Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11498
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

do tych podruciek nevies zospodu natlacit gumu a tak si ich zafixovat?
je rozbalena, tak nevidim problem vratit ak nesadne
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
RadoOOO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2022, 23:51

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa RadoOOO »

Zdravim,

hladam stolicku ku PC -8h sedenia praca z domu.
Vyska 186cm /82kg vaha. Nechcem kozu ani kozenku. Idealne ergonomicku s opierkou na hlavu bud latka alebo sietka.
Cenu 200-350E s tym ze by som si ju chcel vyskusat pred kupov som z BA.

Vidim ze ikea ma nove stolicky a toto na prvy pohlad nevyzera zle este som nemal cas to ale vyskusat :
https://www.ikea.com/sk/sk/p/matchspel- ... -40507610/

Dostal som odporucanie na DX race latkovu ale celko sa obavam toho sedenia ako v aute.

Toto sa mi paci na pohlad :
https://www.kancelarskezidle.com/zidle/ ... p#tech-par
https://www.kancelarskastolicka.eu/ld-s ... am-280sys/

Viete mi dat nejake tipy na konrektne modely stoliciek ? Zaroven poradit v BA showroom/predajnu kde by som si mohol danu stolicku vyskusat?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tie Ikey nemusia byť zlé s ohľadom na nízku cenu. Streamky sú pre mňa dead za tieto nové ceny a ja osobne potom vidím už len Emagra X5 a X5M.
Osobné vyskúšanie bude ale ozajstný problém, povedal by som, že jedine
https://www.kancelarskestolicky.com/kontakt
http://www.zdravesedenie.eu/sk/kontakt - tu ale neviem, že čo je ich showroom zač a či a čo tam majú.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

HATTEFJALL je pre mna uzasna. Dlho som nesedel na niecom, co mi tak tvarovo vyhovuje. Kupovat znova tak ju kupim miesto streamky. :red:
.
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

kancelarskestolicky.com v Petržalky nemajú X5 na vyskúšanie, myslím, že žiadnu Emagru som tam nevidel.

zdravesedenie.eu majú X5H a X4, aspoň tieto mi pán uviedol do mailu, že sú na vyskúšanie. Ale treba sa dohodnúť telefonicky kedy prísť, nemajú stále otvorené. Písal, že ten týždeň majú montáže, ale už to tu niekde bolo spomenuté, že tam nie sú stále.
Naposledy upravil/-a kayman v Ne 01. Máj, 2022, 17:32, upravené celkom 2 krát.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
RadoOOO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2022, 23:51

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa RadoOOO »

okej, vdaka za rady. Stream som vyciarkol zo zoznamu.
Ikeu pojdem pozret cez tyzden a popoyeram este detailnejsie tu Emagru X5 resp X5M.

Je este nieco ine do tych cca 350 co stoji za rec a zvazenie?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ono keď pozrieš predajcov, tak je možné toho nájsť naozaj dosť ale potom je otázka, že čo je odskúšané a overené, a to je ozajstný problém.

Mne sa napríklad veľmi pozdáva tento druh stoličiek, resp. stoličky s takýmto dizajnom operadla
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... -26-60.php
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... -s-pdh.php
no nie sú odskúšané a nikto zo seba testera robiť nebude.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

@RadoOOO Matchspel má len koženkové sedadlo, neexistuje verzia s textilným. Ja som si na ňu sadol, ale tá koženka ma odradila tak to skončilo len sadnutím.
kancelarskestolicky.com majú dosť stoličiek v showroome a pani čo tam je tak ma nechala si poskúšať a pokukať samého, čo mne viac vyhovuje akoby pri mne stála celý čas.

Ešte showroom má ld seating na Kazanskej, sú tam asi stále, ale je lepšie si dohodnúť termín.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
RadoOOO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2022, 23:51

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa RadoOOO »

@kayman uff skoda to ze je to kozenka som si nevsimol a vyskusam ju ale do toho asi radsej nepojdem. Nemam s tym dobre skusenosti,
S akou stolickou si nakoniec skoncil ty?

@loleqboleq to sa priznam ze sa mi dizajnovo nepaci .

Este som tu videl spomenute tie ALBA GAME SEF ( s tym ze ich pod vlastnym nazvom predava Sconto dokonca XXLUTZ) na to mate aky nazor ?
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Zdravim vsetkych,

Potreboval by som poradit s vyberom ergo stolicky, kedze mam home office a na stolicke presedim 8+ hodin. Nieco som pocital aj v tomto vlakne, ale stale som si neni isty vyberom. Mam 183cm, 95kg atleticka postava a stolicku by som najradsej vybral z alzy alebo mall, lebo mam moznost si to kupit za kupony z prace. Cenu si predstavujem okolo 400-500e. Najviac sa mi vsak pozdava https://www.alza.sk/emagra-athena-siva- ... 476601.htm kde je dokonca znizena cena, aj ked neviem ci hladat nieco s opierkou hlavy alebo bez. Mate niekto skusenost s touto znackou alebo by ste odporucili nieco ine, co alza/mall ponuka?

Vopred dakujem za kazdu pomoc.
Naposledy upravil/-a ToxiD v Ne 01. Máj, 2022, 23:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kayman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava - Vajnory

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kayman »

Ešte som nekúpil nič :). Ale vyzerá to na multised bzj 397. Viem si ju vyskladať tesne nad 300€, dajú mi tam iný piest aj mechanizmus bez zmeny ceny. Najviac spĺňa moje požiadavky za tú cenu.. Príde mi to skoro rovnaká stolička ako ld seating lyra net, ktorú som našiel ako identickú taliansku stoličku. Len lyra net stojí o 50% viac.
Game Šéf je s nimi tiež dosť podobná, takže hlavné rozdiely bude pena v sedáku a strih. Na Game šéf sa mi páči, že výška operadla sa nenastavuje systémom UP-DOWN, ale treba vzadu uvoľniť takú páku, nastaviť a potom pákou zablokovať. Mne to vyhovuje viac, ale zase niekto chce up-down :).

To, že sa to predáva v sconte a inde je úplne fuk. Plasty, mechanizmy, piesty - toto všetko sa kupuje, alebo dáva niekde vyrobiť na mieru. Nemyslím, že by pre sconto toto objednali inde - to by sa im ani neoplatilo rozdvojiť si dodávku.
Nie je to čína ako ten zvyšok v sconte alebo xxlutze, stačí chvíľu poklikať na alibabe a nájdeš tam niekoľko týchto 200 eurových stoličiek za 35€/kus pri dodávke 500 kusov a podobne.
V sconte a xxlutze, ale prídeš o možnosť konfigurácie, čo by mne vadilo keďže game šéf by som mohol mať len bez hlavovej opierky, obe sú pre mňa príliš vpredu. A také tam nemajú.
MB: ASRock Fatal1ty H97 Performance | CPU: Xeon E3-1231 | RAM: 4*8GB Crucial DDR3 1600MHz CL8 | GPU: SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G | Sound: DAC Topping D50s | Repro: Mackie CR4 | Headphones: Audio Technica ATH-SR50BT + Audio Technica ATH-T500 + AKG K-240 MkII + diy O2 amp | Keyboard: Keychron K10 | Mouse: Steelseries Rival 110 | Case: NZXT Switch 810 | PSU: EVGA SuperNOVA 650 G2 80+ GOLD| OS: dualboot Debian / Windows 10
banana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2022, 10:43

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa banana »

Ahojte,
bol som včera v showroome vyskušať stoličku Adaptic comfort, sedel som na nej asi 15 min a bolo to celkom príjemné, aj recenzie na ktoré som narazil boli prevažne pozitívne. Operadlo je fixné a teda nedá sa na nej nastaviť nejaká relaxačná poloha alebo niečo podobne, v podstate jediné s čím sa dá pracovať viac sú podrúčky, konštrukčne vyzerala velmi dobre. Trochu škoda je že opierka na hlavu je nízko a pre človeka 180cm a viac je absolutne nepoužitelná a musi si ju dať dole (nechápem prečo nerobia nejaké inu verziu oprierky pre vyšších ludi ). Cenovo je to bez opierky na hlavu 779 € čo je celkom dosť. Máte nikto skúsenosť s touto stoličkou ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Popravde mám problém pochopiť túto cenovku. Okej, super, sedíš na pružine (práve preto musí byť operadlo fixné) ale to platíš len za tú pružinu, lebo inak na to pozerám a je to glorifikovaná, ako každá iná, ergo stolička za 200-300€. Ak chceš high-end, tak prečo nepozeráš Therapiu? Ak niečo medzi high-endom a mainstreamom, tak čo Ergohuman, z menej známych obchodov s neznámou zárukou (stačilo by si overiť podmienky) do cca 550€? Ja sám mám Ergohuman a pre moju výšku (184cm) je presne akurát; vyššiemu človeku by už mohla byť menšia ale tak to neviem s určitosťou, všetci sme iní, niekto má dlhšie nohy, kratšie torzo a naopak.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
RadoOOO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2022, 23:51

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa RadoOOO »

RadoOOO napísal: So 30. Apr, 2022, 23:58 Zdravim,

hladam stolicku ku PC -8h sedenia praca z domu.
Vyska 186cm /82kg vaha. Nechcem kozu ani kozenku. Idealne ergonomicku s opierkou na hlavu bud latka alebo sietka.
Cenu 200-350E s tym ze by som si ju chcel vyskusat pred kupov som z BA.

Vidim ze ikea ma nove stolicky a toto na prvy pohlad nevyzera zle este som nemal cas to ale vyskusat :
https://www.ikea.com/sk/sk/p/matchspel- ... -40507610/

Dostal som odporucanie na DX race latkovu ale celko sa obavam toho sedenia ako v aute.

Toto sa mi paci na pohlad :
https://www.kancelarskezidle.com/zidle/ ... p#tech-par
https://www.kancelarskastolicka.eu/ld-s ... am-280sys/

Viete mi dat nejake tipy na konrektne modely stoliciek ? Zaroven poradit v BA showroom/predajnu kde by som si mohol danu stolicku vyskusat?

update: bol som v ALZA - dve kresla od Mosh -elite T2 - v poriadku sedenie ale bolo to celo latkove a pochvili som mal pocit ze mi je horuco na chrbat. Druhe kreslo bolo MOSH AIRFLOW 702 - nevedel som si zvynut celkom na bedrovu opierku .. a cena cca 521e.Skusal som NESEDA stolicku . zaujimavy koncept ale neviem si predstavit na tom sedet 8h +.

Ikea stolicky som uplne vyradil, su pre ludi tak do 180cm inak mi tam stale nieco zavadzalo plus je to vazne uplne basic ( nic sa neda nadstavit + extremne kratke sedaky).Na Markusovi som sedel 5 min a uz ma tlacili stehna akoby to bolo na dreve.

DX racer vyskusany ale je tam nizky piest ( nechapem ze az tak nizky - mam 186cm) a som stihlej postavy ale na stehnach mi vadilo tie kraje sedakov.

V sconte so nasiel jednu sedacku ktora mi sedela asi najviacej zo vsetkych. Volal sa MAG je to vlastne ALBA - GAME SEF VIP. Skusim este ist do Petrzalky do showroomu , vyskusam ten multised BZJ 397 ale uz budem vyberat asi len z tychto dvoch. Cenovo by som sa mal hybat okolo 300e. Na tom MAG sa mi pacila vyskovo nadstavitelne bedrova opierka. Opierka hlavy mi tiez sedela na mieste ako mala pri inych modeloch ma to bud tlacilo alebo zasa som mal strasne zaklonenu hlavu do zadu a teda som to nevyuzival.

Uvidim co bude v Petrzalke ale zatial to bude ALBA game sef vip pozrem kde maju nejaky lepsi eshop.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak sa nič nezmenilo, tak najvýhodnejší deal pre Laru a Game Šéf je náš košický Vvmix
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"