Mobil do cca 400 ojro
- Krutibrko
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 3696
- Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
- Bydlisko: Poprad, Brno
Mobil do cca 400 ojro
Ahoj,
Zhanam telefon pre seba, poziadavky:
1) bezdrotove nabijanie
2) vodeodolny
3) dobra vydrz baterie
4) Rozpocet cca 400 ojro +- nejaka stovka
5) Je mi jedno, ci to bude iOS / Android.
6) fotak ma moc netrapi
Pozdava sa mi aktualne A53ka, je nejaka lepsia alternativa? Este ma napadlo S20/S21 FE - neda sa cca odhadnut, ktore mesiace ma Samsung akcie? Pred necelym rokom frajerka kupovala S20 FE so Snapdragonom za cca 400e.
Dakujem vopred,
Brko
Zhanam telefon pre seba, poziadavky:
1) bezdrotove nabijanie
2) vodeodolny
3) dobra vydrz baterie
4) Rozpocet cca 400 ojro +- nejaka stovka
5) Je mi jedno, ci to bude iOS / Android.
6) fotak ma moc netrapi
Pozdava sa mi aktualne A53ka, je nejaka lepsia alternativa? Este ma napadlo S20/S21 FE - neda sa cca odhadnut, ktore mesiace ma Samsung akcie? Pred necelym rokom frajerka kupovala S20 FE so Snapdragonom za cca 400e.
Dakujem vopred,
Brko
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7471
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: Mobil do cca 400 ojro
A53 nema bezdrotove nabijanie, gsmarena phonefinder mi vela moznosti nedal, ale vsak si uprav parametre podla chuti:
https://www.gsmarena.com/results.php3?n ... ts=3,4,5,6
https://www.gsmarena.com/results.php3?n ... ts=3,4,5,6
Spoiler: ukázať
- Krutibrko
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 3696
- Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
- Bydlisko: Poprad, Brno
Re: Mobil do cca 400 ojro
Dakujem, tym padom A53 skrtam a zatial vyhrava S21 FE...
Re: Mobil do cca 400 ojro
myslim ze tam sa zmesti aj Iphone SE 2022 64gb , ten splna vsetky tvoje poziadavky + podpora kopec rokov, teda ak to chces na dlhsie.. kedze uhlopriecku nepises je ti jedno ci Android alebo konkurencia.. vydrz by to s tym uspornych chipom malo mat dobru, kludne aj dva dni pouzivania..
Naposledy upravil/-a srebalat v Št 05. Jan, 2023, 00:04, upravené celkom 1 krát.
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
- Fanthomass
- Používateľ

- Príspevky: 1414
- Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
- Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: Mobil do cca 400 ojro
Ja sám používam S21 FE ako primárny telefón a som s ním maximálne spokojný. Prechádzal som na S21 FE z A52s, čo je tiež vo svojej strednej triede veľmi dobrý, vyvážený fón. (A53 zaostáva čipsetom a podobne)
S21 FE je vlastne taká nadstavba A52s s viditeľne lepšími fotákmi, lepším čipsetom, a o trochu svižnejšími reakciami pri o trochu horšej výdrži. (moja skúsenosť)
Ak ti bude stačiť 128 GB priestoru bez možnosti rozšírenia, tak nemáš byť prečo s 21 FE nespokojný, veľmi dobrý Android fón v tej cene s dlhou podporou.
S21 FE je vlastne taká nadstavba A52s s viditeľne lepšími fotákmi, lepším čipsetom, a o trochu svižnejšími reakciami pri o trochu horšej výdrži. (moja skúsenosť)
Ak ti bude stačiť 128 GB priestoru bez možnosti rozšírenia, tak nemáš byť prečo s 21 FE nespokojný, veľmi dobrý Android fón v tej cene s dlhou podporou.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: ASUS ROG ASTRAL LC GeForce RTX 5090 32G GAMING, SSD: 5TB + HDD 2TB, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: Corsair FRAME 5000D RS ARGB High-Airflow, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Odyssey OLED G8 (G80SD) //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 Pro (13900HX + 32 GB RAM + 1TB + 4TB SSD + RTX 4080 12GB)
Re: Mobil do cca 400 ojro
SE veru nema dobru vydrz
nothing 1 je pomerne ok telefon, neviem jak sa vyfarbili co sa updatov tyka
nothing 1 je pomerne ok telefon, neviem jak sa vyfarbili co sa updatov tyka
- Krutibrko
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 3696
- Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
- Bydlisko: Poprad, Brno
Re: Mobil do cca 400 ojro
SE 2020 moc nechcem, nejako ma ten telefon neoslovil ( ale dakujem za radu).
Nothing 1 ale nie je vodeodolny, ci?
128GB mi bude bohato stacit, robim strasne malo fotiek, ktore vacsinou aj tak mozem zmazat ( mne staci vacsinou v pohode aj 64GB verzia
)
Este sa vo mne spustia Zidosenzor - nebyvaju v obdobi vydania noveho S modelu nejake vyrazne cashbacky / zlavy / akcie?
Ku Iphonu - ak by som mal ist do IP, tak minimalne 12ka.
Nothing 1 ale nie je vodeodolny, ci?
128GB mi bude bohato stacit, robim strasne malo fotiek, ktore vacsinou aj tak mozem zmazat ( mne staci vacsinou v pohode aj 64GB verzia
Este sa vo mne spustia Zidosenzor - nebyvaju v obdobi vydania noveho S modelu nejake vyrazne cashbacky / zlavy / akcie?
Ku Iphonu - ak by som mal ist do IP, tak minimalne 12ka.
- HellAngel
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 13210
- Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: Mobil do cca 400 ojro
do rozpoctu sa zmesti aj motorola edge 30 neo. Zaujimavy kusok telefonu. Lahky, akurat do ruky, dizajnovo odlisny od zbytku...
mal som len SE20tku. Slabsia vydrz, ale zbytok telefonu vyborny. SE21tka uz z dnesneho pohladu nema moc zmysel
iphone: do SE2022 nechod. Chipset ma este celkom dlhu podporu pred sebou, ale ten telefon je taky nemastny neslany. A pri cenych IP13, pripadne ak este zozenies IP12, tak moc ten telefon zmysel nedava
mal som len SE20tku. Slabsia vydrz, ale zbytok telefonu vyborny. SE21tka uz z dnesneho pohladu nema moc zmysel
iphone: do SE2022 nechod. Chipset ma este celkom dlhu podporu pred sebou, ale ten telefon je taky nemastny neslany. A pri cenych IP13, pripadne ak este zozenies IP12, tak moc ten telefon zmysel nedava
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB
- Krutibrko
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 3696
- Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
- Bydlisko: Poprad, Brno
Re: Mobil do cca 400 ojro
Este aby som nezabudol - 400e je orientacna cena, ak ma zmysel priplatit, tak priplatim. Ale nechcem priplacat za fotak a pod ( kedze malo fotim), skor ked uz tak displej / bateria.
Este blba otazka: Ake IPXY mam pozerat u telefonu? Len Ip67/68 alebo aj IP5X staci? Telefon si vezmem obcas do vane.
Este blba otazka: Ake IPXY mam pozerat u telefonu? Len Ip67/68 alebo aj IP5X staci? Telefon si vezmem obcas do vane.
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7471
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: Mobil do cca 400 ojro
do vane je uplne jedno ci mas IP5x alebo IP6x lebo prve cislo oznacuje pevne castice, ak ti ide o vodu potrebujes sledovat druhe cislo. ak ti ide o ponorenie do vody, tak IPx7 a vyssie musis sledovat, nizsie su len proti striekajucej vode pod roznym tlakom. Motorola Edge 30 Neo nema ziadny IP rating, je len "splash resistant". Nothing phone ma IP53, takze vydrzi dazd. https://en.wikipedia.org/wiki/IP_code
Spoiler: ukázať
Re: Mobil do cca 400 ojro
pokial ten telefon ale neponaras, tak na tom nejak extremne nezalezi, na takom mi9 som nemal ani jeden ten detektor vlhkosti aktivovany ked som po rokoch menil baterku
Re: Mobil do cca 400 ojro
A keď ho utopiš, je tiež jedno aký mal IP rating 
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7471
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: Mobil do cca 400 ojro
ako vyzeraju tie detektory vlhkosti? nejaky pasik ktory sa zafarbi?
Spoiler: ukázať
- HellAngel
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 13210
- Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: Mobil do cca 400 ojro
Pozeram ze NEO ma len IP52.
Takze ponorenie do vody nemusi prezit
@molnart : mne note 20 plus detekuje vodu v nabijacom konektore a s system my to hlasi pushup upozornenim
Napriklad take xiaomi, neriesili oficialny IP rating, za ktory sa musi platit, aj ked urcitu odolnost voci vode mali vzdy. Zmenilo sa to az pri Xiaomi 13 modeloch, ak sa nemylim
Takze ponorenie do vody nemusi prezit
@molnart : mne note 20 plus detekuje vodu v nabijacom konektore a s system my to hlasi pushup upozornenim
Napriklad take xiaomi, neriesili oficialny IP rating, za ktory sa musi platit, aj ked urcitu odolnost voci vode mali vzdy. Zmenilo sa to az pri Xiaomi 13 modeloch, ak sa nemylim
NB: Lenovo Legion 15 15AHP10: AMD Ryzen 7 260, 32GB RAM, 2+1TB SSD, RTX 5050 8GB

