazda po D1 v noci 210km/h a potom dochladiť a nemá žiaden problém to auto.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No to bol len priklad, teplotu oleja to nezobrazuje? Btw ford mal aj zvolavacku na hadice chladenia, neviem ci to je aj tvoj pripad ale na to motory tiez kapali.
SKiLEX napísal: Ut 16. Nov, 2021, 20:21 cize mozem to brat tak ze kym to je pod 125-130 tak nemusim nic riesit?
Nie som tribotechnik ale 130 pri oleji, co tam kruti uz 10k km + v rezime 130 stupnov uz asi nebude vsetko uplne okej. Pri beznej jazde by hlavne olej nemal mat 125-130, skoro okolo 100.
Hlavne si treba uvedomit, ze seriove auto aj ked so sportovym zameranim ma uplne ine vole ako zavodak, takze netreba jazdit rezim drive ti like you stole it dlhsie ako par minut. Potom to nieco odnesie...napriklad ojnicne loziska.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Ford v prvej sérii ecoboostov do roku 2014 mal problém z hadičkou od chladiacej kvapaliny, ktorá zvykla praskať a dochádzalo tak k uniku chlad. kvapaliny, pokiaľ si to majiteľ neskoro všimol bol problém. Taktiež bol problém z rozvodovým remeňom pokiaľ tam majiteľ lial olej , ktorý nespĺňal predpísanú normu alebo nedodržal interval výmeny, keďže ten remeň bol v tom oleji máčaný. Novšie už majú rozvodovú reťaz.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6872
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne napr.staci vidiet pocet novych fordov na cestach.to jest velmi malo. kto mal ford uz dalsi nechcel..ako skalni sa najdu vsade, ale pocet fordov zalostne klesa aspon u nas teda a ja sa ani nedivim. ta znacka nema za sucasne ceny co ponuknut.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Kazdy casom prejde na koncern. :yes:
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak co ine človeku ostava ked konkurencia nevie vyrobit auto ktore:

1. Nevyzera ako multipla
2. Nema interier horsi ako dacia
3. Nema jazdne vlastnosti ako nafukovaci cln
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Audi malo v knizocke, ze ked teplota vylezie nad 120, mas spomalit kym neklesne pod. Nikdy ani viac ako 120 som nemal
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kazdy na ten vag neprechadza kedze korejci prebrali top najpredavanejsie auta.

Inak vcera som zazil najvacsiu vec. Stojim na semafore, predomnou oktavka, dalej fabia autoskola, dalej pracovna dodavka.

Hudba hraje, cervena svieti, pohodicka. Dodavka sa sem-tam zatriasla stylom sex v meste alebo velmi dobra pesnicka, hovorim si pohoda, riadne sa zabavaju o 8. rano preco nie.

Mne hudba hrala na plno a bol som daleko, neviem ci tento cin sprevadzalo volanie o pomoc ale autoskole sa zrazu otvorili dvere, kludne vystupil instruktor, pristupil k dodavke a otvoril zadne dvere.
Chlapik v monterkach vyskocil, dakovne kyvol hlavou a obaja sa pobrali do svojich aut, uz do spravnych, prednych dveri.

Tak uprimne som sa davno neusmial, naskocila zelena a sli sme plynulo (az na banu v autoskole) vpred.

Predpokladam ze chlapik na cervenej nieco hladal vzadu a zavrel sa zvnutra dp kabiny? Co to bol vobec za napad? :D

Strasne som sa tesil ze to mam na kamere alenta zo svojho uhlu vobec nezachytila grandioznost situacie.

Prijemny vecer priatelia a pamatajme, ze na ceste si vieme pomahat v naozaj neocakavanych situaciach.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"