Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som šiel po dlhej dobe cez víkend ako spolujazdec mojej polovičky a v polke cesty som to vzdal :D necítil som sa pohodlne ani bezpečne :D

Nerád šoférujem lebo ma to už ani moc nebaví. Radšej si pospim pri dakom podcaste :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12306
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja nemam sediet ako spolujazdec. Ani nemam problem s rychlejsou jazdou. Ale mam ak vidim za volantom vystresovaneho vodica. A je fuk ci muz alebo zena
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5476
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja to volam ze "jazdi nad svoje moznosti" :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6839
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac co vam pomohlo ziskat lepsie sebavedomie za volantom? skola smyku? alebo kde by ste odporucali ist cloveku,c o sa boji ist rychlejsie do zakrut a tak.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1962
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

na letisko/okruh
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prax.

Anglicania maju take prislovie : You can't teach experience....


edit : za volant nepatri sebavedomie - tych su plne cintoriny - ale pokora, klud, rozvaha, predvidanie a opatrnost.

Tisickrat mozem prejst zakrutu X rychlostou Y, mozem ju poznat naspamat, mohol som ju dokonca aj konstruovat a budovat (moj foter ako student brigadoval na stavbe Pristavneho Mostu, z Petrzalky co sa ide lavotociva zakruta na Einsteinovu vznikla s jeho prispenim a uz vtedy krutili hlavou ze kery sudruh kkt ju naprojektoval tak ako naprojektoval - "pravidelna" je vrcholne) ale raz ta prekvapi vysypany makadam z nejakeho sráča co na 390,-eurovom 25 rocnom tragaci viezol naklad z Hornabachu...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5476
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: St 10. Aug, 2022, 13:00 inac co vam pomohlo ziskat lepsie sebavedomie za volantom? skola smyku? alebo kde by ste odporucali ist cloveku,c o sa boji ist rychlejsie do zakrut a tak.
Jednoznacne skola smyku. Letisko/okruh je fajn, ale najskor potrebujes vediet zaklady. Bez nich to nema zmysel. Kam sa pozerat pri prejazde zakrutou(to je snad 80% uspechu, ovplyvňuje to aj to ako vnimas rychlost...), ako spravne sedieť, ako spravne drzat volant a ktorou rukou kedy tlacit a dalsich milion veci ktore mi teraz ani nenapadnu.

To vsetko vratane teorie a praktickych ukazok ti tam vysvetlia. Potom uz budes vediet co vsetko si doteraz robil zle, a budes na sebe moct zacat pracovat.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5668
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

škola šmyku je ževraj super. ešte lepšie škola bezpečnej jazdy. ideálne nan vlastnom vozidle. až deti vyrastú snáď so ženou pôjdeme :)

zajtra idem s autom na obhliadku a cenovú ponuku na fólie, stále neviem či dám komplet ochranu alebo sa spoľahnem na havarijnú a nechám kamienky robiť svoje, iba chrome delete.

aj striekanie podvozku a dutín objednávam, takže na základe murphyho zákona ma niekto naberie v križovatke do týždňa :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5476
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Inak co sa praxe tyka, tak mozno to bude zniet smiesne ale dost dobre je aj napr. Assetto corsa a nejaky lepsi volant :D logitech g29, thrustmaster t300 a tak.

Reakcie auta tam su vpodstate totozne. Este by som povedal ze sa smyk lahsie chyta v realite ako v tam v hre. Na ziskavanie podmienenych reflexov je to uplny ideal.

Ale to ta asi nebude bavit
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4537
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

haha v UK som sa skoro posral, tam maju na tesno protismerne pruhy...autobus, kamion oproti je lahoda :D
Ja som sa nebal ako spolujazdec, kym som nevedel dobre soferovat, teraz cca viem kde je limit a viem kde je uz otazne, ci dame zakrutu ak tam budu tri smietka prachu :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5476
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslim ze je celkom rozumna prax ist pri rychlej jazde v premavke kusok sirsi najazd do zakruty ako je ten idealny, posunut si tym padom apex o nieco dalej a mat tak na vyjazde rezervu...

Ak tam nic na styl 3smietok nenastane, tak si proste na vyjazde pridas plyn a nechas sa vytiahnut. Ak tam 3smietka budu tak mas vdaka tomu priestor a rezervu v adhezii na riesenie situacie.

Jasne, mozno vdaka tomu neprejdes zakrutu 110kmh ale len 105(aj ked potom mozes agresivnejsie zrychlovat na výjazde), ale rozhodne to prida na bezpecnosti jazdy a znizuje riziko hnedeho poplachu v nohaviciach.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4537
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

stefan222 napísal: St 10. Aug, 2022, 13:00 inac co vam pomohlo ziskat lepsie sebavedomie za volantom? skola smyku? alebo kde by ste odporucali ist cloveku,c o sa boji ist rychlejsie do zakrut a tak.
Ku mne do auta, potom ked sa nebude bat, tak mam este jedneho kamosa, kde sa bat bude :D Ale nie, vela robi ak clovek pozna v prvom rade limity auta, ktore mu niekto ukaze. Potom sa na ne moze opatrne dotahovat aj v premavke. Krizovky skusat samozrejme s vyjazdom do pola ale na sirokej ceste nie medzi stromami nad bralom.

Skola smyku je fajn ale naco... kym sa dostanes tam, ze budes chytat smyk ( aj na mokre) urobis 90% vodicov na cestach. Teoriu das za vecer na youtube for free.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6839
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

limity auta neviem este sa priznam a anikdy som to neakko neskumal reku ze naco
hry- ps5
doma-HP probook
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Podľa mňa je fakt dôležité vedieť kde ten limit auta je. Samozrejme na aute na ktorom chodím často. Veľa ľudí precení svoje schopnosti, schopnosti auta a potom nestihnú predbehnúť ale zabrzdiť alebo idú rýchlo do zákruty a nevyberú hu kvôli nedotáčavemu šmyku a podobné veci.

Ak by som dostal ako darček na školu šmyku určite by som sa potešil ale z vlastnej iniciatívy radšej behnem zajazdiť na okruh.

Poznám jedného týpka čo má Fiat Punto každý deň sa zhodou okolnosti streneme na ceste keď ideme domov a už som ho videl pár krát mimo cesty, pretože nevie kde sú limity auta. Ja so športovým podvozkom vyberiem zákrutu v pohode pri 120 a on to skoro nevyberie. Proste ide za limity auta. Na rovinke vie ísť každý macher 150 ale v zárkutách už nie a to isté platí aj pre motorkárov. Na rovinke vedia ísť rýchlo ale len ozaj dobrý motorkách vie ísť aj v zákrutách rýchlo.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6839
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to bude tym ze ja sa neponahlam. ani do zakrut neiden rychlo. nerosuniem tomu preco by som mal. ale ja skm salamista ako tak. inac centrum krajowa vcera a dnes je celkom zazitok. ale ozaj centrum. som asi 200m od rynek glowny. inac parking maju lacny v tych mestkych stojanoch a uctuje len 6-20,h a tiez nedela zdarma. len tak no fyi. boli sme v energylandii a mega vela autt. karoq nezavrety ostal a vsetko bolo dnu :D
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"