UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ci by Madarsko prosperovalo v jednote v Ruskom a vsetci Madari by sa napriek biede radovali z toho, ze sa uzemie Madarska rozsirilo o chudobnu
>> zakarpatsku Ukrajinu, kde nie je nic len bieda ?

vies kde sa nachadzaju najvacsie zasoby plynu v Ukrajine ? Donbas. A vies kde sa nachadzaju DRUHE NAJVACSIE ZASOBY PLYNU v Ukrajine ?
Hladaj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ano a Madarsko v izolacii by prosperovalo z nejakeho plynu. Trocha realne uvazujte, mi to pride, ze vela filmov pozerate, nic v zlom. Tazi sa tam uz ten plyn na Ukrajine ? Za kolko rokov by z toho Madari dokazali mat prospech ? Komu by ten plyn a ako predavali ? Co je teraz na zakarpatskej Ukrajine a najblizsie roky bude a bolo by aj keby to ktokolvek anektoval ? Bieda.

Molnart: Ja nevychadzam z toho, ako vyzera situacia dnes. Ja som vychadzal z historie, z toho, co sa v minulosti v Europe udialo a z toho, ako veci funguju. Historia sa opakuje. Citaj poriadne. Pisal som, ze jediny realny scenar bol, ze by Rusi dosadili uspesne na Ukrajine babkovu vladu, o co Rusom aj islo. Dnesny pohlad je, ze to cele zlyhalo tak, ze to nikto necakal ani vo sne. Treba si tiez ujasnit pojmy, anexia je nasilne obsadenie jedneho statu druhym. To, co opisujes ty, je nieco diametralne odlisne. Madarsko by nemohlo nikdy anektovat zakarpatsku Rus. O tom nikto nepresvedci mna :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Za kolko rokov by z toho Madari dokazali mat prospech ? Komu by ten plyn a ako predavali ?

neviem ; celemu Balkanu a za lacno, aj Taliani by si zrejme radi cucli rovnako ako si dnes cuca Cina, India. Lebo je to lacne. Cez trubu ktoru uz maju.
Ale ze tym MAdarom plieska v bedni z uzemnych veci je jasne. Ked sa tam prejdes, absolutne bezne najdes vyvesene uhorske mapy atd.

Oni to uzemne nemaju v tej debilnej gebuli v poriadku, nemaju. Ver mi.

Na Ukraine sa dnes netazi plyn lebo :

a) korupcia, problemy v podnikatelskom prostredi a spolocnosti 2014+ atd, to sa proste musi zastabilizovat predtym nez tam nasypes 100 miliard - do Gabonu alebo Demokratickej Republiky Kongo tiez asi nepojdes investovat len tak, ze ne ? Do Alzirska tiez asi nenasypes 200 miliard aby si tam postavil 500GWp solaru ktory bude krmit celu Europu, ze ne ?

b) vojenska hrozba ktora sa premenila v realitu. Ziadny Shell, BP, Enron, atd do Ukrajiny nemohol ist investovat, takto proste DLHODOBY business nefunguje. Japoncov vyprasili z Ruska s tym Sachalinom ci ako sa vola ten debilny ostrov hore nad Japonskom s plynom...

a z uplne rovnakych dovodov sa netazila ropa v Ciernom Mori. Nikto tam nenasype stamiliardy investicii za takych rizik a uz vobec nie v situacii kedy ropa / plyn boli uzasne lacne od stabilneho partnera, Sovietskeho Zvazu. Tato posledna okolnost uz pominula, to bola obrovska europska chyba no ale historia sa zmenit neda.

Len sa z nej poucit do buducnosti.

Stale tvrdim : Sovieti museli zabit Ukrajinu, aby oni sami mali sancu prezit. Ci im to vyslo podla planu, to uz rozsudi buducnost. V ziadnom pripade nemohli dopustit aby Ukrajina tazila ropu plyn, prave preto stavali Severne Rury 1, 2, prave preto podporovali separatistov na Donbase a robili uplne uplne vsetko mozne aj nemozne.

Toto im vyslo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nech sa paci, jednotna zomknuta Europa ktora sa neboji a odvazne vystrci hlavu : https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... n-40415269

takze tak. Realita. Este aj to, ze Nemci sebecky nakupovali pre seba co sa len dalo, pretoze demonstracie v uliciach nevonaju nikomu, sladke reci o jednote idu stranou.



https://euractiv.sk/section/ekonomika-a ... -madarsko/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

OK ale co z toho vyplyva pre nasu debatu o Madaroch a ich pokusoch o anexiu ? Orban by musel byt totalne nepricetny, aby riskoval nejaku anexiu uzemia suverenneho statu v Europe. Lebo by sa Madarsko ekonomicky rozsypalo v lepsom pripade a nezachranil by ich nejaky plyn, ktory by mozno mohli zacat tazit o xyz rokov neskor. V horsom pripade by dopadol ako Milosevic v Srbsku, pred medzinarodnym sudnym tribunalom. Alebo vo vyhnanstve u Vladimira. Samozrejme, ze skusaju, ale skusaju a vyskakuju v ramci svojich moznosti - nemoznosti.

OK, a ten clanok, co si postol o Nemecku, to svedci akoze o com ? To je dokaz, ze keby hrozil ekonomicky rozpad eurozony, ze by kazda krajina tahala za seba ? Ak by hrozil ekonomicky kolaps eurozony, urcite by sa skor zomkla a nie rozpadla sa. Ved sa to aj stalo preboha v realite. A nie prvykrat, naposledy s Greckom a eurovalom. Takto veci v realite funguju a v historii. A nie rozpad a anarchia atd. Nie filmy pozerat ale dokumenty chlapci :D Vo filmoch a v hrach sa svet rozpadava, v realite to chce sakra vela prace a predpokladov na to, aby sa prepisovali hranice a rozpadaval sa cely poriadok.

A este mam potrebu k Zelenacovi sa vyjadrit, ste ma tu isli ukamenovat, ked som si dovolil napisat, ze je to nesympaticky arogantny bulo. Teraz sa to konecne pekne ukazalo. Nahodou sposobia civilne obete kvoli technickemu zlyhaniu na uzemi Polska. A ten sedlak miesto toho, aby sa okamzite ospravedlnil, vyjadril lutost a sustrast obetiam bude tvrdit, ze to nesposobili oni. A razne ziadat, aby sa vysetrovania okamzite zucastnili ukrajinski experti. Lebo Poliaci a Americania to nedokazu vysetrit. A spojencom, vdaka ktorym doteraz neutreli hubu verit netreba. V 21. storoci, ked mame radarove zaznamy a ked aj laici na internete vedia podla trosiek identifikovat techniku. Nie vojenski experti. Take iste maniere ako Rusaci.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> OK ale co z toho vyplyva pre nasu debatu o Madaroch a ich pokusoch o anexiu ?

cojaviem... uzasne velke dobrodenie madarskeho naroda ktory nahulvata, proti europskym principom, s uzasnou korupciou, sleduje len svoje ciele ? Za akukolvek cenu ? Nemoze to indikovat ze by zneuzili situaciu aj inym sposobom keby mali za chrbtom velkeho silneho Wladka ?

Grecko bola absolutne ina situacia, to bol šplech v porovnani s tym co pride teraz. Zober si kolko sa zaplatilo Grecku, v mierovych casoch, zober si kolko tento rok stoja energie navyse. Nemci rozsypu 200 miliard len obcanom. Francuzi na to pitchuju ako kočiši lebo sa im nedari sprevadzkovat tie reaktory a budu mat daleko vacsi vypadok nez planovali. Zober si kolko penazi zaplatime navyse kvoli inflacii, energiam atd.

Naozaj sa to da porovnat s Greckom a 1.5% ci kolko to bolo HDP eurozony ? Nemam ten dojem. Ani zdaleka. Grecko bolo pre Europu v porovnani s tym co teraz pride asi tolko, ako ked ja stratim penazenku s dvomi stovkami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Zelenskeho v tejto veci nezastavam, tiez sa mi osobne nepaci akym sposobom to handloval. Uprimne, nikto z nas by nechcel sediet na jeho stolicke, takze tak. Treba pochopit trosku aj tlak ktory na nom je - on nemoze veci handlovat sposobom ako Heger ze je utiahnuty v kute a trasie sa kto mu hodi kostičku.

Fakt mal reagovat diplomatickejsie, a takisto nevidim problem - ak vysetrovanie jasne nezvratne preukaze - aby sa ospravedlnil ze ich raketa sposobila cirkus v Polsku. Ze to v ziadnom pripade nechcel je absolutne jasne, Polsko pomaha Ukrajine ze viac sa uz pomahat hadam ani neda. Mal jasne povedat - prepacte, je nam to nesmierne luto, ludsky zivot je ludsky zivot, ale sme presvedceni ze polsky narod nesmierne dobre chape preco sa tato strasna nestastna udalost stala - keby nasa krajina nebola pod sustavnou palbou svíň ktore nam nicia absolutne vsetko co len dokazu, "asi" by z naseho uzemia nebolo potrebne vystrelovat obranne rakety. Pri tych nesmiernych stovkach az tisicoch co sme museli pouzit sa bohuzial jedna takto splasila a sposobila utrpenie polskemu ludu. Nesmierne nas to mrzi a spravime vsetko v nasich silach aby sa podobna vec neopakovala.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

tazko Zelenskeho hodnotit, je vo svojej informacnej bubline, informacie si sam neziskava, su mu podavane od poradcov a armady
mal sa ospravedlnit aspon dodatocne, spravil to?
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

mp3turbo napísal: St 23. Nov, 2022, 14:07 >> OK ale co z toho vyplyva pre nasu debatu o Madaroch a ich pokusoch o anexiu ?

cojaviem... uzasne velke dobrodenie madarskeho naroda ktory nahulvata, proti europskym principom, s uzasnou korupciou, sleduje len svoje ciele ? Za akukolvek cenu ? Nemoze to indikovat ze by zneuzili situaciu aj inym sposobom keby mali za chrbtom velkeho silneho Wladka ?

Grecko bola absolutne ina situacia, to bol šplech v porovnani s tym co pride teraz. Zober si kolko sa zaplatilo Grecku, v mierovych casoch, zober si kolko tento rok stoja energie navyse. Nemci rozsypu 200 miliard len obcanom. Francuzi na to pitchuju ako kočiši lebo sa im nedari sprevadzkovat tie reaktory a budu mat daleko vacsi vypadok nez planovali. Zober si kolko penazi zaplatime navyse kvoli inflacii, energiam atd.

Naozaj sa to da porovnat s Greckom a 1.5% ci kolko to bolo HDP eurozony ? Nemam ten dojem. Ani zdaleka. Grecko bolo pre Europu v porovnani s tym co teraz pride asi tolko, ako ked ja stratim penazenku s dvomi stovkami.
To by musel byt Orban stale nepricetny. Aku prosperitu prinasa izolacia od zapadu a spolupraca s Ruskom uz ukazal Meciar. Nehovoriac o sankciach, ktore by to Madarom prinieslo. Rusi so sankciami neratali, prilis sa spoliehali na to, ze EU bude od nich zavisle na energiach. Orban si velmi dobre uvedomuje, ze mu Europa prinasa prosperitu. Vyskakuje, dovoluje si na hrane a hra na obe strany, lebo mu to EU toleruje. Teda zrejme tolerovat musi.

Co sa tyka Grecka, bol to len priklad. Ze docielit rozpad eurozony nie je jednoduche. A ze sa krajiny v case krizy spajaju a zomknu sa a nie sa rozpadavaju zvazky. Prave naopak, vznikaju zvazky nove a spaja sa nespojitelne a nepredstavitelne. Ked trebalo nakopat rit arcisatanovi Hitlerovi, spojili sa zapadne mocnosti s uhlavnym nepriatelom satanom Stalinom. Neverim, ze keby nam tieklo do topanok, EU by sa rozpadla. Opakujem, nakoniec sa to ani nestalo a tieklo EU do topanok riadne. Ved sa Nemci mohli vyprdnut na sankcie a este aj nasledne nechat tiect plyn cez Nord stream 2.

A sorry, ale tiez sa treba na veci objektivne pozerat a nie obhajovat niekoho len preto, ze je na spravnej strane, beardie. Myslim, ze funguje nejaka diplomacia, ak mu poradcovia tvrdili, ze my nic, my muzikanti a zapad tvrdil, ze predsa ste to urobili vy. Tak si pockam na vysledky vysetrovania. A nejako podvedome by som skor veril svojim spojencom, ako nejakym poradcom z armady, ktora je za to faux pas zodpovedna. A nie rovno kvakam a obvinujem takto.Ked uz nic ine, bolo to necitlive voci obetiam a podozrievave a agresivne spravanie voci svojim spojencom
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa molnart »

dendroid napísal: St 23. Nov, 2022, 13:04 A Treba si tiez ujasnit pojmy, anexia je nasilne obsadenie jedneho statu druhym. To, co opisujes ty, je nieco diametralne odlisne. Madarsko by nemohlo nikdy anektovat zakarpatsku Rus. O tom nikto nepresvedci mna :)
nechytaj sa slovicok lebo ti anektujem chladnicku a nebudes mat cim posielat postove huloby sem na vysavac :D

stale si za tym stojim ze urcite mal plany na anektovanie tohto uzemia, plne sulade s volou lokalnych obyvatelov a bez nasilnych aktov, cestou diplomacie. a scenar v ktorom by to bolo preslo v urcitu chvilu sa nejavali vobec ako nerealny, vratane toho ze by mu to o svetovych mocnosti preslo. madarsko nikdy nebolo vojenskou velmocou a uhorsko tiez nenabralo svoje uzemie vojnovymi tazeniami, skor to bolo par dobre vypocitanych manzelstiev a myslim ze v tychto intenciach pokracuju nadalej
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to nie je chytanie sa slovicok, anexia je anexia. Tak ako je vrazda vrazdou a zabitie z nedbanlivosti je zabitie z nedbanlivosti a nie vrazda.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez si myslim ze po nejakej vojničke s Rusmi by uz nikto v Europe nemal toleranciu s nejakym mudrlantom. Lenze zase bacha - kuknime co sa deje na balkóne teda Balkáne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

_Mato_ napísal: St 23. Nov, 2022, 09:42 Airsoft hraci trenuju brancov pred nastupom na front :hysterical:.

https://zona.media/article/2022/11/21/airsoft
je to vyrazny pokrok voci doterajsiemu stavu :D
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este trosku k tej jednote : https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... u-40414357

fakt by som nechcel skusat jednotu ani nic ine, dohroma
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

eu projekt su odrby, teraz sa to zacina prejavovat.
hura vychod podte do unie vyzmykame vas. vidime to davno-dvojaka kvalita potravin atd. a dalsie vychytavky este prijdu.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..

Návrat na "Debata o všetkom"