Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa zodiaq »

@Miso122 Tebe sa môže zdať že 4 roky gumy nevydržia, ale to je individuálne. Myslím, že je tam viacej faktorov. Je rozdiel ci je pneu z gumy alebo ako tu niekto písal "lisovaná tma, hokejové puky", ja nechodím na Slovakia ring a jazdím skoro predpisovo a nie veľa. Predchádzajúce Bridgestony mali 8 rokov a keby nie sú popraskane tak ich asi este nemením. Zimne vôbec neboli vizuálne nejak znehodnotene a dezén bol na nich tiež ešte v "norme". Na jazdných vlastnostiach som tiež nič necítil. Možno by zvládli aj ďalšie 2-3 sezóny. Skôr išlo o to že im už nedôverujem kvôli veku.
Práve to popraskanie by som chcel oddialiť a na to odporúčajú prípravky s obsahom silikónu. Nejde mi o vizuálnu stránku. Ako vyššie poznamenali ta UV ochrana tiež neznie zle. Potom je tu samozrejme finančná stránka, keby môžem tak samozrejme gumy mením aj každú sezónu. (Gretke pravé prebehol mraz po chrbte :)) Dúfam že tieto vydržia ďalších 8 a to už to auto ani nebudem mat (dúfam).
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie, nie je to individuálne. Zimná guma po 4 rokoch je bezpečnostné riziko a nemala by sa používať.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

8 rokov je fakt STRASIDELNE vela, ide o to ze pri normalnom beznom kludnom jazdeni necitis rozdiel v spravani pneu, ale raz dojde sprosta zakruta s malinkym ladom alebo napráškovaným bordelom co tam zmietol dazd pri ceste, pritlacis brzdu a... alebo kludne aj na suchom na rovnej ceste o jednej naobed za plneho svetla - zabijes brzdu na podlahu lebo na to bude situacia a zrazu sa ocitnes v situacii v ktorej si 8 rokov nebol.

8 rokov je fakt vela. Pneu absolutne rozhodne nemaju tu svoju makkost, stvrdnu, aj ked na nich nenajazdis kilometer. Nehovoriac o tom ze ked auto strasidelne vela stoji tak pneu su nerovnomerne tlacene do zeme a postupne sa malinko deformuju... a to su presne tie prekvapenia. Ano financnu stranku veci chapem, ale PRAVE PRETO ze jazdis nula cela nic a pneu vydrzia 8 rokov, prave preto by si ich mal menit. Ono totiz peniaze do hrobu alebo do basy si nezoberie nikto z nas, chod sa opytat kaskadera zo Zochovej (ano jasne, alkohol rychlost atd).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Kto jazdí málo má si kúpiť celoročné, neležia mimo sezóny v pivniciach, nezavadzajú a vymeníš ich každé 4 roky
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Nasupol som tie hankoky dneska, nie su hlucne, ale ani tiche
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

RS3, Evo3, ci ktore? :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Rs3
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

zodiaq napísal: St 05. Okt, 2022, 08:07 Je rozdiel ci je pneu z gumy alebo ako tu niekto písal "lisovaná tma, hokejové puky", ja nechodím na Slovakia ring a jazdím skoro predpisovo a nie veľa.
to je moj (c) :D suhlasim ze 4r a dost.
obiehal som na snehu aj 4*4. jeho gumy vyzerali ok, napriek tomu siel jak posraty. asi vytiahol z archivu hokejove puky.. :D
klobuk dolu cc+ ked su cerstve, ale tuto zimu by som za posrateho bol ja...
pekne mi to vychadza, 12tis/r, cca 4r a je tam 3,5mm. :cool: bum smetiak
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa shiro »

Neviem, dost ludi je posratych uz ked zacne prsat. Posledne som zazil v zime za donovalmi zensku iducu 30 na 70, pritom za letneho/zimneho sucha je mozne cez danu zakrutu ist v pohode aj 90 a nic sa nedeje. A tro mam na Fabii combi obycajne Nexeny a v pohode drzia. Samozrejme nepretekam, kde to nepoznam. Ale inac, sa cudujem ako sa smatlaju aj miestni vodici, ktori by mali mat dane useky najazdene.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

werwest napísal: St 05. Okt, 2022, 11:17 Nasupol som tie hankoky dneska, nie su hlucne, ale ani tiche
Takže tak akurát? :D Ja som už akurát objednal tak som zvedavý na ne :)

Mal som inak pôvodne ponuku čo kupujem disky na zimu tak boli obuté na nich asi Michelin Alpin 6, ale po videní dátumu výroby pneumatiky... 2018 to si hovorím, že vôbec také staré. A, že 80% stav po 50€/ks. To hovorím, si nechaj, disky zoberiem, ale pneu také staré a za takú cenu nech si nechá, hlavne keď tie RS3 ma stáli 69,60€/ks a nové.
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa shelby_nr »

V rodine mame už na všetkých autach celeročne (rozny vyrobci), dokonca aj na dodavkach kedže v okoli NR je taka zima ak je a zatial max spokojnost.
Xeigen napísal: Ut 04. Okt, 2022, 14:13 Jak čítam tak čítam, stále nenachádzam zmysel dvoch sad, ked jedna z nich su celoročky. Ved pointa celorociek je v tom, ze nemusis mat dve sady. Ci to tie uuhp budes prezuvat kedy ?
Na mojom osobnom som začiatkom roka dojazdil stare zimne a uvažoval som či zas zimne alebo celerocne, kedže minuli rok som kupoval nove letne tak som sa nakoniec rozhodol pre celoročne z dôvodov: cena cca rovnaka, ale hlavne mas aj prechodne obdobia, ked rano su 2°C a poobede 18°C, mas suchu zimu alebo len prsi a v takýchto prípadoch ma celrocna lepsie vlastnosti. Stači pozriet tento test https://www.youtube.com/watch?v=bKtnczk8Mxk (aj ked už starší).
Len pre info kupoval som začiatkom aprila celoročne v rozmere 205/55r16 vtedy za 65€/ks...teraz tie iste ten isty predajca 85€/ks
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Ja mam k celorockam doveru v zime ale trochu sa bojim leta a 30 stupnov. Tam ta makka zmes musi velmi degradovat.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

JacobSteven napísal: St 05. Okt, 2022, 21:08
werwest napísal: St 05. Okt, 2022, 11:17 Nasupol som tie hankoky dneska, nie su hlucne, ale ani tiche
Takže tak akurát? :D Ja som už akurát objednal tak som zvedavý na ne :)

Mal som inak pôvodne ponuku čo kupujem disky na zimu tak boli obuté na nich asi Michelin Alpin 6, ale po videní dátumu výroby pneumatiky... 2018 to si hovorím, že vôbec také staré. A, že 80% stav po 50€/ks. To hovorím, si nechaj, disky zoberiem, ale pneu také staré a za takú cenu nech si nechá, hlavne keď tie RS3 ma stáli 69,60€/ks a nové.
No dalo by sa tak povedat :D
Kus som sa dneska vozil, zajtra este natocim dost km tak by mohli byt trosku zabehnute a uvidime ci hluk stupne/klesne. Ale mam ich na a6 tak tam trosku posobi aj odhlucnenie imo. Mam na octe alpiny ale na tie sa nechyta nic
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Xeigen »

shelby_nr napísal: St 05. Okt, 2022, 22:00...
No ale pochybujem, že by si kupoval tie letné, ak by si prvé kúpil tie celeročné, či ?
Ja nehovorím, že nemajú celoročné zmysel. Ja len postrádam zmysel, prezúvať dve sady = letné a celoročné.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Celoročné sa v zime pri mokrom a suchom asfalte správajú lepšie ako zimné. A zase letné sa správajú v lete lepšie ako celoročné. Takže načo kupovať zimné, keď pre toto využitie (95% času mesto a okresky na juhu bez snehu) nemajú absolútne zmysel?

Jednoducho kúpiš celoročné ako zimnú sadu a vybavené. Best of both worlds.
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"