UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa materik »

mp3turbo napísal: Pi 18. Nov, 2022, 12:12 joooooj maaaaaarha do toho Afganistanu...
taka klasicka chyba uvazovania. Dnesne vedomosti aplikujes na dobu z pred 17, resp 12 rokov. V 2005 uz sice bolo po oranzovej revolucii v UA, ale Rusko sa este neprejavovalo tak agresivne. V 2010 uz bolo po Gruzinsku, ale svet este stale podcenoval sialencov v Kremli. Takze nikto nevidel dovod na to, aby sa investovalo do tazby na Ukrajine, z dovodu, ze by raz Kremlu masivne preskocilo. A taka drobnost, ukrajinske vlady tej doby nemali prave najcistejsiu reputaciu, proste to tam tak ruzovo nevyzeralo.

A teraz to dolezite, zober si, ake silne tlaky isli z nemecka na mierove a obchodne vztahy s Ruskom. Zober si kolko kliestov a pijavic mohlo prist o money a pozicie, ak by sa zrazu Nemecko dobrovolne zacalo odpajat od Ruska a robit kroky k nahradeniu surovin dovzom z Ukrajiny. Kolko bubakov by sa muselo naliat do vrtnych plosin a celej infrastruktury. A naco? V 2010 to vyzeralo, ze s Kremlom na vecne casy a nikdy inak. Rusko trubky potaha, enviro veci sa riesit nemusia a ropa a money potecu.

Situacia teraz je ina, lebo obchod s Ruskom sa stal rizikom. Sialenci ti znarodia tvoj majetok a vsetky tvoje investicie v prdeli. Kazdy mesiac nove sankcie a nove naklady, ak chces ten obchod udrzat. Ukrajina zas ukazala, ze je predstavitelia chcu zmenu a aj ju implmentuju. Menej samoderzavia, viac Europy. Investicna pritazlivost sa meni

No a zostava tu jeden dolezity detail. Vojna na Ukrajine je vojna v Europe, obetami su biely ludia, nasi ludia, Europania. Ci chces ci nechces, Europania citia vacsiu potrebu pomoct ako ked sa jedna o nejakych hnedych pastierov koz v nejakej jaskyni... (ospravedlnujem sa za jemny rasizmus, ale tak nejak to bohuzial je :-( )
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vystihol si to velmi dobre. Je rozdiel ako vnimaju vojnu europania niekde v krajine tretieho sveta a ani nev3dia kde sa ten stat nachadza, ako ked to tu mame v EU a doslova za sverami. Tiez som nazoru, ze po ukonceni vojny, bude Ukrajina roztrhana firmami. Je to velmi velka investicna prilezitost. A vnimanie sily Ruska sa vyrazne zmenilo. Ano maju rakety, maju nejake bomby, ale ten predstavovany silny medved sa utiahol do jaskyne a ostal po nom len smrad. Strach z tejto krajiny uz nie je na takej urovni ako bol
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Xeigen »

Neviem kto pri zmysloch by tam lial lowe, pokiaľ nebude doriešená aspoň základná ochrana jeho investície, tj. obrana samotnej krajiny. Za ten čas, čo sa bude všetko opravovať a stavať, dovtedy si vie aj Rusák obnoviť armádu... a potom čo ? repete ? Jedna vec je niečo zreparovať, aby to ako tak fungovalo, druhá vec je tam ozaj niečo masívne začať budovať, investovať, s nejakým tým predpokladom vrátenia investície/zárobkov za XY rokov.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1714
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

No myslim ze po týchto skusenostiachsa bude UA tlacit do NATO resp budu min. Bezpecnostne garancie od krajin ktoré budu vyrazne investovat do UA (USA GB) a tie garancie budu vojenskeho charakteru
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 779
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Keď sa v USA dostane k moci psychopat ako Orange man, žiadne záruky ich nezachránia...

Neviem si predstaviť v akom stave by bola UA ak by im US nepomohli, vďaka Bohu za Bidena...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ukrajina zas ukazala, ze je predstavitelia chcu zmenu a aj ju implmentuju. Menej samoderzavia, viac Europy. Investicna pritazlivost sa meni

ano, bezvyhradne suhlasim.




>> Vojna na Ukrajine je vojna v Europe, obetami su biely ludia, nasi ludia, Europania. Ci chces ci nechces, Europania citia vacsiu potrebu pomoct
>> ako ked sa jedna o nejakych hnedych pastierov koz v nejakej jaskyni...

ano, bezvyhradne suhlasim.





>> Neviem kto pri zmysloch by tam lial lowe, pokiaľ nebude doriešená aspoň základná ochrana jeho investície, tj. obrana samotnej krajiny.

ano, bezvyhradne suhlasim a som zvedavy ako toto dosiahneme, kedze doteraz to vyzera ako vyzera - si tam mozu lietat nejake posrane drony zbuchane na kolene s dvojtaktnym motorom a znicia kompletne celu obciansku infrastrukturu. A ked sa do obrany krajiny ma naliat cojaviem 100-200 miliard aby to nejako fungovalo a akotak bolo naozaj bezpecne, tak si ich "volakto" aj bude chciet vybrat naspat. Nejako.

Presne ako Xeigen napisal, ja tvrdim to iste - kto a ako zaruci investorom ze ich mnohe desiatky miliard maju sancu pritiect naspat este predtym ako pritečú naspat nejake lepsie ruskoiranske drony, tentokrat napriklad so stvortaktnym motorom. O toto ide. Staci ze v Kremli sa ku kormidlu dostane nejaky vacsi sialenec nez tento plešatý energeticky riaditel - a ze je ich tam doradu doradu kolko len chces - a bude.

Proste to riziko je sialene velke a ked to zobere pod kridla nejaky Velky Brat, tak za to volaco bude chciet. Nikto nie je schopny Ukraine darovat to co potrebuju a vsetko je nejaka forma pozicky ktoru treba splatit - aj to co sa tam terazki leje asi nebude uplne zadarmo. Otazka je ci Ukraina ma ekonomicky potencial na to, aby to zvladla ci uz v priebehu 10 rokov alebo 15 alebo nedajboze viac.

All-in-all, vobec to nebude take jednoduche ako si tu predstavujeme.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 18. Nov, 2022, 15:25, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

ta cast republikanov, ktora nechce pomahat UA je sice hlucna, ale mala
zbytok republikanov su jastrabi casto plateni (ehm lobovani) americkymi zbrojovkami, teraz pre nich nastavaju zne, nic lepsie si nemohli priat
na UA nezahynul jediny americky vojak a zaroven sa ruska armada demilitarizuje, to je pre nich obrovske vitazstvo
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, bezvyhradne suhlasim.
Snad az k tomu ze mala cast republikanov nechce pomahat... to vidim ako lahky politicky pruser.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa materik »

@Xeigen Ruske repete je momentalne zavisle od pristupu Zapadu. Bez suciastok zo zapadu rusi nie su schopny ani len airbag do Lady nainstalovat, nie to este armadu obnovit.
Obrana nebude az taky problem, ako sa zda. NATO je ochotne branit pobalstke krajiny, ktorych najvacsia strategicka hodnota je v Baltskom mori. Z pohladu nevojenskeho/ekonomickeho az taku hodnotu nemaju. A NATO je predsa len tam a nebyt jeho, nie su asi uz ani tie staty. No a UA uz ma momentalne obrovsku armadu, vycvicenu a vyzbrojenu NATO-om, vynovenu za chodu, pod delostreleckou palbou. A jej hodnota (ekonomicka aj strategicka) je daleko vacsia, ako celeho pobaltia. To sa bude "jednoduchsie" branit.

@mp3turbo
K ochrane. Znie to sprosto, ale tato vojna je take pieskovisko technologii. Staty si tu veselo skusaju svoje obranne systemy a maju real-time/real-life feedback, ze co a ako funguje. O mesiac budu tie roje dronov likvidovane jak komare biolitom.
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ru ide do sraciek, povolavacku dostali aj lekari... coskoro to bude krajina zien s deckami a nulovou infrastrukturou.
fascinuje ma drzost narokovat si cudzie uzemie a pritom doma mat velke hovno... rusi su casto v soku co ukrajinci doma maju.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a prave preto, ako som pisal, za ziadnu cenu nesmeli dopustit aby sa Ukrajina este viac pusinkovala s Europou pretoze by sa im uroven daleko viac zdvihla - nedajboze keby tam tiekli desiatky miliard rocne za donbaský plyn a ciernomorsku ropu. Tu istu ktoru uspesne tazi Azerbjadzan a madli si ruky.

Ukrajinska spolocnost uz teraz bude nadlho protiruska. Garantovane.

Ze o mesiac budu roje dronov likvidovane cimkolvek je po funuse, o dva mesiace neskor ako to malo byt. Dovtedy bude natotalku zlikvidovana obcianska infrastruktura - uz teraz sa otvorene hovori o totalnych blackoutoch co sa tyka elektriny, uz teraz sa hovori ze na kurenie sa moc nemaju obcania spoliehat. Otazka je, co to spravi so spolocnostou za tychto okolnosti, kolko z nich este utecie, kto zostane, aka bude nalada a tlaky na lokalnu vladu lebo to je presne to co rusaci potrebuju. Kedze vojensky sa nevedia pohnut o dvesto metrov dopredu... ale bohuzial este neskoncili, este pridu masivne prusery po tych ich preskupeniach.


Mna osobne absolutne najviac sere, ze vsetko co maju dostali uplne zadarmo. Pristavne mesta dole, uplne cely Donbas, dohajzla este aj tu debilnu atomovu elektraren ktora samotna ma hodnotu desiatky miliard a jej potencialna produkcia stovky miliard. Kurwa to ma tak strasne sere... keby museli krvacat a zurivo "platit" takou alebo onakou formou nez to dostanu, ale oni tam svine proste napochodovali a bolo. Keby museli milion chlapov pochovat, keby museli 5ooo tankov stratit, keby 200 lietadiel konvertovalo na zhoreny srot na zemi... aspon nejaka "cenovka" za to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Pi 18. Nov, 2022, 15:49ciernomorsku ropu. Tu istu ktoru uspesne tazi Azerbjadzan a madli si ruky
urcite je to ta ista?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslene ropa. Azerbajdzan neskutocne ziskal na sucasnom konflikte, Turci sa chystaju zo seba spravit "hub" aj ropny aj plynovy ale to nechcem utekat od Ukrajiny.

https://index.sme.sk/c/23071695/energie ... vojna.html

asi viete kedy sa odstavuju atomove reaktory, najtvrdsi zdroj energie ktory pozname... ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Xeigen »

Reálne sa do NATO ukrajina tak skoro nedostane, ak vôbec. Reálnejšia mi príde ta teória, že vznikne obranná aliancia s pobaltskými krajinami, niečo ako NATO light 😀 a nečudoval by som sa, keby boli Poliaci čestným členom, aka nehrajucim kapitanom. Ale dokiaľ si nedoriesia obranu, nejake obrovské budovanie a investicie nebudú reálne (čínskym cestárom určite už tečú sliny 😀).

A k tým americanom, Trump ma rovnaky nazor na ten konflikt ako Biden, nič iné by sa nezmenilo. S čím ma problém, je korupcia a teda to, kde všade môže ta pomoc skončiť (co určite rieši aj dedo Biden, len o tom neblaboce) To že vyblakuje, ako by sa to za jeho prezidentovania k tomu neprišlo, to je určené pre jeho verných doma. Že nevie ručiť za reakciu v rámci NATO, boli zas len vyjadrenia, kvôli tomu, že máloktorí člen si donedávna neplnili platiť "členské". A blbecek Putin by to spravil rovnako, to je viac ako iste.

A zas si zložme Ružové okuliare, do Ruska tie čipy, súčiastky dostávajú aj napriek sankciám, len je to komplikovanejšie. A co sa musí uznať je aj to, že zbrane, ich vývoj a výroba, to Rusom vždy išlo a ide (v rámci rozpočtu) A to ako rychlo sa spamataju, je dane aj tým, koľko budú liat financií do armády. My sa tu len môžme modliť, aby tam v tom Kremli niekto prišiel ku kormidlu so zdravim rozumom, a utriedili si tam priority.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6062
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

No práveže Rusom tá armáda od sankcií po Kryme moc nejde, Armata nula bodov, SU-57 nula bodov, ostatné systémy sú 10x upgradované veci ešte z čias sovietskeho zväzu aj to technológiami z toho "nenávideného dekadentného západu", a teraz prišli ešte prísnejšie sankcie. Navyše aj cash-flow z predaja sa prepadne už kompletne, stratili povesť, všetci dávajú ruky preč, aj India. Tá síce už pomaly upúšťala od Ruských zbraní aj predtým, priveľakrát sa popálili a Rusi ich odrbali, len to teraz výrazne urýchlia.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus

Návrat na "Debata o všetkom"