UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nas problem je momentalne rusko. A ten sa riesi.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6645
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

marek1212 napísal: St 01. Jún, 2022, 22:16
faugusztin napísal: St 01. Jún, 2022, 21:03 Alebo Cinu, s ktorou maju potycky ?
Existuju dva susedne samostatne staty, ktore nemaju ziadne potycky ? Ide o biznis, drobne spory idu bokom. Aspon docasne. Paci sa mi ako cela argumentacia naznaucjuca ze Rusko to nema ako dopravit k zakaznikovi pada na tom, ze Cina a India maju spor. (Mimochodom, Ukraina ma spor s ruskom minimalne od roku 14 a plyn stale prepravovala).

Co sa technologii, samozrejme nikto nemame uceleny prehlad ake technologie maju/vedia pouzit, ake musi dodat zapad. Fakt je vsak ten, ze reverznym inzinierstvom v nejakom case technologiu ziskas. Niektore suroviny, ktore su vstupmi technologii a na ktore maju Rusko s Cinou prakticky monopol nevyrobis ...

Ta otazka je vsak ina. Co nas dotoho ? Ako som uz naznacil, Rusko si svoj problem vyriesi, je to otazka casu. Mozno kratkodobo doda menej plynu ale ceny to vynahradia.
Preco sa vsak vobec bavime o tejto teme a sustredujeme sa nato ako udajne bude "ublizine rusovi" namiesto toho, aby sme riesili svoje problemy? Co pozitivne pre nas z toho plynie ? Verim ze necakame, ze rus zmeni nazor a pride do europy prosit o kupu...Naznacujem, ze toto je zastupna, neexistujuca tema pre obyvatelov tohto statu. Chlieb a Hry. A toto je presne ten prípad, "bavte nás"
Na plynovod z Ruska do Indie zabudni, never gonna happen.
Do Ciny mozno nieco pribudne, ale kto vie kedy. Medzi Ruskom a Cinou to ja nevidim na dlhodobo moc dobre vztahy. Obe krajiny budu mat problemy a osobne ocakavam ze sa zacnu sekat medzi sebou.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa marek1212 »

Vaše názory pripomínajú skorej vieru a náboženstvo než triezvy pohľad na vec. Debata stojí na tom, že prezentujete, tvrdenia, že niečo sa nestane, že niečo sa nedá a to bez dôvodov. Zabúdate ale zavolať rusovi a povedať mu to, že sa to nedá, pretože on keď nevie, že sa to nedá, tak to napriek tomu urobí.
Niekedy mám problém, že problém nie je Rusko ale rúško, na očiach a ušiach. (fórik na záver :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

ked si prerataju, ci sa im oplati ten plyn tam nejako dostat, urcite sa najde sposob ako. Otazne je, ci sa to Rusku naozaj oplati. Cina, India plyn maximalne pouziju na priemysel a museli by tiez vynalozit nemale investicie na prerobenie fabrik na plyn. Tu nastava aj otazka, ci je Rusko z ich pohladu dost doveryhodny partner, aby tie miliardny do takejto prerabky priemyslu investovali.
Obycajnym ludom ten plyn ponukat nebudu. Akoze vytvorit tie rozvodne trasy po tych krajinach aby sa plyn dostal do domacnosti, je velmi tazko zrealizovatelne.
Pre Rusko je idealny partner na odbyt plynu a ropy europa. Vsetko tu je vybudovane, funkcne, sme pravidelne platiaci partner a zavyslost na plyne je obrovska.
Na druhu stranu, aj pre nas je mat fajn plyn tu za rohom. Akoze su sankcie na Rusko, smejeme sa tu, ze budu vyrabat auta bez ABS, airbagov a ja neviem coho vsetkeho, ale tu to tiez nevyzera ruzovo. Ceny vsetkeho idu raketovo hore, financa zatazenost firiem a ludi sa znacne zvysila. Zatial je to udrzatelne, ale nie nadlho. Este sme sa tu neotriasly z korony a drb, vojna. Treba to ukoncit, aj za cenu ze henten troll dostane nejake to uzemie na Ukrajine. A strasit ze zautocia na nejaku krajinu NATO, lebo Ukrajina Rusku nestaci, nech si nehaju do rozpravkovych kniziek. Utok na NATO by znamenala velku vojensku mobilizaciu casti sveta voci Rusku. A to by sa este mohla pridat Cina, India a okolite krajiny aby si tiez neco odrthli
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5570
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Odar »

Diablo1st napísal: St 01. Jún, 2022, 22:08ale neverím, že to bude skôr ako za 2-3 roky.
Potrebujú čas, ale zas si to netreba maľovať tak, že Rusi za tie 3 roky pomrú od hladu.

Najlepšie je aj tak to, že ešte vojna ani neskončila a krajiny sa už pretekajú v tom, kto bude robiť obnovu :rofl: Aj to treba a bol by blbec, kto by si ten kšeft nechal ujsť, ale....akosi sa to už celé pretavuje iba do hodnoty peňazí. A to je smutné.

BTW ako píše Hell, Európa má dosť svojich problémov a ľudí nebude donekonečna baviť táto hra. Vojna bežných ľudí už dnes nezaujíma. Zaujímajú ich v prvom rade vlastné problémy.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Btw prečo sa blížime k cene 2€ za liter benzínu/nafty keď je ho v podstate dostatok?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

marek1212 napísal: Št 02. Jún, 2022, 08:45 Vaše názory pripomínajú skorej vieru a náboženstvo než triezvy pohľad na vec. Debata stojí na tom, že prezentujete, tvrdenia, že niečo sa nestane, že niečo sa nedá a to bez dôvodov. Zabúdate ale zavolať rusovi a povedať mu to, že sa to nedá, pretože on keď nevie, že sa to nedá, tak to napriek tomu urobí.
Niekedy mám problém, že problém nie je Rusko ale rúško, na očiach a ušiach. (fórik na záver :)
Ja to vidim skor opacne... prezentujes veci ze sa tak stanu, a ignorujes pri tom vsetky argumenty...

Ignorujes fakt ze uz len do ciny by si potreboval desatisice kilometrov potrubia, stovky kompresorovych/precerpavacich stanic. Cez 4tisicove rozlahle pohoria... nic na styl hadzem ruru to vykopanej jamy na poli ako v pripade ropovodov do EU. Ak by to aj teoreticky bolo mozne, a odmysleli si ze to zapad bude sabotovat, tak sa toho dozije mozno tak dalsia generacia... A preco by to vobec robili? Ved cina nie je na ruskej rope nijak zavisla, z ruska importuju len nejak 15% a ropy maju dostatok. Neexistuje cenovy prienik kde by sa cine oplatilo masivne prechadzat na rusku ropu, a zaroven by sa rusku oplatilo ju tazit.


A prepoj z ciny do indie? :D Skus si len tak zo srandy otvorit zoznam 50 najvyssich hor sveta... a potom si pozri kolko z nich sa nachadza medzi indiou a činou...(hint: 49)

A takych to zadrhelov je v kazdej vete co povies 10. Ale nikomu sa to tu uz nechce vyvraciat, lebo zatial co protistrana ti bude davat prispevky o dlzke normostrany nabite argumentami, tak ty to odbijes niecim na styl "reverzne inzinierstvo goes brrrrr" bez toho aby si sa vobec zamyslel co vsetko to obnasa.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa spencer »

mam kamosa vojaka , tvrdi , ze nasa armada ani nie je armada . je to parodia na armadu a zrejme polovica vojakov by neposluchla rozkaz utocit na ruskych vojakov . rusi sa vyhrazali uz od roku 2014 , ze ak sa nezmenia podmienky na ukrajine a jednanie europanov , dojde ku konfliktu . takze nemozme sa tvarit ze sme to necakali . ten kamos sa mi vyjadril aj tak , ze rusi na tieto nase kroky a sankcie boli za tych 8 rokov dobre priprqveny , s cim suhlasim , lebo urcite si nemozeme nahovarat naivne , ze to necakali , ze sme ich uplne polozili na kolena . aj ked rubel spadol a ekonomika a burza sa otriasla , rubel zase rastie a niesom si isty tym , ci prave mi sme boli dostatocne pripraveny na odpovedez ruska za sankcie . ceny ozaj brutalne rastu , ci uz dopravou alebo za samotnu cenu prace a inflaciu . bohati zapadni europania si mozu dovolit bojkotovat , ale nase krajiny z vychodneho bloku si to pekne odseru , fakt sa mi nepaci , na co sa to hrame
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

januar 2022 bola inflacia na slovensku 8,4%. To bolo predtym ako vojna zacala...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani ceny nehnutelnosti nerastli minuly a predminuly rok kvoli tohtorocnej vojne. Dovodov v pozadi je bohuzial viacej ale rozhodne vojna nejakej stabilite a dlhodobemu usmevu nenahrava.

The Wall Street Journal, dnesne vydanie, titulka : Moscow's Oil Producers Keep A Step Ahead of Sanctions

tak si to preberte...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa marek1212 »

SKiLEX napísal: Št 02. Jún, 2022, 10:49 Ja to vidim skor opacne... prezentujes veci ze sa tak stanu, a ignorujes pri tom vsetky argumenty...
Z Číny do Indie to bude naozaj nerentabilné, pôjde to však inou trasou a formou. Do Číny prepojka vo veľkom objeme, cca 50bcm má byť do roku 25 realitou.

Argumenty, ktoré som tu videl sú kratkodobého charakteru. Momentálne sa mení rozdelenie sveta na dlhé dekády dopredu, alebo aspoň je nato potenciál. Nie je zaujímavé, čo bude o rok dva, ale o 10-20. Tu nikto súdny nemôže mať pochýb, źe Čína a Rusko sú v rozumnom čase schopnévyrobiť tankerov vrátane technológie, koľko bude potreba, plynovody tam, kde to bude rentabilné. Pri ich výskumnom a výrobnom potenciáli stačí chcieť a momentálne je z oboch strán veľká. Nehovoriac o tom, že západ bude z Ruska naďalej kupovať suroviny, hoci možno nie priamo, ale nepriamo prelepovaním krajiny pôvodu alebo bartrom za technológie. Podstatné je, že obyvateľstvu povieme, že zlé zlé Rusko sankcionujeme.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak. Rusov nevyhladujes, nemas ako, Rusov neznicis, nemas ako. Oni su zvyknuti na vselijake veci a vydrzia. Vydrzala Korea, vydrzala Afrika i ked so svojimi problemami, Rusi s tymi MILIARDAMI PENAZI z Europy ktore tam proste neprestanu prudit ani zajtra ani buduci rok... proste vydrzia.

Like it or not.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

marek1212 napísal: Št 02. Jún, 2022, 13:02 Argumenty, ktoré som tu videl sú kratkodobého charakteru. Momentálne sa mení rozdelenie sveta na dlhé dekády dopredu, alebo aspoň je nato potenciál. Nie je zaujímavé, čo bude o rok dva, ale o 10-20. Tu nikto súdny nemôže mať pochýb, źe Čína a Rusko sú v rozumnom čase schopnévyrobiť tankerov vrátane technológie, koľko bude potreba, plynovody tam, kde to bude rentabilné. Pri ich výskumnom a výrobnom potenciáli stačí chcieť a momentálne je z oboch strán veľká. Nehovoriac o tom, že západ bude z Ruska naďalej kupovať suroviny, hoci možno nie priamo, ale nepriamo prelepovaním krajiny pôvodu alebo bartrom za technológie. Podstatné je, že obyvateľstvu povieme, že zlé zlé Rusko sankcionujeme.
otazka je, preco by to ale robili? Cina ma ropy dost. Zasobniky plne, nakupovat moze odkial chce. Cina naviac potrebuje exportovat, do silnych ekonomik ako je amerika/europa, rozhodne nebude riskovat sankcie len kvoli tomu aby pomohla rusom. Ruska ekomika je niekde pod urovnou talianska, akurat bez potencionalu na rast...

nech sa na to pozries z akejkolvek strany, jedina moznost ruska je co najviac natahovat vojnu a snazit sa nam co najdlhsie predavat ropu... alternativa je zatvarat vrty
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

spencer napísal: Št 02. Jún, 2022, 10:58rubel zase rastie
Toto uz bolo x-krat vysvetlene, ze "oficialny kurz" a realny kurz v pripade rubla su uplne oddelene polozky. Kurz 64 RUB za 1 USD ti daju jedine ak si kupujes rubel. Ak chces za rubel kupovat dolar, tak sa bavime o kurzoch nad 150 RUB za 1 USD, ak ti vobec niekto nejake dolare preda.

Ten kurz 64 RUB za 1 USD je presne taky, aky mali rusi ci nasi kurzy voci dolaru ci marke za komunistov; taky ze ten dolar/marku si za ten kurz nekupil ani nahodou, ani za dvojnasobok kurzu.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Anubis napísal: Po 30. Máj, 2022, 21:26 Toto keď im domáce publikum žerie tak sa už ničomu nečudujem
dlhorocne vymyvanie mozgov zapnute.
demokracia, sloboda slova vypnute.
bah dum tss.

Návrat na "Debata o všetkom"