Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Caliente
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 04. Júl, 2009, 17:55

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Caliente »

Dnes som si bol vyskúšať therapiu a super, sedel som na nej asi 40min maximálne pohodlná, toho som sa trochu obával keďže sa spomínalo že je nepohodlná a nedá sa na nej relaxovať, no zamňa super, akurát jedine čo tak to sú opierky ktore niesu plne nastavitelné a už za tých 40min som sa na tom trochu spotil, tak neviem aké by to bolo v lete keď mám 26-28 stupňov v izbe.ergohumana nemali zrovna na predajni, tak pôjdem ešte inde vyskúšať
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To je presne Therapia, neskutočne ergonomická a z nejakého prazvláštneho dôvodu zároveň veľmi pohodlná. Ja som už pred rokmi povedal dosť, že v takých teplotách v lete sa nedá existovať vo vegetatívnom stave pri kompjútri..síce nemám vstavanú klimu, ale zadovážil som si aspoň mobilnú. Ja sa ale priznám, že nie som si 100% istý, že by mi tá sieťka až tak pomohla..možno keby som si za stoličkou pustil ventilátor, aby na ňu takto fúkalo, tak možno vtedy by to bolo cítiť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

Ja ti za seba mozem povedat, ze mne sietka pomohla na 100%. Chrbat by ma az tak netrapil, sedak ale jednoznacne a neoddiskutovatelne.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Caliente
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 04. Júl, 2009, 17:55

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Caliente »

A ešte by som sa dopýtal že ako vy hodnotíte poťah ? Tú merino tam nemali, ale ohmatával som si vzorku no ten predajca vravel že to je dosť pichľavé a drsné.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

To bude tým, že Merino je dosť pichlava látka
ITX >>> ATX
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Chalani nemáte niekto stoličku Kent šéf? Nakoniec som sa rozhodol pre tú, ale tak chcem také definitivne potvrdenie výberu :D
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Cenovo ako vychádza vs. Lara VIP a Game Šéf VIP?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Cenovo mi rozdiel nevadi :)
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak v tom prípade pozeraj skôr tým smerom. Podľa webu Alby Kent nemá výplň zo studenej peny. Alebo vidím ešte model Job a ten sa mi páči vďaka tvaru operadla, avšak...práve som si všetky naklikal a takto to vyzerá v kompletke (látka Bondai, pogumované kolieska, podrúčky P44, nastaviteľná bedrová opierka a hlavová opierka) - Game Šéf VIP 320€, Lara VIP 332€ a Job 338€. Toto sú už riadne pálky.

Každopádne ak si neplánoval doteraz, tak ak sa pre niektorú rozhodneš, tak neber to od nich ale zo Vvmixu
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
rovnaká konfigurácia za 299€ pre Laru VIP alebo 291€ pre Game Šéf VIP.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Čo je to tá studená pena?
Vvmix nemá Kent, a ano kent má podľa webu Kvalitný molitan 😂
Žene chcem kúpiť Laru, alebo Game šéf.
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pod molitanom si predstav staré stoličky, ktoré si po roku-dvoch vysedel a sedel na preglejke. Studená pena je modernejší materiál, spravidla s vyššou hustotou (tvrdšia) a niekoľkonásobne dlhšou životnosťou. Okrem toho máš napríklad pamäťovú penu, latexovú penu apod, no tie sa väčšinou pri stoličkách nepoužívajú, čo je i škoda, lebo kombinácia tých so studenou penou by bola veľmi komfortná.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Ok. Tak beriem pre seba Game Šéf (i keď neviem či si zvyknem na sietovinu) a priatelke Laru VIP 😂
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslim ze studena pena je pouzita v automotive. V kazdom pripade ten material proste vydrzi daleko viac bez zdeformovania.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

Long post, edited short :).
Hľadal som novú stoličku k pc aj na homeoffice. Zvyčajne mám problém s hlavovými opierkami, pri mojej výške 186cm som na nejakej hranici keď je väčšina stoličiek robená pre nižších ľudí alebo čo. Alebo pomer tela/nohy mám neštandardný, neviem. Väčšinou mám buď hlavovú opierku na ramenách alebo je v dobrej výške, ale moc vpredu. Doteraz som mal Markusa, tých 12 rokov slúžila dobre stolička, ale už som vydržal látku na stehnách, hýbe sa piest trochu do strán a podarilo sa mi zlomiť nejaký kúsok mechanizmu takže keď nemám zafixovanú polohu, ide mi ľahnúť viac ako by sa malo dať, neskúšal som koľko odkedy som zistil, že je to nalomené :D. 10 rokov záruky bola úplne v pohode.
Pôvodne som chcel ísť do 200€ a kúpiť znova dačo z Ikei, ale Markusa už nie, Gruppspel má moc tvarovaný sedák, ja niekedy chcem sedieť aj inak, napríklad nohu pod nohu zalomiť. Matchspel má len koženkový sedák, Jarvfjallet zase hlavová opierka úplne zle. Nakoniec by som šiel aj vyššie keď to mám naštudované a viem za čo si priplácam.

Najprv som pozeral rôzne zahraničné z youtube videí, ale to sem dačo dostať veľmi predraží a potom aj servis, diely sú problém. Takže RIM Victory alebo flexi, ktoré kolega mi odporúčal, v showroome sa mi pozdávali, opierka moc moc moc vpredu takž elen bez nej. Drahšie a nosnosť len 120kg čo mám aktuálne viac a rátam minimálne pol roka až rok kým to klesne pod 120. Stoličku potrebujem teraz a keďže mi z RIM nevedia ani odpísať na email za dva týždne, vypadáva.

Takže výber je:
Multised BZJ 397, na túto som natrafil ako prvú a neviem prečo som potom ostatné voči nej porovnával. Cenovo si ju viem vyskladať za 300€. Odpísali mi na otázky rýchlo, neviem prečo, ale nejako Multised podceňuje marketing. Neuvádzajú nikde, že má sedák z latexu (tak ako mnoho iných multised friemd rady) a elastickú sieťovinu na operadle. Tiež možnosť zvoliť si iný piesť pri výrobe/objednávke alebo tri možnosti mechanizmu nikde neuvádzajú. Všade je jeden piest, jeden mechanizmus. Škoda krátkej záruky 2roky (resp. 3 roky na kancelarskestolicky.com, 7 rokov kancelarskastolicka.eu). Ako jedna z mála má hlavovú opierku tak, že ju mám akurát na hlavu keď si ľahnem dozadu na stoličke. Nedá sa nastaviť bedrová opierka výškovo, to iba s výškovo nastavením operadla, ale do hĺbky má tri polohy a je to viac agresívne nastavenie ako väčšina má.

Alba Game Šéf VIP, táto tu je dosť odporúčaná, vyskúšal som si ju a dala by sa len bez hlavovej opierky. Plus sieťovina je tam tak, že stále by som si búchal hlavu do plastu, nezdalo sa mi toto problém pri iných sieťovaných hlavových opierkach.. Páči sa mi možnosť inej farby látky na strane sedáku. Trochu sa bojím, že by sedák bol tvrdý ako má Lara VIP, ale zase možno toto by mi nevadilo. Iné je sadnúť v showroome a predtým skúsiť xy mäkkých sedákov a iné sedieť doma správne niekoľko hodín. Až po odskúšaní v showroome, sconte a xxlutze som doma zistil, že nastavenie operadla na výšku sa robí takým spínačom vzadu, takže celý čas som stoličku obchádzal lebo keď som hlavovú opierku nastavil mimo, tlačila ma horná strana na ramenách. Asi by toto bolo nakoniec ok. Cenovo okolo 300€ bez hlavovej opierky. Trochu sa mi nepáči ako ju predávajú kadetade pod iným menom.

Cenovo vyššie potom LD Seating. Lyra Net, sedela mi veľmi dobre, nemala v showroome bedrovú opierku, ale dá sa priplatiť. Aj hlavová opierka je použiteľná aj pre mňa. Otázka je či sa oplatí si priplatiť lebo mi vychádza Lyra Net aj Leaf už okolo 450€.

V alze som využil možnosť kúpiť Emagra Athena za 200€ ako rozbalený kus. Je to super, že je to také flexibilné operadlo, ale zároveň nie je to moc príjemný materiál - je dosť studené. A neviem či má nízku výplň sedáku alebo čo, no bolí ma riť zo sedenia na nej. Presadnúť si na markus je v tomto nebedudy :D.Akoby sa podo mnou tá pena stlačila až na doraz a sedel som na dreve/plaste/čototamjepodpenou. Takže pôjde späť..

Emagra X5 sa mi zdá, že bude mať krátke operadlo. A vyskúšať neviem kde, 1beami si treba dohodnúť aby tam vôbec boli na predajni a potom bude ujo na mňa pozerať ako si skúšam a sedím. Takže nakoniec si to nevyskúšam v kľude a potom budem banovať...

Tá kvalita pri LD Seating tam je oproti multised a alba aby to malo 50% prirážku? Je to dosť peňazí navyše a stoličky sú minimálne z fotiek veľmi podobné až zhodné. Má inak zmysel aj tá pena aby bola špeciálne striekaná alebo latex? Markus má podľa vzhľadu kúskov zo sedák čo mi ročný syn nosí ukázať, že čo to našiel, ako obyčajný molitan, ikea uvádza pur pena, čo je teda to isté, nie?


OLD LONG POST, nečítať :)
Prelúskal som asi všetky strany v tejto aj v starej (70-stranovej :bye: ) téme. Moja výška 186cm je nejaká hraničná, že mnoho stoličiek ma tlačí vrch opierky do ramien, alebo ak nie tak potom na ramenách má hlavovú opierku.
Čo som si tu všimol, že sa nejako veľmi neriešilo je práve hlavová opierka. Lara VIP z odporúčaných, že ju má dosť vzadu a to je práve to čo by som chcel. Opierku akoby nemať pri normálnom sedení, ale keď si zaľahnem dozadu pri nejakom seriály alebo počas meetingu, tak aby tam bola. Ale keďže chcem na chrbte sieťku, na ktorú som si zvykol na Markuse, tak som smeroval výber ku Game Šéf VIP pri výbere od Alby. Ale tam na obrázkoch je opierka viac vpredu ako má Lara a aj jej tvar ju dopredu ešte posúva.
Bol som v showroome kancelarskestolicky.com v Petržalke, keď som ešte nemal moc prehľad o stoličkách. Game Šéfa som určite skúsil, ale keďže som prehľad nemal, to meno tiež neznie nejako super a ak mi vadilo hlavová opierka, nejako sa mi do pamäti nevryla. V showroome sa mi pozdávala Multised BZJ 397 od multisedu, opierku má tiež dosť vzadu, ale zdala sa mi dosť nízka. Nejaký ten centimeter k dokonalosti. Mali dva kusy a jeden bol o pár cm vyšší - iný kríž (drahší samozrejme). Plus bedrová opierka ma v oboch stupňov nastavenia dosť tlačila, ale to môže byť tou "opierku" na markuse, že ju mám 12 rokov.
Väčšina tých stoličiek tam bola už dosť vylietané, hlavové opierky všetky padali a nedržali. Okrem RIM, ktorú mi kolega odporúčal. No na nich tie halvové opierky boli už riadny extrém - už to bolo ako mám v aute opierku, že mi to tlačí hlavu dopredu.
Cenovo hľadám dačo 200-300€, pre nejakú zaujímavú výbavu ako lepšie podrúčky alebo podobne by som šiel aj viac, trebárs do 350. Nad 400 už ísť nechcem.
Veľmi sa mi páči LD Seating Leaf, tá je už cenovo pri dovybavení dosť nad môj limit, aj keď začína pod 300 eurami. Ale tú nikde na vyskúšanie som nenašiel.. A bez toho to moc riskovať nechcem.
Je ešte dačo v tejto cene, so sieťkovou opierkou, čo má hlavovú opierku viac vzadu? Podľa obrázkov Emagra Tau, možno VIP, ale ani jedna sa nedá nikde v okolí Bratislavy ísť skúsiť.


Inak, všimli ste si niekto tú veľkú podobnosť medzi Game Šéf VIP a potom hlavne Multised BZJ 397 a LD Seating Lyra Net? Nie sú zhodné, ale až podozrivo podobné. Sranda, že 397 som si zapamätal zo showroomu a Game šéf nie, žeby tá hlavová opierka bola až tak rozdielna?


EDIT: Sconto vyzerá má niekoľko sotličiek od Alby len premenované, nepozeral som nakoľko sú zhodné, či sú tam rovnaké mechanizmy. Cenovo sa to tam moc neoplatí, na otestovanie myslím fajn, že Sconto je otvorené aj cez víkendy a tiež majú predajne aj mimo BA/KE.
Foss = Alba York
MAG = Alba Game Šéf VIP
Connor = Alba Kent Exclusive
Kent Sieť = Alba Kent Sieť
Lauren = Alba Lara
Paige = Alba Game Šéf
John = Alba Job
Potom Sconto Arkád 3 je asi dajaká nemecká stolička a zvyšok prebalená čína.

EDIT: Tak využil som akciu v alze na Emagru Athena za polovičnú cenu ako rozbalený kus. Teda, keď som videl krabicu a stav v akej prišla tak mi nebolo všetko jedno, ale až na jeden škrabanec vzadu zospodu zadnej opierky stoličke nič nie je. Sedím na nej tretí deň a teraz neviem či je to mnou alebo sedákom, bolí ma zadok akoby som celé tie dni bicykloval. Sedák vyzerá byť rovný, ale pri sedení nemám ten pocit, peny je tam asi málo a podo mnou sa stlačí až na podložku. Možno je to tým, že by som stoličku dal o nejaké 1-2cm vyššie, pritom mám nohy v pravom uhle už teraz. Ale ten tvar sedák je akoby šiel predok pomaly dole a na konci už sa nohy sedáka len dotýkajú. Takže celá váha je potom viac vzadu. Neviem, nepríde mi až tak tvrdá tá pena ako má napríklad Lara VIP, tam som to hneď cítil aj v showroome. A tvrdosť by mi v podstate ani nevadila.
Zadná operadlo je flexibilné a je to parádne, také tie drobné vyrovnania sa, pohýbanie na strany a tak, v tomto je perfektný ten plast. Na druhú stranu je ten plast studený a bez toho aby som mal ešte sveter cez operadlo prehodený mi to vadí sedieť dlhšie. A a nepomáha tomu ani na nej sedieť, ten pocit chladu zozadu na chrbát tam stále mám, aj keď ten plast trochu ohrejem sebou.
Ešte tomu dávam šancu, či si môj zadok nerozhodne, že toto je ok, ale ešte aj ten plast k tomu.. No neviem, mám asi 10 dní ešte kým sa dá do alzy odniesť späť v rámci 14 dní.
Hlavová opierka mi vôbec nevadí, že nie je. Ani neviem ako som sa pre túto stoličku rozhodol, ale poštudoval som si aj Herman Miller kde opierky nemajú radi a pravda je, že som ju chcel len preto, že som zvyknutý ju tam mať. Žiadny problém s krkom nemám za tých pár dní, skôr opačne.
V showroome kancelarskestolicky.com som skúšal aj Lyra Net, tá je hádam jediná kde tá hlavová opierka bola tak akurát pre mňa - pri normálnom sede bola dosť vzadu a keď som sa chcel vyvaliť a trochu si "oddýchnuť" pri calle napríklad, tak tam bola. BZJ 397 ju má veľmi podobne, ale mám pocit, že ešte viac vzadu, až moc teda. Len pri Lyre je uvádzaná nosnosť 120kg, iný eshop má 130kg, výrobca mlčí. Tak som im napísal a záleží na súčastiach, aký mechanizmus, kríž sa použije. Len tie eshopy to majú zle potom. Pán mi, ale pri mojej váhe (130) odporúčal nepozerať na Lyru ani Leaf, ale na tie s oceľovým rámom. Priznám sa, pozrel som ich a nezaujali ma, možno Web Omega. Ale zvyčajne ma takéto tlačia tak neviem, len vyskúšať v ich showroome. Ale podľa vypočítanej výšky operadla, ma bude ten vrch tlačiť.
BZJ363? Len nikde sa nedá odskúšať.. 397 mi vadí bedrová opierka, ale zistil som, že stupňov má 3, pri minime mi to prišlo už použiteľné. Len nemá latexový sedák ako ostatné Multisedy plus krátka záruka.

EDIT: xxlutz (predtým kika) má tiež na predajni Alba stoličky, premenované.

EDIT: BZJ 397 mi v Multisede odpísali, že je latexový, tak ako ostatné podobné stoličky od nich, čo je plus. Sieťovina na operadle by mala byť elastický a na to dávajú záruku 36 mesiacov. Zvyčajne som videl 397 s dvojročnou zárukou, okrem kancelarskastolicka.eu kde ju predlžujú na 7 rokov.
Táto vychádza lacnejšie aj ako Game Šéf VIP. Aj piest by vedeli dať vyšší lebo mi v showroome to prišlo tak tak tesne pod mojim ideálom. Jedine ten mechanizmus, moc nemám rád nastavovanie sily odporu tou veľkou skrutkou - to v podstate dám na maximum a viac sa toho nechytím. Keď to mám na váhu na Athene, tak je tam ešte plus/mínus a už som to pár krát využil keď som chcel viac vzadu byť a nebojovať s tým :D.
amplifier napísal: Ne 21. Mar, 2021, 22:03 Dobre, kde začať..Sedák je identický ako na tej ANTARES ale je tuhší taký hutnejší, možno dlhšie vydrží? Každopádne hrúbka polstrovania v pohode. Navyše tá stolička má sedák posuvný, čo je pre mňa sťaby 194cm a 134kg hovedko veľmi pozitívna vec. Látka vyzerá štruktúrovo ako BONDAI z Lary, pôsobí veľmi husto, napr. ten Antares mal oveľa viac soft látku, subjetívne príjemnejšia, z hľadiska opotrebovania toto vyzerá trvácnejšie. Operadlo má 7 výškových pozícií, na tej najvyššej mi to je tak skoro ideál, hlavová opierka by mohla byť ešte 3-4cm vyššie, to nejáko potuním. Operadlo má úplne inú sieťovinu než tá antares, takú divnú ani mi to nepríde byť látka ale skôr nejaké plastové sito, je to veľmi pevné, a výborne to distribuuje tlak na kostrč, chrbát. Podrúčky sú nastaviteľné hore dole a dopredu dozadu (antares mal aj uhol natočenia), sú taký mäkčený plast, celkom v pohode. Mechanika je subjektívne robustnejšia, aj ten modul mi prišiel byť ťažší keď som to skladal. Plastové veci (krytovania, telo podrúčiek atď.) bolo lepšie pri tom antatese, napr. tu keď sa sklopím dozadu vždy to spraví jemný puk, identifikoval som to že je to krytovanie toho operadla v mieste kde sa nastavuje výška, ale nie je to "PRÁSK" skôr malý "pfrk", na druhej strane to ale spraví zakaždým, podrúčky troška heglajú, tak 0,5cm doprava/dolava, proste tie plasty nie sú tak presné. Tak neviem skús, v alze napr. bez problémov vrátiš, ja pri nej ostávam, dostala už 2dni HomeOffice a výsledok je cítiť, na tej keketine rozpadnutej som v piatok nevedel poriadne chodiť. Čas ukáže, každopádne pôsobí veľmi solídne.
amplifier, čo hovoríš na multised takto po roku? Nevyvaklal sa ten mechanizmus alebo dačo iné? Všetko funguje? :)


EDIT: Poslal som si niekoľko emailov s pánom z Multised (sranda, že z RIM mi neodpísali ani po dvoch týždňoch..). Tak je možné pre ich stoličky mať aj iný mechanizmus ako ten štandardný. Ak by to niekoho zaujímalo, tak s bočným nastavením tuhosti na kľuku, bez príplatku, alebo automatický, ako ho nazval, ale nie je automatický, len má tri prednastavené stupne odporu operadla a posunutím páčky si jeden z nich vyberiem.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa j0hny »

Emagra athena za 200 ? Ved to je skoro polovica. Asi si ju hned po tebe vyskusam ked ju odovzdas
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy

Návrat na "Nákupná poradňa"