Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne to som chcel napisat - pocas vlastnictva auta nedobehnes cenu dalsich diskov na cene prezuvania, i ked teba zjavne tieto dukaty netrapia.
Mercedes : byvaly kolega neprisiel domov zo salonu na novom GLE, 000021km a roztrhlo mu motor. Stane sa. U Dacii nie, ale stane sa.

Jaguar : ze mas u ma tri tisicky odlozene v supliku vsetci dobre vedia, aj seriove cisla mozem napisat keby to pomohlo :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

a doj*bu mu ich pri prvom prezuvani :D
ta cena 1200 za 20ky mi pride velmi ludova, ber ked nukaju
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Japan racing je relativne blato bez certifikatu. OEM disky vacsinou znesu viac, su casto kovane a maju masivny dizajn ( vela materialu). Ak hladas aftermarket, tak hladaj "flow-forged" disky. Z dostupnejsich napr. Enkei.

Mne sa pacilo mat vzdy 2 rozne sady diskov, menej sa cloveku auto okuka :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

d3Xter napísal: Št 09. Dec, 2021, 10:34 a doj*bu mu ich pri prvom prezuvani :D
mozno niekde v garazi, mam za sebou asi 6x prezutie a po prezuvani ani stopa a to su pomerne nachylne disky, ale tiez som sa toho bal.

Jediny problem su kamene v zime. Ked to trafi disk tak tam mas krasnu dieru.
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

este som nevidel vyvazovacku mimo garaze ale jak povies :D stale to bude vec jednotlivca a to ako sa vyspal
v kazdom pripade za tu cenu co mu dali a tej velkosti tazko najde nieco kvalitativne rovnake ako origo disky
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

zalezi co myslis pod kvalitou. to, ze kolko vydrzia urcite hej, ale lahsie kupis za podobnu cenu

co sa tyka prezuvania, tak dostanes taku sluzbu, kolko zaplatis. samozrejme ze pri garaznikovi za 30e mas vacsiu sancu na oskretie, ako u niekoho, kto sa na to specializuje a ma lepsie vybavenie (hlavne predajcovia diskov, kvalitne servisy). len nie kazdy je ochotny dat 50e+ za "jednoduche prezutie pneu" :D
ITX >>> ATX
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Scream - neviem ja co som sa dopatral tak JR su asi taka ista kvalita (zevraj ta ista "fabrika") ako Zperformance co stoja podstatne viac lebo znacka marketing atd. nejdem to porovnavat s forged elektronmi.

skorej ako bolo povedane vyssie, dve rozne sady kolies sa tak neokukaju, mat dve tie iste sady elektronov len ine obutie mi pride oknom vyhodenych 1200e (co by tie elektrony od dilera stali, na druhej strane je to "Smiesna" cena za R20 origo, ci to zvysi predajnu cenu o tuto sumu pochybujem, resp je to kazdemu jedno). ak som v lexuse pytal tie elektrony co sa mi pacia a su kvazi na modely podobnom len nejaka aktualna "akcia" tak pytaju za ne 4500e :D

cize vo vysledku to asi vidim tak,ze sa na to vykaslem a proste budem prezuvat len pneu. lebo 2-3-4k za "krajsiu" letnu sadu sa mi nechce dat. uz tak ci onak som tym autakom dost prestrelil svoju mentalnu hranicu co som ochotny dat za autak :wallbash: :laugh:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

pukni rovno na bazos a uvidis ci je zaujem o tie disky a ked tak vezmes a predas hned.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Citujem z centrumkolies:
"Japan Racing sú projektom Európskeho distribútora značiek Drag a Tenzo R. Málo kto tuší, že rovnako ako svetoznáme značky Vossen, Ispiri, 3SDM, Rohana... aj Japan Racing sa vyrába v Taiwane v rovnakých výrobných fabrikách ( za všetky stačí spomenúť fabriku Kyowa, ktorá vyrába aj špeciálne kované a 3 dielne kolesá ). Prečo? Jednoducho pre fakt, že obdobný výrobný priemysel v Európe už dávno neexistuje a ak aj niekde zostal tak kapacitne nestíha."

Ja to mam v kategorii polske disky bez TUV, ktore nie su zivotu nebezpecne = bezne "znackove" lacne disky. Tiez som kupil nekovane MAK ( MAK robi alternativy k OEM pre niektore vozidla) , nie je s nimi problem, dokonca su lahke ale nedal by som za take koleso viac ako 150-200E.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> pukni rovno na bazos a uvidis ci je zaujem o tie disky a ked tak vezmes a predas hned.

preco by si niekto kupoval z bazosa (i ked uplne nove ani milimeter nenajazdeny) ked moze mat uplne rovnake disky za mensiu cenu priamo od autorizovaneho predajcu ? Lebo ked JUDr.Quicky kupi za 1200,- a na bazos zavesi za 1499,- preco by som to kupil ? A pan dochtor to na bazos nezavesi za 899,- to nemusi robit taku akciu...

chapes straca sa mi ta bazosova pointa. Prerobit nepojdes a zarobit nemas ako.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

pretoze JUDr.Quicky ma pravdepodobne nizsiu akciovu cenu diskov kvoli kupe auta, a akykolvek random Jozko co chce len disky ma na ne od predajcu cenu krat dva.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

tebe sa tu straca, ale daco ine
na druhej strane je to "Smiesna" cena za R20 origo, ci to zvysi predajnu cenu o tuto sumu pochybujem, resp je to kazdemu jedno). ak som v lexuse pytal tie elektrony co sa mi pacia a su kvazi na modely podobnom len nejaka aktualna "akcia" tak pytaju za ne 4500e
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SAJBAMA napísal: St 08. Dec, 2021, 23:16
SKiLEX napísal: Ut 07. Dec, 2021, 11:12 no, to je tiez pravda... bude rozdiel nejake "suv" o velkosti fabie kde nie je rozpocet ani na multilink vzadu...
alebo ozajstne SUV v plnke ...
Som to prehliadol, ale ja mám skoro opačný názor ;) Z toho čo sme mali / máme, boli "ozajstné SUV" prakticky len dve - práve tie bez multilinku vzadu, tuhá zadná náprava a auto na ráme :D
to iste sa docitas na offroad forach. suv su hracky do mesta.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to by si nebol ty aby si to zas obmedzene nehnal do extremu...

Chodis v zime na lyzovacky? Mas chatu kde poslednych 200m potrebujes jazdit po polnej ceste do kopca? raz za 2tyzdne k rybniku na rybacku, a okrem toho 99% na asfalte? kupis si SUV... tiguan, cx5, whatever. Neskrtnes to na prvom hrbole, a 4x4 co to prejde.


Jazdis do lesa, pravidelne offroad? Tak si aj tak kupis normalne auto a k tomu nieco na styl zdvihnuteho patrola na kockatych pneu do lesa... s uzavierkami, redukciou, velkym dizlom, ramom...
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

quicky napísal: Št 09. Dec, 2021, 09:51Sajbama a co teraz jazdis? mne je luto akekolvek auto nicit, resp. nicit mi nevadi ale potom opravy bolia :D
Momentálne? VZV :rofl:
Obrázok

Ale nie, tak ako som písal kombináciu sedanu na každý deň a k tomu "SUV on budget"
Pravda druhá vzhľadom na zastúpenie MB v našom firemnom autoparku by bola ešte napísať, že jazdím to čo práve nie je v servise :rofl:

Sem-tam aj niečo iné z domu/firmy ale 98% v podstate sám do roboty deriem E, a Landcruiser plní funkciu SUV. A dá sa doňho s kľudným svedomím naložiť aj moje spomínané drevo :D Na mergli som tento rok vyjazdil záruku, tak uvidíme ako dlho potiahne, ono by sa aj dal celkom dobre predať momentálne vzhľadom na situáciu na trhu, ale zas nie je čo kúpiť, takže dúfam potlačím ešte dva roky na 250-300k km, a potom preč.

Celkom ma zaujíma ako to bude v budúcom roku u MB so zárukou, lebo sa má rušiť 6/160. A to je teda pekne na... keď aj Toyota vie dať 3+2/160. Ja viem tam zas nie je v cene servis ale ajtak, dúfam že v MB naberú rozum, jeden z dôvodov prečo sme to kupovali je "bezstarostný" život.

Toyotu som vlastne nikdy nechcel, ja totiž nemám rád Japoncov, a to nie len autá, ale aj seriály, jedlo, kultúru, výnimku majú u mňa snáď len japonské meradlá a stroje :D (To nehovorím preto, že si objednal Lexus, ale ja som v podstate v MB zákazník typu "koreň" :laugh: )
Ale čo sme boli pár krát na Islande a mali tam požičaného Landcruisera upraveného od Arctic Trucks, tak si nás to auto nejako získalo, že ho vlastne mám veľmi rád. Komfortom, výbavou, výkonom a asi ani prestížou sa to nedá porovnať s Gčkom. Ale to vôbec nevadí, pretože je to parádne účelové auto, za zlomok ceny. Ostatne dneska nie je vhodná doba jazdiť na krabici a plakať zákazníkom, že musíš dvíhať ceny :D To je taký druhý problém toho geländewagenu, ten image... Ale snáď možno raz na to dorastiem.
quicky napísal:V kazdom pripade ma stale laka kupit nieco s V8
To poznám, ja sa už dva roky vyhrážam, že si zase kúpim 63ku dokým sa ešte robí V8, ale také ako mám bolo neznesiteľne tvrdé...

Ku gumám len krátko, "4500 euro akciová cena" to znie jak akcia od Ruska :hysterical: Ja k nemu do NR zásadne nechodím, ale neviem či kupuješ tam...
Pri kúpe auta v tvojej cenovej kategórií som v MB bol schopný "vyžobrať" celú sadu zimné + disky R17 zadarmo. Prípadne zimné 18ky v symbolickej cene 100€ disk + guma. Na originálne R20 to nie je zlá cena ale neviem či by som chcel zimné 20ky... Už 19ky čo mám zimné obuté, som dve kupoval lebo som ich drbol na jame, a ja rovnaný/zváraný disk jazdiť nechcem. Ale zase neviem aký tam máš ty profil.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"