Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak vies este zobrat Hankook ventus prime 3 po 57€ - Maju kamennu predajnu v kosiciach, takze si ich vies nechat dorucit tam zadarmo.
https://www.prezuj.sk/205-55r16-91h-han ... =70&batch=

a na kiu tiez ventus prime 3 po 76€...
https://www.prezuj.sk/195-55r16-87v-k12 ... =70&batch=

Cize vpodstate by si na octe 10€ usetril, a na kii 10€ priplatil, celkovy limit splneny :D


Lacnejsie tam vidim uz iba Matador MP47, ale tie su uplne strasne a zivotu nebezpecne. A potom uz len cinske smakocinky znaciek ako Sailun, Triangle, Fortune na ktore by sa mal vztahovat trestny zakon o vseobecnom ohrozeni.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

265e som vcera dal za 17" letne matadorky. dot 4821 rotkiv v PO a smejdi chceli 1percento ked som platil kartou :D
socky uplne. zajtra prezuvam a premyslam ze ci cinske goodride po 3 zimach este nechat ci aj tie vyhodit. inac som s nimi emga spokojny , co by ste poradili na zimne gumy pre mna? uber kludny sofer.dikicko
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nehovor mi ze chces jazdit so zimnymi v lete. Aky rozmer a auto btw?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mirjak »

Stefan, Segat/Pneucom to bol v PP? Oni to maju v obch. podmienkach uz davno.
edit: aha, sry, PO som si pomylil s PP :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Tak zase to nie je take hrozne.. ale na druhej strane maju dobierku zdarma - aspon pneucom.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

SKiLEX napísal: Št 24. Mar, 2022, 18:54 Nehovor mi ze chces jazdit so zimnymi v lete. Aky rozmer a auto btw?
dalsiu zimu myslim, maju tri zimybza sebou ta ci kupit nove a ake alebo ci tieto vydrzia, vyzeraju uplnevpohode ale ta neviem ci cina drzi 4 zimy no
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Miso122

Keby som mal sportove auto co ma vykon ... ci sportovejsie ale obe auta su v podstate len pracanti na presuvanie ... inak by som nerozmyslal a dal na tvoju radu a bral Michelin Pilot Sport 4 aj ked som na ne uz davnejsie pocul ze je to perfektna pneu ale ze strasne malo vydrzi ... davo to zmysel ked to mam mat vlastnosti ale ako pisem vyssie 100konikove auticka na presun ... (ak by som mal viac penazi isto by som na gumach nesetril ani pri tychto autach - dobra guma je pre bezpecnost velmi dolezity faktor)

KIA:
Michelin Pilot Sport 4 - 312€
Hankook 205/55 R16 K125 91V MF - 207,92€

cize rozdiel 104,08€ co si myslim ze nieje celkom zanedbatelna polozka kedze je to polovica ceny z tych Hankook :D

Skoda:
strasny rozdiel cenovy :D nechapem ... normalne rozmyslam ci tam neobut nieco alternativne ... je to nejaka green verzia a pozeram ze tie zazraky na spotrebe robi aj na uzsi gumach ako kia ... ale cenovo su nejake drahe ...

Malo roboty ... vela casu na premyslanie ... ved su nejake dovolene rozpatie co moze pneu chodit - to ze to musia byt R16 je jasne kvoli diskom... ak by som na Kiu dal napr 195/60 tak nebolo by to kvoli vyske pohodlnejsie jazdenie a kvoli mensej sirke lepsia spotreba mierne na ukor bezpecnosti a toho ako auto sedi ?
A ked su na Skodovku take drahe pneu tak nedam tam tiez nejaku alternativu ? alebo ako debata o nicom ? fakt mam vela volneho casu tak ma to zaujima ... :-)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Okolo 45e/ks kupis matadory alebo barumky. IMHO priemerna pneu na priemerne auto za dobru cenu. Ked pojdes cez parkovisko, tak sa pozri na com jazdi 90% tvojej kategorie, specialne aj DOT, podla tohto fora, by mali trafit prvy strom za dedinou...
Specialne tie MP47 matadorky mame odskusane na x autach, za tu cenu paradna guma.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mirjak »

tak ta octavia ma zas nejaky eko-spraseny rozmer 195/55 R16 namiesto zlateho standardu 205/55 R16 a 195/65 R15 a hned vyleti cena… fakt uz nema zapisane 205/55 R16?
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa d3Xter »

Lord Anakin napísal: Pi 25. Mar, 2022, 09:12 Malo roboty ... vela casu na premyslanie ... ved su nejake dovolene rozpatie co moze pneu chodit - to ze to musia byt R16 je jasne kvoli diskom... ak by som na Kiu dal napr 195/60 tak nebolo by to kvoli vyske pohodlnejsie jazdenie a kvoli mensej sirke lepsia spotreba mierne na ukor bezpecnosti a toho ako auto sedi ?
A ked su na Skodovku take drahe pneu tak nedam tam tiez nejaku alternativu ? alebo ako debata o nicom ? fakt mam vela volneho casu tak ma to zaujima ... :-)
obuvaj tam len to co mas v TP
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tie matadory su ako tak OK na suchu. Sice drzia horsie ako priemerne zimaky, a maju strasne makku bocnicu... ale to si bezny plebs vsimnut nemusi.

Na vode su ale absolutne strasne. Nemaju ziaden grip a cim je chladnejsie tym je to horsie. Jazda v dazdi pri 10°C je na nich vyslovene nebezpecna.
Keby aspon dali dopredu vediet ze sa opustaju, tak ako to robia normalne kvalitne pneu. Ale tieto nie, bez varovania ides rovno.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

K šetreniu na pneu len toľkoto
SKiLEX napísal: So 11. Dec, 2021, 16:36 ono to je stale v pohode az do momentu ked to v pohode nie je...
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

https://fra1.digitaloceanspaces.com/aut ... sledky.jpg

Matador je primerna guma, ano ma makku bocnicu, ano za mokra bude horsia ako conti ale bude sa spravat tak isto ako hocaka ina guma, co stoji polovicu z premie. Mal som ich zo 40K na 190ps accorde a zimne nokiany boli na vode horsie ako letne matadorky. V kazdom pripade som s nimi nikdy nemal problem vybrat zakrutu. Tieto prehnane negativne komentare prisudzujem skor povrchu cesty v dany moment.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Testy velmi neuznavam. Vacsinou testuju uplne nove pneumatiky(kto vie ci ich vobec zabehnu). A testuju ich pochybnym sposobom, ak nie rovno cielene podvadzaju... Ked uz nejaku recenziu tak aspon z tyre reviews...

Co sa tyka matadoru, tak bud tvoje pneu boli nejakym zazrakom vyrazne lepsie(ina tovaren/rozmer?) alebo klames. Spominany hankook ventus prime je o galaxiu dalej pred matadorom a stoji vpodstate rovnako.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

za 19roky co jazdim som mal rozne gumy a najviac mi pomaha acc. proste drzat odstup. co vidim po sidlisku jazdit ake gumy sive a nie cierne uz stare bez dezenu a je jedno aka znacka auta. ja si kazde 4zimy (cca 40-50tis km) kupim hoc lacnejsie ale na ceste budem mat odstup. nez si kupim conti(aj tie som mal ) alebo michelin(aj tie som mal zopar sezon) abudem riskovat a sak co podrzi guma. cize 215/55 r 17 niekto ak zbada super.cenu na zimne tak kricte. neake testy som videl a ten goodride vtedy zopar ludi chcalilo a mne stacil a ked nic ine nenajdem ta kupim ich zas. ale ja rad skusam. tak chcem inu znacku skusit
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"