UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa GABO »

SKiLEX napísal: Pi 29. Apr, 2022, 21:32 tak a olej je prec :D Nakoniec vsetko + este nieco naviac naviac co som v dany den narychlo zohnal zobrala jedna mala keksikaren pri presove :D - vraj im vypadli dodavky palmoveho tak narychlo skupovali co bolo po ruke.

Chudak dacia ked som do nej nalozil 750kg :D som myslel ze mi prasknu pruziny vzadu. Ale oplatilo sa.


Obrázok
Aby si do tej dacie nevrazil kvôli oprave nápravy viac ako si zarobil na skalpovaní oleja...či servis platí niekto iný?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a este ci hento je prijem alebo zisk... i ked ma to vobec nezaujima. Pocuvaj, nakup dvesto aut, nebudu a teda budu zdrazovat. Olej je pre čajíčkárov.

zeby predsa ???? https://www.youtube.com/watch?v=uSgnzcayg40
https://www.youtube.com/watch?v=6WO4i25gNwU
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No, podla vsetkeho je novy ciel v USA to aby ukrajina sposobila rusku co najvacsie skody. Aby rusko v maximalnej moznej miere olutovalo ze nejaky konflikt zacalo. Zacne to byt pekne zaujimave :D


@GABO rad by som ti odpovedal, ale obaja sa zhodneme ze tato tema vobec nie je vhodne miesto na osobne otazky, ci nedajboze konflikty.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Blackhawk napísal: Pi 29. Apr, 2022, 21:24 K tym nasim Migom:
https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 1319354368
poliaci beru situaciu fakt vazne, lidersky. nemci uz nie su lidri, ale prizdisraci.
doba sa meni, ked vychod eu robi realne kroky a zapad preslapuje na mieste.
sak sa ukazalo ze nemci to su sami komunisti, co celu situaciu len zdrzuju pre svoj prospech.
uk nemuseli pomahat (brexit) ale tiez sa aktivne zapajaju. :) mozno ked sa situacia v eu zmeni a vasne vychladnu, snad vstupia zas.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Presne tak, Poliaci ma fakt prekvapili, taktiez Bulhari poslednymi krokmi a Turci.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale zoberte si situaciu poliakov : dam nech aj 80% svojich zbrani ukrajincom pretoze ked sa bojuje NA ICH UZEMI, ICH VOJAKMI, ICH NEPREDSTAVITELNYMI STRATAMI EKONOMICKYMI, SOCIOLOGICKO-SPOLOCENSKYMI, VOJENSKYMI atd atd atd, JE TO ROZHODNE LEPSIE NEZ KEBY RUSKI SUDRUHOVIA DOSLI KU MNE DO WARŠHAVY A ZACALI TUTOK novu mierovu misiu.

Na tom nie je nic nepochopitelne. Ukrajina sa uz nemoze vyzut z mierovej misie, Poliaci sa este mozu. Poliaci su clenom toho utocneho denascistickeho zapadniarskeho spolku, furt NA TO zabudam ako sa to vola :) takze oni do velkej miery mozu posuvat svoje pukačky doprava na mape. Jasne ze to neni jednoduche ako facka, ale proste mozu.

Zapad preslapuje : myslis ten nemecky zapad co staval Severny Strim 2 za desiatky miliard a potom to trosicku nevyslo ? Ano, samozreme ze preslapuje. Tie ich xenofobne sracky a politicka korektnost, jaaaaaj... keby dosli rakety na ich uzemie, hned by bol iny ohnostroj, lenze dovtedy... mozeme trosku nezamazat svoje rucicky.

USA : samozrejme ze Cina profituje z toho ze rusi budu slabsi, vysilenejsi, zgniavenejší ekonomickymi materialnymi AJ VOJENSKYMI obetami ktore budu musiet priniest. Ved nikto sa nerehoce viac nez Cina... amerika mina peniaze, europa mina peniaze a bude minat daleko viac, rusi posluzia ako lacna materialova zakladna lebo sa s nimi nikto nebude chciet bavit (alebo nebude moct), takze... cinania nemaju absolutne ziadne naklady, IBA OBROVSKE PRILEZITOSTI. Vojsko ? Fajn, nieco si od vas kupime ale date nam zlavu, pretoze cely svet teraz kupuje americke techniky a rusku techniku (stihacky atd) nemate komu predat a nemate ako predat, aj keby ste chceli. Aha, vy dokazete vyrabat LAdu s emisiami Euro2 ? No to je blbe, co poviete na Nyo, Pcheng, ČingČongPong ktore u vas v Rusku za dvadsat miliard postavi fabriky na elektroauta ked uz kurnik mate tak vela lithia v tom rusku ?

Chapes cinania nemusia ani prstom pohnut, len sa kukaju aki sme tuto vsetci sprosti. Amerika ? Nehovorim ze to iste, ale samozrejme ze je v zaujme USA aby Rusi co najviac dostali na papulu. Je to aj v mojom zaujme. Lacny plyn ? Preco nie. Lacna ropa ? Preco nie. Ze USA musi nejake drobne zafinancovat, ze teraz Biden ziada kongres o 33 miliard na vojensku pomoc Ukrajine ? Ved to je šplech. Pre nas je to ohromny peniaz, ale Ameeerikaaaa dava okolo 770 miliard rocne na vojensky priemysel, takze ked si zoberete 10 rokov teda ~7.700 miliard penazi, tak zrazu tych 33 miliard vyzera ako ked sa ja vycuram do mora. Za tu spinavu robotu a strasne straty ktore ukrajinci ponesu na svojich pleciach ? Zadarmo. Absolutne zadarmo. Bez rizika a zadarmo (nie, atomova bomba na uzemie Jú Es Ej nepoleti kvoli tomuto).

No co si este zelat... rozvratene Rusko ma NEKONECNU cenu aj pre Ameriku, aj pre Cinu, aj pre Europu.
Nieze 33 miliard, nieze 330 miliard... nekonecnu cenu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

„Sikorski zobral krčah, naplnil ho studenou vodou a vylial nám ju na hlavy. Vojna bude a začne sa tento týždeň, povedal. Do troch dní budete zničení. Nikto vám nepomôže. Iba ak rýchlo zničíte 10-tisíc ruských vojakov, 100 ruských lietadiel a 300 ruských tankov. Ak sa vám to podarí, štáty vám začnú poskytovať zbrane a zavedú proti Rusku sankcie.“
https://dennikn.sk/2827587/odkaz-mms-ak ... e/?ref=inm
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa molnart »

dnes mi tak napadla myslienka: lahko sa nam hovori ze rusko by nemalo sancu zautocit po ukrajine na dalsiu krajinu. ale keby voj a dopadla tak ako povodne putler planoval a ukrajinci sa vzdaju za tri dni a rusaci ziskaju zapadnu vyzbroj ktora sa tam za roky nahromadila tak by sme asi inak hovorili…
cital som uvahu byvaleho polskeho vicepremiera ktory tvrdil ze v pripade uspesnej invazie madarsko malo poslat mieroce sily do zakarpatska ktore by sa tam akoze zabudli a postupne by pripoji tuto cast k madarsku a podobne sa malo polsko zachovat pri lvovskej oblasti (ktora za 2. sv bola sucastou polska).

je to az cynicke ako zapadny svet nechava ukrajinu bojovat v jeho mene proti rusku a nechava nicit krajinu a zabijat civilistov, pricom rusi by sa dali porazit za dva dni pomocou nato. vobec by som sa necudoval aby vojenska pomoc ukrajine bola schvalne davkovana pomaly aby sa rusi co najviac vykrvacali (za cenu ukrajinskeho utrpenia). vobec by som nebral za samozrejme ze ked sa toto vsetko konci tak ukrajina bude stale prozapadna - ak tam nedojdu obrovske prachy na obnovu krajiny tak aj urajina moze skoncit velmi zle.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

horsie skoncit uz asi nemoze ked tam ta krajina po 2sv je na sracku skorumpovana zhnita. a ziaden prezident tam nevedel spravit poriadok, tento restart je ich asi jedina sanca. len ked to bude trvat dalsiu zimu ta neverim ze to ustoja.
hry- ps5
doma-HP probook
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

stefan222 napísal: So 30. Apr, 2022, 19:35 horsie skoncit uz asi nemoze ked tam ta krajina po 2sv je na sracku skorumpovana zhnita. a ziaden prezident tam nevedel spravit poriadok, tento restart je ich asi jedina sanca. len ked to bude trvat dalsiu zimu ta neverim ze to ustoja.
Minimálne armáda spravila neuveriteľnú otočku o 180°, čo dáva predpoklady na to že tam existuje úprimná snaha to zmeniť a je tu nádej že podobne ako sa armáda vyčistila a zefektívnila, tak sa vyčistí a zefektívni aj verejný sektor.

Podľa tohto generála Ukrajinci pôvodne boli ešte horší ako Rusi, nezáujem, korupcia, armáda prakticky neschopná a na zahraničných misiách rozpredávala vlastné palivo na čiernom trhu (kdeže sme to len nedávno počuli), rozdiel však bol v tom že Ukrajinské vedenie prejavilo úprimnú snahu to zmeniť, prerobiť armádu na západný štýl, cvičenia s NATO neustále zintenzívňovali a v nastúpenom trende sa pokračovalo aj po výmene vedenia, naopak v Rusku aj keď niektorí vo vedení aj prejavili snahu o zmenu, vždy však boli čoskoro vymenení a žiadna zmena sa nekonala.

https://www.thebulwark.com/i-commanded- ... an-armies/


Práve vo vojne sa ukáže či ľudia držia spolu alebo ide každý za seba, a aspoň z diaľky to vyzerá tak že je tam fakt úprimná snaha verejného sektora robiť čo dokáže. Politické špičky sa zomkli, nehádajú sa, neušli za hranice, idú príkladom. Armáda nielen bojuje ale aj pomáha civilistom (čistenie oblastí aby boli bezpečné pre návrat civilistov, rýchla oprava infraštruktúry - akurát dnes som pozeral video ako rýchlo porobili nové náhradné mosty okolo Kijeva, u nás by sa ešte len hádali kde to bude, kto to spraví a koľko to bude stáť...). Vojenská rozviedka ide po priekupníkoch zbraní (nájdené tajné sklady v Charkove), požiarnici a zdravotníci doslova dennodenne riskujú vlastné životy pri záchrane životov ostatných, polícii pomáhajú aj občania vo vynucovaní poriadku a zabránení lúpežiam (tie foto zlodejov priviazaných o stĺpy)...
Jasné, pohľad zhora a vidím len anekdoty toho čo sa ku mne dostane a Ukrajinci na 100% budú šíriť pozitívne správy a zatajovať negatívne, a na 100% na lokálnej úrovni bude kopec prípadov individuálneho hyenizmu, ale ako sa hovorí ryba smrdí od hlavy a keď sa masovo naprieč celou spoločnosťou ide pozitívnym príkladom, ľudia budú mať aj v budúcnosti vyššie očakávania a nároky. Veci sa zlepšujú keď ľudia očakávajú a vyžadujú aby veci fungovali, ak je všeobecná atmosféra že veci nefungujú a ani nikdy nebudú tak žiadna zmena k lepšiemu ani nastať nemôže lebo na to neexistuje tlak verejnosti.
Samozrejme nebude to hneď a bude to dlhá cesta, však boli na chvoste a tieto veci majú obrovskú zotrvačnosť, a možno som až prílišný optimista, ale myslím že vykročili správnou nohou, už len udržať kurz a nepoľaviť, lebo furt je tu riziko že keď vojna pominie tak sa veci vrátia do starých koľají...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

hlavne ked rusov vyzenu tak aby nesli dalej do ruska, bo s jedlom rastie chut. kazdy den cakam neake spravy ako tych zmrdov zenu het. a lavrov dnes som cital ze dohoda o miery bude podmienena zrusenim sankcii. sak donedavna voloda vravel ze im nevadia ta co teraz. zmrdom som zvedavy kto tam pojde podnikat a riesit tam biznis.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> hlavne ked rusov vyzenu tak aby nesli dalej do ruska, bo s jedlom rastie chut.

nemaju na to ani zdroje (ludia, technika, know-how, logistika, zazemie, multistomiliardove financie...) ani realnu moznost. Hadam si nemyslime ze by Ameeerikaaa alebo Junajtid Kingdom boli radi keby sa ich rakety pouzivali na utok na sudruhov - jedna vec je obrana, druha vec je utok.

Nie, toto si nemyslim. Nejake zaskodnicke akcie musia prebehnut (pravdepodobne tie vybuchy a poziare v poslednych dnoch hlavne palivovych skladisk, tu a tam nejaka municia, hadam sa k tomu prida aj nejake lokalne letisko... nie su nahoda) na zabrzdenie moznosti sudruhov aby robili dalsie multimiliardove skody ktore neplanuju zaplatit, ale masovy utok nehrozi. Budu radi Ukrainci ak sa im podari udrzat uzemie pohromade, nedajboze nejako vynutia vratenie Krymu kvoli strategickej pozicii na com ma eminentny zaujem civilizovany svet ale sudruhom je to najviac proti srsti - to uz je NASE uzemie.

Len sa bojim ci ten novy general co tam teraz dosadili nedokaze nejako zosuladit tu rusku armadu... uz mu pripisuju nejake zaujimave uspechy.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 01. Máj, 2022, 11:02, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Možnosti, schopnosti UA armády, zomknutie a mobilizácia Ruského obyvateľstva, a v neposlednom rade legitimizácia použitia atómoviek na územie Ukrajiny. Nie, Ukrajinci by boli samovrahovia keby začali obsadzovať Ruské územie na ktoré nemajú absolútne žiadny nárok. Už tieto operácie čo sa dejú sú dosť rizikové, preto sa k nim ani oficiálne nehlásia, prvý útok na Belgorod tými helikoptérami dokonca Ukrajinci priamo zapreli a tvrdili že ide o "tretiu stranu"...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nie, Ukrajinci by boli samovrahovia keby začali obsadzovať Ruské územie na ktoré nemajú absolútne žiadny nárok.

presne tak. Ukrajinci budu radi ze su radi ...



Dobry den :
https://www.autoforum.cz/predstaveni/ru ... -soucasti/

ak si niekto mysli ze rusi budu sediet so sklonenou hlavickou a cakat ako sa na nich veci zosypu, strasidelne sa myli. Strasidelne. A z tohoto prameni moja opatrne pesimisticka nóta ktoru ste si viaceri dovolili kritizovat na predchadzajucich stranach. Rusi nie su narod ktory by bol zvyknuty alebo mentalne pripraveny sa podriadit, podvolit niekomu, hocikomu.

Bohuzial, nech to stoji cokolvek, zjavne. Ja vam hovorim ze budu vozit vsetky zakazane veci z Ciny, akurat to budu mat o trochu komplikovanejsie a o trochu drahsie. Avsak ako Kuba nedopadnu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"