Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Andre »

Xeigen napísal: So 10. Sep, 2022, 20:27 @Andre a keď pripojíš napájanie priamo na motory idú ti všetky ? Dá sa vôbec v aute nastavovať sedačka, keď nie je naštartované ? Ja len či tých 12V nebude málo a nebude to chcieť 14V :)
zhodil som zadny panel, vymontoval motor a nastavujem sklon klucom zboku, cize vyriesene :)
pekne to drzi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Som si po dlhej dobe zapol FB a konečne niečo pozitívne.

bývalý kolega leon 1.9TDI, 569 koní a 856 NM, šprintuje pod 12 sekúnd :D končím z toho, tomu hovorím ťahať veci do extrému.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

A najlepsie je ze sa stym da jazdit stale za 8l ak chces
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

A bez dymu.
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Andre »

motor postaveny od darkside development?
som si spomenul na mishov tracktor
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vola sa Michal tak asi myslime to iste auto :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Asi nie, keďže Misha je z Nemecka a jazdí Nurburgring :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Leon postavený a šprinty asi nebude jazdiť na ringu :rolleyes:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Lol ja ze simuluje š pouzitim sh :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

No moj problem s cukanim pri prvom rozbehu dna je asi prec...
Plna nadrz 100ok + 125ml VIF, 20l + 20ml VIF -> vytacanie do 4-5k RPM a posledne 3 starty uplne hladke...

Takze ak to bolo tym ze nieco bolo niekde zasrate, tak VIF bude teraz pri kazdom tankovani
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Treba tomu pravidelne dupnúť nech sa prefúkne výfuk, poriadne ohrejú čidla. Teraz ako jazdím, na firemnom aute tak po presadnutí do svojho sa mi zdalo, že to nejak nejde. Tak som to trocha popreháňal a znova to ide tak ako má.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci, olej som menil lri 105tis a mam 119tis a zajtra menim olej. vcera mi hajzle pipol ze skontrolujte hladinu oleja a bol pod ryskou, dolial som asi pol litra a bol v strede rysku a zmizlo upozornenie. mam sa bat ze zere olej? a trosku pod min bola aj chladiaca ale tam som dolial asi 3dcl a pohode nad min uz je. ale ta chladiaca nesignalizovala. v skode mi pri 105tis vraveli ze tu mate zvysok oleja z 5L mojho a ze si dolejete mozno a bum den pred vymenou trebalo. to fakt aby clovek olej nosil so sebou ? :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Keď si mal nižšie olej, tak asi (určite) niekde ubúda :D buď ti ho motor spali, alebo dakde tečie von
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

netecie - DPFko rado zachyti :)

netrap sa, tie nove džady to takto robia kvoli konstrukcii motorov, kvoli olejom 12W-23 co sa pouzivaju atd atd. Pokial nedolievas dva litre na 1000km tak si v pohode (vies ako je to na Skodofke - liter na 1000km je uvedeny v manuali takze je to najvacsia pohodicka. Ked sa opytas toho isteho technika aky ma nazor na posraty stroj ktory zozerie 30 litrov oleja v ramci vymenneho intervalu a ma to byt v pohode podla fabriky, tak mu nezostane nic ine len sklopit zrak a zapichnut do zeme ... a tebe ako majitelovi nic ine len v buducnosti proste nekupit Simply Klevr a nemat take starosti).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Môj Suzuki Swift Sport je predaný, a hľadám za neho náhradu. Auto išlo preč z dôvodu zle navrhnutej prevodovky, čo nezvláda agresívnejšiu jazdu a jej vplyvom sa postupne rozpadá.

Využitie daily, okresky, raz mesačne okruh. Swift bol na toto použitie dosť dobrý, ale nie dokonalý. Hlavné mínus je chýbajúci výkon, 100kw mi bolo na chvíľu dosť, ale už nie je. Takže niečo výkonnejšie s podobnou koncepciou, fun factor je primárny faktor výberu. Nebyť tej nešťastnej prevodovky, SSS by zostal ešte jednu sezónu. Budget 10k, plus mínus pár tisíc.

Po prieskume trhu spadajú do úvahy nasledovné modely:

Renault Clio 3 RS
Asi každý čo mal možnosť ho šoférovať, to auto označil ako jedno z najlepších fun športových áut čo sa dajú kúpiť, "malé Porsche GT3"
+ cena
+ výkon by mal byť dostatočný
+ 2l atmosféra
+ skvelý podvozok
- daily použiteľnosť je už dosť na hrane
- takmer nemožné zohnať kus v dobrom stave
- často odchádzajú synchróny na 3/4
Aktuálne je jeden dobrý kus k dispozícii https://www.sportovnivozy.cz/159931-ren ... rt-olomouc

Renault Megane 3 RS
Auto vyššej kategórie ako Clio, oveľa použiteľnejšie na daily jazdenie po našich cestách, aj napriek športovému naladeniu podvozku. Jediná známa vada je výdrž predných otočí, na našich cestách dajú max 2 roky.
+ výkon nebude problém
+ daily použiteľnosť
- turbo
- cena (nákupná, aj pneu)
- hmotnosť
Napr https://www.sportovnivozy.cz/157511-ren ... 0-chomutov

Seat Leon Cupra / Golf GTI
Autá, ktoré sa už koncepciou a zábavnosťou posúvajú niekde inde ako by som si predstavoval. Rýchle, ale na šoférovanie podľa všetkého dosť nuda. Cena cez budget (dobrý kus Cupry sa blíži k 20k)

Opel Corsa/Astra OPC
Obe autá by vyhovovali, ale majú kopec technických problémov, kvôli ktorým sa do nich neoplatí ísť (Corsa prevodovka, Astra motor).

Ford Focus ST225
Ťažký, praská mu hlava motora. Podobný záver ako Ople vyššie.

Aktuálne mi to vychádza na Clio/Megane, mal by som uvažovať ešte o niečom inom? Test jazdu Meganu mám za sebou, Clio ma čaká ďalší víkend na Pezinskej Babe.
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"