Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

marfan napísal: Št 27. Okt, 2022, 21:05 Tu neni problem predne ledky ako denne svietenie ale ze mu nesvietili zadne a auto v hmle zbadas o dost neskor. A myslim hmlu rano o pol 7 ked je este tma.
Ked je tma musi zadok svietit na to je senzor.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa fallenblue »

To s tými hmlovkami ma vie nasrať viac ako nejaké predbiehanie a blokovanie. Minulú nedeľu doobeda som šiel zo Sládkovičova do Trnavy, hmla totálne mlieko, na tom krátkom úseku som narátal presne 4 autá, ktoré mali zapnuté zadné hmlovky a vyše 20 áut, čo mali iba predné denné ledky a nič viac (všetko novšie autá, Octavia 4 a podobne). Akože ja neviem, automatika je super, sadnem a idem, ale takto pomaly už nikto nerozmýšľa, že by sa zišlo aj hmlovky zapnúť. Najlepšie biele/sivé auto a žiadne svetlá. Za toto by mali dávať pokuty ale očividne im je to fuk, keďže jedno z tých áut bez hmloviek bolo policajné :D
Nehovoriac o tom že hmlovky sa niekedy hodí zapnúť aj keď je hustý dážď, nie len hmla. To by som asi ale chcel príliš veľa :smutny:
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

@mp3turbo : tak to si ma celkom dostal, ze drviva vacsina Townov GVciek su po buracke a je s nimi problem na STK. + ta spotreba 18l je hmm, trosku moc. Akoze 12-13 litrov v zime beriem ako normal, ale 18 uz je moc.
Este by bola varianta, ze zobrat ten s dizlovym motorom a toyotu si nehat na tieto behacky po meste. Ale to by znamenalo, ze ju budem musiet udrziavat v ako takom stave, aby aspon cez STK prechadzala
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Nerozmyslal si nahodou nad Priusom vo verzii plus? Auto je to pomerne priestranne(na europske pomery), ma sedem miest na sedenie z toho vzadu su 3 oddelene sedacky. Dalsou vyhodou je, ze je v nom nepriamovstrekovy benzin a toyotacky system hybridu je povazovany za dost spolahlivy.

Iste to auto ma dost negativ, mne sa napriklad vobec nepaci dizaj, infotainment a riesenie niektorych specifickych veci. Takisto nejaky repas baterky nemusi byt uplne lacny, ale to sa ti vrati na spotrebe.

Neviem teda ci som ti dobre poradil, lebo najprv sme sa bavili o superb a insignii a potom ste tu riesili Voyager a to je naozaj siroke spektrum aut, ale toto by podla mna mohol byt rozumny kompromis.

Z europskych alternativ som ja fanusik tourana s 1.4 tsi motorom, ten je povazovany tiez za velmi spolahlivy, ale teda je to priamovstrek.
Z takych tych vacsich aut, som videl, ze kia robila individualne dovozy v6 verzii karnival prip. Carens a mali aj mpi verzie, ale to bude asi tak isto ako s amerikou risk co sa tyka dielov.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> tak to si ma celkom dostal, ze drviva vacsina Townov GVciek su po buracke

tožť zdravy rozum - v Europe sa NIKDY nepredavali nove, takze VSETKY T&C su dovlecene z Ameriky. A prerataj si, co to znamena. Ake su s tym spojene naklady, ake su s tym spojene radosti. Kamarat 10 rokov dozadu doviezol dvojturbo XC90 z Ameriky lebo ho silno chcel - v Hamburgu bol v pristave, do Presova behal na urady jak na klavir, v europskom zastupeni Volva poznal vsetkych po hlase nieze po mene, po dvoch mesiacoch si trhal vlasy ze keby toto vedel tak to nikdy nespravi ale uz mal v tom tolko penazi ze proste musel pokracovat.

Nikto nemoze doviest T&C z Ameriky aby sa to oplatilo, aby mal nejaku realnu cenu. Jedine co funguje su buracky. Neber moje slovo ako sväté, proste si najdi inzeraty v zahranici, dostan sa k VINu ak budes mat to stastie a potom hladaj. POZRI SI POLSKE OTOMOTO NAPRIKLAD https://www.otomoto.pl/osobowe/chrysler/town-country

otvor barsjaky inzerat, šťukni na "Pokaż oferty z numerem VIN : Tak" cize sa zobrazia len inzeraty s VINom, teraz ich je 115 a hraj sa na detektiva.



Ani nemusis rozmyslat co znamena ze naburane auto sa pol roka procesovalo s policajtami po buracke, poistovnami, aukciami v Štátoch, potom volakde volajako cakalo na nalozenie do lodicky, potom potom potom potom... zatekalo do neho atd. T&C su proste casovane bomby.

Z Ameriky nikto nedovezie nezaujimave civilne auto - doniest nieco na sposob Mustang Eleonor cukrikovy neburany za 400.000 je ina rozpravka ; ale doviest Ford Focus nikto z Ameriky nedokaze kvoli nakladom. To iste T&C. A to este ani nezacinam ze mnohe z nich boli bacnuté viackrat - prva lahka buracka sa opravila v Amerike lebo to malo financne opodstatnenie, druha buracka ho vyradila a doviezlo sa do Europy.
Naburaneho rekordmana som mal 4x :) tri buracky opravene v Amerike lebo auto bolo 3 mesacne, 9 mesacne, 20 mesacne take proste este nevies vyradit kedze ma hodnotu 40.000 $ a oprava je za 10.000 $, vsetko fotografie atd, az stvrta vaznejsia ... a hajde zazracnym polskym ručičkám.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kupovat nejaku 2012ku je taky vselijaky napad uz sam o sebe, navyse klepnutu s potencialnymi problemami na STK ... proste dobrodruzstvo.


https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... F2a3o.html
== https://bidfax.info/chrysler/town-and-c ... 42966.html


ja osobne by som bol ochotny zobrat nieco z Polska, s preukazanou historiou napriklad
https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... mendations
== https://en.bidfax.info/chrysler/town-an ... 20952.html

taketo mne nevadi, nevypleštené "érbegi" ale ako som napisal : nie je to pre kazdeho. A hlavne by som bol ochotny to zobrat bez premrsteneho zisku lokalneho opravcu a nenechat mu zarobit styri litre...



tu je jeden BEZWYPADKOVY :
https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... EXT6E.html
a zahranicne foto https://plc.ua/en/auctions/lot/chrysler ... -40915950/
sice nevyzera naburany na prvy pohlad, ale neexistuje absolutne ziadne vysvetlenie ako sa moze motorovy priestor dostat do stavu
https://img.plc.ua/full/img1/01/2016/26 ... e1bffd.jpg
vsetko co vidis hrdzave, sedelo to mesiace a mesiace otvorene bez kapoty, mozno natotalku zatopene, proste... T&C Europske Dobrodruzstvo



Z Ameriky nikto nedovezie nezaujimave civilne auto... dokola dokola dokolecka, z toho proste nie je uniku. V neposlednom rade nezabudni ze toto su relativne mlade auta a maju 211kW cize pri prihlasovani na slovenske znacky (co plati aj pre ten jediny long-term inzerat na bazosi) zaplatis este radovo 1.500 eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

V tomto ma Turbo pravdu, tiez to teraz riesim. Konretne Toyotu Sienna 2018, buduci tyzden by som ju uz mal mat po cca 4 mesiacoch. Zobral som kus ktory som videl ako bol burany, kamarat to aj osobne bol pozriet. Tak uvidim co z toho nakoniec vylezie. Ale presne ako vravi turbo, vsetky ameriky su burane, niektore viac, niektore menej. Ked som to riesil som neveril ze vsetko je to burane, ale podla vin sa to da krasne overit.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

dobre odradil si ma od Town&Country. Ostavaju 2.8 CRD. mp3 dakujem za upozornenie co sa tyka amerik, to som moc netusil.
Inac som sa dival na novsie rocniky Grand Voyagera a zobrala ho pod seba Lancia

z EU aut asi TOP volba je Sharan s 1.9TDI

ten Prius+ tiez nevyzera uplne najhorsie. Toyotu ja mozem. Hybridy od Toyoty/Lexusu povazuje za TOP. Robia to uz dlhe roky
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Pokial je buracka, naraznik, blatnik dvere... ok... Ale jak to bolo burane viac, mozu byt problemy neriesitelneho charakteru. Ja osobne by som buracku asi nekupil, to by muselo byt velmi specificke auto za uzasnu cenu. Uz aj pri tych malych tukesoch je problem, zacne ti 5 rocne auto hrdzaviet a nebudes chapat preco.

prius + je cenovo inde. A tie hybridy s dvojlitrom uz si nie som celkom isty, ktore su a nie su priamy vstrek. https://global.toyota/en/mobility/tnga/ ... 18/engine/

DRL: dnes som siel 8:30 z domu, hmla v meste, citlivost senzora svetla nastavena na strednu a stretavacy sa hned zapli. Je ale pravda, ze ak som v slnecny den vbehol do hmly ostali svietit len predne DRL.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Gumkac »

hmovky su aj opacny problem. Posledne dni je sice okolo BA hmla, ale nie silna. vidis stale obrysove svetla na 500m. a ludia do toho palia prednymi aj zadnymi, ked idu auta pred nimi aj za nimi. uplny strop boli taxisluzby v BA, kde absolutne nemaju tie hmlovky v tejto jemnej hmle zmysel (v osvetlenom meste). Proste ludia vidia hmlu a syndrom "huraaa skusme hmlovky" pricom vobec neriesia ci su potrebne a ci realne pomozu :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda s tymi hmlovkami.

Lanciu mam doma teda moja stara, 2.8crd uplne v pohode masinky. Ako som pisal, skoda DPF i ked je perfektne, su len Euro5 takze bez mocoviny atd.
Ziadna Lancia nebola dovezena z Ameriky, tam sa nepredavali (fun fact : zato vsetky sa vyrabali v Kanade :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sharany su super auta, sam som zvazoval, ale nebol som ochotny za tie jazdenky dat tie prachy.

Kusy v dobrom stave, rocniku a vybave (ak clovek teda nechce 10 rocne auto) sli strasne hore, vobec nepomohlo ze sa uz 2 roky neda ani novy dizel kupit.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Aleo vezmi najnovsi avensis 1.8... je o chlp vacsi ako predosla gen. Svokra tu nebude vecne :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mr.Hubula :

>> Mala perlicka k predimenzovanosti komponentov motora: priemerny najazd medzi regeneraciami DPF je podla diagnostiky vyse 1200 kilometrov.

k tomuto si sa ako dostal ? V zmysle kto ti to povedal, akou diagnostikou, ci nedajboze vies nieco viac...


Ja som sa pytal na Zlatych Pieskoch v autoTEROrizovanom servuse a chlapik mi svatosvate tvrdil ze tato informacia nie je v nasej 2014ke dostupna (130kW, tvoja 2008cka je starsia 120kW verzia). Vypleštím bulvy reku neexistuje jediny DPF stroj co nevie o sebe povedat informacie o regeneracii DPF - ste si isty ? Som. Okej, tak mi prosim pozrite vyrovnavacie davky vstrekovacov, ved common rail ze... zase zamietava odpoved. Preboha nehovorte mi ze tento commonrail nevypise vyrovnavacie davky vstrekov, ked to uplne vsetky commonraily vedia. Ze nie.

Reku priatel na telefone ? Zavolal dalsich dvoch sudruhov, chlapi pocuvajte toto auto nepovie vyrovnávačky vstrekovacov - krutia hlavou ze nie, fakt nevypise - hovorim reku toto si ja predstavujem pod tym pojmom, suhlasia ano samozrejme ziadna ina vyrovnavacia davka neexistuje, proste je to jedna jedina jasna vec a nie, nie je v diagnostike.

Stal som vedla neho - opakujem v autorizaku, auto nastartovane na zdvihaku, nesedel som v kancelarii ale stal som vedla tych chlapov direct online real time. Sanka padnuta dole do pinvice reku to snad nie. Diagnostika samozrejme absolutny original, nic originalnejsie neexistuje a nemoze.

Neverim tomu ze 2008cka 120kW co je uplne rovnaky motor tieto veci ma (samozrejme starsie verzie cize 110kW 2.8crd a 104kW 2.5crd nemali ziadne dpf takze dovidenia) a ze novsie 2013+ modernejsie 130kW verzie nemaju. Chcel by som sa k tomu dostat, o nasom aute samozrejme nic neviem.

Koncovka vyfuku absolutne cista. Mame ho dva roky, 10.000km (len), nikdy v zivote som nezazil ziadne prejavy regenu DPF. Ziadny inaksi zvuk, fučiace ventilatory, zvysena spotreba na volnobehu, poskakujuce otacky, absolutne absolutne nic. DPF Delete urcite nemame, filter tam je, emisie nula, keby tam nebol tak by sa to proste preukazalo.

Ty nejako citis ked ti renegeruje to DPF ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hubula »

To je zaujimave, ja som data o regeneracii DPF vytiahol s prachobycajnym ELM327 adapterom a softverom AlfaOBD (existuje Android aj Windows verzia). Ked budem mat cas, mozem pozriet ci nahodou tam nenajdem vyrovnavacie davky v live datach.
Obrázok
Obrázok

Inak este existuje aj software OBD JScan - ten tiez pekne funguje s mojim autom, pomocou neho som si napriklad aktivoval DRL (toto mi cez AlfaOBD neslo).

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"