Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

wingo napísal: Po 18. Apr, 2022, 11:24 Ževraj nové autá neprechádzajú, ale môj 9r starý dieselový Francúz s vyčisteným DPF prešiel ako nič. Problém bude asi inde a nie v EK...
Ano? Tak sa spytaj nejakeho technika na EK, ci uz mal problem s novym priamovstrekom na jeho prvej emisnej :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

My so 4r autami nebudeme prechadzat ale stare tdicka co pri nich vadne trava pri ceste budu prechadzat v pohode. Potom sa niekto cuduje ze chcem zrusit stk.

Je to otrava, stoji to peniaze a cas a nema to ziadnu vyhodu. Akoze ten cas uplne neriesim ked si typek dojde pre auto a donesie hotove, skor tie peniaze a ziadna pridana hodnota. Stale stovka v kosi.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite lepsie ako keby tu jazdil nekontrolovany bordel "co dum dal". To teda nie...

Financna hodnota stovky oproti spolocenskej hodnote "co by bolo keby nebolo STK" je nevycislitelna. Kazdy vie ze ta stovka raz za dva roky k autu patri, kto na to nema, nech sa paci verejna doprava.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ano, naozaj to k tomu patri, hlavne ked som minule videl ako sa pretlacilo auto bez brzd, katu, zle kolesa, folie vpredu a tak.. ked sa niekedy dostavis na vychod (napr. od KE) tak sleduj co vsetko stale jazdi. 😄

Stovka nie je ani jedna nadrz, uz som to pisal. Problem je, ze je to stovka v kosi a vynasob to pripadnym poctom aut.

Napad mozno dobry, ale prevedenie napcu. Koniec koncov ako vsetko.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Na EK sa pri dízli meria iba dymivosť a či diagnostika nevyhadzuje závady. Môj "starý" diesel mal dymivosť 0,02 s rozptylom 0,0000. Norma pre mňa je 1,5, pre nové diesle od 2018 je limit 0,3. Splnil by som úplne s prehľadom aj tú novšiu ;)

Ako vravím, problém bude niekde inde. Buď klamú automobilky ako pri dieselgate, ale to by sa prevalilo ako pri dieselgate, alebo klamú Slováci. Vôbec by som sa nečudoval keby to boli srandy ako načipovaný motor, zaplombované EGR, vykuchaný kat/FAP/DPF, zanedbaná údržba... a do očí ti bude klamať že on nie on nikdy nič také neurobil.

Žiadne všimné som nikdy nedával a ani nikdy nedám.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

scream napísal: Po 18. Apr, 2022, 15:34
wingo napísal: Po 18. Apr, 2022, 11:24 Ževraj nové autá neprechádzajú, ale môj 9r starý dieselový Francúz s vyčisteným DPF prešiel ako nič. Problém bude asi inde a nie v EK...
Ano? Tak sa spytaj nejakeho technika na EK, ci uz mal problem s novym priamovstrekom na jeho prvej emisnej :D
zaujimava mentalna gymnastika, auto neprejde- ale chyba je urcite na strane stk. :)
totizto auto moze byt posudzovane iba podla euro normy, v ktorej bolo vyrobene. cize ziadne dodatocne sprisnovanie atd.
tot kolega bol uz 5 servisoch a furt nic, a to sa hovori ze skoda je the best, lebo ju opravi aj dedinsky mekánik..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Stovka nie je ani jedna nadrz, uz som to pisal. Problem je, ze je to stovka v kosi a vynasob to pripadnym poctom aut.

to je vase lokalne špecifikum - spravte si poriadok.

Okrem toho naozaj uz neprejde auto so zlymi brzdami, bez katu atd. Netreba zase furt len pluvat na tu nasu slovensku zem, situacia sa tu strasne strasne zlepsuje... ja napriklad pojdem zachvilu s tou 2001ckou na STK, EK, dakedy jul alebo august, neviem, pred rokom a pol som masinu dal bratranovi na dedinu tak uvidime aku ujmu utrpelo za ten cas. Bude treba vyvarat ? Vyvarime. Bude treba vymenit to alebo hento ? Vymenime. Ak to zabezpeci LEGALNE spravenie STK a EK tak ako to ma byt, "zainvestujeme". Par stoviek do stareho 20rocneho kramu ? No iste. Jaaaaj boze kto uz by to robil.

Alternativou moze byt vydrbat sa na mokrej ceste, niekoho zrazit na prechode a nechat sa zavret, v tom lepsom pripade kupit nove auto a trpiet tisice na strate hodnoty.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

keby si ty vedel co vsetko prejde cez STK :D Naposledy minuly tyzden kolegov passat... v diagnostike 22chyb...(vstrekovace, skrtiaca klapka, EGR, nejake dalsie 3 ohladom emisii a senzorov vo vyfuku/sani, regulacia turba... airbagy(vsetky 4 boli vystrelene predtym pocas nehody menit ich samozrejme nemenil), napinaky pasov tiez svietili. Zbytok uz boli len take nepodstatne ze klapky kurenia, elektricky prihrev, radio a tak...

A celkovo auto v takom stave ako asi len moze byt po 20r prevadzky bez udrzby a po jednej vacsej nehode podomacky opravenej...


Myslis ze siel na opakovanu kontrolu? No nesiel. Ale siel som na nu ja lebo nefungoval zadny ostrekovac :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

mp3turbo napísal: Po 18. Apr, 2022, 18:23 Okrem toho naozaj uz neprejde auto so zlymi brzdami, bez katu atd.
Zobud sa kamosko. Ani netusis ako sa mylis. Kde neprejde? V dekre? Dobre.

Ale drzim palce, treba si zit nejak v bublinke ze to robime pre bezpecnost. Mna to sice stoji peniaze a vraky sice stale jazdia, ale situacia sa aspon (ne)zlepsuje.

A ze neprejde auto bez katov a rucnej? Prosim ta, nice try. :-D

Ano, ja nevravim ze prejde kazde auto z ulice. Ale tie, co nevedia prejst predsa z ulice nechodia. 😊
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako pisem - spravte si tam poriadok. To je cele. Pokial to ludia nebudu mat upratane v hlavickach, tak...
u nas v Bubline som bol na STK ked doletelo nejake male komando a bralo dvoch konkretnych ludi. Normalne uprostred dna - kukali sme.

Nikdy v zivote by som sa ja osobne nepodpisal na protokol ked autu svietia airbagy, nefunguju brzdy a rucnu videlo naposledy ked Jelcin este chlastal (poznamka pre skorej narodenych : umrel v 2007).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

To že sa pod taký protokol nepodpíšeš ty je irelevantné, keď to spraví Jožko za 20€ cashu :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ek bez katu je skutocne dneska uz utopia, kto tvrdi opak klame :)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

hej vsade v kosiciach prechadzaju auta z flinstonovcov... zobudte sa
_
inak to ze mam 20 rocne auto neznamena ze musi byt v zlom stave, lebo v BT :cool: by som nemal status hodny praveho BT cloveka
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Bez katu sa prejst da ale za 20e to uz nikto nerobi. Ja aktualne cloveka, co by spravil EK bez katu nepoznam.
Nieco sa pomoct da, maju na to svoje finty ale vyslovene bez katu ma odmietnu aj ti, co to robili par rokov dozadu za smiesny peniaz.
Brzdy na stolici sa tiez daju odrbat len z polovice.

Z toho co poznam, tak pred emisnou kazdy nahadzuje naspat KAT, lebo inak sa vraj neda.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Otázka je teda. Načo ho dávajú preč ?? Získajú tým koľko do 5% výkonu ?? V prípade DPFka je to iné ale KAT ??
Diesel smrdí ako Avia a benzín ako nejaká škodovka.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"