Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak jazdis zimne v lete tak tam je to tak ci tak jedno. Hlavne ze na alkohol mas kazdy tyzden.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Mne sa osvedcilo kupit to najlepsie co v danom rozmere je z pohladu prilanvosti sucho/voda, ticha a najazdu. Vacsinou to vyzera tak, ze vsade najlepsie michelin. PA5,A6,PS5,4S,4.. :red:

Beztak ten rozdiel stovka alebo par stoviek je nic. To clovek prejazdi za tyzden alebo tak po meste a pri nakladoch auta (hlavne novsieho) je to kvapka v mori. A pneu vydrzia aspon 2 sezony, niekomu aj viac. A mat dobre pneu a brzdy je podla mojho nazoru celkom uzitocna vec. Takze ked niekto kupi cinu alebo matador lebo usetri 100-200 eur za 4 roky tak.. uplne idealne dat najvacsie disky co na auto vojdu a najhorsie pneu co sa daju kupit. :hysterical:

A ze niekto ma na parkovisku nejake stvrdnute matadorky bez dezenu a zije, to co je za argument.. Mozno ten niekto prejazdi za rok tolko ako ja za den. A dobre odstupy mam rad. Sa clovek bez problemov vojde ked obehuje alebo ide sprava. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

SKiLEX napísal: Pi 25. Mar, 2022, 18:32 Ak jazdis zimne v lete tak tam je to tak ci tak jedno. Hlavne ze na alkohol mas kazdy tyzden.
zle si ma pochopil. skus si precitat este raz co som pisal
. letne v zime nejazdim a ani zimne v lete. pytal som sa ake zimne kupit kedze som prave kupil nove letne a dnes som ich aj prezul, ty si kedy prezuval? min tyzden som bol v tatrach a nemat zimne tak neviem no. co mas taku pasiu hned utocit?a ze pijem ?co je ta do toho prosim ta? ani nepametam kedy som flasku kupil, stale mi niekdo donesie ked mu niekde pomozem s niecim. naco ma komentujes vlastne?citis sa lepsie teraz? bravo. cely moj koment bol zmysel ze som jazdil rozne plaste a osobne v nich nevidim zmysel. ber ma ako vikendoveho seniora co ide na nakup. a zi spokojne a pevne verim ze sa budes mas dobre. a ano odstupy robim hlavne kvoli stivovi a jeho ponahlaniu sa. ja sa plasim akurat na wc ked mi treba.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pohoda, som len chcel vyskusat ci sa vies aj vytocit, alebo aj toto len nejak hodis do vtipu :)


Co sa tyka kupovania zimnych, tak by som ich na tvojom mieste kupil v jeseni. Ved teraz nie su dostupne ani nic. A ake konkretne? Zalezi na rozmere a aute
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

A cena je rovnaká po celý rok, tak načo pol roka skladovať pneu, keď na jeseň budeš mať čerstvo nové z fabriky a zaplatíš rovnako
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Odkedy? Ja čo som na jednom e-shope raz kupoval letné o rok neskôr boli práve drahšie ako predtým. Ja síce píšem o rok neskôr a ty asi myslíš tak, že ich kúpi za rovnakú cenu ako by ich kúpil teraz, ale pochybujem. Predsalen tie zimné začne znova vyrábať znova a ak budú vyššie náklady alebo nejaký dôvod tak cena pôjde vyššie, ale aj nemusí to je pravda.
Naposledy upravil/-a JacobSteven v Pi 25. Mar, 2022, 20:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Vacsinou kupujem pneu par krat rocne a maju cca rovnake ceny vzdy. Mozno teraz co je vojna sa to zdrazi o jednotky eur. Ale aj tak. Treba to skladovat na stojaco (idealne) cely rok a to za 5 eur imo nestoji.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

dik borci. v tom mate pravdu. teraz som kupil matador cez tyzden a.dot.bolo 4821. cize tiez asi polrocne. rozmer 215/55/r17 na karoq. mama ma zimne matador na fabii (r14) a super pocit z nich mam. co mi pripomina ze musim prezut fabiu. achhh zas 20€ na zlavomat
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 484
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

stiv napísal: Pi 25. Mar, 2022, 20:40 Vacsinou kupujem pneu par krat rocne a maju cca rovnake ceny vzdy. Mozno teraz co je vojna sa to zdrazi o jednotky eur. Ale aj tak. Treba to skladovat na stojaco (idealne) cely rok a to za 5 eur imo nestoji.
Tak potom asi záleží od stránky, ja som napr. teraz kukol som pred rokom (16.2) kupoval letné a už teraz je cena na tej istej stránke o 11,29€ vyššia. Ale všetko išlo extrémne vyššie mi príde, napr. olej do auta som minulý rok kúpil za 33€ a teraz pred mesiacom stál už 44€ a stále to ide hore... už stojí 47,90€... všetko ide hore len platy akosi nie :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Pi 25. Mar, 2022, 13:08 Testy velmi neuznavam. Vacsinou testuju uplne nove pneumatiky(kto vie ci ich vobec zabehnu). A testuju ich pochybnym sposobom, ak nie rovno cielene podvadzaju... Ked uz nejaku recenziu tak aspon z tyre reviews...

Co sa tyka matadoru, tak bud tvoje pneu boli nejakym zazrakom vyrazne lepsie(ina tovaren/rozmer?) alebo klames. Spominany hankook ventus prime je o galaxiu dalej pred matadorom a stoji vpodstate rovnako.
Hej klamem vedome aby sa tu kolega zabil na ceede 1.6 na matadorkach, ked naprsi :D
Matadorkam bolo nalozene na takych autach, co sa ti nesnivalo, tak od 250ps vyssie a nebola to vymena pruhov na dialnici.
Specialne si pozri, co ma take biele camaro obute, ked ho stretnes a ja ti poviem preco...vraj lepsi odpich so 450ps ako na michelinoch.

Na jednasestku tie gumy mozes obut aj naopak a budu ok. Ked ta vynasa zo zakruty, tak proste nevies soferovat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3350
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

scream napísal: Ne 27. Mar, 2022, 02:48 Na jednasestku tie gumy mozes obut aj naopak a budu ok. Ked ta vynasa zo zakruty, tak proste nevies soferovat.
Presne, viac krát som tu písal, že je to najmä v hlavne. Prémiovejšia guma lepšie drží, ale ak človek používa rozum príde do cieľa aj na lacnejších.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Samozrejme, ze premia je top ale nie kazdy je ochotnych zaplatit o 100% viac, za 10-20% lepsie jazdne vlastnosti. Vzdy odporucam najprv premiu, lebo aj tie 3 metre brzdnej drahy mozu pomoc ale raz ked niekomu ide o peniaz, tak mu nebudem tvrdit, ze na matadoroch sa zabije.
Je to taky spodny level spolu s barumkami, co este funguje, nizsie by som nesiel (cina), tam uz ta kvalitna klesa neumerne cene.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

Matadorky prvú sezónu možno ešte druhú nie sú zlé horšie je to, že potom je to fakt tvrdá pneu, kde na vode to dosť zle už brzdí v prípade krízovej situácie. Ja osobne matador nechcem ani vidieť. Proste na moje jazdenie je tá guma zlá a nepodrží. Za rovnakú cenu radšej zoberiem Nexen alebo Sava.

Inak tie ceny low end a high end pneu už nie sú také priepastné. Samozrejme záleží od rozmeru.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bol som v tom ze sa rozpravame o matadoroch vs o 10€ drahsie a vyrazne lepsie hankooky. Nie o Matadore vs PS4S.


Okrem toho, povedal by som ze na tych jednoduchych a podvozkovo zle naladenych autach s jednoduchou zadnou napravou je rozdiel v pneumatikach citit asi najviac. Aj pri uplne obycajnej jazde vedia to auto ukludnit. Prestane sa spravat tak nevypocitatelne a zadok nema taku tendenciu odskakovat a ist dverami napred.


Ked uz sme pri tom "pozri sa na parkovisku co za pneumatiky obuvaju ludia a ziju" tak by som to otocil. Pozri sa na fotky dopravneho servisu/policajneho facebooku po dazdi, co ze tam zvyknu mat ludia obute :) Hlavne fotky kde uz neziju zvyknu byt celkom detailne, a nie je problem tam urcit konkretnu pneumatiku.

Matador je pneumatika od ktorej ked mas 0 poziadavky, tak ti ich splni. Ked je nova a na suchu. Tam to konci. Ak uz poznám niekoho kto ich používa na sportovejsie auto tak to je stylom na jar obut zosrotovat ich na okruhu/okreske lebo su lacne a po 6-10k km vyhodit.


Tak ci tak nevidim zmysel dalej rozvijat tuto debatu kde si kazdy dalej pojde svoje, takze vsetko co som tym chcel povedať je ze by som za kazdu cenu doplatil tych par € za hankooky
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

aky je predpoklad vyvoja cien? ponahlat sa a kupit cim skor ?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"