Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa maniak »

No, časté výmeny som myslel každý deň 2x. So sebou máme jednu rukovat a meníme nasadky.
FVE 12.45 kWp V/Z
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Aha, tak to by nebol môj problém, kefku využívvam len ja.

Túto myslíš? https://www.alza.sk/curaprox-hydrosonic ... 630861.htm? - som netušil, že je aj prípadne táto lacnejšia, všade skôr sú recenzie na tú PRO verziu, ale to mi príde fakt moc dávať za kefku 144€ :D
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2707
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

No ja mam stale tu moju prvu generaciu Sonicare DiamondClean, 2x vymenena bateria a ficim, jasne .. je hlucna, ale funguje. Zene padla kefka asi 3x na zem a jej sa tym padom posunula vibrujuca cast, takze som to tiez musel rozoberat, akurat ze ked tam kvapnes thread locker (cerveny), tak uz ten problem s uvolnovanim nebudes musiet riesit.

Kompatibilne nadstavce su z DM kefiek, tiez su sonicke a su lacne (ale samozrejme ziadne lambady a ohnostroje to nevie). Pokial si doteraz pouzival vibracnu kefku a vyhovovala ti, tak sa vyhni rotacno-vibracnym ako OralB.

Xiaomi Oclean X Pro ci ako sa volaju si nepozeral? Stoja okolo 60eur a frekvencia ako u Philips FlexCare
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa scream »

ja mam xiaomi oclean, myslim rok a pol, zatial funguje jak nova, uz zo 2x spadla a 3 nadstavce vymenene. Ale striedam s beznou kefkou.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

lepermessiah napísal: Št 04. Aug, 2022, 22:34 No ja mam stale tu moju prvu generaciu Sonicare DiamondClean, 2x vymenena bateria a ficim, jasne .. je hlucna, ale funguje. Zene padla kefka asi 3x na zem a jej sa tym padom posunula vibrujuca cast, takze som to tiez musel rozoberat, akurat ze ked tam kvapnes thread locker (cerveny), tak uz ten problem s uvolnovanim nebudes musiet riesit.

Kompatibilne nadstavce su z DM kefiek, tiez su sonicke a su lacne (ale samozrejme ziadne lambady a ohnostroje to nevie). Pokial si doteraz pouzival vibracnu kefku a vyhovovala ti, tak sa vyhni rotacno-vibracnym ako OralB.

Xiaomi Oclean X Pro ci ako sa volaju si nepozeral? Stoja okolo 60eur a frekvencia ako u Philips FlexCare
Ako ono tá hlučnosť nie je tak hrozná, ale ešte do toho normálne tie vibrácie v časti ako držím kefku sú také hrozné, že až ma ruka bolí a to mi nepríde normálne. Možno ešte predsalen tú skrutku čo tam je kvapnem tam niečo a nechám si ju na cestovanie prípadne, keďže ešte mám v zálohe 4 hlavice, ale aj tak som chcel už dávnejšie upgradnúť na niečo lepšie.

Tie kefky z DM som raz skúšal, no úprimne nič moc.. dosť tvrdé mi prišli a oproti originálom (obyč. ProResults, ktorá bola už keď som ju kúpil) a také inakšie a radšej som si predsa priplatil za originál a viac mi vyhovovali. Potom som skúsil čo mám aj aktuálne na kefke sú optimal white , ale tie tiež zaraďujem skôr medzi tie pre mňa nevvyhovujúce tiež majú celkom tvrdé štetiny. Určite vybračnú si kúpim, OralB som kedysi mal česť vyskúšať, ale len rotačnú bez vibrácii, a to je za mňa hrôza a nechápem kto to môže používať. Či už ten tvar kefky alebo celkovo ako čistí zuby.

Xiaomi Oclean som práve pozeral a neskôr som nakoniec to nechcel lebo nebol som si istý či dokážem nájsť niekde vôbec náhradné hlavice. Ale nakoniec predsalen pôjdem do nej a to do tejto: https://www.alza.sk/xiaomi-oclean-x-pro ... 81.htm?o=1
Dočítal som sa, že je to najlepšie od Xiaomi čo ponúka, síce aj keď pozerám, že na Alze stoja 2ks hlavíc 13,36€, čo nie je až tak tragické, síce na Philips som vedel zohnaťť 4ks tých obyč. za 20€, ale nie je to až taký väčší príplatok. Plus aj tak na Alze čo som poslal link je to dobrý deal kde je k tej kefke dokonca 7 náhradných hlavíc. Aj to som si to skoro nevšimol, majú na Alze z rovnakým názvom dve identické kefky, jedna za 68,90€ a druhá za 72,90€, a to, že tá drahšia má v balení 7 náhradných hlavíc som sa dozvedel až v recenzii a v popise, a úprimne za 4€ navyše dostať 7 hlavíc je dosť dobrý deal.

Ale pevne verím, že ma táto kefka nesklame. Ono už mám doma na cestovanie od Xiaomi model Mijia T100, stála asi 10€ a nejaký ten rok ju mám a je to síce dosť slabé, ale lepšie jak obyč. kefka. Jasné, čo čakaťť pri 16 500 kmitoch/min. ale aj tak ma dosť prekvapila, aj úplne tichučká je, dva režimy má dokonca.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2707
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Tu Philips zober nejaky plastovy blister (klasicky asi 0.7-0.9mm hruby plast), vloz ho medzi ten pohyblivy diel a kefku, zaskrutkuj, vytiahni plast ..a mas to spravne nastavene, vibracie by sa ti nemali prenasat, ak nemas nic zlomene alebo si nestratil gumu, ktora to ma pohlcovat.
Ohladom tych DM kefiek som narazal na to, ze kedze pasuje DM hlavica na Philips kefku, pasuje aj Philips hlavica na DM kefku (a Philips su fakt ze niekde inde).
Oclean mozes hlavice nakupit do zasoby, na Ali mas predsa oficialny Mi store, kde v akcii kupis 4ks za 15e
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ďakujem na radu ako dať dokopy tú Philips no nepodarilo sa mi to. Skúšal som to nejako dať dokopy, ale stále sa to už uvoľňuje a vibrácie sa prenášajú tak, ako som opisoval, že ani samotná kefka sa nedá držať v ruke. Možno bude už aj niečo zlomené ako píšeš. Síce celkovo nič moc, že vydržalá kefka len 3 roky, pri Philips by som čakal lepšiu kvalitu, snáď pri tých drahších modeloch za 300€ a takto sa to tak nekazí. Ale zase nie je mi ľúto, že ju vyhadzujem, stála ma asi 45€. Drahšie snáď ma za ten čas vyšli nádstavce, aj to mi ich toľko ostalo, že škoda ich vôbec vyhodiť za tie peniaze :D jedine fakt, že by som niekedy na cestovanie kúpil tú lacnú kefku z DM-ky a vyžil ich na nej :D

Kúpil som inak tú Xiaomi Oclean X Pro Elite Grey, a som nadmiernu spokojný. Zaprvé tá hlučnosť... absolútne skoro nič nepočujem, najtichšia sonická kefka akú som kedy mal zatiaľ. Ani tá Sonicare od Philipsu nová nebola tak tichá mi príde. Čo sa týka takého nabíjania, dosť rýchle to je musím povedať, klasickým 2A adaptérom som to nabil asi za 3 hod. maximálne. Preošlú Sonicare som niekedy nabíjal aj 8 hodín a viac a aj to som mal vôbec problém zistiť kedy ju vôbec dať nabiť. Tu je to krásne aj v perntách zobrazené takže za mňa super.
Čo sa týka hlavíc tak super, mäkké akurát, veľkostne tiež v pohode, celkovo mi vyhovujú.

Výkonovo tiež je to dosť dobré, ale ak to porovnám so Sonicare tak to nie je také "dratické?", myslím tým, že pri Sonicare s podmedzi všetkých sonických kefiek mi prišlo u nej, že má vibrácie také dosť silné čím aj väčší hluk vznikal. Čiže aj keď reálne má Xiaomi dokonca viac kmitov za sekundu ako Sonicare čiže je silnejšia ak dobre chápem, tak mi to tak nepríde, ale som za to osobne rád, že to je také "jemnejšie" a výsledok mi príde rovnaký.

Takže určite odporúčam prípadne kúpiť, možno aj snáď lacnejšiu Oclean X Pro, lebo čo som aj pozeral tak ono nejaké extrémne rozdiely medzi touto X Pro Elite a obyč. Pro asi ani nie sú. (možno ešte aj táto Pro Elite už napríklad nemá ukazovateľ počasia, čo mi síce nechýba, ale divné, že obyč. Pro to má ešte) Iba som čítal niekde, že táto čo som ja kúpil je najnovšia z tejto rady a ževraj najlepšia.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8150
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa ericc64 »

Tiez som teraz kupil Xiaomi Oclean X Pro Elite https://www.alza.sk/xiaomi-oclean-x-pro ... 973981.htm

Tak som zvedavy kolko vydrzi. Zatial max. spokojnost za tu cenu s 7x hlavicami.
Spoiler: ukázať
MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000 W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2124
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa zoom »

Helou, kefkáči. Už dlhšie uvažujem nad elektrickou kefkou a asi si ju čoskoro zadovážim (preferujem Philips, nejaký stredný rad 6xxx).

Zaujímalo by ma, či to do nejakej miery čistí medzizubné priestory. Chápem, že to nie je náhrada za zubnú niť/kefku alebo dentálnu hygienu u zubára, ale či to aspoň nejako viditeľne pomáha v tomto smere. Samozrejme si môžem pozrieť reklamu a prečítať marketingové texty, ako sonická vesmírna technológia vstrekuje vodu medzi zuby a bla bla... ide mi ale o výsledok z reálneho života.

PS: Nemám zuby ako hrable, ale pekne vedľa seba, ak to niečo zaváži.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Pietro sk »

sonicare spokojnost, urcite viac ako oralb.
sprchu sice nemam (anybody?), ale kefa medzizubne priestory nevyriesi.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2707
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Sonicka kefka sice pretlaci vodu/pastovu penu pomedzi zuby, ale je to neabrazivne cistenie s nizkym tlakom, takze realne to skoro nic nerobi. Ja mam Philips AirFloss a sice fajn ale druhy krat by som si to uz nekupil, lebo proti medzisubnej kefke sa to neda porovnat. Ked kombinujes vsetky 3 tak vtedy realne vysledky budu.

Ohladom sonickych kefiek ako takych, uz aj OralB vyraba sonicke kefky s kmitom do stran (nie kruzive) ale vzhladom na cenu kefky a nahradnych hlavic by som teraz nekupil ani OralB ani Philips, lebo Oclean kefky su dostupnejsie a maju rovnaky vykon (cca tych 60k kmitov, nie 22-25k ako pri starych/lacnejsich sonickych kefkach)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Marek125 »

Aký je rozdiel medzi oclean Pro a Pro Elite? Ja tam nevidím podľa popisov žiadny rozdiel. Zato cena je vyššia.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2707
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

pokial viem, X Pro je zakladny model - menej modov, pomalsie nabijanie, obycajny displej, zakladna nabijacka. Elite ma rychlejsie nabijanie, dotykovy displej a nejaky absolutne zbytocny rezim navyse :)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ale aj tak osobne by som šiel do Elite. Je to aktuálne najlepší model ževraj a zároveň sa oplatí kúpiť táto sada: https://www.alza.sk/oclean-x-pro-elite- ... 973981.htm kde máš rovno dokopy 7 nádstavcov a máš na nejakú dobu vystarané.

Sám ju mám už cez mesiac doma a neľutujem, že som ju kúpil. Síce ani osobne som ešte neskúšal iné režimy a používam ten predvolený. Výdrž je fantastická, niečo okolo 20 dní (asi aj viacej nerátal som to presne) a keby aj bola menej tak nabíjanie je tak rýchle, že by to ani nevadilo.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2923
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

prave pozeram tuto temu a chcel by som si kupit el.kefku, no absolutne netusim aku, aku by ste mi doporucili do 250€ bez dph na alze?

dakujem

co treba pozerat ake parametre? aka znacka?
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Debata o všetkom"