Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

myslim si ze sportovy podvozok nema az taky vplyv na rychlost prejazdu zakruty... Ma to vplyv na stabilitu, presnost, odskakovanie na nerovnostiach atd... ale samotny hruby grip je hlavne o pneumatikach, hmotnosti a tazisku...

Imho ma to punto bud mizerne pneumatiky, alebo sofera, alebo oboje :D


Motorky su v zakrutach a na brzdach pomale vzdy. Vyhoda motorky je zrychlenie a v premavke to ze sa vojde medzi auta. Potom dojdes na usek ako je dargov kde motorkar ide uz svoju 10. jazdu v dany den, ide kolenom po zemi a ty za nim v aute znudeny.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej len ty na dargove koncis zakrutu a on na studnickach pije kavej. ja som sa viezol s jednym salenakom a buchal som mu prilbu neraz a do zakrut pomaly na motorke je vtip asi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak tak, akoze je motorkar a motorkar. Ak je to dobry motorkar, tak na aute nemas sancu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslel som si ze subjektivne pocity zvitazia nad mojimi skusenostami, tak podme na to cez cisla

1G v zakrute zvladne kdejaka priemerna fabia, sice na hrane, ale bez nejakeho velkeho usilia.
Trapny 7miestny Touran na lepsich pneu(s1 evo2) si ide 1.1-1.2G

A teraz si pozri ako vyzera 1G na motorke :)
https://youtu.be/EN3X548qSAc?t=90

A to je profesionalny jazdec na okruhu, a klopi tam kolko, 45-50° uhol? Motorkari ktorych stretavam na cestach idu tak 30 max 35°, a mozno 0.6-0.7G

A aj to ta cesta nesmie byt mokra, znecistena, rozbita ani nic ine. Inak idu na tych motorkach krokom.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Teoria. Ak je motorkar naozaj dobry, tak na aute ho nedobehnes. Rovinky vobec a v zakrutach mozno si budete rovny, ak si dobry sofer a mas na to auto
Pozri si casy motoriek a zavodnych aut na nejakom okruhu. Motorky su rychlejsie
Nechce sa mi to hladat, ale co sa vyrovnalo na okruhu motorke, bola len formula
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

A hlavne sa na ceste motorkar, ak ma rozum, nebude nahanat s autom, zle cesty, diery, prach a pod. Su omnoho nebezpecnejsie ako pre auto.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

To ano. Znalost masiny a cesty na ktorej si je ku nezaplateniu. Precenenie ci uz na aute alebo motorke vacsinou konci zle
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

HellAngel napísal: Ne 14. Aug, 2022, 07:32 Pozri si casy motoriek a zavodnych aut na nejakom okruhu. Motorky su rychlejsie
Nechce sa mi to hladat, ale co sa vyrovnalo na okruhu motorke, bola len formula
Časy som si pozrel, motorky sú hádam všade pomalšie. A áno, keď si na nejakej zábavnej okreske, motorky sú v zákrutách brzdy a len zavadzajú.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

myslienka dna : elektromobil je ako analny sex... nie pre kazdeho.

.
.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ujde ti ak si v premavke, lebo proste nema na sirku 2m a prepletie sa tam kde sa s autom nevojdes. A ujde ti aj na rovinkach lebo proste pomer vaha/vykon. Spravi bzum a uz ho nevidis. S tym plne suhlasim a niet sa o com dohadovat.

V zakrutach a na brzdach? Tam uplne komplet vsetky motorky ktore stretnes vonku vyplieska aj dodavka na celorockach.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Poslednú dobu stretám toľko magorov na motorkách, ktorý si asi nevážia svoj život. S 100 motorkárov je slušných tuším tak 10.

To že sa zdravia je fajn ale niekedy by mali viac rozmýšľať nad tým čo stvárajú na cestách. Na autách tiež sa nájdu pekný magori ale na tých motorkách teraz im dobre hrabe hlavne okolie PN,NM, TT.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Magorov na motorkach je pozehnane. Mam v rodine motorkarov, jedneho obvzlast moto srdciara (a toho na dodavke s celorockami nedas ani keby sneh padal). Chodia partia na vyletya bri teraz so sebou nejakeho mladeho. No ze katastrofa. Jazdit rychlo na rovinke vie aj opica, zakruty nezvladal, stale mal potrebu sa predvadzat a predbehoval v neprehladnych usekoch. No a potom celne stretnes podobmeho magora. Game over v tom momente
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No toto mi na nich vadi najviac. Ze ti odprisahaju ze ich v zakrute neobehnes a neuhnu ti, blokuju. Minule mi dokonca jeden motorkar tvrdil ze mu to brzdi lepsie ako autu. Musi drbat :D

Uplne mimo realitu, jak nejaka sekta.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak zas ma sirsie koleso a mensiu vahu chce brzdit, neviem no co pod tym lepsie brzdi myslel. inac cim dam dole nalepku dialnicnu rakusku? zadrbane to mam kvalitne. bo envedia online mat smejdi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

SKiLEX napísal: Ne 14. Aug, 2022, 22:09 No toto mi na nich vadi najviac. Ze ti odprisahaju ze ich v zakrute neobehnes a neuhnu ti, blokuju. Minule mi dokonca jeden motorkar tvrdil ze mu to brzdi lepsie ako autu. Musi drbat :D

Uplne mimo realitu, jak nejaka sekta.
Je to tak. V zakrutach ides za nim na brzdach lebo je pomalsi ako hocico. Na rozbehoch na krizovatkach ti tiez neujde a castokrat prehra a nejake rovinky na to tiez vela z nich nema, takze aj tam to uplne nepojde. A brzdy su vtipne. Ked vidim niekoho ze ide blizko mna tak si predstavujem ako za mnou bude brzdit ked bude treba.. az v kufri. Ostatne, tiez je to nezvyk ked obcas sadnem na moto ze to nebrzdi. Takze ostava kluckovat v premavke, tam maju naviac.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"