Aký film ste naposledy videli? 2

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

praveze tie lietadielka MALI spravit daleko lepsie... akoze nebolo to zle ale premrhali absolutne vynimocnu prilezitost ukazat daleko daleko daleko viac : ako sa realne pilotuje lietadlo, zabery na dashboardy, over the wing pohlady, first person view ci ako sa to vola a nie taketo tie klasicke americke filmove stvarnenia... Ja osobne som teda cakal ukrutne viac prave preto lebo vsetci z toho vytiekli a ja som v stave ze "meh".

To by sme nasrali do gati - mna v Dubovej chlapci na Velku Noc "povozili" v tych dvojplosnikoch a ujúkal som este Na Vsetkych Svatych.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa fobos »

turbo, neviem, či by mainstream zrovna zaujímalo napr. také vysvetľovanie avioniky lietadla, alebo podobné veci, mne sa to naopak po tejto stránke páčilo, záber ako sa stočila ta GEN5 stíhačka (no name) popri maverikovi, keď letel okolo nej v tej F-14, to bola proste bomba záber, v kine to muselo byť zážitok ako sviňa.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a najviac ma namýchol ten zaciatok, vyfabrikovane, vyumělkovane, hovorim si to zas' bude hypermoderna kravina ultraturboplus.
Nebola, ale zacalo to uplne ze zle. Ciselka, filmove kraviny utrhnute od reality, asi uz starnem a potrebujem takeho nejakeho novodobeho Stíva MekKvína

nahulvata pekne od podlahy, analogovy plynovy pedal, prekrocis 8300 rpm roztrhnes motor a tak. Nikto za teba nic nespravi, si to len ty a fyzika. Ziadne displejíčky, ziadne vymyslene lietadielka co nelietaju.

Ja som naposledy s krpcom zlajzol Terence Hilla a Bada Spencera, Ak sa nahnevame, budeme zli. Ma to tusim 60 rokov, prezili sme, len na to clovek musi byt nastaveny. Krpata dneskaj bola v kine na Black Panthera, prskala ked dosla domov ze si skoro pytala naspat vstupne. Moja sprosta a co si cakala :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

fobos napísal: Pi 11. Nov, 2022, 20:30 turbo, neviem, či by mainstream zrovna zaujímalo napr. také vysvetľovanie avioniky lietadla, alebo podobné veci, mne sa to naopak po tejto stránke páčilo, záber ako sa stočila ta GEN5 stíhačka (no name) popri maverikovi, keď letel okolo nej v tej F-14, to bola proste bomba záber, v kine to muselo byť zážitok ako sviňa.
Vsetky letecke sceny boli uplny luxus v IMAX-e :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa materik »

Triangle of sadness
https://www.csfd.cz/film/875719-trojuhe ... u/prehled/
- spolocenska kritika smerovana na vyssiu triedu, striedaju sa tam fakt podarene sceny s nechutnymi a cele je to prepletene zaujimavymi nazormi a pointami. Celkom fajn, len uz mi to prislo dlhe, dalo sa to rozumne ukoncit aj skor.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa materik »

@Miso122 Ako hodnotis 1899, v porovnani napr. s Dark (ak si teda videl)?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

K Dark som sa zatial nedostal, ale niekedy je v plane.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa stiv »

1883 som nevidel, diky
prereval sa mi pacilo,
1899 zaciatok dobry ale inac nic moc a nemam rad scify. :D
lincoln lawyer tiez fajn.
.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Na flixe som nasiel Monster Hunter. Fajn oddychovka na vypnutie mozgu s prekvapivo dobrou vypravou a efektami.
https://www.netflix.com/title/80987626
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

stiv napísal: Po 05. Dec, 2022, 21:58 1883 som nevidel, diky
prereval sa mi pacilo,
1899 zaciatok dobry ale inac nic moc a nemam rad scify. :D
lincoln lawyer tiez fajn.
Zachvilu este vyjde 1923, co je casovo zasadene medzi 1883 a Yellowstone: https://www.imdb.com/title/tt18335752/
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa fallenblue »

Tak bol som na Avatara v IMAXe. Na 3D filmy nechodím často, ale toto sa oplatí vidieť aj v 3D. Určite ešte pôjdem aj na 2D, asi niekedy medzi sviatkami.
Dávam tak 9,5/10.
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa LeaR »

tiež som bol včera na avatara ale klasika 2d. musím povedať, že som bol veľmi príjemne prekvapený, nakoľko som od toho nič nečakal. vôbec nie som fanúšik jednotky, samozrejme na svoju dobu to bola technicky jednotka.
aj keď to má tri hodky, nenudil som sa. výborné :good:
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa fobos »

Beštia - takýchto filmov z prostredia savany moc nie je, takže celkové spracovanie, dobrá akcia + fajn Idris Elba to všetko bolo dobré, čo ale pôsobilo ako päsť na oko je priam mimozemské schopnosti na štýl Terminátora v podaní leva, ktorý smelo prežije dávky zo samopalov, výbuch vo vnútri auta, zabodnutý nôž v pleci, cestovanie v čase červou dierou - scéna keď ušli hlavní herci konečne na aute v noci, po pol dni kdesi dorazili na pravé poludnie a lev hneď tam pri nich keď zastali :D :facepalm: - no proste celé zle, strašne to znehodnotilo inak fajn film

70% by som tomu dal

edit:

Predátor: Kořist - wow, po tých všeliakých predátoroch, aliens vs. predators a podobných vykrádačkach pôvodného predátora resp. votrelca, konečne PORIADNY film na tému predátora, dalo by sa povedať, že to smelo konkuruje pôvodnému dielu s Arniem, naviac so sympatickou hlavnou herečkou. Kráľovsky som si to užil, aj keď indiánsku tématiku moc nemusím, ale práve to asi dalo tomu tú pravú atmosféru, proste klasické stredoveké zbrane na predátora, žiadne samopaly atď

maximálna spokojnosť, 85% jeden z naj filmov poslednej doby čo som videl :hi: jediné menšie mínus sú niektoré CGI efekty napr. na medveďovi zo začiatku, to strašne bilo do očí ako je to tam umelé v tej scéne

edit2:

Třináct životů - super rescue film podľa skutočnej udalosti z 2018teho v Thajsku, žiadne omáčky okolo. detailne natočená záchrana futbalového tímu potápačmi. odporúčam - 80%
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Aký film ste naposledy videli? 2

Príspevok od používateľa d3Xter »

Avatar: The Way of Water - 40%

https://www.csfd.sk/film/277495-avatar- ... y/prehlad/

citim sa byt sklamany a hlavne okradnuty :facepalm: cesta vody hej a instatne su suchi ked z nej vychadzaju, myslel som ze pride nieco rozumne a nie zachrante Willyho ci Mobydick, hlavne ta prazdna dejova linia ma bolela najviac

Návrat na "Film"