Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2229
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mirjak »

ja som bral tie BFG s vedomim, ze zrovna najvacsia slabina oproti “premiovym” je hlucnost, co mne nevadi (O2 TDI huci stale)
…este ma napadlo, ze mechanik pri prvom obuvani skonstatoval, ze na vyvazovacke ziadny zazrak, skor podpriemer, ale vyvazil ich a no problem
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Rozumiem, že celkovo pri zimných sa nedá čakať hlučnosť nízka ako pri letných. Má inak vplyv na hlučnosť hĺbka dezénu? Predtým som mal v tomto rozmere pneu Taurus a tie mali aj po 4 rokoch dosť hlboký dezén a ich hlučnosť ma donútila ich predať... :D

Inak ak správne pozerám tak Kleber sú také isté ako BFG?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

JacobSteven napísal: Ne 02. Okt, 2022, 18:10 Rozumiem, že celkovo pri zimných sa nedá čakať hlučnosť nízka ako pri letných.
Celkom urban legend. Take alpin6 su o poznanie tichsie ako nejake letne premiumky od conti. Asi taky rozdiel ako pootvorene okno za jazdy. :D
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Aha :D Tak to by snáď mohli byť na tom BFGoodrich podobne s hlučnosťou keďže ako pozerám majú tiež 69db ako alpin6.

Ale stále akosi váham medzi Hankook a BFGoodrich :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

JacobSteven napísal: Ne 02. Okt, 2022, 16:30 Ja sa ešte trošku vrátim k tématike zimné pneu v rozmere 205/55 R16. Už som bol ako tak rozhodnutý pre BFGoodrich, ale ako tu napísal @Rob3Rt0 o novinke od Hankook tak aj tie mi padli do oka a ešte jedny už dávnejšie.

Presnejšie váham medzi týmito troma pneumatikami:
- Hankook W462 Winter i*cept RS3 (mám skúsenosť s letnými od Hankooku a som nadmieru spokojný, ale netuším aké sú zimné na tom)
- BFGoodrich G-FORCE WINTER 2 (o tejto značke úprimne počujem prvýkrát, ale keďže ako som sa dočítal, že patria pod Michelin tak mám v ne dôveru o to väčšiu)
- Sava Eskimo HP2 (tieto som začiatkom roku na ne narazil a hlavne samé kladné recenzie som našiel a aj fakt, že patria pod GoodYear, ale zároveň sú najlacnejšie zo všetkých spomenutých)

Najväčšiu rolu zohráva v mojom prípade a požiadavke najviac čo najnižšia hlučnosť. A teda keďže vyberám medzi týmito tak cena do 70€/ks.
Tie Hankook W462 Winter i*cept RS3 som jazdil len starsie RS2, ale RS3 vyzeraju ze budu len lepsie od nich. Boli obzvlast tiche aj na vpodstate neodhlucnenej i30 prvej generacie... tichsie ako vacsina letnych. Drzali super, ale neviem ci by som si ich kupoval napr. do takej bratislavy. Agresivna jazda na suchu/vode sa im uplne nepozdavala.

Proste budes s nimi spokojny az az, ale ak by mali 95% casu stravit niekde v meste/dialnice a sneh vidiet 3x do roka, tak by som uprednostnil skor nieco na styl vredesteinu snowtrac alebo alpin 6. Ale su super.


Nad BFgoodtich ani sava nerozmyslaj, to su barum/matador kategoria pneu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Ja som akurat dnes prehodil jedno auto na tie BFGoodrich, oproti Ventus Prime 3 co su tam na leto dost vyrazne zvysenie hlucnosti. Vek a dezen je prakticky rovnaky. Ale tak este je teplo, inak sluzia ok, ak by som mal ale v poziadavkach hlucnost, toto by nebola cesta :-)

Na svoje som zobral tie Winter i*cept RS3, este cakaju na nahodenie na disky, ale ako som pisal uz predtym su porovnavane s kategoriou top pneu, Klebery a BFG su budgetovky. Cize Hankooky pomer cena/vykon vyzera velmi fajn, aj ked dost zavazi aj vydrz, co sa dopredu nedozvies. Zima sa sice neda predpovedat, ale vseobecne moje pneu vidia snehu dost vela, mozno na prevazne suche/mokre cesty by som vyberal inak, ale takto som s tym plne ok.

Tie stitky/rating su cisto orientacne, tym by som sa velmi neriadil.
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak to celkom obstojne dopadli tie Hankooky. Tak pôjdem predsa do nich :D

Mám ešte otázku, ešte nemám technický k autu tak neviem presný index rýchlosti pneu, jediné čo viem, že aktuálne letné majú V. Ale ak bude aj takýto v techničáku bude problém H index? Nižší teda?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Nebude to ziaden problem.
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Super :D ono reálne ako pozerám pri aute čo mám teraz má v techničáku 205/55 R16 91H minimum, a mal som tam 91T :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Akurat potom netreba prekracovat ten index velmi. Ak pojdes trebars na Tcku dlhsiu dobu cez 200, tak zacnes citit spálenú pneu :D
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Po 03. Okt, 2022, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Vždy si pozri variantu s vyšším hmotnostným indexom 94, býva to príplatok pár € voči 91 a máš odolnejšiu pneu, ktorá skôr prežije nejakú dieru na ceste ako 91, je tuhšia = menej uhýba
Čo sa týka rýchlostného indexu, tak si myslím že 200km/h dlhšiu dobu s tým určite nepôjde, vždy kupujem aj tak H, alebo V
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 03. Okt, 2022, 22:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Menej uhyba, viac bucha, viac skace. Takouto logikou mu rovno porad runflaty. Vyrobcovia nevedia co robia, naschval predavaju horsie pneu ktore viac plavu na ceste miesto toho aby spravili pevnejsiu bocnicu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty inteligent 94 je viacmenej tuhšia bočnica, hlavne že ty trepeš o jazde 200km/h a je reč o zimákoch
Ale ty si ten čo vie kedy si môže dovoliť rezať zákruty...
Strašná frajerina

Najlepšie je ked sa začnú vyjadrovať "znalci" čo im sotva uschol atrament na VP... Kolko máš VP? Už hádam aj 4 roky...
Sa z toho asi pototo
Ozývaj sa ked budeš mať VP 20 rokov, vyskúšaných XY áut a zažiješ dačo na ceste, lebo teba ešte život nevyfackal
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

A co zimaky nejazdia 200km/h? A neviem ci by som chcel v zime co najtvrdsie bocnice. ;)

20 rokov vodicak a 100 tisic kilometrov co sa da za rok. :D
Co relevantne sa bude porovnavat dalsie? Tituly v obcianskom?
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"