Diskusia : Prehlad cien

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

nasledujucich prehladoch cien, budete vidiet ze ceny sa nepriamo umerne menia podla kurzu, kurz USD je ta nizsko, ze sa predajjcom za ten kurz neoplati predavat, takze drzia umelo kurzy

tento stav je pochopitelny
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

JA by som tie CST-cka vyhodil a LCDcka by som rozdelil na sirokouhle a normalne (4:3) a pidal viac popularnych modelov vizNakupna poradna...
CPU:Intel C2D 6300 CHLADIC:Scythe Ninja RAM:2x1GB OCZ 800MHZ PLATINUM DDR2 MB:MSI 965-Neo F ZVUK:Creative X-FI REPRO:Creative 5.1 HDD: 250gb SATA WD DVDROM:Teac Dv-58G GPU:Leadtek 8800GT 512DD3 ZDROJ:Fortron 400W Bluestorm MYS:Razer Copperhead (Tempest Blue)+Mantis speed
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

paric napísal:JA by som tie CST-cka vyhodil a LCDcka by som rozdelil na sirokouhle a normalne (4:3) a pidal viac popularnych modelov vizNakupna poradna...
Rozdelit LCD mozem, ale ja proste nestiham sledovat vsetko, co sa prebera v nakupnej poradni. Mohli by ste sem postupne pridavat modely, ktore by som mal zaradit do prehladu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

@MaxMan: zaujimalo by ma kedy vyjde nasledujuci prehlad cien :)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

crux2005: dalsi prehlad cien vyjde hned prvy tyzden roku 2007. Takze ho mozes ocakavat koncom buduceho tyzdna :)
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Po dlhsom case som sa rozhodol, ze by bolo vhodne torchu ozivit moj prehlad. K tomu ale potrebujem aj spolupracu od vas.
Davajte navrhy na zmeny, vymenu komponentov a komponenty ktore este chybaju v prehlade.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

ja by som uvital, keby sa trosku rozsiril prehlad pcie grafik nVidia... idealne, keby sa pridala nejaka ta 7600GS, pretoze v prehlade nechyba niekolko 7300viek a 7900viek ale 7600 je tam len jedna (a to GT), takze tak :)

ad ramky a disky: ten prehlad je tam skutocne siroky :lol:, ze sa Ti to chce vsetko hladatv cennikoch a pisat :)
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Konecne prispevok, ktory pomoze :)
Diky za pomoc a tie 7600GS pohladam a pridam. Ono je problem niekedy najst komponent co vydrzi v prehlade dlhsie ako par tyzdnov...
A tie RAM a HDD: uz dlho tie ceny nenahadzujem rucne po jednom. Skripty, makra a vzorce vedia ulahcit pracu :P Ale aj tak to nie je este take, ako by som chcel...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

male pripomienky

- neviem ci v cenach pocitas aj s recyklacnym a autorskym poplatkom, kedze velkosklady uvadzaju ceny aj bez nich (okrem agemu)

- dobre je porovnavat najnizsiu cenu na trhu toho produktu, takto to straca vyznam, kedze su spolocnosti ktore kazdy tyzden zmenia cenu, na zaklade kurzu, tu vidiet ze aj ked kurz sa pohne, cena sa nezmeni (kazdy velkosklad ma nieco ine lacnejsie, idealne by bolo porovnavat iba od tych co maju distribuciu na danu znacku, pri CPU to moc neplati, kedze spolocnosti ktore nemaju disti ponukaju nizsie ako disti(prekupuju z inych zdrojov))

- niektore spolocnosti uvadzaju aj vyvoj ceny produktu, od zaciatku jeho zavedenia do ponuky, a tam vidiet rozdiel pokial porovnam s tvojim grafom
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

1. ceny berem bez recyklacnych a inych "vypalnickych" poplatkov
2. nemam cas a ani prostriedky na hladanie a porovnavanie najnizsich cien v tom-ktorom VO. Vyberem jeden produkt z nejakeho VO a ten porovnavam. Jedine, ze dany VO po case vyradi z ponuky komponent a druhy VO ho este ma, zmenim linky a berem ceny z toho VO kde je produkt v cenniku
3. tie vyvoje cien produktov su v niektorych VO - viem o tom. Ale ja berem ceny aj z inych VO, ktore grafy nemaju a preto aj moje grafy su ine ako na strankach. Za dalsie tie grafy su (pokial sa nemylim) aj s "vypalnym", ktore ja neratam

4. tento prehlad cien nema za ciel hladat najnizsie ceny na trhu. Sluzi na zorientovanie sa v cenach a ich vyvoj v priebehu ich predaja. Ak chce niekto hladat najnizsie ceny, nech si zalozi svoj prehlad - s tym by ale mohli byt problemy, lebo kazdy by chcel vediet odkial su ceny. A menovanie si VO nezelaju...

Tento post neber ako kritiku, ale ako moje vysvetlenie.
Ale dakujem za opytanie a za to, ze sa zaujimas o moj prehlad.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

trochu mi chybaju dosky od Gigabyte pre socket 775 (DS3,DS4,DQ6), po pripade Asus Comando alebo dosky s 680i chipsetom. z procesorov by asi dost ludi zaujimal Intel E4300. AGP by sa mohlo rozrast o 7600GT a Radeon 1950 Pro. inak na prehlad cien sa tesim kazdy tyzden, hlavne na tie prepady blue-ray mechanik :wink:
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Dakujem za nove napady na HW. Ked budem mat trocha casu, pohladam navrhovane modely a pridam ich.

Z tohto prispevku je vidno, ze prehlad nerobim len pre seba, ale maju z neho uzitok viaceri, co ma velmi tesi.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

HI MaxMan,prosim Ta mohol by si do tabuliek prehladu cien zostav(10)dat kolonku o kolko % a +-sk sa zmenila cena za 3mesiace,pripadne polrok.Viem si to najst zo starsich Tvojich prehladov cien,ale takto by som nemusel listovat :) THX
Mozno by to mnohim pomohlo pri predaji cez bazar,a aby sa dala lahsie urcit cena nepouzivaneho hw atd ,vsak vis :wink:
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

jose:

s tym rozsirenim tabulky bude asi mensi problem, nakolko je limit na sirku obrazka. Ale popytam sa kompetentnych a mozno sa to podari nejako upravit.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

jose:
takze definitivne sa tabulka nemoze rozsirit, lebo by bola prilis siroka. Su tu limity na pocet pixelov :(
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Debata o všetkom"