UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa werwest »

:hysterical:
Ako uz co je vela to je malo
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dargy »

M1ch4l napísal: Pi 03. Jún, 2022, 19:25 To by ale zo strany NATO nebolo spravne, pretoze by to vyzeralo tak, ze NATO nefunguje na zaklade svojich vlastnych pravidiel, ale si akoze moze robit co sa mu zachce.

Uzemia Ruska by sa pravdepodobne nedalo nedotknut, pretoze by bolo nutne nicit ciele (protivzdusnu obranu dlheho dosahu, delostrelectvo, raketove delostrelectvo) na uzemi Ruska.
Suhlasim aj nesuhlasim... Putin si tiez povytieral s pravidlami zadnicu, ktore boli aj na papiery. Ale je mi jasne ze moj pohlad je extrem. Nejako len nahlas uvazujem takto. Nechali sme ho jednoducho az moc lahko porusovat zmluvy. A vlastne sa mu dokopy nic nestalo. Tie sankcie co boli po Kryme boli smiesne. Vlastne sme zasiali neostrejsim zasahom toto co je teraz. Preco by nemohol aj zapad poslat neoznacenu techniku a muzikov na UA a opat na Krym? Ako sa to vravi? Pozicane vrat?
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Mnohe krajiny pustili dobrovolnikov. Pre ludi na zapade by sa mohol rychlo vyrobit problem keby nasi vojaci chodili zomierat "za nejaku Ukrajinu" a podpora verjnosti pre pomoc Ukrajine by mohla rychlo splasnut.
Cely zapad posiela techniku, mohol by viac (niektore krajiny...) ale celkovo je to vyznamna podpora. Uz aj proti dodavkam techniky su nejake hlasy.

Co sa tyka sankcii, tak EU je zial obmedzena zavislostou na energiach, hlavne teda na plyne. Nema zmysel aplikovat sankcie, ktorymi by sme zaroven masivne poskodili samych seba.
Inak zachytil som nieco ze vraj sankcie z 2014 dost poskodili rusky zbrojny priemysel a prakticky je to dovod preco napr. nedokazali zaradit do armady T-14 a pod.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Putin si tiez povytieral s pravidlami zadnicu, ktore boli aj na papiery.

on si ani tak nepovytieral ako skor nemal inu moznost. Keby nepovedal ze za ropu pozaduje platbu v rubloch, to by si videl ten dnesny kurz... takto ma miliardy a miliardy eur v obehu v rubloch.

Ja sa len zamyslam co bude s tou uzasnou atomovou krajinou a jej baľšim naródom o 25-35 rokov ked Europa bude potrebovat len malicku frakciu tej ropy co dnes. Jednak kvoli tomu ze sa bude vozit ropa z Nigerie, Alzirska, Maroka, takychto krajin - maju jej dost, dokonca aj Venezuela je absolutne v pohode len sa musia spamatat politicky, kvoli tomu ze [nutene] prejdeme na elektrodebily pardon elektromobily... Cina India takisto nebudu potrebovat ropu od Rusov lebo si otvaraju vlastne loziska plus ten isty dovod ako my.

Co sa tyka plynu, to prakticky riesia obcasne pardon obnovitelne zdroje. Solare vietor. Dansko ide konstruovat umely ostrov s viac nez 60GWh [slovom : SESTDESIAT, to je ekvivalent 15 atomovych blokov 440MW co mame v Mochovciach] a to je len prvy projekt, takychto bude viac. Anglicania uz teraz riesia dopravu solarnej energie z Afriky podmorskym kablom. Ano, nepil som. 20 GWp na zaciatok, ak to bude uspesny projekt tak dalsie budu nasledovat. Australia ktora ma s Rusmi pramalo spolocne bude podmorskym kablom krmit Singapur solarnou energiou.

cize nebude treba plyn na vyrobu elektrickej energie. Kurenie takisto prejde na inu technologiu, zatial to vyzera na tepelne cerpadla a o 20 rokov zrejme aj geotermalne vrty. Ano na Slovensku. Ked zavrtas hlboko do zeme, mas odtial tolko tepla ze sa z neho poseres - taketo vrty samozrejme nebudu individualne ale sa proste spravi na makrourovni. Sered si navrta, Galanta si navrta, Rimba Somba si navrta, Bublina si navrta viac kusov.

Normalne sa zamyslam : co dofrasa budu robit rusi o 30 rokov ked zaujem o suroviny padne natolko, ze nebude sanca aby ich uzivil ?
Dnes ich živí, az moc kralovsky. Preco je Ukrajina konflikt ? Lebo ukrajina ma na Donbase obrovske zasoby plynu a natahane rury do Europy, boli by schopni odrezat rusov od dodavok do Europy - preto rusi s nemcami riesili NordStream2, aby boli nemci na nich viac zavisli a aby obisli Ukrajinu.

Geopoliticky to nevyslo, takze jedina moznost je riesit mocensky. Azerbajdzan Afghanistan a taketo krajiny uz maju natahane cez Turecko plynove rury, teraz isli nieco riesit hadajte kde... v Ciernom Mori samozrejme.

Rusi absolutne bezohladne vyhladia celu Ukrajinu, narod aj krajinu, len aby si "zachranili" svoje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

dargy napísal: Pi 03. Jún, 2022, 19:18 Malo NATO komplet branit UA bez ohladu nato ci je v NATO alebo nie.
nebezpecne. a provokacia operovat na uzemi mimo nato...
preto ani nechcu zavriet oblohu nad ua.
no daj ru debilovi hocaku zamienku, on by sa toho chytil...
jedine co zapad moze je posielat zbrane, a brante sa ako viete.. ale oficialne tam nikoho nemozu poslat. preto dobrovolnici.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dargy »

Vsak ked mali cvicenie s 200000 vojakmi rusi mali v tom case urobit podobne aj Poliaci a okolie s 300000 plus technika. Mozno by take sebavedomie nemal. Ja len sa hnevam ze tak lahko to urobil. Neverim ze zapad toto nevedel. Ako by sa mu pacilo keby Poliaci zabrali Kaliningradsku oblast s muzikmi na dovolenke napr. Aj ked je jasne ze take easy by to nebolo 😇
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

naco by si robil cvicenie ? Myslis ze by si hentoho potkana "zastrasil" ? Cvicenie by ta akurat stalo stovky milionov penazi a nemalo by najmensi vyznam.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Kim Čim Čimbirim z Korei sa moze schovat :)


https://euractiv.sk/section/obrana-a-za ... -japonsko/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak Volodimirovi sa to uzatvara z kazde strany. Kim moze ist facit handrove babiky stymi jeho testami rakiet. Toto je realita, nie nejaka hlupa propaganda. Kim by skoncil skor, akoby z garaze vytiahol nejaku tu raketu. Keby nemal za chbtom Cinu, Rusko, Indiu uz by SK asi vyzerala inac
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

India nemá žiadny dôvod podporovať Kima, ZSSR bolo pripravené opustiť Severnú Kóreu počas Kórejskej vojny keď začala prehrávať, iba Čína ju zachránila keď tam nahnala milióny vojakov keď to už vyzeralo že USA vyhrá a zjednotí Kóreu a Američania ich nestíhali strieľať tak veľa ich bolo a museli sa stiahnuť. Dynastia Kim vďačí za svoju existenciu len a len Číne, a myslím že aj v súčasnosti by bola jediná ktorá by jej priamo pomohla v prípade vojny.

A čo som čítal tak vraj táto skúsenosť formovala potom aj Vietnamskú vojnu keď USA báli priamo obsadiť Severný Vietnam lebo nechceli aby sa zase priamo zapojila Čína, takže tú vojnu nemali ako vyhrať ak by sa Severný Vietnam svojich ambícií nechcel vzdať, čo ako vieme nechcel napriek brutálnym stratám...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Tak Volodimirovi sa to uzatvara z kazde strany.

len aby, len aby... ved tie svine furt postupuju, uz obsadili tretinu uzemia Ukrajiny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

neprehanal by som, viac ako patina to nebude
Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy says Russian forces are occupying about 20% of Ukrainian territory as the war approaches its 100th day on Friday and fighting continues on several fronts.
ua.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »


friendly fire zabudli vypnut na serveri :) podobne to bude aj s atomofkami, secko hrdzave. aby im to to neyeblo na rampe..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda, tu tretinu som sialene prestrelil. Nejak sa mi to zdalo vacsie na mape...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"