PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kdeze RAM, ale ta mechanika LG bola specialne vyrobena na zakazku :) sleduj, kakáči museli letiet do Japonska direkt do fabriky aby pre vas vyjednali specialne podmienky a kvalitu vyroby. Najprestiznejsie suciastky z platinovych zvitkov posypaných slzami poslednej 21 rocnej panny z provincie Honšú-Kjúšú...


neeee fakt neblbnite, nepodpisali ste ziadnu objednavku, o nicom sa neda bavit, ziadne odstupne atd.

Keby to cele nebolo na zaplakanie, tak by to bolo na pobavenie.

PS : a samozrejme si ziadne "zasluhy" nerobim, to bolo myslene ironicky s desatkilometrovymi uvodzovakmi. VSETCI sme tu preto aby sme si navzajom pomohli, poradili. Vobec mi netreba dakovat, ospravedlnovat sa, a absolutne absolutne nesmies brat vazne veci tak ako boli napisane.
Ani kakáčov by si nemal brat vážne :) kokso v tomto pripade nazov strasidelne sadol :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa _Mato_ »

kilLeRko0o napísal: St 16. Feb, 2022, 20:17 chlap chce 150€ za storno pretože vraj mu to vyrábajú niekde vo fabrike a že to strojnujú len za 15% poplatok
Predpokladam, ze tou vyrobou mysleli objednanie u firmy, ktora dodava zostavy podla zadania zakaznikov, resp. moznosti v konfiguratore.

https://old.lynx.cz/konfigurator/sestavyPage.aspx

V kazdom pripade, ak ste nic nepotvrdili, tak ignorovat. Takto urcite seriozny predajca nevystupuje.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja zopakujem , poslite ich do riti, urobte im kludne aj recebzou online a mozte zavolat SOI ze vas vydieraju pokutami ze nedohodnutu zmluvu.

Tu si poskladaj z alzy, priplat za predskladabie, pripadne tichepc.sk a hotovo. A ziadne taketo veci nebudes nikdy riesit :)


Chalani dame si nacenit zopar zostav nezavysle u kakacov? Aby ale vyroba stihala ak sa to robi na mieru, ja chcem SD card reader v ruzovej farbe!
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa Odar »

Andre napísal: St 16. Feb, 2022, 21:19 to je ten vybuchujuci gigabyte zdroj? :)
To bude miesto RGB :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa Andre »

kilLeRko0o napísal: So 12. Feb, 2022, 11:41
chceme update :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
pallo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2022, 00:22

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa pallo »

Ahojte, pre znameho skladam podobny PC ako sa tu rozoberal, pre tvorenie hudby. Teda poziadavky su co najlepsie CPU, GPU netreba ani zvukovku a mal by byt co najtichsi. Rozpocet je max 2200e. Co hovorite na tuto zostavu, vidite tam nejaky problem? Dakujem

https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... A686D647E9
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa j0hny »

Cela zostava mi pride brutalne predrazena a nevyuzitelna, navyse bedna nedostupna. Tower chladic na 12900K ? Urcite by som dal vodu, aspon AIO: arctic freezer 280/360/420. Ideal asi 420 a najst na to skrinu do ktorej to vojde. V pripade 14cm vetrakov vymenit za noctua vetraky. Arctic dost rezonuje, v bedni so sklom sa to dost ozyva.
Precitaj si cele vlakno, alebo predposlednu stranu. Vsetko tu mas rozpisane.
Ked to chces ako kus nabytku, pekne a tiche, urcite by som oslovil priamo Gaba tu alebo cez kontakty stranky tichepc.sk
Neviem naco potrebujes vykon 12900K, ale uz ked ho budes mat a vyuzijes ho, siel by som pri takom "neobmedzenom" rozpocte do custom vody aj s nejakym rozumnym chladenim VRM kedze ich nebude mat co mimo toho arctic freezerAllInOne (a par dalsich) ofukovat... a radiator ak chces malu skrinku tak 280x280mm
Dosiek je X ktore su lepsie (aj krajsie), zvuk na pracu s hudbou urcite nie integrovany na doske
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta noctua neni uplne zla : Arctic Liquid 360mm bude chladit v -maximalnej- zatazi radovo o 5-6 stupnov lepsie ... cize pokial nejdes absolutne bomby na vsetkych jadrach tak rozdiel je statisticka nula.

Doska je strasne draha a nepotrebna. Kludne si za 200,- kup MSI z690-a, ma to 4x M2 NVME, PCI sloty atd...

Nechod do DDR5 pamati, su drahe a absolutne nepotrebne pre spracovanie muziky. Za 235,- s danou som kupil 64GB [!!] DDR4 3600/CL18 ktore som pretaktoval na CL16, a garantujem ti ze v ziadnom muzikalnom programe nespozorujes ziadny rozdiel oproti DDR5. Strucne : DDR5 su totalne vyhodene prachy aj za RAMku aj za dosku. A ver tomu ze 64GB RAM nebude horsie na muziku nez 32GB.

Ten zdroj je tiez sialene drahy - akykolvek 750W za 120,-eur spravi rovnaku robotu (netlacim ta do lacnych zdrojov, furt sa bavime o prakticky top triede).

CPU : pozri recenzie softu s ktorym pracujes, ci dokaze vyuzit 8 plnych jadier novej architektury. Ak ti staci 6 jadier, kludne chod do 12700 (340,-eur) alebo 12700K (400,-eur). Kedze Intelacke procesory 12900/12700 neexistovali este par mesiacov dozadu, NEVERIM tomu ze akykolvek hudobny soft dokaze PLNE vyuzit ich vlastnosti, preto mi procesor za skoro 700 eur pride ako vyhodena prilezitost. Na druhu stranu, ak hudobne softy a efekty ktore sa tam robia dokazu absolutne vyuzit vsetky jadra ktore im das, musis si zanalyzovat ci tie dve velke jadra (12700 -> 12900) maju zmysel.

SSD : strasidelne drahe na tych par kilobitov za sekundu priepustnosti muziky co budes potrebovat. Muzika nespracovava gigabajty za sekundu ako editacia videa. Kup si akykolvek pekny 2TB za 200-220,-eur, urobis lepsie : Kingsston KC2500, PNY XLR8...

Bedna to iste, za 160,- takuto bednu je podla mna zbytocne. Lian-Li 215, Raijintek Silenos lebo maju vynikajuce chladenie za 90,-eur a fajront.

Cela ta zostava mi prisla v zmysle "mam strasne vela penazi a drahsia vec je v mojich ociach zarucene ta lepsia". Nechcem sa dotknut ale prilezitosti na lahku optimalizaciu absolutne bez znizenia uzitocnej hodnoty toho stroja vzhladom na pouzitie vidim viac nez dost, prakticky kazdu jednu polozku. Nikto ta netlaci do "usetri" pozicie, nikto nevravi 4jadrovy procesor...


A samozrejme absolutne nikdy neriesime spracovanie hudby cez cokolvek zabudovane na doske. To je nepripustne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
pallo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2022, 00:22

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa pallo »

Dakujem za nazory. Ako som spominal, vyskladal som to pre znameho, ja s hudobnou produkciou nemam ziadne skusenosti a popravde ani so skladanim PC velmi :).
Ale vychadzal som z nasledujuceho videa a nejakych dalsich for, z ktoreho vo vseobecnosti vyslo, ze i9 by mala byt lepsia ako i7 a tiez DDR5 lepsia ako DDR4. Plus Win11 vraj tiez zohra nejaku rolu.

https://www.youtube.com/watch?v=wYs6sIkG6QA

PC som vyskladaval s tym, ze dizajn a velkost bedne vobec nezohrava ulohu. Poziadavka bola za tie peniaze vytrieskat z toho co najviac vykonu aj s rezervami do buducnosti (PC by mal isto sluzit co najviac rokov) s co najnizsiou hlucnostou.

Kvoli hlucnosti je tam ten zdroj, bedna (dobra zvukova izolacia a moznost jednoduho odobrat vrchny a predny kryt pre lepsi airflow), aj Noctua.
Zvazoval som aj AIO vodne chladenie, ale vacsinou som nasiel, ze bude hlucnejsie ako Noctua. Do custom vodneho som akosi nechcel ist, predpokladam tam cenu o dost vyssiu. Tiez myslim, ze je tam potrebna udrzba a prepokladam, ze je nachylnejsie na poruchy ako Noctua. Ale skusim este toho Gaba/tichepc.

Tiez zvazime este i7.

Dosku aj RAM chce znamy DDR5, proste chce novsiu technologiu do buducna.

"Dosiek je X ktore su lepsie"
- Co je na tej doske zle, resp. co maju ine za tu cenu lepsie?

Co sa tyka zvukovky, je mi jasne, ze nic na zakladne doske. Znamy ma externu, cez ktoru by malo vsetko ist.
Naposledy upravil/-a pallo v Pi 04. Mar, 2022, 01:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa j0hny »

Doska nieje zla, len myslim dost premrstena na to pouzitie. Ale ked pan vie co chce, nebudem do toho dalej kecat. Asi ho ta zostava bude aj zivit.

Na vytrieskavanie maximaliek z dostupnych komponentov su tu ini majstri. Len.... Novsia technologia znamena, tak od brucha, plus 100 percent ceny a plus 10percent vykonu. Mozno by sa oplatilo aj pockat na 13. generaciu intelu. Bude lepsia. Ale aj ine procesory su na trhu lepsie, ale zasa cena +100% , alebo aj +600%, stale je to na vyuzitelnosti :)

Mna tu chlapi poslali so snom poskladat upgradovatelny PC na 10 rokov "do kontajnera", a nieco na tom bude. Tak je to minimalne na zvazenie, ci sa oplati investovat do toho, ked o rok-dva za tie prachy bude zasa nieco novsie a lepsie.

EDIT:
@mp3turbo nevieme ako daleko je pan vo fachu a aky sw pouziva. Niekedy ten 1 cpu moze aj rozdrapit pretoze sa spracuvavaju komprimovane samply, midicka, 4usb zvukove vstupy do toho, a masina to nestastne trepe do nejakeho waw ci ineho neznmeho formatu a z pamate zas komprimuje na nejaky X kanalovy pracovny format ked dojde ramka. Do toho ked bezia vseliake doplnky, ekvalizery pre sample a neviem co este...To uz nemusi byt o "zlucovani 5-10 samplov" s 8-512kbit ako kedysi vo fruity loops. Vieme aka je doba a ako vznikaju nove softvere. Nech je to pekne, priehladne, multifunkcne, a cpu porad si s tym ako chces.
Ale ajtak si myslim, ze aj s 12600k + 32gb ddr4 pamatami a par nvme moze vymyslat 40 nastrojovu symfoniu v 12 kanaloch do spevu zo 4 mikrofonov alebo produkovat z 30-40 kanalov jeden vystup a digitalne tak uplne nahradit 2 stvoraky studioveho pultu
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked to zoberes sposobom "za penize v Praze dum" tak v pohode, vyhadzujte z okna. Podla toho testu si rozhodol okej.. ale:

a) su tam testovane tri konkretne veci, to neznamena ze 100% prace je takychto. Ujo si zobral VYPOCTOVO narocne veci kde je JASNE ze viac pasikov je viac Addiddasss teda ze viacjadrove procesory budu mat vacsi vykon ako menejjadrove. DSP.

b) vsetko bolo testovane na Win11 s patchami k 7.Novembru.2021, teda NEODRAZA SUCASNY STAV. Zaciatkom novembra mal Microsoft znacne problemy s Win11 nielen na platforme AMD ale aj na Inteli. Dnesne cisla v rovnakych testoch by boli o trosku inaksie, neviem o kolko, neviem v koho prospech.

c) vo vsetkych testoch na ReaXComp instancie AMD 5950x vyplieska Intel 12700 aj 12900 pretoze ma 16 plnohodnotnych jadier. Poznamka : AMD nebolo pretaktovane a 5950x bezi na velmi čajových zakladnych frekvenciach, da sa z toho vytrieskat 15-20% navrch ked je clovek minimalne sikovny. AMD to proste hralo na istotu, nemalo konkurenta v case uvedenia 5950x a pustilo ich len na 4GHZ all-core.


Takto : minuly oktober nikto nemal v ruke 12.gen cipy na spracovanie muziky a uprimne - nejako sa mi nezda ze by sa vsetci posrali a ze by sa ziadna muzika spracovavat nedala. Co z toho vyplyva ? Ze Intel 12th je AKOZE FAKT ZBYTOCNY. Je super ze je vykonnejsi, no ved iste tomu sa hovori pokrok, ale 400 "instancii" nech uz je to cokolvek sa minuly rok spracovavat na Inteli nedalo a vidis, vsetci su tu, usmiati, stastni...

Co chcem povedat ? Nemusis sa za AKUKOLVEK cenu nahanat za najvacsim vitazom testu. V instanciach AMD 5950x vyplieska Intel zakazdym, stoji MENEJ nielen samotny procesor ale aj doska a hlavne pamate lebo AMD nepouziva DDR5. Neprehanaj to. Garantujem ti, ze Intel 12700 na DDR4 spravi absolutne vsetko co pan bude potrebovat, a to bez toho ze by som v zivote spustil jeden jediny hudobny program. Len na zaklade jednoduchej analyzy vysledkov ktore si ty prezentoval : Intel 12gen je vykonnejsie nez cokolvek Intel bolo dostupne minuly rok.

PS : na konci tych testov mas aj porovnanie DDR4 versus DDR5, rozdiel je nula cela prd. Ale samozrejme ked je fešši na koni a ma nabite v penazenke, hor'sa investovat UPLNE ZBYTOCNE 600 eur navyse do dosky ddr5 a hlavne pamati. Poznam zopar takych typkov : cim drahsie tym lepsie, proste veci sa urcuju podla ceny. Naglejene vlasky, Vichi denny krem, Vichi nocny krem. V pohode, su to jeho peniaze ale je to absolutne zbytocne - ako som hned pisal, NEUVIDIS ZIADNY rozdiel medzi ddr4 a ddr5 a argument "chcem najlepsie" je blbost pretoze nema kazdy rok najnovsi dom, najnovsie auto, najnovsiu zenu, ani lietadlom neletel najnovsim dva roky dozadu na dovolenku a neposral sa z toho.

Get real.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
kilLeRko0o
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Pi 09. Okt, 2015, 11:56

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa kilLeRko0o »

Andre napísal: Po 28. Feb, 2022, 00:08
kilLeRko0o napísal: So 12. Feb, 2022, 11:41
chceme update :-)
UPDATE :

no čo by som napísal. začnem tým že už je to nejaká doba čo som to tu riešil a nakoniec to dopadlo tak, že ten otcov kamarát čo mu dohodil kakáča tak to vyplatil samozrejme bez toho aby sme o tom vedeli. Takže otec má v podstate rýchle PC len starú technológiu a celé sa to tu zbytočne riešilo. Už to otec proste nechcel riešiť lebo on nedokáže takéto "detaily" v PC svete odceniť.

Každopádne cablemanagment na prd. V bedni jeden coolermaster ventilátor na out. Chladič box na i7 11700 ( 100°C nabehlo ako nič) takže som mu hned povedal nech kupuje SilentiumPC Fortis 5 a vymenil som mu to nech mu to nehorí.

Ináč kakáči bodaj by skrachovali takéto PC predávať no koniec.

a neviem či je to normálne ale na tom WD puprle bolo 1TB nepoužitelné tak som to cleanol cez diskpart aby mal tie 2TB.

na záver by som len povedal, kto môžete, urobte im to správne meno.
CPU: i5 13600KF, Noctua NH-D14, GPU:ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O12G, MB: MSI PRO Z690-A WIFI DDR4, RAM: Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 4266 MHz CL19 Renegade Black 1Gx8, Case: Fractal Design Meshify C Dark TG, M.2:Samsung 970 PRO 512 GB, HDD:Seagate Barracuda 7200.14 1TB, PSU:MSI MPG A850G PCIE5
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze nehnevaj sa na mna, ale vy ste tie najvacsie trdla. Ked nejaky otcov kamarat (ktoreho si nepamatam spominat) zaplatil kakacom, tak mu mal otec poblahozelat k nakupu debilneho pocitaca. A fajront. Tvoj tatko nic neplatil, nejaky iny ujo nieco zaplatil.

Dokonale.

Ozaj, mam auto na predaj. 1.5 rocnu Ocktaviu len za 49.028,-eur, najazdene ma malinko, len nejakych 6.000km proste je nova. Poslem ti cislo uctu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
kilLeRko0o
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Pi 09. Okt, 2015, 11:56

Re: PC pre tvorenie hudby CUBASE 10 pro

Príspevok od používateľa kilLeRko0o »

Som rovnako nasraty ako ty, presne toto som otcovi povedal nech si ten PC necha ked hovyplatil ale otecto v ramci dobrych vztahov nechcel riesit. Ja stym neurobim nic je dospely a nehal sa odrbkat, hlavne ze on je spokojny.

No a samozrejme ze potom to moj tatko uz vyplatil.

Ja uplne kakacov nechapem ze vpohode daju PC s box chladicom, ked som ho nehal pusteny daku hodinku IDLE tak 3 jadra vybehli na 100°. Ked som pustil prime 95 tak za 2sekundy 100° vsetko. Po vymene chladica uz OK. celkovo pre mna neprijemna skusenost.
CPU: i5 13600KF, Noctua NH-D14, GPU:ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O12G, MB: MSI PRO Z690-A WIFI DDR4, RAM: Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 4266 MHz CL19 Renegade Black 1Gx8, Case: Fractal Design Meshify C Dark TG, M.2:Samsung 970 PRO 512 GB, HDD:Seagate Barracuda 7200.14 1TB, PSU:MSI MPG A850G PCIE5

Návrat na "Nákupná poradňa"