Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

shiro napísal: Št 30. Dec, 2021, 20:58
Miso122 napísal: Št 30. Dec, 2021, 17:10 Máte niekto skúsenosť s poistením čelného skla? Od včera mám nové, tak celkom uvažujem, Hornet za 19/rok vyzerá asi ako top voľba čo som našiel
hej, to sa oplati, uz X krat som mal rozmlatene sklo na firemnej fabii, platil som cca 20-30e na ucet firmy, aleaj tak so sa musel drbat do hornetu u nas v BB a riesit to. Tudiz strateny cas. Uz neviem ako moc si toto cenis. Ale zase hornetaci to spravili za 30min.
Otázka skôr nebola mierená či poistiť, ale cez koho. Pripoistenie k PZP stojí cca 40/rok, Hornet polovicu z toho. Plus ako bonus asi menej papierovačiek ako to riešiť ešte cez poisťovňu.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

viac zonove klimy su len take naoko 😀 placebo, sak aj tak sa ti ten vzduch dnu miesa a vo vysledku nikto nebude spokojny, neexistuje tam ziadna stena ktora to tam riadi a zadok davam vzdy lock, ked sa ten servomotor zasekne bude fukat len zimu
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Neni to placebo, frajerka si furt pridavala teplo lebo jej bola zima. Teraz prida na druhom aute bez dvojzony a varim sa. Tak tak

40 k pzp neni vobec zle, alianz chcel namiesto 92 euro 270, a za tie prachy sklo vymenim aj bez poistky..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6989
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

stiv ale ako sa dostanem z 50 na svoj limit 35? ako tak som kodiaq vyskladal na 40 a karoq na 32. zlavu som naposledy dostal 12perc tak teoreticky s kodiaq by siel na 35 a karoq a 27+-. a ratam ze za rok to pojde 1000-1500€ hore. a tiez si neoametam v com som sedel ale ta trojzonova klima super bola. ako napr v berlingu s velkym stropom suhlas ze sa to strati ten vzduch ale v "mensich" autach to je rozdiel.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4689
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Neni celne sklo ako celne sklo. Vo swifte musi byt do 150e, tam sa veru 40e rocne neoplati, toboz ked havarijka s 0% je okolo 350e rocne.

Matrixy by som bral hned, len je to zatial v autach mne cenou vzdialenych, ci emocne alebo financne ale opicoidnym pridavkom by som to urcite nenazyval specialne po skusenosti so vsetkymi svetlami od svetlusky po day at night.

Stefan ak chces o rok auto, tak uz dnes je neskoro objednavat :D BTW vyhrevy sa daju vselijak dorobit. V novom aute nezmysel ale jedna z mala veci, vo vybave nijak extra neriesim.

BTW zanovne bazarovice nejak prestavaju davat zmysel, tie ceny idu do absurdna ako nehnutelnosti v KE.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

We ba sto! Jednoznacne. A ku tomu vyhrievany volant aj okno. To su veci co chces os vyroby preco by si na novom aute chcel nieco dorabat.

Stefan,
C5 aircross ma pekny interier ale je to imho male vnutri, ako vsetky SUV.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6989
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kamo presne c5 je pre mna uplne sklamanie, tie vyplne na sedadle sofera su ftip, mekke, nedrzia nic, a celkovo mi je sedenie tam nepohodlne. webasto asi hej bude v aute. to ze u mna je priorita dobre sedadla a v style vybave ich ma skoda uz dobre a premyslam ci sa oplati ze tie rgonomicke dioplacat. ma to dakto? to ze polroka budem cakat za autom je iste , len prachy na auto budu zrejme o rok cize skor nemozem objednat. na splatky nechcem, inac ked mozem ako je to s operativnym lizingom? mate skusenosti? ja vobec a neviem ani ako to ratat. priklad: kupil som karoq za 25v zlave (cennik okolo 30) predam ho za 17 povedzme o rok, ked bude mat 130t km a 4,5roka. tak som na aute za 4,5r prerobil 8tis, cize auto ma stoji 2tis za rok. to sa ten operativny neoplati ci? jedine zrejme firme ze si to da do nakladov ale i tak mi to pride na tesno.
hry- ps5
doma-HP probook
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Sestra mala na fabiu sklo pripoistene na sumu 350€ pri vymene za 35€ na rok v Uniqe. Vyuzila to dva krat pocas troch rokov. Zaniesol som auto do Piestan na vymenu skla povedal som ze mame pripoistenie na tolko a tolko, vypocital ci mu to vide a to bolo vsetko on si to uz s poistovnu vybavil.

Ked som daval sukromne menit sklo na fabiu tak to vyslo 170€. Pre pistovnu maju ine ceny.

Sklo s vyhrevom na niektore auta stoja aj cez 500€ plus vymena. Cize si treba pozriet kolko poistovna dava aby sa potom nedoplacalo vela. Od toho hornetu ak je to aj na vyhrievane sklo tolko tak to si dam aj ja potom na O3. Kde to sklo stoji okolo 450€

Znami mal Scalu na operativny leasing. Mal predplatene 3roky po 30tkm. Kedze bola korona tak spravil tak 10tkm druhy rok a treti jazdil len na tom aby tie km vyuzil. Kolko platil neviem ale Scalu mal v top vybave s motom 1.5tsi s DSG. Hovoril mi ze vyborne rodinne auto. A to bezne jazdi na A6 allroad vo fulke.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

scream napísal: Pi 31. Dec, 2021, 02:26 Neni celne sklo ako celne sklo. Vo swifte musi byt do 150e, tam sa veru 40e rocne neoplati, toboz ked havarijka s 0% je okolo 350e rocne.
Sklo vyšlo cez známeho bez papierov na 166€, servisy +- 250€, Suzuki ešte krát dva. 40 nie je až taký problém, skôr že inde je to 19 :D a pre mňa vychádza havarijná s 5%/66€ spoluúčasťou asi 550€, som ešte mladý
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> inac ked mozem ako je to s operativnym lizingom? mate skusenosti? ja vobec a neviem ani ako to ratat. priklad: kupil som karoq za 25v zlave
>> (cennik okolo 30) predam ho za 17 povedzme o rok, ked bude mat 130t km a 4,5roka. tak som na aute za 4,5r prerobil 8tis, cize auto ma stoji 2tis za
>> rok. to sa ten operativny neoplati ci? jedine zrejme firme ze si to da do nakladov ale i tak mi to pride na tesno.

no neviem kto by od teba kupil 4,5rocny za 17k ked si novy mal za 25k (vacsina operativiek su firmy ktore si odratavaju DPH, takze ich ten 25k Kotkodák stoji v realite len "dvacaťjedna" presne teda 20833,- bez dph).
Operak je jednoduchy - dostanes ze mas mesacne platit tolko a tolko, su tam take a take podmienky (mas v cene havarijne poistenie s takou alebo takou spoluucastou, mas nemas dialnicnu nalepku, servis vsetko zahrnute atd a hlavne nastudovat zoznam vynimiek co nie je v cene). Fajront.

Ked ta nove auto stoji len 2k eur rocne, mozes si silno gratulovat (samozrejme pokial to nie je trieda najlacnejsia dacia / hjundaj i10 / renoualt klio). Vacsinou to byva drahsie, mam kamaratov ktori kupili predvadzacky Mercedes C, BMW5, BMW3, vsetko auta s novou cenovkou okolo 54k eur, 4kolka, vysoke vybavy a po 4 rokoch maju z auta 16-18k eur a to s tym ze za posledne dva roky tie ojazdene auta zdrazeli o peknych 3-4k eur. Oni to brali niekde okolo 36-38k eur.

Holt kto sa chce vozit, musi na to mat. Ja som kupil 5.5rocny Vojadzer starej s max vybavou za 10k bez dph, nove to stalo 50k vratane dph (stupen vybavy uz od 47k s dph). Bude nam to padat na hodnote ani nie 1k eur rocne, samozrejme si na to platim pripadny servis a znasam riziko. Dnes by som ho predal drahsie nez som pred rokom kupil ale tak su na tom vsetci.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Chris napísal: Št 30. Dec, 2021, 22:57
Pietro sk napísal: Št 30. Dec, 2021, 13:07
Chris napísal: Ut 28. Dec, 2021, 17:31 Tak ak nema 7er xdrive, co starsie nemali, tak to je blbost s tym tahat. Aj to ze znicis na 100k automat skrz ze tahas tazsi vozik 🤣
v papieroch max zataz je.. ak pretazi, zaruka pada, jednoduche.
Ako zistia, ze tahal na gulke nad limit?
to je technicka otazka na servis.
je mozne ze pri prekroceni sa ocitnes napr mimo cesty, alebo ina krizova situacia a budes odkazany na odtahovku.
hnaci system nemusi sa vzdy poskodit, ale pokrcene plechy neskryjes. (strata kontroly, smyk, dlhe klesanie a prehriate brzdy.. atd)
karavany atd su tercom merani hmotnosti, lebo zakon <3,5t ;) nic im nebrani skontrolovat ostatnych
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stefan Ford Kuga?

Majú vyhrievané volanty, sklá, neviem ako zadné sedadlá. Plus je to 2.5 hybrid a vies si to na Ďaiľku naštartovať predhriať a pod.

S tým motorom som dostal ponuku na SMAX, celkom peknú zľavy dali ale aj tak to bolo skoro 40K, Kuga v najvyššej výbave imho 30 až 35? hmmm skor 35, tam je cennikova cez 40...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6989
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kugu som cekoval este pred karoqom a sielene ceny mali, zeby sli dole? ale uz je facelift mam pocit a nevyzera zle pojdem hej aj toto kuk ale zadne vyhrev je must. ale inac dik za postreh, bo ford som mal odpisany. mne o vykon motora neide vobec. kludne aj 1.0tsi by som skusil len nech to ma turbo. krutit do marie nechcem uz . inac suhlasim s turbom ze bmw stracaju an cene dost ale zas 2017 do 20tis e na bazari nevidim 5tkove :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Zas auto za 4 roky neklesne na hodnote z 65k pod 20 :D
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6989
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak ja smo an jeho tvrdenia narazal. tiez mi to prislo divne, ale zas 2016 modely uz pod 20k najde clovek. a kugu som kukal teraz a nemaju matrixy :(
aky je rozdiel inac v adaptivne full led a full led? to je to naklananie do zakrut? ale neni skareda ta kuga skoda no.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"