Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ti ukazem taky lifehack... https://cennik.posta.sk/

Tak ci tak, ty mu nechces nic posielat naspat, odmietni to!
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Tak mu to pošli a o dva mesiace sa tu pýtaj čo máš robiť, keď balík zastavila čínska colnica, číňan to odmieta vyzdvihnúť a si bez peňazí, balíka a peňazí za poštovné
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

dostal som dve moznosti na zaciatku, da mi polovicu a mozem si nechat produkt, ten nefunguje, alebo mam full refund a postovne paltim ja. dik za link, bez neho by som to nezvladol.
ze mam odmietnut to nie je problem napisat ale co dalej, ako na zaklade coho
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nech poštu zaplatí on kedze je to jeho vina.
Full refund+cena pošty a dopredu, následne že mu pošleš tovar.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ali uz neni to co byval, vacsinu sporou uz prehravam ako vyhravam, proste teraz je ali vacsinou na strane predavajuceho a nie kupujuceho ako to byvalo roky predtym, kedysi som sa ani nemusel snazit a € boli spat, teraz? aj ked mam neprestrelne dokazy, tak nevyhram
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stefan222 napísal: Po 28. Feb, 2022, 14:05 dostal som dve moznosti na zaciatku, da mi polovicu a mozem si nechat produkt, ten nefunguje, alebo mam full refund a postovne paltim ja. dik za link, bez neho by som to nezvladol.
ze mam odmietnut to nie je problem napisat ale co dalej, ako na zaklade coho
To si dostal ako návrh od Aliexpressu alebo predajcu? Ak ti príde pokazená vec, tak Ali nemá čo toto udávať, tam máš proste dostať plný refund (a napríklad pridať video, ako ho nevieš zapnúť). Ak si také video dal a to vyjadrenie je od Aliexpressu, tak na spodku stránky choď do Helpu, live chat a je potrebné sa prebojovať cez ich bota k "live agent"-ovi a do neho búšiť.

Takéto voľby by si mal dostať len v prípade, že napríklad je ošúchaný alebo niečo také, že funguje ale že niečo nie je s kostolným poriadkom a vtedy by to malo byť tak.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

kllr007 napísal: Po 28. Feb, 2022, 15:03 Nech poštu zaplatí on kedze je to jeho vina.
Full refund+cena pošty a dopredu, následne že mu pošleš tovar.


dik borci. ja som oficial dal dispute a tam som mal full refund a len rozmedzie ceny som si ja mohol volit do vysky co som platil a postu cvakam ja tam pisalo ked som dispute otvaral. alebo half refund a ten dzad mi ostane. tak skusim este neaku baterku vymenit ci tym to nebude...
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac dosiel mi dalsia vec z ciny na svk a dosiel mi mail:Your order has arrived at your local post office. Come pick it up!Your tracking number:1582xxxxxx. to akoze mam ist na postu? zopar veci som z ciny objednal ale zeby som chodil na postu to pocujem prvy krat :D
ci len to je pre mna ako "fyi"
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

to bude len horlivy cinanko ktory sleduje svoje balicky.

Mne teraz prisli s odstupom par dni dva baliky, kde bola uhradena DPH pri nakupe. Prvy prisiel z ebay, kde boli skrutky v hodnote 3,60 USD + DPH. Posta si vypytala dalsie 2 €. Dva dni na to balik z Aliexpresu, tiez uhradena DPH pri nakupe a prislo to bez spracovatelskeho poplatku posty.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes mi dosiel jeden velky sacok kurierom a v nom asi 10 malych od roznych firiem, mega chvalim koordinaciu. ze sa vedia spojit a dat to do 1 balika. kupoval som milairdu koraliek a kravin pre manzelku ta poslednu dobu mi to chodi castejsie. ianc ten gameboy dzad co nefunguje mi napisal cinann ze let me check. bo som mu napisal ze ci sa neako nedohodneme ze 8usd za postu nebudem platit ze to zbytocne a jak vravite ked geno to nevyzdvihne alebo colnik si vezme domov ta strata casu aj penazi
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

stefan222 napísal: Ut 01. Mar, 2022, 08:48 inac dosiel mi dalsia vec z ciny na svk a dosiel mi mail:Your order has arrived at your local post office. Come pick it up!Your tracking number:1582xxxxxx. to akoze mam ist na postu? zopar veci som z ciny objednal ale zeby som chodil na postu to pocujem prvy krat :D
ci len to je pre mna ako "fyi"
Bežná vec, stáva sa mi to osobne pri doprave Aliexpress Standard Shipping kedy to ide cez NL forward prípadne kuriéra. Ono je to skôr všeobecná informácia :D lebo v tomto prípade to maximálne príde na poštu a v ten deň to doručuje poštárka/kuriér.
Papek napísal: Ut 01. Mar, 2022, 14:12 to bude len horlivy cinanko ktory sleduje svoje balicky.

Mne teraz prisli s odstupom par dni dva baliky, kde bola uhradena DPH pri nakupe. Prvy prisiel z ebay, kde boli skrutky v hodnote 3,60 USD + DPH. Posta si vypytala dalsie 2 €. Dva dni na to balik z Aliexpresu, tiez uhradena DPH pri nakupe a prislo to bez spracovatelskeho poplatku posty.
Ale asi to pri Aliexpresse bola doprava cez nejaký forward. Inak bohvie ako to je teraz, lebo akosi som čítal, že pošta aj tak pýta 2€ či jako. Je teda otázne č isa niečo prípadne zmenilo pri doprave China Post kedy pýtali vždy 2€. Ak sa, ale nič nezmenilo tak potom osobne nechápem načo a ako funguje ich dohoda s Aliexpressom a Wishom :D
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

To výpalné od pošty nechape nikto, ani pošta
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

A to este podotykam ze oba baliky boli prevzate na poste - tj. v schranke zlty listok s popisom cudzina, akurat na prvom bola poznamka "vybrat clo 2€". Pisal som aj na postu, ze wtf a oni len odpisali ze je to spracovatelsky poplatok. Preco na jednom balicku bol a na druhom nie, mi uz neodpovedali.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Záleží na type dopravy, Ali Saver shipping chodí bez doplatku
ITX >>> ATX
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marek1212 »

OD cca 15.2 pozorujem zmenu dopravcu a uz to asi nechodi cez madarsko (express one). Tracking ukazuje pri vsetkych balikoch cislo vo formate UHXXXXXXXXXBE Nejaka skusenost s touto dopravou ? Cez madarsko to islo celkom rychlo, verim ze sa nevratime opat k 2mesacnym+ lehotam

Návrat na "Debata o všetkom"