Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Mne vo fabii to nepomohlo ani po 100hodinách. Spotreba rovnaká, výkon rovnaký. V octavii dieslovej som akurát pozoroval rýchlejšie zanesenie DPFka.

VIF som dával minulý rok Letný aj Zimný, tento rok serem na to. KeĎ tankujem niekedy dva krát do týždňa tak ma to prestalo baviť to tam liať.

Po 60tkm som pozeral filter z najlacnejšej ČS v okolí a bol taký istý ako keĎ som chodil na Slovnaft a OMV.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ja davam do ropy BG, prip. metabond. Do lacnejsich a starsich veci ekonomickejsie VIF. Ci je to rozdiel, netusim. Ani kvalitnejsi olej (hello millers EE, NT) nemusi byt citit.

BG by nemal zasierat PDF filtre, na druhej strane ked vydrzal 350k s vifkom a neskapal tak nevidim v tom problem.

Premium naftu len ked mam dobru naladu. Kedze uz nie je B0 na slovensku tak v tom nejak nevidim zmysel.

Niekedy tankujem aj 2x za den. :D
.
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

Tak to mas trocha zle zistene co ten VIF robi, urcite naftu necisti (aby sa nezanasal filter) a ani z dizloveho motora nebude zrazu motor na cng abo vodik
je tam kvoli cistote motora a plaivoveho systemu, kedze rozoziera "karbon" väčšinou
inak ja som za vif, uz som tu pisal ze jedna plechovka vie zlepsit korekcie vstrekovacov a ako bolo v danom teste ukazane tak aj vycisti ventily tzn. aj kruzky a piesty co je u tsi katastrofa ked sa to cele kvoli karbonu rozsype na sracky komplet a potrebujes novy motor
tam by ale pomohol hlavne pomocny nepriamy vstrek
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stiv napísal: Ut 08. Feb, 2022, 14:29 O miesta pri lampach bude bitka.
hrube kable idu do nich cca 16mm , nacvaknut sa a cierny odber..
pocas dazda to bude zaujimave :D
Obrázok
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac bol som v PL vcera a cca 1.19 na Orlen benzinke za 95tku benzin. cca 14€ som usetril na plnej nadrzi ale aj tie 14€ som rovno spalil cestou tam aj s5 z PO tych 80+80km. inac som cekol biedronku(ich soet potravin asi ako nas fresh/cba) a niektore potraviny a toaletakna kapsule do mycky tak sa ozaj oplatilo. tak ale na male nakupy ako robim to velmi nedavalo viac ako 5€ usetrene. nakupujem tak 3-4* do tyzdna a snazim sa cerstve evci kupovat a tam v PL sa oplati skor take tyzdnove/dvojtyzdnove vecsie nakupy. vsade mily ludia a ruska chceli len v potravinach. v benzinke nic, zvlastne. dalsi fyzden chcem zas ist ak by sa niekto chcel povozit :D ale chcem aj neaku casforamu kuk a ich podobne stavebniny
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

tutok 95tka po 1,47. Pri 60 litroch mi to spraci cca 17€. Viem si predstavit tam chodik tankovat, keby byvam od hranic do 30km. Inac nie. Alebo brat benzin nazaj vo velkom.
Stevo co pises o nakupovani, to platilo vzdy. Tam sa oplatilo ist na velky nakup za par stovak. Vtedy si dokayal usetrit naozaj pekne peniazky. Na male nakupy nie. Musel by som byvat na hraniciach, aby sa mi kvoli 5€ oplatilo chodit hore dole cez hranice. Naposledy som bol v Polsku, ked som zhanal dlazbu, podlahovku a krb do domu. To bolo v cca v roku 2013. Vtedy nebol problem kupit material o cca 40% a viac v Polsku. Ano s dopravou nebol problem, kedze som bral vo velkom mnozstve. Polia mi to s radostou doviezol. Akurat krb som si doviezol po vlastnej osi. Nejaky dedo mi otvoril garaz, nalozil krb co som si vyhladol v obchode. Dal dost velku zlavu, zarucny list. Nalozili sme krb a zavrela sa brana :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Oplatilo by sa tam zobrat ze plnu IBCkocku :D ale tak teraz ked to bolo v novinach uz neskoro, to trebalo ist prvy den kym nekontrolovali...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

len strasia. tolko co placu v tv. inac ja som v pl stavebninach este nebol tak hell kludne napis ake a kde si cekoval.stavebniny. mne najviac vadi kvazi cas. ako rad sa vozim ale ist 3h kvazi niekde pre 5€ mi nedava zmysel. ale ano velky nakup isto. ja som nikdy velky nakup v pl nerobil. len za detstva obleky krowky kuchynske linky s busom karosa som.zazil ale kvazi supermarket nie. inac to tam maju brutalne lepsie jak u nas. stale jak prejdem hranicu k nam ta to ako na ukrajinu kebyze pridem. to uz ani cigáni do PL neidu. ale na benzinkach zas som si vsimol ze tah na hranicu mali drahsi hoc v meste 10km od hranice ale v bocnej ulicke lacnjesie. a co ma udivilo tak na benzine pisu stale E5 a aj mi pumpar vravel ze to je ako nase E 10 ta neviem teraz oreco by to pumpa nezmenila na kazdej pistoly.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

pametam si z tej doby krb. Mali sme na slovensku vyhladnuty a stal cca 1200€. Bol taky drahy, lebo sme chceli aj bocnu stranu otvaratelnu a presklenu.
Isli sme len tak do PL, do Targu na trhy a pozriet nejake stavebne veci na stavbu. Pametam si, ze presne ten krb co sme chceli tam bol o cca 200€ lacnejsi, vsetko s papierom a zarukou. Dal som sa do debaty s tym co to predaval a pytal som si zlavu. Tam mi uz nechcel dat, ale povedal aby sme prisli ku nemu domov a nejako sa dohodneme. Prisli sme okolo obeda ku nemu domov, tam stal nas krb, povedal 800€ aj s papiermi. Tak som mu ich dal, nalozil do auta a isiel spokojny prec :D
Dlazba a plavacka bola mozno o 40% lacnejsia ako u nas. A obrovsky vyber
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ked uz tu bola ta diskusia ohladom elektro aut. Myslim, ze vcelku rozumny/triezvy pohlad a skusenosti.

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cesky fanatik s elektrovozitkami : https://www.youtube.com/watch?v=mUqDxoS4e5w

ze bezny pracovny den. Okej. Cely zivot samozrejme prisposobuje len vysedavaniu v kávičkárňach ktore maju šňúru, ze tam minie viac penazi ako my normalni ludia na arabsku zbrndu samozrejme neprizna. Pri normalnom presune Brno-Praha mal spotrebu 30kWh / 100km [!!] lahka zimička (4 STUPNE NAD NULOU), "kurenie" na 22 stupnov, rozmyslam ci sme my niekedy isli pod 26 v spalovaku, nespominam si. Proste "pohoda" v podani vizionarov, zapnuta vetrovka po krk lebo setrime aby sme so stastim dosli na 4% k vyondievačke.

Keby bolo -10 tak co ?

Na druhom mieste nemal volnu nabijacku a len so stastim sa mu uvolnil stojan, inak keby nabijal na tych 11kW tak domov samozrejme nedojde.

Celkovo pri spotrebe 26.5kWh/100km presiel 421km za 4:18hod, cize priemer krasna stovka. Len sa mi znovu sniva o tych cislach 12/100 a viac sa neda nech robim co robim... tu mame trosku prebudenie alebo co.

7:32 ... 41% baterky !!72kWh!! auto odhaduje dojazd 122km. Zmiznite s tou tragediou volakde. Hanba.
Budte taki dobri a nenutte normalnym ludom takto sracky a neminajte stovky miliard nasich penazi na taketo veci.


7:40 "to dnesni cestovani stalo priblizne 560 korun" ... 420km za 22 eur PRICOM PRVE NABIJANIE V RESTAURACII MAL ZADARMO !! Neviem ci sa mi sniva ale TO JE SKORO ROVNAKO DRAHE AKO S NORMALNYM SPALOVAKOM UZ DNES, a v buducnosti ked vam na to vytrubia 80% spotrebne dane tak ako je dnes na arabsku zbrndu tak budete jazdit UKRUTNE DRAHSIE nez spalovak.

!! 420KM ZA 22 EUR (PRVE NABIJANIE GRATIS !) JE DRAHSIE NEZ LPG ZA POSLEDNYCH 30 ROKOV VRATANE DNESNEJ CENY 0.80 ZA LITER !!


Jo a auticko nestoji ani 50.000 eur, máničko to se voplatí ! Pardon vyplatí.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Čo by som ja dal za 22€/420km :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

26 stupnov? :D jedine co som robil v zime ked bolo hlboko pod 0 ze som prepol kurenie z 21 na 23. 26 sa clovek musi varit vo vlastnej stave
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hubula »

Suhlasim, asi to bude zavisiet ako kuri konkret e auto a kde meria teplotu, ale nikdy som v zime nenastavoval viac ako 22°C.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Tiež mávam kúrenie na 22°C niekedy si ho dám aj nižšie lebo mi je tam moc teplo. V lete si dávam aj 24°C keď je vonku cez 30°C.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"