UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

kiezby tam aspon davali titulky ale skoda ze neviem ten ich jazyk
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Ak presli vodzidlami mimo vyjazdenu cestu, mohli rozvirit nejaky prach aj s radioaktivnym bordelom. Tiez ked po ceste prejde kolona armadnych vozidiel je to ine ako ked tam prejde par osobakov. No dakde dokonca bolo ze kopu v cervenom lese zakopy....

Keby to prebiehalo tak ako to povodne asi bolo naplanovane, t.j. za 3 dni obsadit Kyjev a vymenit vladu, tak by to pre Rusko bolo super. Ale nestalo sa a je z toho zbytocna tragedia pre vsetky strany.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ak presli vodzidlami mimo vyjazdenu cestu, mohli rozvirit nejaky prach aj s radioaktivnym bordelom.

v principe nie, pretoze ten prach by sa tam nemal ako udrzat 35 rokov od bimbumbac. Tie nuklidy su daaaaaaavno umyte dazdami snehom (a ze hentam je snehu pozehnane) do pody, obrovska cast Cerveneho Lesu bola zaorana do zeme a vyrastol tam novy les atd, atd, proste to zvirenie prachu nie.

Ano viem ze to nie je takto jednoduche a ano viem ze prejazd kvanta obrovsky tazkej techniky tam radiaciu trosku rozprudil - len si to nepredstavujte ako prach na ceste. Tak to nefunguje.

Zakopy som nikdy nenasiel - to by som im doprial. Pekne dva-tri metre "dyrku do zemľi" ako hovoria nase ukrajinske braty, jooooj to by bola parada. Este by mohli aj nejaky zhnity 35 rocny strom vykopat :) Inak historia sa opakuje, ked tam v 86tom nahnali [vtedy sovietske] vojska tak to nebola zrovna armada nositelov Nobelovych cien, a ani dneskaj to tak nevyzera. Ze ale nejaky kreten ide do hentej oblasti bez dozimetra (aspon amaterskeho za 20 eur), bez prislusnej prieskumnej čaty a zabezpecenia, to uz je mimo mojho rozsahu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak by tvoja teoria platila, tak vrchne centimetre pody, listy popadane na zemi atd. maju rovnaku hodnotu radiacie ako napr. v bratislave.

Ale to nie je pravda. Namieris dozimeter na zem a prekvapivo zistis ze to nie je bratislava, ale cerveny les. Co si pamatam tak niektore miesta pri pesej chodzi v cervenom lese obchadzali, lebo dozimeter privelmi cvakal. A teraz si vezmy ked cez take miesto prejde par pasovych vozidiel.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pretoze volakde v zemi su tie zle nuklidy a radiacia prirodzene klesa so vzdialenostou.

Cize ak je volakde v zemi dva metre hlboko nejaka potvora castica ktora vydava ziarenie cojaviem 1 rontgen (1.000 mR teda 1.000.000 uR, zdravotna norma je 30 uR, Bratislava aj Kiev su radovo 15-40uR podla lokacie) tak na povrchu nameras 1000 az 4000 uR ; takisto neni gama ako beta atd, atd. Staci ze niekde v zemi je nejaky plechovy odpad ktory ciastocne tieni radiaciu a hned to bude ine ako keby tam nebol atd. Takisto na tom asfalte sa snazia drzat v strede pretoze tam je statisticky najmensi cirkus (pretoze tam nie je cista poda, hlina) a je to "najdalej" od hliny atd.

Cisla a vzdialenosti si vymyslam samozrejme. Ano samozrejme ze Cerveny Les je uzemie kde sa nehraju dlhe hry na schovávačku :) Ano je jasne ze v hentakom uzemi nie je prejazd stovky bojovych vozidiel zrovna to najlepsie pre dychacie cesty. Len som chcel povedat ze to naozaj nie je povrchovy prach na ceste, tak ako my pozname prach. Takisto, tie vozy nesli durch cez les - oni isli pekne po asfaltke co je tam prakticky najbezpecnejsia cesta.

inak len tak pre srandu kto sa chce hrajkat http://www.radprocalculator.com/Beta.aspx


ze nerozumiete videam : daju sa zapnut titulky, ikona "CC" vpravo dole a potom autotranslate do anglictiny, slovenciny, madarciny.

Chlopci co 10 rokov behaju po zone ved videi maju kvantum na kanali, co im namerali v Kieve ? Prdlajz makovy a SKORO ZAKAZDYM idu cez Cerveny Les
https://www.youtube.com/watch?v=9T4a40ZwNXY
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Sohi »

mp3turbo napísal: Po 28. Mar, 2022, 23:02 Chlopci co 10 rokov behaju po zone ved videi maju kvantum na kanali, co im namerali v Kieve ? Prdlajz makovy a SKORO ZAKAZDYM idu cez Cerveny Les
https://www.youtube.com/watch?v=9T4a40ZwNXY
No popravde, tí dvaja z nich tiež nevyzerajú extra zdravo. :-D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Papek »

trochu na odlahcenie :-) pekna reakcia na ludi, co zavidia utecencom mhd zadarmo https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kac ... -lama.html
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3761
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lezgy »

uz dedo mi spominal...ked tiahli nemci tak mali vymakanu oloistiku, vlastne kuchyne kucharov vlastne transporty jedla.
rusaci ked sa vracali rabovali kradli lebo nemali co zrat

obdobne je to i teraz
psycho bonus ze mozu beztrestne vrazdi kradnut pachat kde jake zverstva...a oni zeru lebo nemaju od vlastnych
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ti dvaja to nemaju z Cernobylu teda mozno maju ale nie z Cerveneho Lesiku ale od narodenia.
henten rusky narod s ich mentalitou... jezisi...

https://www.youtube.com/watch?v=ET93ILCxndQ
https://www.youtube.com/watch?v=_BEPozYPdNk
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

lezgy napísal: Ut 29. Mar, 2022, 08:46 uz dedo mi spominal...ked tiahli nemci tak mali vymakanu oloistiku, vlastne kuchyne kucharov vlastne transporty jedla.
rusaci ked sa vracali rabovali kradli lebo nemali co zrat

obdobne je to i teraz
psycho bonus ze mozu beztrestne vrazdi kradnut pachat kde jake zverstva...a oni zeru lebo nemaju od vlastnych
toto spominala aj babka

za dedinou boli zakopane delostrelecke baterie Wermachtu. Nemecki dostojnici dosli, rozkazali si slepaciu polievku, nejake maso. Pred domom stala ozbrojena eskorta a cakali zakedy sa najedia. Chlapi zozrali co im dali, pochvalili kuchynu a zaplatili. Tie Risske marky sme mali doma este dlho dlho potom, zial niekde sa stratili pri rekonstrukcii baraku v devatdesiatkach. Pred zacatim baraze zas chodil Nemcur od domu k domu s tym ze otvorte si okna aby ich tlakova vlna nevybila, budeme strielat.

V '45 ked sa uz valili Rusi, isli vyhladovani a rabujuci. PPSh do brucha a davaj jest!, pri odchode este zobrali co uniesli. Kone/kravy boli skryvat v okolitych hajoch a lesoch aby ich tiez nezobrali.
Edit: myslim ze to boli Vlasovovci, ale to sa mi uz len mari.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

vždy je najsmutnejšie ak sa nepoučíme z histórie. aj moja babka sa mala vydať za Nemca čo im okupoval dom keď mala 14 rokov, boli slušný, dôstojníci, upratali po sebe, ako píšete. Zabili ho Partizáni a ironicky si môj otec domov doniesol Rusku aj so mnou v bruchu, veru nemala mama dobrý vzťah zo svokrou :D

a mentalita no, sami sme skôr Rusi ako Nemci (u Čechov to už vnímam naopak) a hej, keď pošleš mladích, nadržaních, hladních chlapcov (ja keď som mal 20 tiež som nebol vrcholom sebaovládania) tak to takto dopadne.

Rabovania, znásilnenia, atď. chvalabohu to nie je tak zlé ako počas druhej svetovej, zatiaľ....

Nechcem sa teraz zastávať agresora, ani náhodou, ale mať v ruke samopaľ, v bruchu nič, v hlave len o ttrochu viac a možnosti:

A: strieľaj vpred a možno prežiješ
B: otoč sa a si dezertér, neprežiješ

Tak neviem ako by som sa rozhodol... U nás by som úprimne odmietol branú povinnosť, ale v Rusku? bál by som sa, o rodinu, o seba. IMHO sú tak veľké národy neudržateľné, hlavne pri centralisticko orientovanom riadení.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

s tym nasim nazvi to "sme viac ako rusi" globalne nesuhlasim. Mozno v mesnsich obciach a viac na vychod to plati. Predsa len su blizsie k Rusku, maju Rusinsku komunitu, je tam asi aj koli ekonomickej situacii (v porovnani so juhozapadom/zapadom) vacsi spomienkovy optimizmus na bolsevika.

Zena ma babku v Ke/teda skorej Moldava a tam to vyslovene zije proruskym pristupom. Vetva uz priamo z Ke je tomu mysleniu menej naklonena ale je to "skorej nie ako ano". Rozhodne to nie je jednoznacne "nie" ako tuto zapad.
Minimalne v mojom okoli nepoznam nikoho strasne proruskeho okrem kamaratky z HE a aj ta to prebera od rodicov a vlastne ani nevie preco.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

moja babka tiez dobre spomina na nemcov u nas v dedine, zmenil to prichod Rusov a zaciatok vojny. Ako dieta si spomina na nemeckych dostojnikov. Vzdy upraveny, cisty, srpavanie na urovni. Davali detom cokoladu zo zapadu a neraz pomohli aj so zdravotnou staroslivostou. Lieky co mali sa tu zohnat nedali. Prisla vojna a vsetko sa zmenilo, rabovanie, vyhodenie z domov. Rusaci sa spravali ako zvery
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

u nas to iste s nemcami sa dalo vychadzat ale rus prisiel a nicil a raboval, a potom 30rokov spust. vzali nam aj kopec pozemkov svine jedne. hadam sa dozijem dna kedy sa od tych spin odpojime plynom a ropou, sem tam pisu 4 roky. a potom sa ukaze. ti hajzli nemaju nic ine a za 4roky nespravia ropovod plynovod do ciny/indie aj keby snivali. dakto utre usta a my to nebudeme
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa MacTukahan »

A nebol rozdiel medzi wermachtom a SS grupen?

Návrat na "Debata o všetkom"