Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak.



Naprostá většina Němců elektromobily dál odmítá, ukazují data pojišťovny, pro výrobce je to čára přes rozpočet
https://www.autoforum.cz/predstaveni/dr ... -rozpocet/

ja dodam : daleko bohatsich nemcov nez sme my, slovaci... su to proste hlupaci.


"Po ryze bateriovém pohonu otevřeně touží jen 20 procent dotázaných, což je v souladu s jinými dřívějšími anketami. I tento počet navíc může být optimistický, neboť vždy záleží na položené otázce.

Plných 43 procent respondentů pak dává i za současné situace přednost benzinovému a 10 procent dieselovému pohonu. Dalších 27 procent lidí pak hlasovalo pro hybridní jednotky. Bez spalovacího ústrojí si tedy mobilitu nedokáže představit plných 80 procent dotázaných.

Pozoruhodný je v tomto smyslu vliv ceny - zákazníci aut nižších třídy by elektrický nebo hybridní pohon akceptovali pouze v 25 procentech případů, kupci nejdražších vozů nad 2,5 milionu Kč ale s takovými pohony (tedy jakkoli elektrifikovanými, včetně hybridů) nemají problém ze 78 procent.

Cena má tedy na rozhodování publika klíčový, hned 49procentní vliv, zatímco ochrana životního prostředí pouze 14procentní. Většina lidí tedy nevěří, že by s pomocí elektromobilů něčemu pomohla, nebo tomu nepřikládá význam.

Čím si ale naopak respondenti byli jisti, to je skutečnost, že elektrická auta jsou velmi drahá, a tedy pro ně nedostupná."
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Podobnosť cisto nahodna 😃

Zrod prvého automobilu
Vďaka jeho húževnatosti a neustálej snahe napredovať svoj cieľ a zároveň aj napriek ťažkým časom a mnohým neúspechom sa mu v roku 1883 konečne podarilo svoje dlho očakávané túžby naplniť a skonštruoval vozidlo, ktoré bolo v podstate trojkolka poháňaná jednovalcovým štvortaktným benzínovým motorom s elektrickým zapaľovaním. Táto trojkolka s výkonom jednej necelej konskej sily dosahovala rýchlosť 18 km/h. Podarilo sa mu to už v jeho novej spoločnosti Benz & Company Rheinische Gasmotoren-Fabrik. 29. január 1886 možno preto označiť za deň zrodu prvého automobilu. Carl predpokladal, že tento jeho vynález zožne nesmierny úspech, ale skutočnosť bola iná, automobil sa sprvu nestal celosvetovým trhákom a skôr ako obdiv u ľudí vzbudzoval nedôveru. Ako jeden z dôvodov, prečo automobil neprerazil možno označiť aj zlé Carlove marketingové schopnosti, ktoré ho aj napriek jeho vynikajúcemu technickému nadaniu nedokázali vyniesť na stupienok veľkých vynálezcov. Tak sa Carl aj naďalej musel pasovať s finančnými ťažkosťami ako udržať firmu a súčasne materiálne zabezpečiť svoju rodinu.

Bertha Benz a jej tri prvenstvá
Ako veľká opora sa v tejto opäť slabej chvíli ukázala Carlova manželka Bertha, ktorá sa bez vedomia svojho manžela spolu s dvomi synmi vydala na tomto prvom automobile na výlet k mame do 106 km vzdialeného Pforzheimu. Bola to veľká odvaha, akú Bertha predviedla, vozidlo bolo totiž do tejto chvíle skúšané len na kratšie vzdialenosti a teda šlo o prvú diaľkovú jazdu. Ďalším prekvapením bolo, že Bertha ho nikdy predtým neriadila a v technike tiež nebola doma, napriek tomu bola vôbec prvou vodičkou na svete. Počas cesty musela vyriešiť viaceré nástrahy. Jednak to boli zlé cesty, ktoré neboli ani zďaleka vhodné pre automobily a taktiež nedostatok paliva. To však Bertha vyriešila v jednej z lekárni po ceste (totiž prvou pohonnou látkou bol ligroín, ktorý bol dostupný výlučne v lekárni) a teda ako o prvej benzínovej pumpe hovoríme práve o lekárni vo Heidelburgu.

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zahranicne-pribehy/carl-benz
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

gymkhana 2022 https://www.youtube.com/watch?v=LXzPkkQirnM

ale ze jak sa vysypal s tym padakom...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Marek125 »

Takto jazdia podaktorí s fóra na tej jahodnej :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Xeigen napísal: St 07. Dec, 2022, 16:27 Podobnosť cisto nahodna 😃
Jediny rozdiel je ze v roku 1886 nikto neobmedzoval ani nezakazoval kone.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

No to v podstate áno, ale fascinuje ma ako to stále prežívate.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: St 07. Dec, 2022, 11:18
Říci, že při jízdě 220 km/h po dálnici nikdo neovládá své auto a „jede na zbrani” je ničím nepodložené tvrzení, které odporuje praxi v sousedním Německu. Tam takto jezdí legálně, létají tedy po dálnicích statisíce, možná i miliony „jede neovladatelných zbraní”? To nikdo soudný nemůže odkývat.
Obrázok
skoda ze si vystrihol vetu predtym, je to bezny priemer v mpr
V Rakousku je aktuálně povolena padesátka ve městě, stovka mimo měst a stotřicítka na dálnicích.
porovnavat autobahn s cimkolvek co je konstruovane pre 130 je technicky nonsens. ze na autoforum dlhodobo chyba racio, snad je jasne kazdemu.
je tu aj ludsky faktor. ziadny civil nema trenovane reflexy (a sportovy trening ako taky) jak seb loeb atd.
aj napr gymkhana sa nataca v (podozrivo) prazdnom meste. to iste plati aj o rally, na trat sa nikto iny nedostane.
tzn, robit machra v plnej premavke je koledovanie o pruser ci holy zivot.
z toho titulu s vysokymi trestami suhlasim. nech sa paci, robit bordel na uzatvoreny okruh. ;)
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No to v podstate áno, ale fascinuje ma ako to stále prežívate.

co stale prezivame ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Baterkové autá
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Lebo su drahe, maju mizerny dojazd, nabijanie trva dlho, treba sa obmedzovat, castokrat jazdia k hovnu (snad okrem etronuGT ci taycanu) a snazi sa mi to niekto nanutit(!).
.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

stiv napísal: St 07. Dec, 2022, 18:53 Lebo su drahe, maju mizerny dojazd, nabijanie trva dlho, treba sa obmedzovat, castokrat jazdia k hovnu (snad okrem etronuGT ci taycanu) a snazi sa mi to niekto nanutit(!).
"jazdia k hovnu" https://youtu.be/UB_HRtRKNB4?t=1337
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Nejak som to ocakaval..

Kazdopadne ta je rovnako mizernej kvality ako hocake ine auto z ameriky. :)

cili, mozno zadarmo.
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

No, baterkove auta nie su nejake bomba pecka riesenie, a pri tej cene elektriky v nemecku + zrusenia bonusu som velmi zvedavy ako pojdu dalej predaje. Tak isto plugin hybridy, jediny dovod preco ich vacsina berie je bud to danova ulava pri sluzobakoch alebo free nabijanie v praci. Vedel by som si predstavit este mat plugina keby mam dom, a elektrika este stala polovicu. Pri momentalnej cene a dajme tomu ze to bude zrat 17kwh na sto to vynde dost podobne ako krmit dizlovu oktaviu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

stiv napísal: St 07. Dec, 2022, 19:19 Nejak som to ocakaval..

Kazdopadne ta je rovnako mizernej kvality ako hocake ine auto z ameriky. :)

cili, mozno zadarmo.
tento model je z Číny :laugh:
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

werwest napísal: St 07. Dec, 2022, 19:24 No, baterkove auta nie su nejake bomba pecka riesenie, a pri tej cene elektriky v nemecku + zrusenia bonusu som velmi zvedavy ako pojdu dalej predaje. Tak isto plugin hybridy, jediny dovod preco ich vacsina berie je bud to danova ulava pri sluzobakoch alebo free nabijanie v praci. Vedel by som si predstavit este mat plugina keby mam dom, a elektrika este stala polovicu. Pri momentalnej cene a dajme tomu ze to bude zrat 17kwh na sto to vynde dost podobne ako krmit dizlovu oktaviu

hej lebo pre vyrobu nafty/ropy tu elektrinu netreba vobec že, hlavne že ropne veže funguju na elektrinu, rafinerie funguju na elektrinu, čerpadla na funguju na elektrinu a celkomo 1l phm spotrebuje cca 1,5kwh a na zaver spalovaci motor 70%+ celej tejto námahy premeni na teplo. Do buducna s rastucou cenou elektriny bude stale vyhodnejšie jazdit priamo na nu.

A nepočítaj cenu aku udava topspeed a podobne haoxarne na rychlo nabijačkach bez paušalu, ale zober si vypis kolko platiš za tu elektrinu doma ty, možno ta prekvapí cena za 100km..

btw predaje v nemecku https://www.teslarati.com/tesla-grew-sa ... -november/
Naposledy upravil/-a tron44 v St 07. Dec, 2022, 20:09, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"